Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

andrea.m
1. sep 2009

aj sa teším aj mám obavy....variť budem musieť lebo filipko zo začiatku nebude mať obedy ani družinu ale aspoň budem mať trocha kľudu.

ukana
1. sep 2009

nas sa uz tesi na spoluziakov, vcera sme stretli kamarata zo skolky, sa im usta nezavreli polhodinu 😅

andrea, Tami kedy nastupuje do skolky? zajtra? 😕

ada11
1. sep 2009

ach...už zajtra 😉 Maťka je 1. B, konečne bol zoznam na škole, začíname o 8,00 😉 ja variť musím 😠 zajtra príde mamina k Anetke, tak neviem ako to zvládnu tak 2 hodky samé, ale budú musieť, kebyže môžem odmontovať cici a nechať jej, tak by nemali problém 😀

ukana
1. sep 2009

adka, a nemas take odmontovacie?? 😲 😀 😀 urcite to zvladnu, ved ten prvy den to nebude nadlho 😉

andrea.m
1. sep 2009

uki hej zajtra ide

marcca
1. sep 2009

baby - tie čo máte ešte druhé menšie bábo - neberiete ho zajtra so sebou?? 😕
lebo ja malého nemám kde nechať a vlastne som vôbec neuvažovala nad tým, že ho tam nezoberiem...ide s nami a hotovo 😉 síce možno prevráti pol školy, ale aspoň bude nejaké spestrenie 😝 😅

inak simi sa stále "zatiaľ" teší 🙂 práve si vyprázdňuje tašku a ideme pochystať nejaké oblečko...vraj má byť pekne, ale my tu mávame dlho hmly 😝 tak neviem...šak slnko začne svietiť, keď už hádam aj domov pôjdeme 🙄 🙄

marcca
1. sep 2009

ukana - s tým prekrojeným rožkom to je dobréééé 😀 😀 😀 si jej mala 5 korún nechať za takú radu 😝 😀

simka9122008
1. sep 2009

Marcca ja malú neberiem, vybavila som si babku k malej, chcem si to zajtra vychutnať
Tie čo máte dievčatá, máte super, môžte im obliecť krásne šaty, pre chalanov je to skoro rovnaké nohavice a košeľa

marcca
1. sep 2009

no simka, to ešte nevieš aké ja mám dievča 🙄 🙄 u nás šaty teda nehrozia 😉 letí len to čo je chalanské...no veci sme už vyriešili 🙄 ešte topánky...nechce nič iné okrem tenisiek, takže riešime ďalej 😝 🙄

jaduska
autor
1. sep 2009

marcca - môj manžel si vybavil dovolenku, takže ku škole pôjdeme všetci, ale do triedy asi iba ja so Sandrou...keby tak nemal dovču, tak by som tam išla ovešaná deťmi 😝 😝 😝 😝 😝

nestakova
1. sep 2009

Ahojte,
mam taku "naivnu" otazku. Nosia sa este ucitelkam v prvy skolsky den kvety? Nemam problem kvety zobrat, len sa obavam, ak tento zvyk uz vysiel z mody, aby syn s kyticou nevyzeral ako prilis horlivy ziacik.

Tak ak mate skusenosti od starsich surodencov poradte. My ideme zajtra prvy krat do skoly.
Dakujem
Lucia

nestakova
1. sep 2009

Tak som si prezrela predchadzajuce prispevky a zistila som ako to s tymi kvetmi je. Takze dakujem, odpovedat uz nemusite.
Len som z niektorych prispevkov o zositoch, ich podpisovani, obalovani o boxom na desiatu a pod. zostala mierne vystresovana.
Myslela som, ze skolske povinnosti uz mam po takmer dvoch desatrociach v skole za sebou, ale teraz mi to pripada,ze s nastupom deti do skoly budem mat zase stres - aj za nich.
Dufam, ze to je len mylny dojem a ze nic z vyssie uvedeneho riesit nebudem. Vsetko co sa tyka zositov, ucebnic a pod. je predsa synova zalezitost. On bude predsa chodit do skoly. Ja budem robit mne prisluchajuce veci.
Dufam, ze sa nepopalime. Dali sme ho o rok skor do skoly lebo som si myslela, ze to bude pohodka - proste bude chodit do inej triedy (v tej istej budove), ale ak to tak nebude, tak asi uz uplne svoknem.

mimomu
1. sep 2009

ahojte,tak my zajtra ideme s viki do skoly vsetci,teda ja a aj mm. 🙂 berieme si skolsku tasku a jednu ruzicku.
velmi sa netesi,tak dufam ze to bude ok 😅

marcca
1. sep 2009

...my sme nachystaní, tiež ideme všetci aj mm, tak to nejak zvládneme 😉 no a neberieme kvietok, ale rozhodla som sa pre bonbonieru, nechce sa mi ráno zháňať kvet 😅

dnes tu už asi nebudem tak nech sa všetkým zajtrajšok vydarí 😵 😵 😵

monkula
1. sep 2009

baby, dávate už zajtra deťom desiatu? My už máme vyžehlené veci, len som zvedavá, kde budem zháňať kvet, keďže dnes je sviatok....

ukana
1. sep 2009

my sme na prechadzke poobede kupili ruzicku, maly uz je v posteli, tak zajtra vsetkym pekny zazitok z prveho dna v skole 😵 😵

.............inak MM dnes premenoval pero Tornado na Hurikan........ 😀 😀 😀 ja ze o com toci, o akom hurikane a on o pere 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ..........ved vietor ako vietor.......... 😀

andrea.m
1. sep 2009

no nestakova asi ťa moc nepoteším ale malý si asi ťažko vypíše zošity sám na začiatku prvej triedy.

filipko zajtra oblieka riflove trojštvrťáky a košeľu. ideme s ním s manželom obaja a ešte predtým musíme odniesť tamarku do škôlky.

zajtra držím všetkým palce. 🙂

ukana
1. sep 2009

nestakova, andra ma pravdu, prvy rocnik aspon prvy polrok je aj o pomoci rodicov, predsa len zadania uloh, vypisania menoviek zositov a taka organizacia je hlavne na rodicoch 😉
monkula, ja zbalim malemu banan a caj 😉

andrea.m
1. sep 2009

ukana dobre s tým perom 😀 😀 😀
mi kupime kvet zajtra rano.blízke kvetinárstvo zajtra fičí od 6.30 a škola hned pri bloku takže to stíhame. 😉

marcca
1. sep 2009

ja teda nebalím nič 😉 ráno sa ešte stíha najesť doma a pochybujem, že v škole budeme dlhšie ako do pol 11...na obed som ju na zajtra ešte neprihlásila, takže zajtra ešte varím 😝 😝

andrea.m
1. sep 2009

v našej škole sa zajtra ani nevarí až od štvrtka

laculik
1. sep 2009

U nas sa ide na 9tu, nie na osmu. A bude to tak do dvoch hodiek, vseobecne privitanie pre celu skolu. Ale maju len po jednej triede (max 15 ziakov) v kazdom rocniku a len prvy stupen, cize sa vsetci poznaju a my tiez vsetkych, kedze tam bola uz aj v nultom. Ideme cela rodinka, aj maly (mala si to zela) 🙂 . My stresy nemame, kedze tam uz rok chodila. A tesi sa najviac, to je asi po mne, ja som sa tesila este aj na VŠ kazdy raz do skoly 😅 😅 😅 . A o dva tyzdne idu rovno do skoly v prirode. Huraaaaa.

zusikk
1. sep 2009

ja desiatu neriesim bude to trvat tak cca asi hodinu dve neviemco by tam aj dlhsie robili zraz je najskor na skolkom dvore a potom asi aspon pravcence pojdu do tried a od stvrtka ide aj na obedy aj druzina nech si zvyka ja mam sice dovolenku ale chvilu ju tam neham nech si privykne 😉 kvietok berieme a ideme obaja

lubkaj
1. sep 2009

My desiatu tiez zajtra este neberieme, mozno Adrianke nachystam iba nejakeho Brumika alebo take nieco. Berieme kyticku ruzi (taku z Tesca, boli sme dnes kupit) a ideme obaja. Len este predtym odnesieme do skolky Jarinka - on bude prvak v skolke, tak to snad zvladneme...

anlu
1. sep 2009

Jaduska tak to je super 😀 a ktoreho sa narodila?

Simka my sme teraz na furci ale planujeme sa stahovat tak neviem kde sa ocitneme 🙂 ale cestovanie u nas nie je problem, my na busoch cestujeme stale

a tasku mame aj my topgal, box na desiatu tupperware a naozaj je super, mame aj na chlebik aj na rozok a ideme vsetci styria 😎 no a berieme aj kyticku, Claire si sama vybrala ake kvety v nej chce mat a je naozaj pekna, len sa nevie rozhodnut ci si ma zobrat aj tasku

marcca presne tak, na to nevarenie sa tesim najviac

andrea.m
1. sep 2009

lubkaj mi sme na tom takisto. Filipko n1x do školy a Tami 1x do škôlky. snád to zvládneme.

anlu ja som z terasy keby niečo 😀 😀 😀

anlu
1. sep 2009

tam chodila Claire na tanecnu do CVC technik, do kniznice tam chodime do nezabudky aj kamosku tam mam tak som tam dost casto 😀 a pracicku uz mas istu?

nestakova
1. sep 2009

Tak vypisat meno a priezvisko, pripadne triedu na zosit to Lukasko zvladne aj sam. Myslim, ze sa bude aj tesit, ked to bude pisat sam. Je kopec veci, ktore sestrocne dieta nedokaze, takze ja mu vdacne dovolim robit to, co uz zvladne.
Zadania uloh zanho tiez riesit asi nebudem, kedze ja do tej skoly budem chodit len po neho. Nebudem vediet co dostali ako domacu ulohu.
Jasne, ze ked pride, ze niecomu nerozumie, tak mu pomozem, ale som toho nazoru, ze skola ma byt pre deti a nie pre rodicov. Takze sa spolieham, ze ucitelka im nebude davat ulohy, ktore budem riesit ja namiesto neho.
Lukasko skolu vobec neriesi, nehovori o tom, je mu len luto, ze jeho najvacsia kamoska zostala v predskole, takze toto je to jedine, co ma taktiez trosku deprimuje, ako sa s tym este vyrovna.

No ved po prvych dnoch mi mozno dojde do coho som to dieta "namocila". Lukasko totiz ide o rok skor, kedze este nema sest rokov. Tak to mozno este budem lutovat.
drzte palce, aby som nemusela. Zelam vsetkym prvacikom krasne zazitky v skole a dobre pani ucitelky a maminkam vela trpezlivosti.

len.petra
1. sep 2009

baby mam blbu otazku... zajtra uz beriete aj aktovku? alebo este netreba, ked to bude len na chvilu.. 😅

lubkaj
1. sep 2009

len.petra: Bude to sice iba na chvilku, ale skolska taska samozrejme ide s nami 🙂. Mala sa na to hrozne tesi, tak ake by to bolo bez tasky?