Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

mimomu
2. okt 2009

anlu,presne tak 😉 je to vyhoda 🙂

radka12
2. okt 2009

bodka ako si na to prišla že som z Nitry? Tvoja foto mi moc nehovorí. Kam ti chodia deti do školy? Mne na I.ZŠ. Nakoniec zistíme, že sú v jednej triede 😀

bodka13
2. okt 2009

ten malý počet dietok v triede je asi super-môže sa každému venovať 🙂 ...našich malo byť 21,ale ich je iba 19 🙂

radka,mimomu ....pochádzam z Vrábeľ (tam som chodila aj na základnú) ale vydala som sa do Nr 🙂

mimomu
2. okt 2009

bodka aj na strednu do nr?ja som myslela strednu skolu 😉

bodka13
2. okt 2009

na strednú do nr=gympel za starým tescom

radka12
2. okt 2009

mimomu, bodka ... píšete z práce alebo ste doma?

bodka13
2. okt 2009

z domu 😀 😀

radka12
2. okt 2009

Musím teraz končiť, budí sa mi malinká a pôjdeme do školy pre veľkého bračeka 🙂

mimomu
2. okt 2009

z domu 😀

mimomu
2. okt 2009

bodka ty nepracujes,ci mas poobednu? 😕

bodka13
2. okt 2009

nerobím,ale hladám si robotu ...už od polovice júna som doma ☹

mimomu
2. okt 2009

aj ja si hladam novu pracu 😒 ja som doma od septembra,koli malej-mala som blbu prac.dobu ☹ v akej oblasti hladas?
o kolkej chodis pre maleho?ci pride zo skoly sam? 😕

marcca
2. okt 2009

mimomu, tiež si to tak nejak vysvetľujem s tými známkami a včielkami 😉 😉

roasha, a kde píšete tie diktáty, na papier jej spravíš riadky či do zošita? 😉 a rozmýšľam, že ja si na papier nič nebudem písať, sadnem si ku nej a hneď budem aj kontrolovať čo napíše...či je to blbosť? 😕 😝

inak s tým tatom dobrý nápad 😀 😉 ...aj ten náš si asi bude chcieť zopakovať písmenká 😀 😀 😀

mimomu
2. okt 2009

marca a ked to nie je dobre,tak tam da co?vecko? 😕 😕 😕

roasha
2. okt 2009

marcca,sama si vybrala jeden maly zosit,to je akoze cvicny,tak diktaty a cvicne pise tam 🙂

marcca
2. okt 2009

mimomu, tak to neviem...podľa mňa zatiaľ dáva, len keď je to pekné tie včielky...myslím, že to robí skôr tak motivačne 😕 😉 lebo zatiaľ nič okrem včielok a jedničiek nemá 😅 a minule napr. keď písali áčka, tak tie ktoré mala pekné jej označila červeným srdiečkom, ostatné horšie poopravovala...

roasha, tak cez víkend diktátujeme 😉

ešte ma napadlo - vedia vaše deti hláskovať? naša pekne vyhláskuje, ale keď jej to dám naopak - že akože vyhláskujem ja a ona má povedať, čo je to za slovo, tak málokedy vie...

bodka13
2. okt 2009

mimomu...robila som na jednu smenu,potom už na dve za počítačom a skenerom,všetky víkendy a sviatky volné...ale také sa mi už asi nepodarí nájsť ☹ ...pre Davidka idem okolo 15 aby sa v družine aj zahral,a časom bude chodiť aj sám lebo školu máme za barákom,z okna pozerám na ňu 😉

marca...dalo by sa aj tak ako píšeš 🙂 len aby ju to nerušilo keď jej budeš pozerať cez plece 😉

marcca
2. okt 2009

jaaaj, ešte som chcela napísať, že v tej písanke Písmenká - moji kamaráti by sa mali deti hodnotiť samé, tam sú na každej strane tie 3 ksichtíky a oni majú vyfarbiť jeden z nich, podľa toho ako si myslia,že píšu...keď som sa malej pýtala, tak povedala, že im vždy učiteľka povie, ktorého si majú vyfarbiť...tak to mi príde tiež také motivačné 🙂 našťastie toho zamračeného sme ešte nemali 😉 😝

lubkaj
2. okt 2009

marcca: Nie, panelak som nestihla... Ten som uz vzdala - pri takejto rychlosti pisania by som si ho musela nahravat kazdy den a pozerat neskor, lebo malokedy skoncime pred osmou ☹.

Ale musim ju pochvalit, ze vcera mala ulohu hovotu vynimocne uz o siedmej - lebo mali pisat len 2 riadky slziciek. Matematiku a citanie ani neratam, to ma hotove hned 🙂

anlu
2. okt 2009

lubkaj ved na nete si mozes pozriet z archivu, my telku nemame tak pozerame vsetko cez net 😉

marcca opacne som to este neskusala, tak v ramci zabavy v autobuse to skusime 😀 inak hlaskovat vie velmi dobre uz asi dva roky, na tazsom slove sa este niekedy pomyli ale inak super jej to ide
a tie zosity oni nepouzivaju v skole ale kamoska mi ich dala tak doma si cez vikend do nich pise ak sa jej chce

som zvedava ci uz dostavaju znamky, dnes donesie tasku zo skoly tak uvidim 🙂

a nikto nepise este m??? to len u nas? 😲

lubkaj
2. okt 2009

A co je zaujimave, so slzckami, oblucikmi aj vlnovkami sa neskutocne trapime, ale pritom vcera priniesla popisane 3 A4, ze "Cez prestavku som si nalistovala koniec slabikara, tam mame vsetky pisane pismenka, tak som niekolkokrat opisala abecedu..." A vazne tam niekolkokrat mala celkom pekne velke pisane pismena. Dokonca dolu napisala PRE MAMINKU - velkymi pisanymi. Len jej bolo trochu luto, ze ich nevedela pospajat 😅
A ked som od nej vecer chcela, aby si odniesla peracnik do tasky, zahlasila mi "Naco? Ja zajtra do skoly uz nejdem - ved uz viem pisat." 😀

anlu
2. okt 2009

lubkaj 😀 😀 😀 sikulka je 😉

majina.b
2. okt 2009

ahojte, minule niektora spomínala, zošit s pomocnými riadkami na pisanie pismenok.
mohli by ste mi napísať čislo zošita, dnes som ho zhaňala a mala som smolu.
ď.

mimomu
2. okt 2009

majina je to - 511 s pomocnou linajkou 😉

majina.b
2. okt 2009

511 mam ale bez pomocnej ☹

mimomu
2. okt 2009

maji-to musi byt 511 s pomocnou linajkou/plne znenie/
a naco vam je ten zosit?

majina.b
2. okt 2009

na domace cvičenie, nechce sa mi ťahať čiary...

ona nedodržiava ani spodnu, ale perom piše oveľa lepšie.

v matike riadky nedodržuje vôbec.

ps: z pisomky z matiky bola 1

abetka
2. okt 2009

ahojte.
Nasi dnes nemali ulohyy, teda deti, ale pre rodicov doniesla na vystrihovanie pexeso a este jenake obrazky, tak rodicia dostali ulohy
Perom nepisu, ani pisomky nemaju a ani ch este neznamkuju, tak to bude este vesele, ked k tomu vsetkemu dojde 😝

anlu
2. okt 2009

ja som uz skontrolovala vsetky zosity aby som mala prehlad co robili cely tyzden. Claire ma veeeela vceliciek a dokonca v pisani mala napisanu pochvalu, citujem: "ako z tlaciarne" 😀 naozaj jej to ide dobre, to mala za pismenko a. Minule ste spominali ze nepouzivate pracovny zosit k slabikaru lipka, tak oni ho pouzivaju. A dnes pisali "m" a "ma". Z matematiky zacali pisat 1. Ulohy dostali dve, z matematky jednu stranu ale to je take ze za minutu to ma hotove. Potom si maju vybrat nejaku knihu ktoru prave citaju a napisat nazov, autora, dve vety o knihe a nakreslit obrazok 🙂 A tie zosity na pisanie maju z toho isteho vydavatelstva ako je slabikar. Mate niekto take? Prvy bol velky format a druhy je maly.

bodka13
2. okt 2009

anlu...nemôžeš ten pracovný zošit k šlabikáru odfotiť?...ďakujem...naši majú zošitA4 a volá sa to Písanie-tam písali čiarky,vlnky,lastovičky ,malé ešte nedostali žiadne