Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

mimomu
27. feb 2012

@slivka3 daju sa v pohode upravit...podla postavy dietata...nam robila krajcirka...a je tam aj ten stahovaci pas,takze nie je vobec problem aj ti pomera presne na velkost....my sme brali velk.140 a uplne super su 🙂

andrea.m
27. feb 2012

@mimomu absolútna nádhera.mne sa veľmi páčia také jednoduché nenačačkane šatičky.

mimomu
27. feb 2012

@andrea.m dakujemeeeee.presne o to nam islo....ziadne cipocky a tortoviny...to nemusime 😝

ukana
27. feb 2012

tak my ideme do polska na oblek pre Maťa aj pre MM, v lete a v sept. ideme na svadbu, švagriná ma v auguste civilnú svadbu v Nemecku a potom v sept. tu na SK v kostole klasika svadba..takže obleky treba a aj maminke šaty, len ešte schudnúť ☹ ☹ ☹ ☹ 😢 😝

@mimomu , šatočky sú krásne, jednoduché 🙂

ukana
27. feb 2012

my už kupujeme veľk. 146-152 😅 ...topánky na jar 36 🙄

andrea.m
28. feb 2012

@ukana no poľsko ma nenapadlo. musím predniesť doma návrh 😀

slivka3
28. feb 2012

@mimomu Ináč niečo podobné si predstavujem aj ja.Sú fakt pekučné.Ak by sme náhodou nekúpili v Poľsku možno si ich tiež objednám.Takže veľkosť si môžem objednať akú chcem?My by sme brali už asi 146 možno 152.A za ako dlho Ti prišli?

mimomu
28. feb 2012

@slivka3 treba jej napisat...niektore ma hned k odberu a na niektore sa caka aj 5 tyzdnou...skus ju kontaktovat 🙂

slivka3
28. feb 2012

@mimomu Budúcu sobotu ideme do Poľska a ak nekúpime tak ju potom budem kontaktovať.

ukana
28. feb 2012

@slivka3 idete do Targu?

ukana
28. feb 2012

@mimomu si si riadne zavarila s tou otázkou o mobile 😅 ...vaše decká majú mobil? ja teda v okolí čo máme decka 8-10ročné, všetky majú mobil...Maťo má starší ericsson, volania na mňa a na manžela zadarmo, inde ma zakázané volať, sem tam prezvoní kamošom...do školy ho nosí, ked má isť poobede sám domov, inak nie 🙂

mimomu
28. feb 2012

@ukana preco zavarila...ved nech si popisu....ja tie odpovede ignorujem,zalezi mi na tych,kt.maju nejaku skusenost s takym mobilom....a tie kt.maju male deti chapem...nevedia ako to chodi.
viki ma starsi mobil...dosluhuju jej a chceme nejaky darcek pre nu...tak nechapem,co riesia....moja otazka nebola,ze ci mam kupit mobil, ale aky???
ved ja viem,vy ste zlate baby moje....ste to pochopili a zas take priepastne rozdiely v cenach su tam neni...neviem,co riesia...ved ich davam mazat 😀

maznacik007
28. feb 2012

@mimomu napisem ti sem nechce sa mi do tej temy ja ti doporucujem kupit kombinaciu aj dotykovku aj s klavesnicou... nedavno sme taky kupovali aj mojej mame ... a to preto lebo sa na tom lepsie pisu sms a na net ako na htc napr. ale mozno je to len sila zvyku ze tie detske prstiky to tak este nevedia....

alebo ju zober do obchodu a poskusaj.... kup taky kde je wifi aby sa vedela pripojit na net aj v skole alebo v zus.. teda ak maju tam wifi freee

mimomu
28. feb 2012

dik baby..asi som to mala dat radsej sem....ste zlateeeeeeeee 🙂

bodka13
28. feb 2012

@mimomupresne ako si to napísala 😉 nepýtaš si povolenie na kúpu ale chceš radu,že aký 🙂
náš David má tlačítkový sony ericson walkman a starší Maťo zdedil dotykový Samsung po mužovi

bodka13
28. feb 2012

@mimomu keď ono to tu tak chodí ....vždy sa nájdu tie "naj"maminy a zabudnú že otázka bola úplne iná 😉

ukana
28. feb 2012

@bodka13 ja ked to tu niekedy čítam, tak len zíram kolká dokonalosť národa sa tu zišla...decko na biostrave, po zadku nedostalo nikdy, za facku už volajú sociálku na matku, ak dá pribináčika pomaly trojročnému decku, to je rovno vrahyna...manžel pomáha, varí pečie, no ideál ...........mobil ani náhodou, ale albumy plné nadbytočných handier, 5 kočíkov pre jedno decko, to áno 😠 😠 😠 😠

mimomu
28. feb 2012

@ukana to si vystihlaaaaaaaaaaaaaa 😵 😵 😵

andrea.m
28. feb 2012

@mimomu ole nemaž sa idem pobaviť 😀

bodka13
28. feb 2012

haloooo ...pomoooc ...nemám prášok na pranie ☹ ....mám doma iba tekutý Perwol color -vyperie to normálne? ja som ho doteraz dávala iba na farebné tričká ,čo boli oblečené chvíľku a nie také školsky znečistené oblečenie

andrea.m
28. feb 2012

@ mimonu som ti tam odpísala 😀 a super nápad. možno aj ja ked mi zreklamuju môj polodotykač a bude sa dať zobrať nejaký iný doplatím a dohodnem sa s bratom (krstným) že mu kupi(me)ma PSP 🙂 vdaka za tip

andrea.m
28. feb 2012

@bodka13 dolej k nemu trošku vanishu a všetko vypere.

bodka13
28. feb 2012

@andrea.m Adi nemám vanish ☹ ja od kedy máme decká tak periem v persile a k tomu nič nepridávam,s ním mi vyjdú všetky fľaky ....ale robím revíziu v skrinke a je tu ešte nejaký "zázračný" prášok na pranie z amway 😕 ....to mám za to,že sa mi včera nechcelo ísť do obchodu,a dnes sa mužovi odtrhol výfuk 😠 tak auto ostáva v robote

andrea.m
28. feb 2012

@bodka13 ked sa darí tak sa darí 😀 a nedá sa pranie tiež posunúť na zajtra? 😅

bodka13
28. feb 2012

@andrea.m asi to tak urobím 😀

mimomu
28. feb 2012

@bodka13 ja tiez davam aky je po ruke 🙂
@andrea.m baby som vam fakt vdacna a dakujem tym,ktore to pochopili....ze tu nejde o to,ze musi mat nejaky drahy mobil....bude to darcek a stary dosluhuje-je nespolahlivy....skoda,ze to nechapu 🙄
a ja som taky antitechnicky typ,tak som sa chcela len poradit...ked bude aj vysuvaci alebo nejaky iny,vobec nevadi.
tak ale znacne to nepochopili.

ukana
28. feb 2012

@bodka13 ten perwol vyperie normalne, daj ho trochu viac a ak je nejaka skvrna, daj ten tekuty prasok trochu priamo na skvrnu 🙂

jaduska
autor
28. feb 2012

@ukana to si fakt vystihla s tým, aká je tu na koňovi sociálna vzorka 🙂 🙂 🙂 🙂
A sa mi páči, keď sa ozývajú tie, čo s takou vecou (to je jedno v akej téme) v živote nemali skúsenosť a prezentujú svoj názor, akoby to zažívali denno-denne. Ako v tej Ivanky - mimomu téme - má to doma polročné bábo a ide sa zamýšľať nad tým, že 9-ročné dieťa chce dotykový mobil.... Verím tomu, že jej dieťa v 6-tich rokoch bude chodiť do školy s netbookom pod pazuchou.... A že ona nemala v 9-tich rokoch mobil. Booooooože to je argument.... Ja som nemala v 9-tich rokoch ani bicykel, ani korčule, ani lyže, ani neviem čo, tak preto to teraz svojim deťom nekúpim????

Inak aj tá "katkamarek" to tam dobre napísala o)))

A k tomu mobilu - aj mne sa páči tá kombinácia dotykový-klávesnica, už keď teda musí byť dotykový, dala ti tam link lenca13 na jeden, tú babu poznám, píšeme si v inej téme, tak ti môžem zistiť podrobnejšie referencie, ak chceš....

mimomu
28. feb 2012

@jaduska ja sa na nich len smejem 😀 co ine ostava....a tie,co maju skusenosti,tak dobre pisu-aj poradia a tym dakujem 😵 😵 😵

andrea.m
28. feb 2012

@mimomu tá filipkova kamoška má 13 rokov a ked som od nej chcela komentár som sa celkom pobavila 😀 tak pekne puberťacky mi podala...."blbý foťáááák", "kamera o ničom" joj ale som sa vážne tvárila.ja ešte na také nezvyknutá.

ako som písala tiež som bola proti ale potom prišli kupele, kružky, manželova škola, moje smeny a už to bolo