Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

jaduska
autor
20. feb 2012

@slivka3 no ja podpätky tiež nenosím, jednak by som sa v nich zabila, keďže som zvyknutá na športovú obuv a presne - bola by som vyššia od manžela 🙂 Aj keď to už v dnešnej dobe nie je "hriech", tak by som si pripadala divne....zvyk, je zvyk 😝

sissi27
20. feb 2012

@andrea.m, aj my mame doma stupla. Meria 135cm a vazi 30,5kg. 😉
Baby mate doma riadne modelky.
Samozrejme aj niektori chlapci nezaostavaju. 😉
@ukana, aj nas Sufi sa zacina hambit. A tiez ked sa v telke bozkavaju tak si zakryva oci. 😉

andrea.m
20. feb 2012

@sissi27 ešte stále viac ako filipko 🙂

ktore
20. feb 2012

ahojte baby tak co to tu citam.boooze tak to aby som sa pripravila aj ja a aj dcerku aby sa nenaplasila ked zbada chlpky?no ak bude po mne tak ja som mala hormonalne problemy a menzes som dostala az v 15 rokoch.aj ochlapenie som zacala mat niekedy pred tym mozno o rok dva skvor ako menzes,takze dost neskoro.ak bude po svokre co zatial tak vyzera i podla postavi lebo je chuducka ma 132 a 23 kg.aj svokra bola vzdy priliz chuda.ked prvy krat otehotnela tak mala 44 kg

ktore
20. feb 2012

este dodam nas maly žabiačik v brusku ma 2,6 cm.dnes sme boli na utv.je to 9 tyzdnov +3 dni. 😀 a dakujem za tie mena vela mi pomohli a konecne mam z coho vyberat lebo co ste sem dali tak sa mi skoro vsetky pacia.manzel nechce po sebe lebo sa mu nepaci miroslav.inak priezvisko mame na Mi.....

mimomu
20. feb 2012

@ktore jeeeeeeej,taky malinky 🙂
mne sa paci aj marek ale to je muz 🙂

ktore
20. feb 2012

@mimomu ja by som velmi chcela maleho mirka ale on nechce ani pocut.co uz.

jaduska
autor
20. feb 2012

@ktore môže dať Tichomír, alebo Mojmír a volať ho Mirko 🙂 🙂 🙂 Ale hlasujem za Mareka 😝

ukana
20. feb 2012

@jaduska neviem si predstaviť bábatko s menom Tichomír 😕 😕 😕 😕 😅 chúdiatenko 😖 😀 ..Marek je pekné 😵 😵 aj Michal 😵

jaduska
autor
20. feb 2012

@ukana ale veď by ho volali Mirko 😀

slivka3
20. feb 2012

@ktore Aj môj manžel je Miroslav,ale ja som nikdy nechcela mena po nás.Ináč mne sa strašne páčia chlapčenské mená na M,ale iba:Marek,Matej,Matúš,ale keďže už v rodine mena ako Marek/čo sa mi strašne páčilo/už boli a ja som nechcela mená čo už v rodine sú tak u nás zvíťazil Matej.S dievčenských u mňa momentálne vedie Tatiana.

andrea.m
20. feb 2012

@ktore tak to ste mohli dať miroslava dievčatku a denis chlapčekovi. to by bolo super. ale aj ja hlasujem za mareka veľmi pekné meno.keby sa tak nevolal môj manžel tak by sa tak volal filipko 😀

mimomu
21. feb 2012

@andrea.m aj moj sa vola marek 🙂

mimomu
21. feb 2012

@andrea.m a mame aj filipka-krstniatko 🙂

ktore
21. feb 2012

@andrea.m mne sa velmi paci meno filipko,máme ho v rodine tak to uz nebude.meno denis to nebude to nechceme.je tazke vybrat nejake mena.hlavne ked máme obaja ine predstavy.no uz co ste sem pisali mena tak sa mi nejake pacia a navrhnem manzelovi.

donara
21. feb 2012

@andrea.m no náš Ferino má 134 cm a 31 kg, v triede je 4, ale od konca 😀 . Pritom muž má 185 a ja 170.

andrea.m
21. feb 2012

@ktore braško ma dvoch synov a volaju sa samko a riško 🙂

lubkaj
22. feb 2012

Nasa Adrianka ma 138 cm a 33 kg. Vzdy bola velmi stihla, ale teraz sa trosku zagulatila...

jaduska
autor
22. feb 2012

Baby, akú veľkosť bicykla majú vaše deti? Naša Sandra totiž asi 2 roky nebicyklovala, lebo sa bála bez pomocných a s nimi sa hanbila, ale minulý rok sa konečne odvážila bicyklovať bez pomocnýc koliesok, ale ešte na bicykli, čo je pre vekovú kategóriu 3 - 6 rokov. Takže by som jej rada zohnať väčší bicykel, len neviem, či 16 palcový alebo 20. A nejako sa neviem dopátrať, ktorý je pre akú vekovú kategóriu.... 😕

mimomu
22. feb 2012

@jaduska my mame 16 tiez ale viki ma v aprili narodky,tak by sme jej chceli kupit vacsi a to bude tusim ta 20.

jaduska
autor
22. feb 2012

@mimomu vďaka....tiež som myslela, že asi radšej 20-tku, ale nemám predstavu, ktorý bicykel je aký veľký, keďže tu predajňu nemáme, tak nemám možnosť to kuk naživo....a ani neviem, ako to číslovanie ide, iba viem, že 12-tka je ten celkom maličký... 😝

andrea.m
22. feb 2012

@jaduska filipko ma 20 s pomocnými bez nich nevie a tami ma 16 tiež zatiaľ s pomocnými.neviem či by sandre nebolo už lepšie 24 kupiť podľa výšky.

mimomu
22. feb 2012

ja to budem musiet ist tiez kuk do predajne a vymerat presne na viki...ta chodi bez pomocnych aj na mojom-horskom 🙂

bodka70
22. feb 2012

@jaduska , ja si myslím, že jednoznačne ten väčší, možno aj viac ako 20-21 palcový. Na takom chodí moja 8-ročná Kajka tá je taký "štuplík", že sa na neho vaše deti nechytajú 😀. Má 8 rokov a 3 mesiace a 123cm. 20kg. A na 20 palcovom chodí od 7 rokov, to mala vtedy 115 cm.
Je pravda, že ona chodí bez pomocných koliesok od 3 rokov a vždy jazdila na maximálne vysokom bicykli, na kt. dosiahla. 😉

sissi27
22. feb 2012

@bodka70, bodka aj ja mam doma takeho cyklistu. Bicykel miluje. Je to jeho najvacsia zaluba. A aky vysoky bicykel je netusim. Sice som ho kupovala ale uz si nepamatam. 😉

ukana
22. feb 2012

@jaduska my sme akurat predali 20, uz mu bol maly a ideme na jar kupit 24....20 je tak do 9rokov...

ukana
22. feb 2012

@jaduska
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=13167543
🙂
či idete nový kupit? my sme kupovali nový predtým, teraz uvažujem nad použivaným, tie vacsie su už drahe, a náš Mato ten bicykel nejak nešanuje....tiež sa vozí aj na mojom dospelackom...bez pomocných už asi od štyroch rokov...

@andrea.m , Filipko sa bojí bez pomocných koliesok? 😕 Soory, že sa pýtam, lebo už v tomto veku všetky decká v okolí chodia bez pomocných koliesok 😔

ukana
22. feb 2012

@jaduska
Pri detských bicykloch sa riadime veľkosťou kolies
Vek dieťaťa Výška postavy Veľkosť kolesa
2 - 4 roky < 100cm 12"
4 - 6 rokov 100 - 125 cm 16"
6 - 8 rokov 125 - 135 cm 20"
8 - 11 rokov 135 - 150 cm 24"
http://www.bicykle.eu/ponuka-tovaru/ako-zvolit-...

bodka70
22. feb 2012

@ukana , tá tabuľka je určite správna a vychádza z dlhoročných skúseností, len je to proste tak, že výnimka potvrdzuje pravidlo a niektoré deti sa nezmestia do tabuliek 😉 . Ono keď má dieťa výšku ako o rok-dva mladšie deti a motoricky je naopak popredu, ako o rok-dva staršie deti, tak ten bicykel jednoducho musí skúsiť a keď to dokáže na väčšom, tak ide na väčšom 😉.
Ono pamätám sa, keď sme my boli deti, bicyklov zdaleka nebol taký výber a boli aj drahé, takže koľkokrát 6-ročné deti "presedlali" z detského bicyklíka rovno na dospelácky a keď sme nedočiahli zo sedadla na pedále, tak sme jazdili "bokom" 😉.

ukana
22. feb 2012

@bodka70 , ved to som dala len tak orientačne, aby jaduska vedela
...ja si pamatám svoj prvý Nový bicykel, Liberta, červená, ked som mala 15 rokov, dovtedy nám kupovali také šunky staré, oco po nociach natieral, zváral, opravoval... 😅 😅 ale aspon sa nám na ne nik neulakomil, ked sme ich hocikde zaparkovali 😀