Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

abetka
27. okt 2009

no, tak presne taky problem ma aj Alzbeta. Jeden den sa s nou hra a druhy nie. Ona si oblubila jedno dievca, ale ona ma viac kamaratok a nasa Alzbeta neni z ich byvaleho kolektivu zo skolky, tak to ma tazke. Tiez mi je to nesmierne luto, ale asi si tie deti musia tym prejst. JA uz ani neviem, ci sa s tym dievcatom kamarati, lebo mi je normalne tazko sa jej to opytat. Je to strasneeee ☹

jaduska
autor
27. okt 2009

No asi si tým tie naše dievky musia prejsť....toto závidím chlapcom a chlapom, že oni také malichernosti neriešia 😀 😀 😀 Inak my sme toto mali aj keď sme boli na prázdniny u sestry. Sandra má sesternicu 5 mesiacov staršiu a to tiež furt bolo - "už nie som tvoja kamarátka" a Sandra furt plakala. Už som sa potom na nich dokonca vykričala, že nech si vážia, že sú spolu, že sú rodina a blá blá blá....ale dlhý efekt to nemalo 😀 Asi na to musia prísť samé...

jaduska
autor
27. okt 2009

len chcem ešte k tomu dodať - ja si takéto "vzťahy" z detstva nepamätám, vy áno? Už keď sme boli na druhom stupni, tak sa občas stalo, že sme sa v triede rozdelili na dva tábory, ale nebolo to na dennom poriadku 😒

andrea.m
27. okt 2009

no baby budet pršekvapené ale ja chlapi riešia také "malichernosti" aspoň tí 6 roční

donara
27. okt 2009

Ano, riešia. Aj mi máme takéto stavy, ale mňa to asi niekedy viac mrzí ako malého, chvalabohu je dosť splachovací. V škôlke si kvôli takýmto kamarátom aj poplakal.

lubkaj
27. okt 2009

A ja som si myslela, ze chlapci kamaratov nestriedaju kazdy den... Lebo v SKD sa Adrianka este zaciatkom roka skamaratila s jednym druhakom a s tym sa kamarati stale, bez prestavky.

Inak dnes bolo fajn. Knizka o kresleni postaviciek mala uspech, takze Adrianka bola nadsena, aj kamaratky prestali vymysat 😉. Dokonca sa dnes skamaratila s dalsim chlapcom, tentoraz z ich triedy. Uz ho predtym parkrat spominala (podla nej su najsikovnejsi v triede ona, jej kamaratka Laura a ten chlapec, Viktor). Tak dufam, ze toto kamaratstvo bude stalejsie...

roasha
28. okt 2009

tieto "kamaratstva-nekamaratstva"sa u nas riesili uz v skolke,a stale trvaju.
vidim,ze je to vsade rovnaky fenomen. 😝

mimomu
28. okt 2009

ahojte,je tu niekto?
od zajtra prazdniny,tak si trosku oddychneme 😉
viki mali vcera vystupenie ku dnu ucty k starsim a veru babka si aj poplakala 😢 mali nacviceny super program,ktory sa vydaril a dnes maju zlet carodejnic.....heloween. 😀
len dufam,ze jej prejde sopel,lebo trochu si aj pokasliava,tak to musime nejako vylezat 😝

roasha
28. okt 2009

takze mame prve prazdniny,a uloh navalanych....som to zlahcila,ze to tolko musia mat,lebo by za tie 4dni zabudli pismenka,a pocitat 🙂
diktaty uz piseme slabiky,zatial stale same jednotky 😎 🙂
v pisankach uz pisu slova,citaju vety,a matika scituju a odcituju./nase velke deti.../ 😅 🙂 😵

lubkaj
28. okt 2009

U nas maju dnes "jablckovy den". V internetovej ZK mali napisane: "Deti si donesú jablká, budeme variť jablkový čaj, piecť jablká a chutnať všetko čo obsahuje jablko." Tak som zvedava, co bude o tom Adrianka hovorit, hoci ma uz dopredu upozornovala, ze si to urcite nezapamata...

mimomu
28. okt 2009

to veru ano s tymi ulohami 😒 aj ja cakam navaly ☹

abetka
28. okt 2009

ahojte. Tak nasi maju dost malo uloh, co som rada, ale aj tak ju budem doma precvicovat, aby vsetko nezabudla.
Nasim ideme malovat teraz cez prazdniny triedu a davat koberec a pod. Budu v tej triede 4 roky, tak snad to ako rodicia zvladneme a pride nas dost. Len riesim, kde dam deti, ked prave teraz MM musi stale chodit do prace 😝
Dnes dostale 1*za pismo 😵 a citane

jaduska
autor
28. okt 2009

No a my sme na prázdniny nedostali žiadne úlohy....iba máme sem-tam napísať diktátik, ale ja dám Sandre aj čítať, lebo mám pocit, že po viacerých prečítaniach nečíta, ale hovorí spamäti.... Matika jej ide super, až som prekvapená, dokonca pochopila aj môj výklad odpočítavania 😀 (maródila, tak sme sa učili doma)

zusikk
29. okt 2009

nasa problemy s kamaratsvom ci nekamaratstvom nema 😉 zoznami sa z hocikym a este som nepocula od nej tie hlasi si moj kamarat a uz nie si moj kamarat asi to berie sportovejsie ze jeden den sa z niekym hra a druhy zas s niekym inym 😉 a inak v skolke bola tiez taky "vodca" teraz v skole neviem 😉 ulohy sme my este nepozerali kolko maju na prazdniny vcera sme z t 😉 neckou sli rovno na moju firmenu akciu boli sme si sadnut z kolegynkou tak sme prisli domov az vecer a rovno sla do postele...ucenie stihneme ja mam dovolenku a aj buduci tyzden a to by sme chceli buduci vik urobit oslavu bude mat narodky 😉 v skole pisu citaju a pocitaju + - do 5 opisuju text z predlohy a tak a to scitanie odcitanie ich mame ucit naspamet aby vedeli teda nie ucit davat priklady a opakovat tak som myslela 😉

anlu
29. okt 2009

ani Claire nastastie nema problemy s kamaratstvom 🙂 ulohy sice dostali ale len tak dietne a dnes isla na par dni k starkym tak v nedelu bude robit, teraz pisu vV a cislo myslim ze 7 mali naposledy, neviem co teraz lebo som este nepozerala a maju rozklad cisel a scitanie odcitanie ale to asi skoro v celej matematike je a okrem diktatov maju aj take ze odpis textu aj u vas take pisu?

mimomu
29. okt 2009

ahojte.....viki je dnes u svokrovcov,pojdem pre nu poobede 🙂
na pocudovanie ani oni nedostali vela uloh-citat 1 stranu slova a dalej nic.ale cvicime kazdy den citanie aj diktaty a davam jej aj priklady na scitavanie do 10.ved vikend bude perny,tak urcite toho vela nestihneme.

andrea.m
1. nov 2009

ahojte. filipko kašle ako tuberák a včera mal teplotu takže zajtra ideme k mudr. dúfam, že z toho nebude maródka.

roasha
1. nov 2009

adi,ani nevrav,moja pred tyzdnom dobrala atb,a uz ma zasa nadchu 🙄

jaduska
autor
1. nov 2009

aj my sme po ATB ☹

andrea.m
2. nov 2009

no ja len čakám kedy Filipko vstane a padame k dokine ☹

anlu
2. nov 2009

no na Claire tiez par krat nieco liezlo, ale jej davam imunoglukan tak stale jej to do druheho dna preslo 🙂

anlu
2. nov 2009

andrea prajem Filipkovi skore uzdravenie 😉

roasha
2. nov 2009

anlu,za imunoglukan,a vitaglukan sme uz vyhodili "majland",brala ho vzdy dlhodobo niekolko mesiacov,a figu platne. 😝 😠
nastavena je uz roky od imunoalergologa na liekoch na posilnenie imunity,a aj tak kazdy bacil co preleti okolo sadne na nu. 🙄

abetka
2. nov 2009

no ja tiez davam imunoglukan a aj ked zatial nieco bolo, tak sme tie prechladnutia zvladli celkom v pohode averu mi dokina aj pre maleho odporucila imunoglukan

andrea.m
2. nov 2009

tak a máme prvú maródku...práve sa chystám do školy vyhlásiť ho z obedov a oznámiť to triednej. do konca týžňa ma ostať doma určite a dalej to nechala mudr na mojom zvážení

abetka
2. nov 2009

no tak ja som pri dnesnom citani skoro zachripla 😠

roasha
3. nov 2009

abetka 😀

ukana
3. nov 2009

ahojte. Andrea Filipkovi skore uzdravenie. Matko je zachripnuty, davam Calciovy sirup a chodi normalne do skoly, len na Tv som mu napisala ospravedlnenku, nech necvici, aby neochorel este viac 😒

Abetka, kluuuud, naucia sa to snad 😅 , nas pri citani tipuje : MILÉ? MALÉ? MÁAALÉEEE?...skusa, az kym netrafi spravne slovo 😠 ........ 😠 😠 😠

jaduska
autor
3. nov 2009

Baby a naša Sandra včera čítala: "Vila Lila kýva Eve." ma švihlo z nej skoro (pre tie, čo nemajú Lipku, tak je tam Vila Lila máva Eve)

donara
3. nov 2009

mi máme tiež dobrané ATB a zasa nádcha, tiež som mu nakázala aby necvičil, dnes majú TV. Pani učiteľlku majú tiež chorú, tak uvidíme ako to budú zvládať, včera písali malé v a bol to otras, doma už mu to šlo lepšie. Jaduška u nás sa to čítalo presne ako u vás, až som sa s chuti zasmiala.