Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

lubkaj
18. jan 2012

Tak upravujem zoznam pisomiek v tomto tyzdni - vlastiveda bude v piatok, vo stvrtok bude prirodoveda. Takze styri pisomky za tyzden...

andrea.m
18. jan 2012

u nás 4 písomky, 1 veľký diktát a 1 veľka odpoved za 1 týždeň 😠

sissi27
18. jan 2012

Ahojte,
aj u nas pisu pisomky veselo. Sufi si z toho tazku hlavu nerobi a tym padom ani ja. 😎
Ja som dnes hrozne unavena. Netusim z coho. Chce sa mi strasne spat. Asi si pojdem uvarit kavu aby som nezaspala nad pc.

andrea.m
18. jan 2012

tak vlastivedu máme za sebou 😝 test dvojka, odpoved jednotka 😝 nič to nemení na tom že Filipko zase prišiel zo školy strašne unavený a vystresovaný

andrea.m
18. jan 2012

no a z matematiky písali dnes a vraj vedel všetko tak zajtra uvidíme čo a ako

donara
18. jan 2012

nás čaká už len písomka zo sloviny, všetky testy sú už napísané, ako? uvidíme 😀 😀 , vraj všetko bolo ľahké, teraz má len jediný problém. Čo najrýchlejšie sa dostať von. Máme hrozne veľa snehu a to Ferko miluje....na dvore si robia tunely, no proste parááááááda

sissi27
18. jan 2012

@donara, zavidime vela snehu. My tu mame len tolko aby sa nepovedalo. 😒
@andrea.m, Adi, nema Tamarka dnes 5 rokov? V pase ti ukazuje presne 5, tak preto sa pytam. Ak ano tak prajem vsetko naj.

maznacik007
18. jan 2012

ninus dnes pisali zo slovenciny previerku, diktat uz pisali aj z matiky zatial mame jednotky a u nas zatial ziadne rodicko tak neviem ci vobec bude do pol roka zatial sme mali len jedno niekedy v oktobri

ukana
18. jan 2012

ahojte, aj u nás boli písomky, Sj a M má za jedna, z vlastivedy nestihol všetko, tak má za 3 🙄 🙄 tak nevie, má tam samé jednotky, asi ho ešte vyskúša 😕 ☹

@sissi27 , príd ku nám na sneh, ja už ho mám plné zuby, hlavne ráno ked hladám auto 😝 ..a potom to odhrabávanie..ale zasa cez víkend sa ideme sánkovat, teším sa 😵

andrea.m
19. jan 2012

@sissi27 ano tamarka mala včera narodeniny 5 rokov.dakujeme za blahoželanie 🙂

polročná písomka z matiky za jedna 🙂 dnes ešte písali zo slovenčiny

mimomu
19. jan 2012

@andrea.m vsetko naj taminke 🙂

maznacik007
19. jan 2012

tak previerky matika sj na 98 percent... akurat z vlastivedy z odpovede 1[2 lebo nehovorila dost suvislo tak zajtra ju preskusa

anlu
19. jan 2012

u nas zatial jednotky len z vlastivedy dvojka z testu. Dnes mali rodicko ale bol manzel, myslim ze vsetko ok. S ucitelkou ju zhodnotili ze ona je taky umelec a tak sa aj sprava 😀 nic ju netrapi hlavne ze ma svoju fantaziu...
U nas az dnes napadal sneh a to sa ma oteplovat. Este sa dnes vecer stihla posankovat 🙂

andrea.m
23. jan 2012

tak u nás budeú čisté jednotky. od zajtra začínajú plavecky výcvik takže budu mať trošku voľnejšie ale čo bude potom si nejdem ani predstavovať radšej 🙂

jaduska
autor
23. jan 2012

Čaute žienky....ani som sem nepísala, keďže sme dlho maródili, ale dnes už išla Sandra do školy, tak som zvedavá, s akými infoškami príde. Inak polročný test z matiky, sloviny, aj angliny písala doma 😝

ukana
23. jan 2012

@jaduska , to ti dala ucitelka test na doma? to som este nepocula 😕 ale aspon mate teraz pokoj, bolo by toho na nu vela 😎

jaduska
autor
23. jan 2012

@ukana áno, dala nám tlačivá a San to vypĺňala...robila to sama, ja som jej to iba skontrolovala a povedala, že tam má chyby, že nech si to po sebe prečíta ešte raz, ale potom som to už nepozerala, nech teda nie je zvýhodnená oproti ostatným, čo to písali v škole....aj tak jej učiteľka dnes povedala, že jej to nebude brať do úvahy, či čo....nevedela mi to San vysvetliť....no a dnes majú rodičko, ale išiel manžel (treba využiť, keď je občas doma), tak čakám na správy.... Ale z vlastivedy dnes doniesla jednotku s hviezdičkou, robili takú časovú os svojho života, tak sme sa s tým pohrali na PC, dali sme tam aj fotky a tak, takže sa to učiteľke páčilo - jednotka je Sandrina a hviezdička moja 😀 😀 😀 😀

ktore
23. jan 2012

ahojte .u nas len blato.ziadny sneh.dnes vraj snezilo 20 sekund.inak doobeda ako na jar.pisomky previerky aj u nas hodne vela.uf.aj na mna to je vela nie este na deti.aj citatelsky dennik zacinaju pisat.raz za tyzden obsah z nejakej knizky.

ktore
23. jan 2012

my sa zase drvime vlastivedu.zajtra zase pisu.ja uz nechapem naco tolko toho im daju teraz naraz.som uz zufala ja s toho

maznacik007
23. jan 2012

u nas uz maju uzavrete znamky .... takze uz je pokoj dnes robili cely den nejake fyzikalne pokusy so silomermi, archimedov zakon a pod..

jaduska
autor
23. jan 2012

@maznacik007 fuuuha, to znie zaujímavo....asi mali decká riadny zážitok 🙂

@ktore a čo sa z tej vlastivedy stále toľko učíte, moja? Ja ani neviem, že Sandra nejakú vlastivedu alebo prírodovedu má.....fakt sa ona toto nikdy neučí 😕

ktore
24. jan 2012

@jaduska stale ked preberu nieco tak pisu bleskovky.nedavno pisali polrocnu previerku,a teraz zase opakovanie mali vedet lebo budu dnes pisat previerku dalsiu.rieky,lesy,jaskyne,atd.nieco sa musela ucit lebo minule chytila tu dvojku a to nevedela poriadne.tak to musela dobehnut.takze uz som mala z toho dost.

maznacik007
24. jan 2012

@jaduska no veru ze to bolo dobre oni su v nejakom projekte ze comenius a tak dost casto robia taketo pokusy a projektiky...
no nasa sa na vlastivedu take ucila ze ake su u nas narodne parky, co to znamena ake maju skratky potom rieky po slovensku take vyznamejsie kde pramenia kde sa co vlieva a kde su ake nadrze a vod. elektrarne... a ukazovat na mape to a najma suvislo o tom rozpravat... u nas na jednotku vyzaduje aby o danej teme /ci je to vlastiveda alebo prirodoveda/ vedeli suvislo rozpravat /bez otazok/ a vselijakych ehmmm a pod. a kedze je ich v triede 14 tak ich lahko preveri ... a preskusa... moja sa to tiez moc neucila ale toto viem lebo to predo mnou hovorila skusala si akoze som pani ucitelka...

jaduska
autor
24. jan 2012

No musím sa ja na tú vlastivedu informovať. Viem len, že ich učí iná pani učiteľka a je o dosť prísnejšia, ale či ich takto normálne skúša, to fakt neviem.... 😕 (nezodpovedná mater som ja 😝 )

maznacik007
24. jan 2012

@jaduska ale kde by si bola si velmi dobra a zodpovedna mama... popravde na minulej skole mali len testiky z tychto predmetov a neucili sme sa to vobec ...
ale na tejto vyzaduju aby vedeli normalne suvisle rozpravat o teme... to sme sa my museli ucit.. ako celkovo sa mi zda ze tu viac pozaduju .. napr. na informatike uz musia vediet robit s textovym editorom, so subormi a tak .. na minulej skole mali len take to kreslenie a take programiky a tak...

andrea.m
25. jan 2012

@jaduska daj mi link kde ste robili tú časovú os. aj Filipko to maju za domácu úlohu.

jaduska
autor
25. jan 2012

@andrea.m ja som to robila normálne vo worde - takú tabuľku o troch riadkoch - v prvom bol dátum, v druhom text a v treťom fotka...

mimomu
29. jan 2012

ahojte...ako ste robilli casovu priamku?viki je chora a maju to za ulohu..dik 🙂

jaduska
autor
29. jan 2012

@mimomu pošlem ti to cez skype....

mimomu
29. jan 2012

si poklad 🙂