Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

anlu
10. sep 2009

juj z mojej dcery nieco vytiahnut ze co robili v skole 😠 oni to maju napisane na nastenke vsetko co robili len chodi po nu manzel a ten tiez mi povie raz za tyzden, ta najprv taham z nej a ked sa nic nedozviem tak z neho 😒
oni maju plavaren celkom blizko pri skole a je to taka pekna mala plavarnicka skor ju vyuzivaju na rehabilitacie je tam velmi pekne

a tie poukazy to dostavaju aj na sukromnych skolach? asi nie 😕

mimomu
10. sep 2009

melipa,dik za palceky-som z to 😉 a ty pracujes v akej sfere?ak to nie je tajne 😀
nasi dostali vzdelavcie preukazy v stredu-chodi na 3 kruzky/pocitace,spev,tanec,take vsehochut/
aj viki dnes mali telesnu 😀 -to je jej naj predmet,aj moj bol kedysi 😀 .......jaaaaaaaaaj ako daaavno to bolo 🙄
dnes ma este v zus folklor,tak ideme tam a potom sa hrrrrrrrrrr do ucenia.vcera sme pisali tie dolne zatrhy,ale poviem vam sli jej lepsie nez tie horne ale ucitelka jej urcite opravi tie o ktorych som si myslela ze su ok a tie co neboli tak podla mojich predstav necha tak-ale snad vie co robi 😉 🙂
z aj uz maju vediet okolo 10slov ale tie vedela este v skolke 😉
tak som zvedava ked dojdeme domov a vytasi to nestastne pisanie 😅

marcca
10. sep 2009

ukana, jj 😉 musela riadne prízvukovať, lebo malá ma s tým pekne naháňala 😀
o tej mliečnej desiate čosi učiteľka spomínala prvý deň, ale bližšie neviem...tak zrejme bude niečo aj u nás, to je akože automat a vyberú si mlieko či aj niečo iné?? 🙂 a aké druhy mliek majú, keď si malá nevie vybrať...asi je to bere 😀 😉

mimomu
10. sep 2009

nasi maju mliecne desiaty........mlieko,granko,vianocka,natierky,jogurty,kremy a pod.aspon nemusim stale rozmyslat co na desiatu.....takto jej dam len ovocie a daku sladkost malu a o 12 ma obed 🙂

ukana
10. sep 2009

marcca, maju len mlieka(jahoda, vanilka, kakao) a je to automat, na karticku ( 20ks napojov za 5Eur)........Matko sa dnes naucil ju pouzivat, tak mu davam len pecivo na desiatu, to mu staci 😉

anlu, ten vzdelavaci poukaz bol z ministerstva, ak predpokladam, ze len na statne skoly plati 😒

marcca
10. sep 2009

aha 😉 tak to nič pre nás, simi mlieko moc nemusí...jedine s čoko guličkami alebo škoricovými mušlami, inak vôbec...ale zas jogurtami si to dobehne 😎

inak nechodia vám deti zo školy vyhladnuté? 😕 naša tlačí celé póbedie čosi až do večera - včera napr. hneď zjedla pribináka - ešte na lavičke pred školou, potom brumíka, rožok z obchodu cestou domov a potom ešte večer akože normálne večerala 😕 😕 a pritom viem, že na obede sa dobre naje, aj desiatu zje 😝 ale príde mi akási nedojedená 😕 😅

marcca
10. sep 2009

jaaaj a zabudla som - po večeri ešte stlačila jeden jogurt 😝 😀

jaduska
autor
10. sep 2009

ahojte ženy....už vás nejako nestíham čítať, zajtra začína škola aj mne, tak si chystám pomaly veci...

anlu - my sme mali včera rodičko a tie preukazy sme podpisovali, takže to dávajú aj na súkromných školách....

Naša už konečne dostala jednotku, ale to asi dáva učiteľka všetkým, lebo za tie hrbolce, čo napísala by som jej dala minimálne trojku 😀 😀 😀 😀

melipa
10. sep 2009

marcca - aj moja mala je taka hladna ked pride domov, zje desiatu, obedy vravi ze jej chutia, a aj tak "zerie ako mala kyselina" 😀
mimomu - ja robim v statnej sfere, v jednej co je teraz najmedializovanejsia, a ani nechcite vediet, co sa u nas v praci deje 😠 ...je mi z toho zle 😝
na tie mliecne desiate sa inak chystam popytat, bolo by to fajn...mliecne automaty som ale v skole nevidela, ale mozno keby bol zaujem tak take nieco zriadia 😉

pass
10. sep 2009

Ahojte 😀

dakujem za infosky o tv - my mavame 2 razy do tyzdna a oba razy sa prezliekali a skakali cez svihadlo 😝 ten moj svihadlo hned stratil, takze musime kupit nove 😖

Risko je tiez hladny po prichode zo skoly - desiatu zje celu (a ma ju dost bohatu) a doma este olovrantuje a veceria - niekedy aj po dva razy 😀 Automat na mliecko by som uvitala, aspon by som kazdy druhy den nemusela mlieko kupovat v obchode...Risko ho miluje 😎

anlu
10. sep 2009

asi ich v tej skole poriadne vystavia, lebo aj Claire chodi hladna akoby cely den nejedla 😕 a u vas maju nabozenstvo alebo eticku vychovu alebo take nieco? no nam zatial ziadne poukazy nedavali Jaduska u vas sa kruzky platia osobitne alebo to mate v cene? a vy kolko mesacne platite?

andrea.m
10. sep 2009

pass kupuj rovno karton amáš to. ja kupujem dve kartony mlieka na týždeň.

naši maju TV 1x zajtra tak som zvedavá....mliečné automaty na škole nemaju ale s desiatou nemám problém lebo Filipko si obdeň strieda tvarohovú bábovku z lidlu a škoricovník.

dnes mali mať VV ale nakoniec z toho vzišlo a mali hudobnú.

zusikk
10. sep 2009

nasi mali dnes vytvarnu kreslili co robili na prazdninach pastelkami.Ale nasa si "ymyslela" bolseti bruska tak skvele ze mi zavolali aby som si po nu prisla. 😕 no skoro som odpadla vyliezla z triedy jak mrtva vrana a uz v satni poskakovala ze ci si moze dojest jablko co nestihla na desiatu ☹ ja som sice nachladnuta a reku moze ju nieco chytat clovek nikdy nevie ale nic jej nie je ☹ teplotu nema kuti sa jak jasterica ani naznak ze ju boli brusko ked som ju doma akoze "vysetrila" vravim "zistila som ze teplotu nemas ked ti hmatam po bruchu akurat ta to stekli a smejes sa a kruti sa lebo ta to stekli a nie boli" tak ze teraz ju uz neboli ale v skole ano 😠 zajtra asi upozornim ucitelku nech jej neveri ze si vymysla.Bohuzial ona uz raz takto oklamala trenerku na gymnastike ze ju ockovali do nohy a nemoze cvicit.Trenerka mi dohovarala ze ved som ju nemusela vodit ked je po ockovani! no reku okabatila vas lebo az zajtra nan ideme 😒a ona ze ale teda dajte ju na herectvo lebo som jej to zozrala aj s navijakom ☹ 😉 tak som jej dnes pucovala zaludok a ze ked to spravi nabuduce "vysetrim" si ju vonku na schodoch a ked chora nebude pojde napset do triedy a bude sa ucit dalej.

zusikk
10. sep 2009

baby este potrebujem poradit.....ak pise ulohu a ma vpisovat pismenko a zistite ze napisala zle dovolite jej zgumovat a prepisat?alebo im to nehate v zosite akoze je to chyba...dnes mali pod obrazok vpisat ktore pismeno pocuju na zaciatku slova bolo tam auto a ona vpisala M potom som jej kazala nech si skontroluje ulohu a prisla na tu chybu len som mala dilemu ci dovolit gumovat a opravovat ci nie 😉

roasha
10. sep 2009

zusikk,"nemalo by sa",ale ja jej zgumujem,pokial to nie je oki. 😅
kazdy den mi donesie jednu-dve jednotky.som pysna mamina,len aby to takto slo aj dalej. 😵

roasha
10. sep 2009

zusikk,teraz som si precitala,mas doma riadnu herecku 😀

ukana
10. sep 2009

zusikk, aka herecka mala 😀 😀
s tym hladom sa pridavame, len ideme zo skoly, uz sa pyta, co bude na veceru a len tlaci do tej hlavy 😅 ked prisiel z treningu, zjedol 2 krajce chleba vo vajci a za hodinu este puding 😕 😕 pomedzi to este ovocie 🙄 .....radsej satit ako zivit....tesim sa na jeho pubertu ............to nas zozerie vsetkych....... 😅
zusikk, ja som tiez gumovala 😔 , ked to bolo zle 😔

roasha
10. sep 2009

jaj na hlad som zabudla 😅
hej,pride domov,a stale cosi tlaci 😅

ukana
10. sep 2009

anlu, nasi maju hodinu etiky alebo nabozenstva, to je povinne, musia si vybrat, to nabozenstvo sme este vyberali ci katolicke alebo evanjelicke........vacsina u nas chodi na etiku, len asi 4 chodia na katolicke nab. .....vratane nasho Mata......maju uz aj zosit, je to takou detskou formou, co nam Boh dava, Velka noc, pomoc ludom , o Jezisovi a tak..........neviem, ci sa to znamkuje, asi nie........ 😒

abetka
10. sep 2009

zusssik 😀 😀 😀 . No, veru som sa aj zasmiala, aka je sikovna a vie dobre zahrat. No fakt ju dajte na herectvo 😉
Nam dnes na rodicku vraveli, ze nemame gumovat, ale preciarknut a dalej pokracovat 😕
Od novembra idu na znamky a aj vysvedcenie bude so znamkami, tak to som zvedava 😝

roasha
10. sep 2009

sranda,nas znamkuju normalne do ziackych kniziek od zaciatku 😎 🙂

ukana
10. sep 2009

my mame len vcely 🙂 a slniecka 🙂 dnes kreslili prazdniny a nas Matko povazuje za vrchol prazdnin, ako si opekal spekacky 😀 ......takze ziadne dovolenky, aquaparky, pekne ohnicek, a klasika 😀 😎 😎

mimomu
10. sep 2009

tak mi mame konecne po ulohach-dnes som sa namakala ako pes 😀 v slabikari maju prerozpravat rozpravku o cervenej cipocke plus dokreslit chybajuce 2 obrazky......normalne som sa zapotila.este ze nemali nic z pisania 🙄
u nas sa gumovat nesmie ale ked to preciarknem tak jej tam uz neostane ziadne ine miesto na pisanie 😕
tak sme trochu vygumcili 😀 😀 😀
nasa ma nabozenstvo 2krat do tyzdna,chodi na cirkevnu zakl.skolu. 😉

aplless
10. sep 2009

ahojte tak ja vobec nestiham chodim do prace a neskoro domov co sa s malou naucim a uz je vecer,,,,,,,ale inak sa jej v skole lubi chodi aj do druziny aj na obedy,,,,zatial sa ucia len v skole na ulohy maju pisat len volake čiarky pismenka este nepíšu ziadne ani čisla zatial len spajaju a vymalovaju obrazky tak ese je taka pohoda ,,,,jaj jej negumujem nic ked sa jej podari zle tak jej to tam necham ved sa este len ucia zatial ma same usmievave slniecka a pochvaly,,,,,,,takze tolko maju aj kruzky ale moc sa toho nedozviem bo mala mi nechce moc vypravat a ked ju nosim do skoly je tam len druzinarka a poobede chodi pre nu muz tak neviem ako prospieva ale snad dobre ,,,,

zusikk
10. sep 2009

MIMOMU to sme mali mi vcera tu ciapocku a este cosi k tomu z tej strany

Inak pre vyvetlenie na tu gymnastiku chodila rada a v pohode a aj ten den co ju oblafla tam isla uplne dobrovolne ziadne ze by som ja chcela mat silou mocou doma gymnastku.

u nas maju tak polovica nabozenstvo a polovica etiku tak isto aj s nemcinou a anglictinou na polovicu.Anglictinu nabozenstvo a dopravnu a telesnu ich ucia ine ucitelky takze uz teraz sa im ucky kvazi striedaju 😉
sa tesim na zajtra na pokec z uckou....musim jej to povedat ze to nic nebolo....mozno sa "nevyprdela" a mohlo ju trochu boliet ale podla mna az take aby musela odist zo skoly to nebolo 😒

andrea.m
10. sep 2009

a čo ste kreslili na voľné obrázky k tej červenej čiapočke? ja som z toho jeleň naši to maju dnes a ešte to nemáme a ani mi z mužom to akosi nevieme.

maznacik007
10. sep 2009

nonasi to uz minule robili na hodine... na tom prvom volnom ma dokresleneh o vlka s velkym bruchom ako sa olizuje v babickinej izbe.. / Zjavne prave zjedol babicku/ a na druhom ma domcek a polovnika s puskou...

maznacik007
10. sep 2009

ten polovnik akoze ide okolo domceka predpokladam...

andrea.m
10. sep 2009

ako nič v zlom ale trošku to s tou karkuľkou prehnali. veľmi by ma zaujímalo prečo sa na čítaní namiesto čítania venuju takým hovadinám.

mayap
10. sep 2009

ahojte
aj my sme prváci... 🙂

maznáčik,
naši mali na prvom obrázku dokresliť červenú čiapočku, ako klope na domček, a na druhom vlka, ktorý padá do vody a má plné brucho kameňov... 😝
iný kraj, iný mrav... 😀 😀 😀

na matike kreslili otvorenú krivú čiaru (vlnovku) a uzavretú krivú čiaru (kruh). s tým kruhom ma dostali... 😝 😝 😀 😀 😀