Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

jaduska
autor
18. dec 2011

Ahojte ženuše.....som rada, že sa vašim deťom darí a konečne sa všetko dáva pomaly do poriadku.....

ja som bola v piatok v Blave na skúšky, takže prvé áčka v suchu....ale to boli ľahšie skúšky, v januári to také veselé nebude 😝
Sandra má vianočné vystúpenie v pondelok, ale priznám sa, že čím ďalej tým menej rada na tieto vystúpenia chodím....možno vyšlem babku, aj tak mám obe tie menšie choré.....

ukana
18. dec 2011

tak sme sa dnes boli v Jasenskej doline bobovať, decká mokré, ale spokojné...včera aj tu snežilo, ale hned sa to roztopilo 😖

mimomu
18. dec 2011

@jaduska gratulujeme 😵
mame konecne stromceeeeeeeeeek 😵 😵 😵
baby o kedy do kedy su prazdniny?

ukana
18. dec 2011

@mimomu , prazdniny sú 23.12.2011 - 05.01.2012, 6.1.-sviatok, 7.1. a 8.1-víkend, do školy idú 9.1.2011 😖 😖 😖 😖 , teraz v piatok už sú doma 😉

mimomu
18. dec 2011

@ukana dakujeeeeeeeeeeeem 🙂

ktore
19. dec 2011

ahojte.moja je chora,minuly tyzden ochorela.dnes sme sa museli vratit lebo uz mala ist do skoly a vcera mala zase teplotu a vrackala.velmi kasle.uz tento rok nepojde do skoly.vela vymeska a budeme musiet dohanat.

ktore
19. dec 2011

@andrea.m ahojko.to je dobre ze je spokojny.hlavne dobre ze ste si urobili den pre seba.je to peeekneee.

ktore
19. dec 2011

@donara ahojko.som zvedava kedy sa ozvu rodicia toho dalsieho chlapca.

ktore
19. dec 2011

@ukana boze ake dojemne.detom chyba laska.ak ju nemaju dostatok doma tak si vyzaduju pozornost inym sposobom.velmi pekne co si napisala.az mi je luto toho chlapca.

andrea.m
19. dec 2011

ak mi už máme od včera stromček. v piatok večer odchádzame ku svokre a vrátime sa deň
pred silvestrom. naši sa už tento týždeň neučia,maju take lážo plážo 🙂

jaduska
autor
19. dec 2011

@andrea.m My zvykneme ozdobovať strom 24-teho, ale normálne som dnes rozmýšľala, že keď upratujem, tak urobím aj to....ale zas u nás je riziko, že chudák nedožije do Vianoc 😀 😀 😀
San sa dnes tiež neučili, lebo poobede mali vystúpenie, tak ešte trénovali....

anlu
20. dec 2011

ahojte, po dlhsej dobe sa hlasim ze sme zivi a zdravi vsetci 😀 😀 😀 Claire mala teraz same koncerty a vystupenia. Zacina zistovat ze to ma aj svoje "vyhody" ze nemusi na vyucovanie ked ma koncert. Mali teraz zo ZUSky v kostole, velmi krasne to bolo. A este pred tym triedny koncert ale na tom hrala na klaviri. To bolo len take pre rodicov aby videli co sa ich deti naucili. Ale tiez bol krasny. Az mi slzicky vysli ked som si uvedomila ake sikovne a nadane deti mame...

Ani som nestihla precitat co ste pisali. No dufam ze aspon vacsina je tiez zdrava. Tento tyzden uz sa deti asi aj na inych skolach velmi neucia tak uz je to taky predprazdninovy tyzden 😀 uzite si ho v pohodicke a bez stresov 😉 Snad sa uz polepsim a budem chodit medzi vas castejsie...

ukana
20. dec 2011

@andrea.m
@jaduska , my máme tiež stromček už od minuleho štvrtka, kupili sme nový umelý, tak som ho chcela doma hned rozložiť, ako vyzerá, a už sa mi ho nechcelo skladať,tak sme ho hned ozdobili 🙂 🙂 ..salonky som ešte nedala, to by hned zmizli 😠
inak po minule roky sme ho zdobili na Stedry den 🙂

jaduska
autor
20. dec 2011

@anlu pekne, že sa ukážeš...Claire je šikovnica, nech sa jej tak darí aj naďalej.... 😉

andrea.m
20. dec 2011

@jaduska @ukana aj mi za normálnych okolnosti zdobíme stromček na štedrý deň. je to chlapska robota.ženska je variť. ale aj do varenia sem tam zapratame chlapov 😀 tento rok ideme na cele sviatky k manželovej mamke (odchod 23.12) tak som chcela aby si deti užili aj domáci stromček 😉

anlu
20. dec 2011

ahojte, aj vam tak blbne MK? Ja sa tam neviem dostat ako normalna osoba ale iba ako firma a potom sa neviem dostat do svojho bazaru 😲 😠 To co zase pobabrali 😖

anlu
20. dec 2011

@jaduska dakujem, len keby si vedela ake nervy s nou prezivam... minimalne raz za den sa jej podari ma nastvat... no cisto umelec 😀 A mam jednu otazocku mimo temy, dufam ze to nevadi... spi este tvoja Olivia cez den? Ak ano ako dlho?

my zdobime stromcek bud vecer 23. alebo rano 24. Teraz budem asi radsej ked to urobime vecer, lebo co ja nemam pod dohladom tak to nedopadne dobre...

jaduska
autor
21. dec 2011

@anlu áno, našťastie ešte spáva, tak 2 - 3 hodiny. Ale voľakedy chodila spávať okolo 11-tej pred obedom a teraz už začína štrajkovať, že nechce. Ale tak okolo tretej - štvrtej ju zalomí, zobudí sa o siedmej a sme spolu hore do polnoci 😀
Ale napr. Lily mi cez deň prestala spávať, keď nemala ešte ani 2 roky.....Niektoré deti to jednoducho nepotrebujú....

mimomu
21. dec 2011

ahojte...tak ja sa vratim do cias davno minulych 😀 nasa viki spavala poobede do 5 rokov,ona strasne rada spinkavala a to od 12tej do 15tej v kuse a vecer o 20.00 chodievala a este aj chodi spat 🙂
maju dnes vystupko na namesti zo zusky...tak ideme kuk. 🙂

ukana
21. dec 2011

@mimomu zavidim, nas Mato ked zaspi pred 21.00, tak mame sviatok...pritom ako mensi bol dost spave dieta, tiez do 4-5rokov spaval poobede aj 2-3hodinky.....

zato cez vikend rano potiahne aj do deviatej niekedy..... 😵
Mna len stve, ze niekedy v nedelu vecer daju v telke rozpravku...to mi dost stazuje jeho nahnatie do postele 😠

anlu
22. dec 2011

nasa Olivia cez leto nechcela spat ale teraz znova zacala, len problem je v tom ze zaspi iba v kociku. A najhorsie je ked idem s Claire na hudobku az okolo 16tej a ona vtedy zaspi tak to spi aj do siedmej. Ale bez ohladu na to kedy sa zobudi najneskor o 21.00 je v posteli lebo aj Claire vtedy ide spat. Inak tiez aj tri hodinky pospi cez den a casto sa stane ze tak tvrdo zaspi ze sa nestihne zobudit ked jej treba curat... A rano my cela rodinka radi spime dlho, u nas nehrozi take ze skore ranne buntosenie 😀

no a este jednu pikosku musim napisat... minule prisla Claire za mnou taka natesena a taky tajomny usmev a hvori mi "mamka, prvu patku mam, ale len v zosite" no skor mi smiesno bolo z nej ako sa z toho tesila. Oni pisu rozcvicky z matematiky a akurat par dni pred tym chybala a aj ked to vedela, hovorila ze sa nevedela sustredit. No kto vie na co zase myslela... Inak same jednotky ma a asi dve dvojky.

jaduska
autor
22. dec 2011

Vzniká zaujímavá novinka na webe:
www.eaktovka.sk

Ešte to celkom nefunguje, ale keď sa to spustí naplno, tak to bude fajn 🙂

andrea.m
22. dec 2011

@anlu no rozkošnica moja že prvú päťku mám 😀

stardust
22. dec 2011

@jaduska super stranka pre nas zahranicnych 🙂

jaduska
autor
22. dec 2011

@anlu tak Claire je už konečne poriadny študent 🙂

andrea.m
23. dec 2011
andrea.m
23. dec 2011

posielam vám pár fotečiek s Tamarkinho včerajšieho vystupenia. aj slzička mi vypadla 🙂

ukana
23. dec 2011

@jaduska
@bodka13

@andrea.m
@anlu
@mimomu
@ktore a všetky ostatné maminky z tejto témy, prajem Vám krásne Vianoce
🙂
🙂
Urobme stupaje v bielom snehu,
veď všade naokolo zastal čas.
Dajme si pod stromček lásku a nehu,
nech osamelý nie je nikto z nás

andrea.m
23. dec 2011

nádherné a požehnané sviatky vám prajem 🙂

jaduska
autor
23. dec 2011

Babenky prajem aj ja vám všetkým a vašim rodinám krásne a pokojné Vianoce, plné pohody a lásky.....