Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

ukana
3. sep 2009

marcca, asi ano ☹ ........uz ma aj trosku zvysenu teplotu, zajtra ho necham radsej doma , ach jo ☹ chceli sme ist aj do ZUS na vytvarnu zajtra, tak nic.... 🙄
myslite, ze mam rano ist nahlasit, ze nepride, alebo staci potom doniest ospravedlnenku?... 😒

majina.b
3. sep 2009

vo fotoalbume je odkaz na www. stranky
su tam vložené fotky zo včerajška aj 3.9

ukana
3. sep 2009

majina, sonicka je zlatucka 😉 😉 pekna sukna, ta fialova 😉 😉

majina.b
3. sep 2009

ukana, ďakujeme za pochvalu

marcca
3. sep 2009

ukana - akurát čítam papier, čo sme dostali a je tam: každú neúčasť žiaka na vyučovaní je rodič povinný oznámiť najneskôr do 48 hod, neprítomnosť žiaka ospravedlňuje najviac na 1 deň, ak je neprítomnosť dlhšia, vyžaduje sa lekárske potvrdenie...takže myslím, že ak bude chýbať len zajtra, stačí doniesť ospravedlnenku v pondelok 😉 a cez víkend sa z toho snáď dostane 🙂

ukana
3. sep 2009

marcca,dik 🙂 nam vravela na rodicku, ze az tri dni moze ospravedlnit rodic, a potom uz treba potvrdenie od lekara. 😒 ... .aj ja dufam, ze cez vikend to prejde, ak nie, tak v pondelok by som tam skocila, aj sa spytat, co sa budu ucit a tak, nech to doma dobehne 🙂 🙂 je to radost, takto na zaciatok hned ochoriet 😒 a to nebol chory snad od februara, a predtym ani nepamatam 😕

marcca
3. sep 2009

no možno každá škola má svoje pravidlá 😉 ...nič si z toho nerob, však aj tak sa teraz ešte neučí a ak je to teda črevná chrípka, tak do pondelka určite budete ok 😎

zusikk
3. sep 2009

podla mna je seriozne zavolat aspon ucitelke ze nepride ze je chory ze zatial zvladnete ak nepride ani v pondelok ze sa ozves....mne by to tak pripadalo celkom fer....aby ho ucka zbytocne necakala a nestresovala ci sa niekam nestratil

andrea.m
3. sep 2009

u nás stojí družina 8,30 pozerám že sme jedni z najdrahších.
ukana maťkovi skoré uzdravenie...ani filipko o škole moc nerozpráva...chlapci to asi ináč prežívaju.

ka77ka
3. sep 2009

ahojte zienky....som tu nebola hadam 100rokov 😀 😀 😀 .mame sa fajn, terezka je zo skoly nadsenaaaa.dnes rano uz bola 15 min.pred odchodom obuta a nastupena pri dverach. 😀 zlatko moje.
dnes mali 3 hodiny, dostala uz aj usmiate slniecko-taka stastna bola, ze az radost na nu pozriet.

zajtra uz maju 4 hodiny, tak som zvedava, ako vydrzi, lebo prvy den v skole sa vsetky decka vrteli ako na kolotoci.chuderka ucitelka, bude mat co robit, kym si ich vycvici. 😀

do druziny ju nedavam, nakolko som na na MD, ani na obedy nechodi-zbytocne vyhodene peniazky, ked som doma.

ka77ka
3. sep 2009

par fotiek z nasho prveho dna v skole:
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

simka9122008
3. sep 2009

Adi aj u nás stojí družina vyše 8 eur, už sme dostali šek za obedy:17 eur, to len na začiatok 😝
Ukana malému skoré uzdravenie
No môj malý o ničom inom nerozpráva, len o škole, veľmi si ju pochvaľuje čo som rada, no dokedy, ale aspoň začiatky nie sú ťažké

simka9122008
3. sep 2009

Ka77ka, malá je zlatá školáčka 🙂

marcca
3. sep 2009

zussik, neboj nič - "učka" má určite dosť iných starostí a keď sa pravdepodobne jedná o 1 deň, určite netreba dopredu stresovať 😉

jaduska
autor
3. sep 2009

Konečne som sa dostala k počítaču 😠 😠 😠 Našu Sandru som do škôlky musela o pol ôsmej ráno budiť, ale dnes ráno už o siedmej stála nastúpená v chodbe - oblečená, umytá, taška na pleciach.... 😀 😀 😀 😀 Hneď prvú hodinu mali angličtinu. Každý deň majú 5 hodín, vo štvrtok iba 4. Mne sa to zdá dáko veľa na prvákov, ale asi to tak vymysleli preto, že v tejto škole nedávajú domáce úlohy. Ja som Sandru na obedy aj do družiny dala, hoci som doma. Obed si pochvaľovala, ale v družine sa nudila. Keď som pre ňu prišla, tak boli na dvore a ona už s taškou čakala, že kedy prídem....podarená bola. A večer už o siedmej sama prišla za mnou, či už má ísť spať, lebo sa nevie dočkať rána....

Maródom skoré uzdravenie, idem ešte fotečky vaše popozerať, konečne mám trochu času...

Katka - už som sa bála, že kde si sa stratila 😉

jaduska
autor
3. sep 2009

Anlu - teda vaša Oli bude mať 25-ťku šťastné číslo 🙂 🙂 🙂 🙂 A Claire kedy oslavuje meniny?

anlu
3. sep 2009

ani v nasej skole nedavaju ulohy ak tak len na vikend a druzinu maju taku ze su vlastne akoby v skolke lebo prvy rocnik je tam ako mali skolku. Claire sa tiez velmi paci v skole a presne tak aj ona bola prva nachystana rano 😀

Jaduska tak to vyzera, lebo aj meniny ma 25teho 🙂 no my sme taky sikovny ze oslavujeme dva krat meniny raz podla francuzskeho kalendara to je 11.8. a potom podla nasho na Klaru 😀 to vies ja mam v jeden den narodky aj meniny tak aspon ona nech si uzije

andrea.m
4. sep 2009

tk ja už mam deti odovzdané. dnes sme pre istotu vyrážali už o 6.45 😝 😀

ukana
4. sep 2009

anlu, aj moja sestra je narodena na Mareka, 25.4. 😅 v noci bol klud, ale stale ma 37 teplotu, tak s nim pojde muz pre istotu k Dr. a ja idem na poobednu, tak pojdem za hodinku cez skolu, aj sa popytat, co dnes robili, aj ho ospravedlnit ..... 😉
Aky mate Slabikar? My mame Lipka, ale su dva druhy...a zosity na pisanie? my mame 7ks, prvy je velky format a potom 6 malych. 😕 😅
Jaduska, mala je podarena 😉 my este nemame rozvrh, az od stredy, som zvedava kolko hodin budu mat 😒

jaduska
autor
4. sep 2009

anlu - tak to má Claire dobre.... 😉

ukana - hádam sa cez víkend Martinko prelieči, hoci počasie o ničom....

My máme šlabikár Lipka a ostatné veci som ešte nevidela a vraj ani neuvidím, lebo všetko nechávajú v škole... 😵 Ešte sme platili 15€ za knihy na angličtinu....

ukana
4. sep 2009

jaduska, my sme za anglictinu platili okolo 4€ 😕.........to aj dost ste platili 😒
aj my vsetko nechavame v skole, ale prvy den som mala zosity a knihy doma, musela som vsetko podpisat 😵

monkula
4. sep 2009

aj ym máme šlabikár Lipka...
zošity som ešte nevidela, učiteľka ich bude kupovať sama, vraj aby mali všetky deti rovnaké.... domov nosí len šlabikár a matematiku, Prírodovedu, Výtvarnú výchovu a Pracovný zošit k šlabikáru majú v škole....
ozaj, máte žiacke knižky? my nie... a na našej škole sa v stredu nedávajú DÚ

roasha
4. sep 2009

my ziacku mame,je na nej carfield 😝 😀

andrea.m
4. sep 2009

šlabikár máme lipka. na knihu na AJ sme sa skladali po 5,70€. žiacku nemáme.budu hodnotení slovne.a dnes vraj už bude aj domáca úloha tak som zvedavá.

marcca
4. sep 2009

my máme žiacku, takú klasika bielu, šlabikár lipka a zošity sme ešte nedostali...tiež budú mať všetci rovnaké, zatiaľ sú uložené v triede a dostanu, až keď budú potrebovať 😉

DÚ sme už dostali včera, ale len čosi vymaľovať 🙂 takže pohoda...

andrea - to fakt budú hodnotení slovne? 😕 😕 veď podľa zákona by mali byť všetci prváci (aj tí z min.r.) klasifikovaní 😕 😕 😕

andrea.m
4. sep 2009

nám povedala učiteľka že budú hodnotení slovne každý predmet zvlášť

mimomu
4. sep 2009

ahojte baby.tak hlasim aj ja stastny aj ked trochu pocitmi zmiesany zaciatok noveho obdobia pre nase deti.
viki sa zatial v skole paci aj ked dostali pani ucitelku,o ktorej sa hovori tu u nas ze je prisna na deti.aj som ju chcela prelozit do acky ale ze ked budu problemy tak sa to bude riest.takze hned v prvy den som bola u riaditelky na pokec 😝 😀 je ich v triede len 14 takze snad to bude dobre.najviac sa jej paci v druzine a na skolskom dvore.
my mame tiez slabikar lipka,matematiku a pisanie-zosity.dostali aj slovnicek do ktoreho p.ucitelka pise co treba a tak.na obedy chodi-stoja 8,5eur a druzina 5 eur.este maju aj rozne kruzky ale viki chodi do zus na spev a folklor a dnes ide na skusky do tanecnej skupiny novum-tak uvidime ze ci sa podari 😕chce chodit aj na vytvarnu,ale pastelky su nas nepriatel-nerada kresli,ale chce tam chodit-este sa porozpravame 😀 a okrem toho chce do spevokolu na skole chodit a vcera ked zahlasila ze aj zobcovu flautu by rada tak som premyslala ze jej dam max.2 kruzky.jaj a aby som nezabudla tak chodi aj na pocitace v skole a do kruzku sikovnicek-kedy sa bude ucit netusim 😀 😀 😀 ale dnes to musime zredukovat 😀
som zvedava do kedy im to nasenie vydrzi 😵 😵 😵

melipa
4. sep 2009

chcela by som sa pridat so svojimi skusenostami s prvackou, lebo ako citam, vsade je to ine... 😕
mala je zatial zo skoly nadsena, chodi do skoly v BA...je to dost velka skola...vcera mali tri hodiny, a stihli prejst 3 strany v Slabikari a prvu stranu v matematike 😲 ...mala tam peciatky ze "pekna praca", ale aj tak sa mi vyfarbovanie v matematike zdalo strasne odflaknute /poznam si ju a viem ako to dokaze/ a nakoniec sa priznala ze sa jej nechcu vytahovat ceruzky z peracnika 😅
hodnoteni budu znamkami, na vysvedceni budu mat znamky zo sj, mat, angl, a prir.
my sme sa zbierali na ucenbice z aj len 3,15 Eur, budu to Busy Bee, ale neviete mi niekto povedat, preco sa ucebnice na aj kupuju, ked je anglictina podla novej reformy od prveho rocnika povinnym predmetom? - ved na povinne predmety ma ucebnice zabezpecit stat, vzdy sa kupovali len ucebnice na nepovinne predmety 😕
no a za skolsky klub platime najviac co tu bolo spomenute - 10,20 Eur az mesiac!
no a jedina vec co sa mi nepaci je, ze vseeetko okrem kufrika s pomockami na VV si musia nosit domov, aj prezuvky!!! 😠 kazdy den hore-dole...ked si predstavim ze ponesie aktovku, vrecusko s prezuvkami, telesnou a vak na plavanie /chodi 2 x do tyzdna plavat/ tak chuuuda moje... ☹

simka9122008
4. sep 2009

Ahojte maminy, môj malý včera dostal zošity, šlabikár, písanku, matematiku a hudobnú, som zvedavá čo dnes budú robiť

bodka13
4. sep 2009

naši majú dnes športový deň,takže šlabikár a ostatné dostanú asi až v pondelok...naša pani učiteľka už tiež musela niektoré deťúrence hrešiť a všetkých popresádzala 😕 ,asi moc rečnili tak skúša čo pomôže 😀 ... včera toho asi veľa v škole nerobili lebo Davidko zahlásil že tam skoro zaspal 😒 ...uvidíme ako ohodnotí dnešný deň 😉
...za ŠK platíme 3,43€/mes +5€ na 1/2rok na pomôcky a do tr.fondu sme dávali 3€(bude im z toho kupovať tekuté mydlo,wc papier,...)

mimomu...a čo si bola riešiť s p.učiteľkou 😕 už bol nejaký problém?

melipa...aj náš starší mal v 1tr. na Aj učebnice Busy Bee a oni do nich kreslili a doplňali tak asi preto sa platia...a vlani(to už bol 3.) si tiež kupovali na Aj učebnicu+pracovný 😒 ...Davidko zatiaľ nevie z akých učebníc sa budú Aj učiť
to s tým nosením vecí domov nemáte bohviečo ☹ ....naši majú v škole aj telesnú ,aj výtvarnú-domov si nosia iba prezúvky 🙂 ...a učebnice asi budú nosiť tiež domov(aspoň starší nosil) hlavne že na stránke školy majú projekt "domov bez školskej tašky " 😒