Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

ada11
4. jún 2009

ahojte maminy 😉

tak ako vás čítam, tak pomaly nakupujete, ja ešte stále nič, ale teraz ani nemám moc času, keďže Anet ma zamestnáva na 100 % cez deň aj v noci 😉 snáď to cez to leto postíhame. keď Maťka budeme mať prázdniny, tak si budem musieť urobt program, aby sa moc nenudila 😉

jaduska, klobúk dolu, ako môžem všetko stíhať, ja mám len 2 deti, ale niekedy /skoro stále/ mám pocit, že nič nestíham, ale ono to bude aj tým, že Anet spáva nepravidelne a nikdy neviem o koľkej a koľko bude spinkať 😕 maminy snažilky, aj my vám držíme päste a veríme, že čoskoro vám to vyjde 😉

roasha
4. jún 2009

ani my este nekupujme,aj ked zoznam davali uz pri zapise.aktovka uz je,peracnikov tiez niekolko,zosity,obaly....este len budu,nechame si to na leto. 😎

domka28
4. jún 2009

ja si myslim ze tesco da niejake akcie cez prazdniny na skolske potreby ako kazdy rok....tak si pockame 😉
ahoj mimomu....pracujem....a mozno aj stres moze za to ze sa nedari....dufam ze ak sa zadari tak ma necha doki doma...uvidim...

jaduska
autor
4. jún 2009

ada - sama som prekvapená, ako som to so školou všetko zvládla, lebo prvé týždne po príchode z pôrodnice boli perné, aj som myslela, že niektoré skúšky si budem musieť preniesť....ale nejako sa to utriaslo, malinká je zlaté kľudné bábo, na Lilušu som si už zvykla, že stále niečo vystrojí, tak to už ani neriešim.... 😀 😀 😀 no a už mi treba napísať iba jednu písomku a mám aj ja prázdniny.....

Sandra bola včera na talentovky na ZUŠ, som ju nakoniec ukecala na klavír, ona chcela husličky, ale ja som si musela kvôli škole kúpiť klávesy, tak nech sú teda využité a čo-to sa od nej podučím aj ja....

čo sa týka školských vecí - máme iba tašku a peračník, manžel aj pýtal zoznam vecí od uja riaditeľa, ale nejako nám ho neposielajú, tak asi budeme kupovať všetko v októbri, hehe.....

domka - len aby tie veci v "akcii" neboli drahšie ako teraz 😠 😠 😠 😠

mimomu
4. jún 2009

domka ja to vsetko tiez pripisujem stresu,tiez by som chcela ostat na rizikovom 😉

ada11
5. jún 2009

jaduska, aj ja som bola na zápise s Maťkou na ZUŠ. no nevedela som či nástroj alebo spev, dala som ju na spev a učiteľka povedala, že potom v 3. ročníku sa pridáva k spevu klavír. len sa mi zdá toho veľa, lebo do polroka budú mať 2 hodiny za týždeň a to len teória a od polroka 1 hodka teória a 1 hodka spev/nástroj. ja mám obavy, že našu Maťku tá teória asi moc baviť nebude. jáj, no a ešte učiteľka povedala, že po polroku ak nebude chcieť spev, tak si môže vybrať hudobný nástroj,ktorému sa bude venovať. okrem toho Maťka chodí raz za týždeň na tanečnú 😉 tak uvidíme, či to nebudeme redukovať 😀 ach...skončili nám dobré časy 😉

ada11
5. jún 2009

domka, mimomu, ja ak by som ešte niekedy mala mať dieťa, tak by som zostala na rizikovom hneď, pri Anet som robila do nístupu na MD /6 týž. pred termínom/, ale aj tak si to v práci nikto nevážil a ja som sa nemusela naháňať, tak ďalší raz by som sa už ani nesnažila 😉

andrea.m
5. jún 2009

ja som bola na rizikovom pri oboch kôli tomu že som robila na smeny a bolo to super. perfektne som si obidve tehu vychutnala.

jaduska
autor
5. jún 2009

ada - tak ja som sa tú hudobnú teóriu učila teraz na skúšky, niečo bola nuda, niečo celkom zaujímavé - napr.také stupnice, ktorá má koľko krížikov a béčiek, ja som si tam musela nájsť logiku, aby som to pochopila a potom to už ide....

mimomu
5. jún 2009

andrea.m ja by som tiez chcela ostat na rizikovom,lebo je to tak ako pises. 😠
len keby sa uz konecne zadarilo ☹
nasa tiez chodi na zus ale na tanecnu. 🙂 je sikulka 🙂

ada11
8. jún 2009

maminy,vaše deti majú aj nejakú rozlúčku ? u nás nič 😉

andrea.m
8. jún 2009

naši maju 18teho rozlúčku z MŠ. mame nachystať občerstvenie a na tej rozlúčke dáme aj učiteľkám darček.

jaduska
autor
8. jún 2009

adi ja ani neviem, či niečo budú mať......ale roky predtým zvykli niečo deťom robiť, tak hádam aj našim urobia 🙂

lubkaj
9. jún 2009

U nas sa este o nicom nehovori, ale kazdy rok rozlucka bola, tak asi bude aj teraz. Vzdy to bolo take vystupenie predskolakov, bolo to vonku na dvore pred skolkou. Tak som zvedava...

andrea.m
9. jún 2009

no naši tiež nacvičujú program nejaký. tiež som zvedavá čo to bude za slávu.

ukana
9. jún 2009

my mame 18teho besiedku a devatnasteho maju Noc odvahy.........budu spat v skolke............ 🙂

andrea.m
9. jún 2009

jéééj ukana tak budeme besiedkovať spolu. aj my máme 18tého

domka28
12. jún 2009

...ahojte....ja ani neviem , čo sa v školke deje.. ☹ Nika dostala kiahne... ☹ ale teraz uz normalne 😉 , vraj preto ze pred mesiacaom , ci kolko je tomu to mala take "slabe", tak teraz jej to vypuklo normalne 🙂 , len mohla pockat na zaciatok prazdnim, bola by s babi doma, takto "dovolenkujem ja".....ale uz nech mame po tom.... 🙂 pozitívne je . že ich nebude mať , keď bude chodiť do skoly....

mimomu
12. jún 2009

ahoj domka,my sme ich mali v aprili.zvladli sme ich super a tesim sa ze ich mala este v skolke.vikinke trvali 14 dni ale v pohode,a ma horucku?co druhe?ja cakam na mz,bud.stredu ale dufam ze nepride 😉 🙂

abetka
13. jún 2009

my mame besiedku v piatok a aj tam ostavaju na rozluckovu noc. Malej sa to moc nepaci, tak som zvedava ako to zvladne
Rozmyslali ste nad nejakymi kruzkami pre deti, pocas roka. Myslim klavir, tanecna, nejaky sport a pod. Chcela by som dat malu na klavir, ale zase sa moc do toho nehrnie, vlastne nevie co by chcela. Ma to vyznam ju tam dat? poradte

ukana
13. jún 2009

abetka, ale mam pocit, ze primacky do ZUS uz boli, minuly mesiac, vsak ju daj, co ona chce, naco to silit, a aj v druzine budu nejake kruzky.........

nas matko bol nadseny zo skoly v prirode, aspon viem, ze uz mozme zacat aj s tabormi, v pohode to zvladol na 5 dni.....ale v skolke na noc nechce ostat........ 😒 neviem preco, ale dufam, ze ho ucitelka presvedci........ 😅

Mam doniest uckam kvety na besiedku, alebo posledny den v skolke? spolocny dar sa u nas nekupuje, tak neviem 😒 .............asi spravim rano v satni prieskum medzi mamickami 😅

abetka
14. jún 2009

s tymi kvietkami by to aj mna zaujimalo 😅

jaduska
autor
14. jún 2009

abetka - veď tomu nechaj voľný priebeh, možno ju navnadia nejaké kámošky v škole, ak budú chodiť napr.na ten klavír....a nemyslím, žeby bol problém dať ju tam napr.koncom septembra, trošku dobehne teóriu....
ja som dala Sandru na klavír, uvidíme, ako ju to bude baviť....

andrea.m
15. jún 2009

no mi dávame kvety na rozlúčkovej ale určo kupim kytičku aj na konci roka

tulenka
16. jún 2009

nasi budu mat aj nejaku oficialnu rozlucku, ale vcera mali také, ze isli na vylet vlakom a potom mali ohnik a diskoteku v skolke a prespali tam- rodicia mali povinne volno. 🙂 To asi taku malu nahradu, ked nemohli ist do tej skolky v prirode.
Nad kruzkami rozmyslam aj ja , lebo tento rok sa poprihlasovala v skolke uplne na vsetko , co bolo. Ale to bolo v pohode, kedze to mali vsetko tam, jedine na korculovanmie sme chodili spolu. Ale , ked uz ju tam bude treba vozit, a ani casu tolko nebude, tak si treba vybrat.
Terezku tento rok velmi bavila vytvarna, ale minule uz spominala, ze aj na klavir by chcela. A uz nam aj ucitelky hovorili, ze by bolo fajn , keby pokracovala, ale oni su obidve zo sukr.ZUS, tak asi aj lanaria duse. A ja by som zas bola rada, keby chodila na nieco sportove(asi budeme pokracovat v korculku), lebo ona je taky papkacik, tak pohyb vyslovene potrebuje.
Takze bude tazke rozhodovanie.Myslela som , ze skusiom najprv , co maju priamo v skole, ale vyzera , ze ponuka veeelmi biedna.

jaduska
autor
16. jún 2009

Naši budú mať tiež nejakú rozlúčku, asi posledný deň. U nás dokonca končiacim škôlkarom robia aj tablo, ktoré dajú do výkladu v obchode...

Čo sa týka krúžkov, u nás na ZŠ nie sú žiadne, takže ostáva len ZUŠ a CVČ, našťastie sme malé mesto, tak nemám problém ju tam v rámci prechádzky s malými babami odprevadiť 🙂 Zatiaľ je prihlásená iba na klavír, možno bude pokračovať aj vo výtvarnej, no a na šport ju dáme asi až od nejakej tretej triedy, ja by som chcela, aby hrala volejbal, aj jej sa to páči, ale spomínam si, že keď moja ségra chodila na klavír, tak jej vraveli, že nech volejbal nechá....ale už nepamätám prečo 😒

tulenka
16. jún 2009

jaduska , asi kvoli prstom 😉 , pri volejbale mas kazdu chvilu nejkay uraz a na klavir potrebuje jemne prsteky

andrea.m
16. jún 2009

filipko bude dúfam aj v budúcom šklskom roku pokračovať v karate....dalšie kružky mu už nedávam mal by toho veľa

jaduska
autor
16. jún 2009

tulenka, nie som si istá, či kvôli úrazom (ja som hrávala volejbal dosť rokov a chvalabohu žiadne úraz 😵 ) skôr rozmýšľam, či nie kvôli nejakej "technike" hrania na klavíri a odbíjania lopty....no nič, šak uvidíme, máme čas...

mimomu
16. jún 2009

viktorka chce aj nadalej pokracovat na zus v tanecnej ale teraz maju pridany aj folklor.
momentalne v skolke chodi na anglictinu a vytvarnu a cez leto maju 3 tyzdnovu akademiu v karate.
a spominala ze v skole chce urcite navstevovat spev.
len neviem ako to budeme vsetko stihat?