Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

lubkaj
13. feb 2012

@jaduska Ano, zapisy u nas boli v piatok 15:00 - 18:00 a v sobotu 8:00 - 12:00. Isli sme v sobotu a spravili sme z toho taku rodinnu udalost 🙂

ukana
13. feb 2012

tak po týždni lyžovania zasa škola...ale celkom sa maťo aj tešil na spolužiakov, lebo len siedmi boli na lyžiarskom, boli spojení dve triedy, aby ich bolo dosť 😒
u nás bol zápis cez týžden, ale podla mna je to dobrý nápad, v sobotu..... 😉

uff, dnes prišla faktúra za elektrinu, som sa bála, všetci naokolo mali nedoplatky, ale u nás preplatok 20€ 😝 😝 som si vydýchla 😝

donara
13. feb 2012

@ukana nás čaká vyučtovanie v marci 😉 . Dúfam, že si tiež poviem UFF

slivka3
13. feb 2012

Tak u nás bol zápis 1 a 2.2,ale idem vybavovať odklad takže prváčik bude až o rok. A vyučtovanie elektriny sme už mali minulý mesiac.80 eur nedoplatok ma skoro vystrelo.

mimomu
13. feb 2012

jaj ani nehovorte o nedoplatkoch...ja tiez cakam fajnu palku 😠
nasi maju uz na bud.tyzden prazdniny,tak viki ide k nasim...dufam,,ze zas nedostanu kopec uloh,lebo ma uz svihne 😠

andrea.m
13. feb 2012

@jaduska aj u nás su zapisy v piatok a sobotu.väčšinou v januári 🙂

jaduska
autor
13. feb 2012

@andrea.m no je to fajn, keď to dajú na sobotu, aspoň si rodičia nemusia vybavovať voľná....

@mimomu nech nešvihá teba, ale švihni ty učiteľke radšej 🤐 😝

ukana
13. feb 2012

my máme prázniny až v marci, poslední 😉 ....západniari idú prví 😉 😉

zajtra idete oslavovať Valentína? my ideme sami dvaja s MM na lyže, tak sa teším, že si to vychutnám, bez toho revu a okrikovania ...Inak Valentína neoslavujeme, len sme plánovali ísť sami na lyže a zrovna to vyšlo na Valentína, ked si možeme vziat volno obaja...tak bude romantika na snehu,,, 😀

jaduska
autor
13. feb 2012

@ukana my budeme oslavovať asi tak, že MM v Leviciach a ja tu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Ale ja tieto americké sviatky nemusím, tak mi to ani nevadí....ani by som neprišla na to, že je zajtra Valentín, keď to sem nenapíšeš....
Ale vy si to pekne užite s mužíčkom 😉 😉 😉 😉 😉

ukana
13. feb 2012

@jaduska ja to vzdy tvrdim, ze najkrajsi Valentin je, ked ma MM sluzbu 😀 😀 dialkove ovladanie mam v rukach ja, neroztahuje sa mi na gauci, nezbieram jeho veci po byte, nerozblazni Mata o deviatej vecer 😠 😠 , .....idylka po 12 rokoch manzelstva 😀

jaduska
autor
13. feb 2012

@ukana 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 niet čo dodať

andrea.m
13. feb 2012

práve mi volala kamoška 😠 samo zase útočí. vraj vykrútil filipovi ruku až kdesi za krk. 🙄 a to moje trdlo doma nepovedalo ani slovo. ale že sa naňho vrhli všetky baby z triedy a normálne ho zhodili na zem a skopali a gabika mu ešte švacla zakriedovanu špongiu medzi oči. ked som sa filipka pýtala čo a ako nemám riešiť že on to do konca roka vydrží.to moje decko sa normálne teší kedy vypadne do inej školy.

andrea.m
13. feb 2012

@jaduska aj my slavime na diaľku...ja v košiciach a manžel v bratislave 🙂 hlavne že sa máme radi 😀

jaduska
autor
13. feb 2012

@andrea.m to nemyslíš vážne s tým Samom, kokso....super, že baby takto zareagovali, len škoda, že tak nezareagovali komplet všetci v triede, možno by tomu chalanovi dokáplo, že sa nespráva správne....ale zas, keď mu to len tak prejde, tak jasne, že bude skúšať ďalej....niekto by mu mal určiť mantinely.... 🙄

anlu
13. feb 2012

@ukana 😀 😀 😀 si to vystihla... ja tiez zajtra budem sama s babami

u nas v skole nic nove, zatial je klud. Konecne zacala viac cvicit na klaviri lebo do teraz to flakala, aj ked na vysledkoch to nebolo vidno ale ked bude mat narocnejsie skladby tak to uz by bolo vidno. U nas v meste zatvorili uz jednu skolu koli prasknutemu potrubiu.

sissi27
13. feb 2012

Ahojte,
@andrea.m, no teda ten Samo si neda pokoja. Esteze ma Filipko take dobre spoluziacky.
Ako bolo na plese?
U nas, Sufi je chory, pravdepodobne angina, vysoke horucky sprevadzane s kaslom. Pani doktorka nam dala penicilin. Sufi ma problem ho prehltnut aj potom co mu ho rozdrobim. A teraz dokonca aj plakal, ze mu je z neho strasne zle. To este len bude ked mu ho budem davat rano. Rozmyslam nad tym, ze zajra tam poslem maminu, aby poprosila pani doktorku nech mu predpise nejake ine antibiotika.
A ja mam pocit ze na mna cosi lezie, uz ma skriabe hrdlo. Musim sa nadopovat nejakymi vitaminmi.
My sme boli v sobotu na rodinej oslave, bratranec oslavoval 40. Veru poriadne sme sa zabavili a padlo to tak prijemne vhod, lebo som uz davno nikde nebola.
@ukana, ani my uz nemame vela snehu, kde tu clovek zazrie sneh, ale ma to daleko od toho co vy mate tam hore na "kopaniciach".

donara
14. feb 2012

@sissi27 aj náš Ferko dnes ostal doma, ale on včera zvracal a potom ho preháňalo. Ale dnes už je plný elánu, takže zajtra šup-šup do škoy.
@andrea.m už nech je Filipko v novej škole, hrozné............... Aj u nás už Danko zase začína vystrkovať rožky, včera naschvál vrazil do nášho a začal sa smiať. Neviem, ale už som Ferkovi vravela, až mu to vráti, že ak donesie poznámku, tak ho nik hrešiť nebude. Nemá začínať, ale nech sa nenechá strkať a kopať, stále dookola........

lubkaj
15. feb 2012

Ahojte, co sa ucia vase deti na Hviezdoslavov Kubin? Adrianka mi len tak mimochodom spomenula, ze budu mat triedne kolo Hviezdoslavovho Kubina a nieco sa nan maju naucit. A vobec netusime, aky rozsah by to malo mat... Zatial sme vybrali jednu dvojstranovu (dost velkymi pismenami) rozpravku, ale nejako jej nejde do hlavy.

jaduska
autor
15. feb 2012

@lubkaj Sandra mala oznam v slovníčku, či kde, že cez prázdniny sa majú niečo naučiť. Tak ja jej len niečo ľahké a krátke, ona tieto súťaže nemusí... Ale momentálne sa začítala do Pipy Dlhej Pančuchy, tak možno niečo odtiaľ vyberieme....
A konečne sa aj u nás mohli deti zapojiť do Klokana, tak som zvedavá 🙂

mimomu
15. feb 2012

viki tiez nieco maju na Hviezdoslavov kubin,ale neviem co presne ma...asi na prazdniny donesie 😉

andrea.m
15. feb 2012

u nás po hviezdoslavovom kubine zatiaľ nechyrovať

jaduska
autor
15. feb 2012

@andrea.m buď rada 😀 😀 😀

jaduska
autor
15. feb 2012

Inak práve prebieha na jednej učiteľskej FB stránke diskusia o HK - či nie je blbosť, aby sa deti museli povinne učiť tie texty naspamäť... 😝

ukana
15. feb 2012

@andrea.m ani u nas 🙂 ...zajtra ide mato prvykrat sam autobusom MHD, drzte palce...Nema kto s nim ist na vytvarku, tak sme rozhodli, ze uz pojde sam 😒

Nasnezilo nam zasa pol metra...ako povedal kamos, Zasa tie biele hovna padaju 😖 😀 😀 😀

mimomu
15. feb 2012

@ukana budemeeeeeeeee 😉

lubkaj
15. feb 2012

@jaduska U nas bol Klokan uz aj minuly rok, tak sa aj teraz chystame. A aj maly bude mat premieru - od tohto roku sa totiz da robit aj Klokanko1 pre prvakov, tak sme sa na skole dohodli, ze moze s nimi 😉

@mimomu My si mame text na HK vybrat sami... Minuly rok dostali text zo skoly. To sa mi zdalo lepsie, aspon sme sa nemuseli trapit s vyberom.

@ukana Drzime palce. Ja by som si este netrufla Adrianku pustit MHD samu - ako ju poznam, urcite by sa zamyslela a zabudla vystupit 🙂

mimomu
15. feb 2012

@lubkaj aj nasi si maju najst sami ale ked to nie je ok,tak da ucka...aspon mam pokoj ja

ukana
15. feb 2012

@lubkaj
@mimomu , uz dnes som z toho nervozna, ale bude mat mobil, tak prinajhorsom ho najdem niekde v MT 😅 😅

Nezda sa vam, ze my sme boli samostatnejsi? a neboli ani telefony, mobily....len mozno doba bola ina, tak nejak bezpecnejsie bolo....a menej aut.. 😒 😒

mimomu
15. feb 2012

@ukana presne tak....clovek sa v dnesnej dobe boji o dieta....ale nie je na skodu,aby boli samostatnejsie
akurat som chcela napisat,ze ak ma mobil ok...nech ti zazvoni,ked vystupi 😉

jaduska
autor
15. feb 2012

@ukana presne ako hovoríš - boli sme samostatnejší (museli sme), ale bola iná doba, teraz je tých áut neskutočne veľa a jazdia ako blázni....Ale má Sandra spolužiakov, čo v pohode chodia sami do školy aj zo školy, už aj minulý rok chodili...u nás síce nemáme MHD, ale zato ide cez nás hlavný ťah na Poľsko, tak kamiónov vyše hlavy a prejsť cez cestu je niekedy fakt problém....