Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

bodka13
22. feb 2012

@ukana aj bolo,ešte som sa tuším nikdy v živote tak nebála 😒 hlavne keď je dieťa vystresované,nevie dýchať a plače,že "mami ja sa strašne bojím"...kým prišla sanitka tak sa mu uľavilo trošku ,v nemocke mu porobili ešte vyšetrenia,po infúzke dostal ešte heparin a potom nás na moju žiadosť pustili domov,ale nabudúce,že bez debaty ostáva tam 😒
...nie som spokojná s prístupom našej detskej doktorky-všetko "zvaľuje" na alergiu a alergologička je zase tak vyťažená,že nejako zabúda riadne vyšetrovať a akože to prenecháva detskej ...na 6.3. máme vybavené vyšetrenie u inej alergoimunologičky tak som zvedavá ako zhodnotí jeho stav ona

ozaj...mali všetky vaše deťúrence robené testy na alergiu aj z krvi 😕 lebo našim robila iba kožné testy v 2009 a odvtedy nie

jaduska
autor
22. feb 2012

@bodka13 bože to fakt bolo až také zlé??? ☹

Naša Lily práveže žiadne alergické prejavy nikdy nemala. Iba bola často chorá od nástupu do škôlky. Tiež nám odporučili vybrať nosnú mandľu, ale to nemala ešte ani štyri roky a vraj do 4 rokov sa tá mandľa ešte vyvíja, tak sa môže zmenšiť. Prestala aj chrápať, začala lepšie počuť, tak by som sa chcela tej operácii vyhnúť. Tiež do nosa používame väčšinou Vincentku, predtým som používala Mar, ale tá Vincentka sa mi zdá lepšia a dá sa dokúpiť aj náhradná náplň, takže super. Tiež do nej nechcem pchať nejaké lieky, kým nemusím, ale za posledné dva roky je takmer každý mesiac chorá - sople a ten hnusný kašeľ.
@andrea.m to si pamätá, že ste boli v Štóse, moja babka s dedkom tam žili, ale už sú obaja nebohí, tak tam nemáme za kým chodiť. Inak by sme tam určite na prázdniny zašli....

A čo sa týka tých zvierat - my sme mali doma psíka, keď sa San narodila a ona má imunitu v poriadku, alergická je tiež iba na jednu chemikáliu - katón (ani som ho ešte nikde neobjavila), mávala občas dermatitídy, ale imunita fakt v pohode, pritom ovocie a zelenina sú jej najväčší nepriatelia. Lily mi z ovocia a zeleniny zje všetko a predsa je chorľavá. Asi to spolužitie so zvieratkami má vplyv na vývin imunity, keď tak nad tým rozmýšľam....

jaduska
autor
22. feb 2012

@bodka13 áno, robili kožné, aj z krvi....u Sandry dokonca aj zo stolice sme dávali vzorku a mala takú náplasť na chrbte asi 2, či 3 dni - tam tiež niečo zisťovali

ukana
22. feb 2012

@bodka13 tak snád už bude lepšie, ked vám porobia nové vyšetrenia 😒 u nás tiež len kožné testy na alergie 😒 ...podla mna sú nepresné... 😒

jaduska
autor
22. feb 2012

@ada11 a mávate doma plesne? Lebo my, odkedy máme plastové okná, tak v kuchyni je to hrozné....Teda už nám zateplili bytovku aj z vonku, tak túto zimu sa zatiaľ nič neobjavilo, ale minulý rok sme mali dokonca aj v iných izbách....som striekala každú chvíľu steny. A pritom predtým 20 rokov nič, po plesni ani náznak....

ukana
22. feb 2012

@jaduska , ja na tú nosnú mandlu nedám dopustiť, i ked je veľa odporcov vyberania nosných mandlí, Maťovi to velmi pomohlo a samotné vybratie nebolo nič strašné,i ked bol pod narkozou, cca po polhodinke sa prebral a pýtal jesť 😀 ..robia to aj lokálne, bez uspatia, to je za poplatok, ale velmi to chvália mamičky 🙂

bodka13
22. feb 2012

@jaduska o tej náplasti na chrbte som počula,mala ju kolegyňa
@ukana no ja dúfam,že táto bude lepšie hľadať všetky príčiny...vybavila nám ju synovcova priateľka- je tiež ťažká alergička a astmatička,s dr. je veľmi spokojná,že robí všetky možné aj nemožné vyšetrenia ...tak hádam nebudem sklamaná

ada11
22. feb 2012

@jaduska právežemy nemáme plesne - teda neviem o nich , ale v testoch jej vyšli 😉

bodka13
22. feb 2012

@jaduska Dani mi napr. nikde nemáme doma pleseň ale stačí,že máš doma izbové kvety a hneď je pleseň na svete 😒 tvorí sa na povrchu zeminy

ada11
22. feb 2012

ozi a nad speleoterapiou ste niektorá nerozmýšlali_ ja o to uvažujem síce už menej ako vlani, lebo chceme ísť k moru, ale ak by sa niektorá pridala , tak moje úvahy by zase nabrali na obrátkach 😀 ide o liečbu v Bystrianskej jaskyni 😉

ukana
22. feb 2012

@ada11 to vyzerá dobre 🙂 ...pri mori sa odporúča chodiť zavčas ráno na prechádzky, vtedy sa vraj najviac niečo v ovzduší nachádza, nejaké prvky, či čo, neviem presne, len som si to zapamatala s tými prechádzkami 🙂

my sme aj do solných jaskyní chodili 🙂

bodka13
22. feb 2012

@ukana nám tento rok na kašeľ more nepomohlo ☹ ale ekzém zmizol 🙂

ada11
22. feb 2012

@bodka13 my sme boli pri mori pred 2 rokmi a nám nepomohlo - Maťka bola za 10 mesiacov 5 razy chorá a mladšia dcéra do 3 týždňov dostala atopický ekzém, ale veľmi zlý 3 mesiace liečby ...ale presviedčam samu seba, že to treba chodiť častejšie k moru...

jaduska
autor
22. feb 2012

@ada11 podobná voda ako v mori je v Podhájskej. My sme tam boli jedno leto na dovolenke a veľmi sa mi tam páčilo. Aj keď je to dosť drahé pre viacčlennú rodinu.
@ukana ja som čítala skúsenosti mamičiek, tak vo väčšine prevládajú pozitívne ohlasy. Ja som chcela dať robiť v celkovej narkóze, ale v Prešove to znamená byť 3 dni v nemocnici a objednávajú strašne dlho dopredu, my sme tam boli v máji a objednali nás na september, no a samozrejme deň pred operáciou Lily ochorela....

@ada11 napíš niečo viac o tej speleoneviemčo 🙂

bodka13
22. feb 2012

@ada11 ono to moreje dobrá vec..na začiatku pomáhalo,ale teraz sme sa asi dostali do nejakého "zanedbaného" štádia 😒 k moru chodíme podľa mňa dosť často (2005,2007,2008,2009,2011)

bodka13
22. feb 2012

@jaduska Dani mi to máme na skok...ale mne sa tam nepáči ☹ a chalani do tej teplej vody ani nechcú ísť ...ale bola tam taká búdka kde ťa zatvorili a striekali tam morskú vodu,ktorá bola ako suchá para a to sa inhalovalo a usadilo sa to na tele(tuším hodinu si sa nemohla osprchovať) a to sa mi páčilo 😉 🙂

jaduska
autor
22. feb 2012

@bodka13 aha, tak takú búdku sme neobjavili....my sme s babami do tej teplej chodili, páčila sa im viac ako studená 😝 Asi preto, že San a Lily nie sú vodné živly (hoci znamenia Ryby a Rak) a Olívia, čo je baran, tak tá je vo vode ako ryba, ale tá bola vtedy ešte bábätko, tak si to odtrpela mimo vodičky 🙂

bodka13
22. feb 2012

@jaduska no možno tam pred 2 rokmi ani nebola...boli sme tam teraz v júni 2011 ,bývali sme v Radave (mali sme koníkovské stretko) a búdka bola vľavo od toho teplého sedacieho bazéna,hneď vedľa studeného

bodka13
22. feb 2012

bolo to hneď vedľa takého hnedého altánku

jaduska
autor
22. feb 2012

@bodka13 aha, tak možno preto sme ju neobjavili.... 😝

bodka13
22. feb 2012

@jaduska ozaj Dani a čo sťahovanie 😕 aj ste niečo poriešili?

maznacik007
22. feb 2012

dievcata alergie nespominajte moj maly ma znizenu imunitu oboch typov a berie uz tri mesiace isoprinosine, zodac, ventolin sprej a napriek tejto liecbe ... isoprinosine berie tri krat denne po jednej tablete dostal zasa herpes na pery aj na brade... takze zajtra nas cakaju dalsie testy na imuno, okrem toho ma aj alergie viacere pele a aj potravinove tam tiez viacero veci ...
mala tiez berie lieky na imunitu sak viete ona bola aj po nemockach odkedy nam v oktorbir vybrali mandle aj krcne co tam mala loziska plne hnisu tak lepsie je to o cosi ale tiez je alergicka... akurat zajtra nas caka nefrologia maju podozrenie na reflux.. tak dufam ze sa to nepotrvdi...

my mavame bezne za pol roka aj 180 vymeskanych hodin ja som uz na prasky z toho... teraz od pol roka sa celkom drzimne ale tiez mi berie imunoliecbu tak uvidime

maznacik007
22. feb 2012

nam bohuzial zatial imunologicka neodporuca liecenie kvoli zlym vysledkom z imunity ... ze je tam predsa velky kolektiv a my hlavne teda maly je hrozne citlivy a on ked lapi uplne ze bezny virus co ine deti za dva dni ani nevedia tak on konci v nemocke na infuzkach...

slivka3
23. feb 2012

@jaduska Tak náš by mal byť tiež astmatik,ale podľa toho čo tam v tej téme písali tie baby tak ani z ďaleka nemáme také problémy..Je pravda,že bol od 2 rokoch na liekoch bral 2xdenne Flixotide,sirupy na imunitu,bol očkovaný na pneukokopy,ale po minuloročnom nafúkaní spirometrie mu tento sprej vysadila a ostal už len na sirupe Aerisius a tabletkách Singulár.U nás sa ten kašeľ tiež upravil až vekom.Do jeho 3,5 roku to bola hrúza furt kašlal,soplil a bol stále chorí .Postupne sa to upravilo,teraz sme chorí tak 2až 3 krát do roka a to sa liečime tiež len sprejom Berodual ,ten nám pomáha.A tiež je silný alergik na roztoče a prach,a slabý na bielok a orechy,ale teraz sa ideme po 2 rokoch testovať tak som zvedavá ako dopadneme ,či sa nám polepšilo.Noštek tiež čistíme 2xdenne sprejom Mar.Tiež nám pomáha čerstvý horský vzduch.Keď bol menší a bol chorí a ja som musela do práce,vždy som ho dala k mame a tam sa mu polepšilo,pretože rodičia bývajú pri hore a ten vzduch to je na nezaplatenie.
@bodka13 Chcela by som sa Ťa opýtať,že čím natierate ten ekxém,my máme teraz akosi stále problém sa ho zbaviť a nechcem mu dávať tu hormonálnu masť.

slivka3
23. feb 2012

@jaduska Do Podhájskej chodíme aj mi už 5 rokov po sebe,naším sa tam strašne páči,aj nám to pomáha na Matejkov ekxém takže potom máme istý čas pokoj,len cez zimu máme s ním problém.Draho tam je,ale mi máme možnosť ubytovania zadarmo takže preto to využívame každé leto.
@bodka13 Ja som strašne chcela ísť s malým do tej búdky,ale on o tom nechcel ani počuť,a je tam od roku 2010,ani minulý rok nechcel,dúfam,že tento rok ho tam už dostaneme ak tam ešte bude. Naša alergologička robila oboje aj krvné aj kožné testy. A plesne sme mali aj my doma odkedy sme dali plastové okna,ale minulé leto sme si zateplili s vnútra byt /keďže vonkajšie zateplenie u nás nehrozí/a zatiaľ sme bez plesní,dúfam,že to tak aj ostane.

jaduska
autor
23. feb 2012

@maznacik007 hej, vy toho máte, si "užijete" asi tých liekov a nemocníc... 😒

@bodka13 ešte je to v štádiu riešenia, ale MM zas voľačo vymýšľa s tou armádou, že keď sa zmení zákon, tak radšej odíde....no uvidíme, nechávam tomu voľný priebeh 🙂

@slivka3 ja som myslela skôr na to drahé vstupné, lebo ubytovanie sa dá nájsť aj lacnejšie, hlavne mimo sezóny....no a v zime by stačilo ísť si nabrať tej liečivej vody do fľaše 🙂

ktore
23. feb 2012

@andrea.m jeeeej risko to ma ani nenapadlo.dakujeeem

mimomu
23. feb 2012

baby,to taketo alergie aj existuju?nechcem to zakriknut....klop-klop ale viki zatial v pohode v tomto...antibiotika mavame tak raz za 3-4 roky...neviem,ved uvidime do buducna,ci sa nieco nepridruzi
@bodka13 tak skoro uzdravko
my tiez obcas v lete zajdeme na podhajsku,ale to len tak sa ukupat trocha

bodka13
23. feb 2012

@slivka3 natierame mliekom Excipial ,do kúpeľa pridávame Oilatum a sem tam zmením telové mlieko za Neutrogenu či Biodermu ...a hlavne sme museli obmedziť jeho obľúbené čipsy 😀 a vyhýbame sa stresu

lubkaj
23. feb 2012

@jaduska Malemu vyberali nosnu mandlu teraz v novembri a odtvedy este nebol chory - inak bol skoro kazdy mesiac. Nerobili mu to v anesteze (na tu sa cakalo asi pol roka), len mu pichli nejaky oblbovak a ja som velmi spokojna. Maly si vobec nepamata, ze bol odo mna prec, je presvedceny, ze lezal pri mne na posteli a pozerali sme rozpravky, potom sa trochu zahral s detickami a isli sme domov 🙂. A nedoplacali sme nic, len par eur za jednorazove oblecenie pre mna.

@maznacik007 Vy idete na nefrologiu kvoli refluxu? To vam tam co budu robit? My chodime na nefrologiu s malym (ma len jednu oblicku), ale s Adriankou nas kvoli podozreniu na reflux poslali na gastroenterologiu. A tam nam povedali, ze aby to vedeli posudit, musi ist na 24-hodinovu PHmetriu - co znamena jeden den hospitalizacia, druhy den rano zavedenie tenkej hadicky cez nos az do zaludka a na treti den rano vybratie hadicky. Dost sa toho desim a Arianka o tom nechce ani pocut...