Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

roasha
15. sep 2009

k peru,tiez sme kupili to tornado,a maped,zatial pisu len tuzkou. 🙂

jaduska
autor
15. sep 2009

mňa tiež viac štve to, že má žalovať, ako to, že je celkom vzadu....neviem prečo si učiteľka nepresadí toho chlapca dopredu....ale nechám to už tak, už ma zlosť prešla, uvidíme ako bude, budem riešiť potom....

roasha na akú školu chodíš?

mimomu
15. sep 2009

ahojte,tak nasa viki prave cvici obluciky a vlnovky,len tak,lebo od piatku je uz daleko 😀 a vcera mali to branne 😉
nasi ziacku nemaju,dostavaju len vcely do zositou.prebrali uz pimenko M a robia vlnovky a z matematiky su na tych predstavach-napr,poradie,farby a pod.na hudobnej uz maju vediet 2 pesnicky a z aj nejakych 10slovicok 😉
zajtra maju 5 hodin 😉
este sa ideme ucit kreslit podla tych predloh-zvieratka,celkom je to ok 😉
jaduska aj nasich je v triede 14 a najprv mali lavice spojene a boli 2 rady a momentalne ich uz maju normalne v 3 radoch po 4 lavice a nasa sedi v prvej lavici oproti ucitelke viac do ulicky,ale ja si myslim ze ich bude presadzat postupne,tak uvidime 😉 inak maju taku prisnejsiu ucitelku,tak uvidime ci si padnu z viki do oka 😉 vsetko podla mna zalezi od casu a ten potom ukaze 😅 jadus,neboj ked tm san nebude dobre tak ti urcite povie a zajdes za ucitelkou 😉

ka77ka
15. sep 2009

ved aj mne sa zda, ze idu s ucivom dost rychlo, ale snad vedia, co robia. 😉 inak, pri citani sa niekedy aj nasmejem, lebo terezka cita asi takto:namiesto M ako mlieko precita mli ako mlieko, alebo mra ako mravec...ale ked ju poopravim, cita pekne.

andrea...tak tito susedovci, to su terezkini kamosi, kazde rano mi pridu po nu a zoberu ju do skoly, maju 9 rokov, takze vekovo su celkom blizko.preto mali potrebu mi to povedat, kedze ju maju kazde rano na starosti. 😉

jaduska..kasli na to, ak bude daky problem, potom to budes riesit, zbytocne si nepridavaj starosti.a myslim si, ze ich ucitelkka aj tak bude priebezne presadzat.

nasi sa zatial nefotili, ani neviem, ci na nasej skole fotia deti po samom..co viem, tak na konci roka im spravia spolocnu fotku.ale po samom by som to viac privitala. 😵
prajem vam pekny sviatocny den. 🙂 🙂 🙂

andrea.m
15. sep 2009

ani naši sa ešte nefotili tak som zvedava. fotky zo šlabikárom by bola pekná pamiatka

roasha
15. sep 2009

jaduska,mas IP 🙂

jaduska
autor
15. sep 2009

roa - dík 😉

to presadenie teda riešiť nebudem, ale jazyk ma veru svrbí, opýtať sa učiteľky, prečo práve ju presadila, keď mala kopec iných možností.... 🤐 🤐 🤐

mimomu
15. sep 2009

no co pekne porabate v tuto podvecernu hodinu? 😉 ulohy napisane? 😵 😵 😵

andrea.m
15. sep 2009

práve sme došli z opekačky a idem sa chystať na zajtra do roboty...deti ma rano na starosti MM a robí si srandu typu "ked prídeš poobede domov a ešte budeme spať nekrič" a potom mam byť kľudná 😅

mimomu
15. sep 2009

a kde pracujes ak to nie je tajomstvo? 😉
my sme dosli z ranca a viki sa este hra,ja sa idem tocit na rotane a zajtra dufam pekny den pred nami 🙂 🙂 🙂
a co vy ostatne?

marcca
15. sep 2009

my sme akurát došli z vonka, úlohy hotové, taška nachystaná 😉 ...ideme oblečenie pripraviť a pomaly kúpať...neviete ako má byť zajtra, či aspoň tak teplo ako dnes...neviem aké veci nachystať 🙄 🙄

andrea, zajtra prvý krát nastupuješ alebo už robíš 🙂 ...tuším si spomínala, že od októbra, tak si sa pekne poponáhľala 😉 😀

mimomu
15. sep 2009

marca ma by tusim okolo 25stupnov,takze pohoda.my suknu riflovu a triko a leginy pod suknu ☹
tvoja asi bez sukne,ze? 😀

marcca
15. sep 2009

mimomu, jasnačka 😀 ešte stále u nás sukne nehrozia a začínam pochybovať, že ich ešte niekedy oblečie 🙄 😝 ...ale tak super, že ešte má byť tak teplo, dúfam, že vydrží aj do konca týždňa....v piatok máme jarmok, tak už sa tešíme 🙂

mimomu
15. sep 2009

my mame jarmok 1,2 a 3.10. 😉
uvidime co zajtra v skole 🙂

abetka
15. sep 2009

ahojte. Chcem sa opytat, ci citate aj doma zo slabikara. Nasa nechce, vraj to nemusia, ale neviem???Dakujem

ukana
15. sep 2009

abetka, nemame zatial co citat, brali len dve pismenka, tie sme zopakovali.........potom casom uvidime, ako mu to pojde....... 🙂

anlu
15. sep 2009

inak Claire dostala na domacu ulohu z prirodovedy zistit nieco o indianoch, tak sme dnes vsetci robili du 😀 a nasli sme aj indianske recepty, tak sme upiekli kukuricne placky, nech ich zoberie zajtra do skoly 🙂 som zvedava co na to povedia
ked bol vcera manzel po nu v skole, pytal sa jej co nove sa ucili, tak povedala ze nic, lebo ona pismenko O uz pozna 😝 (ucili sa O)

domka28
16. sep 2009

ako tu citam tak vase deti mavaju domace ulohy...no nasa nie...neviem ci je to dobre alebo nie...doma mi tvrdia a to mame dve ucitelky v rodine...ze to vobec neva...a ani oni nedavaju domace ulohy, ak nemusia .....no ja neviem...my sme vzdy mali....takze doma jej davam aspon predcvicovat to co robili v skole...a na to mi ucitelka tiez povedala ze naco ju trapim... 😕

melipa
16. sep 2009

ahojte, dlhsie som tu nebola, idem sa prekusat dozadu co ste popisali...len k tym uloham, ja neviem podla coho im ucitelka dava ulohy, niekedy pisu - ciary, pismenka, niekdy len dokoncuju co v skole nestihli /resp. mala nestihla, lebo ona sa snazi byt precizna a tmy je zrejme pomala/, niekedy maju tu kratku basnicku co je v slabikari pri kazdom pismenku sa naucit...a raz dostala za DU jednotku, inokedy len peciatku...a mala hovori, ze vsetci tak isto - bud znamku alebo peciatky...hmm, ale ja fakt neviem, co ide znamkovat a co je za peciatku...v stvrtok bude konecne rodicko a tusim budem mat vela otazok 😅
inak na pondelok mali priniest do skoly fotku rodiny, ktoru mozno rozstrihat...no a my doma uz len starsie fotky alebo take, ktore mame v ramikoch a v ziadnom pripade nie na rozstrihanie...tak sme v nedelu behali po Sade Janka Krala a fotili sa 😅 a v Auparku nechali behom hodiny spravit fotky 😀 ...aspon aj doma mame nejake nove...takze kto tam videl troch blaznov s fotakom, to sme boli my 😀 😎

ukana
16. sep 2009

melipa 😀 co by sme nespravili pre nase deti 😀

melipa
16. sep 2009

ukana, ja si vzdy spomeniem, ako som mala ja priniest na druhy den do skoly tu tvrdu rolku z toaletaku, akurat sme mali iba cele kotuciky, tak tatino vecer poctivo odmotaval a nadaval, co este si ta ucitelka vymysli 😀

marcca
16. sep 2009

melipa 😀 😀 som sa zasmiala...u nás našťastie zatiaľ nič podobné nechcú a práve rozmýšľam, že tiež by som žiadnu nenašla...my sme sa už komplet rodinka teda straaašne dávno nefotili 😀 😝 ...a závidím ti precízne dieťa 😉 u nás je to presne naopak...chytro, chytro len aby bola prvá 🙄 🙄

k tým úlohám...dnes je streda, takže určite žiadna nebude, v pondelok dostali robiť oblúky a tie skoro jedničky na celú A4 a to bola hádam zatiaľ najväčšia úloha a aj s tou sme boli za 10 min hotové....inak niekedy žiadna a niekedy len taká maľovačka...ja si myslím, že to ešte časom príde a potom sa budeme sťažovať, koľko zas toho majú 🙂 😉

ukana
16. sep 2009

melipa, moj otec obehaval vsetkych susedov a kancelarie v praci, ked sme mali zber papiera, len aby sme mali co najviac........ 😅 aj som raz cosi vyhrala, asi nejaku blbost 🙄

len si uzivajme to, ze maju lahke ulohy alebo ziadne, ono to pride 😖 ☹

melipa
16. sep 2009

marcca - my skoro vsetky obrazky co vyfarbuju v skole, dorabame doma, lebo nestihla 😖 ...a v sobotu rano ked sme este spolu lenosili v posteli mi uplne vazne hovori, ze by chcela, aby sme isli za tou tetou v skole, co vie vo vsteom poradit /psychologicka/...som sa strasne zlakla ze co preboha 😲 ...a ona ze ju trapi, ze nestiha s tym vyfarbovanim 😅 ...no odlahlo mi 😝 ...tak sme sa dohodli ze najprv sa spytame na to pani ucitelky...tak zajtra na rodicku chcem o tom s nou pokecat, ci to je take tragicke...inak mala utrpela v oktobri minuly rok komplikovanu zlomeninu ramennej kosti na pravej ruke tesne nad laktom, mala tazko poskodeny nerv ktory ovplyvnuje hybnost prvych troch prstov na pravej ruke, tu roku jej ihned operovali a skladali ako puzzle /velebim toho lekara co mal prave sluzbu a uzasne jej rucicku spravil/, lebo to mala roztriestene ☹ ...a potom o mesiac ju operovali este raz a potom dlha rehabilitacia...teraz je uz uplne OK co sa tyka kosti, a na kontrolu toho nervu ideme 30.9. - to jej takymi elektrickymi vybojmi na neurologii sleduju...my jej vravime ze je uplne v poriadku aby si nerobila vyhody, a naozaj absolutne nic nie je poznat...len teraz v tejto suvislosti ma to napadlo...a asi s tym pre istotu oboznamim aj ucitelku...btw. stalo sa to pri hre v detskom kutiku!

mimomu
16. sep 2009

no ahojte babule 🙂 my uz mame chvalabohu po ulohach-bolo toho dnes dost-citanie a pisanie ani nehovorim 😉 ale zmakli sme to v ramci normy 😀
chcem sa vas opytat na vas nazor-je podla vas vhodne aby si prvacikovia chodili do skolskeho bufeta kupovat nejake sladkosti?lebo riesime dilemu 😕 niektore viktory spoluziacky tam chodia.ja jej davam kompletnu desiatu,zemlicku,jablcko a nejaku malu maskrtku 😉 na jednej strane my to nevadi,na strane druhej to povazujem za zbytocne 🙄

simka9122008
16. sep 2009

Ahojte tak dnes malý doniesol prvú jednotku a angliny, ináč ich hodnotia pečiatkami, žiacku ešte nemajú a zatiaľ sú len pri vlnovkách, dnes písali oblúky a jedničky, zajtra sa fotia a v piatok majú branné
Rodičko bude na druhý týždeň, otázok z mojej strany bude veľa, tak sa teším

majami
16. sep 2009

mimomu - u nas to vyriesili s bufetom tak, ze napisali do slovnicka, ze tam maju zakazane chodit, decka to zobrali v pohode, tym, ze nechodi nikto, tak ich to ani nenapadne. Som rada, ja tiez davam vsetko z domu a neviem, ci by si tam nekupoval hluposti.
My sa ideme fotit dalsi tyzden - taku sadu za 7,3 eur - s taskou, so slabikarom, aj kalendarik spravia, tak sa tesim 😉
Dnes brali o, stazoval sa, ze to nevie pekne napisat, aj mu ucitelka pooznacovala nejake skarede kopceky ☹ no ked on aj ulohu robi tak, ze jedna vlnovka je nadherna, dalsia polovicna, potom tucna a tak. No nechcem ho do toho moc nutit, lebo sa mu potom vobec nechce. Ako to ide vasim drobcom?
Na telesnej mi tvrdi, ze vraj necvicili, lebo vela deti kaslalo, tak neviem - on si niekedy rad vymysla, musim to prezistit. Tak pekny vecer zatial ahojte 😉

jaduska
autor
16. sep 2009

tak naša dnes dostala žiacku knižku, aj tam má nejaký zápis, ale neviem to rozlúštiť, či je tam jednotka alebo len učiteľkin podpis 😕 V zošite písanie tiež raz mali pečiatku - raz jednotku....ale to beriem s rezervou...

Bufet v škole nemáme, takže sladkosti riešiť nemusím, ani jej na desiatu nedávam žiadnu maškrtu. Len dnes mi San povedala, že jej mám dávať viac na desiatu, aby mala aj do družiny, tak som nakoniec bola kúpiť box na desiatu aj s fľašou (samozrejme Princess 😝 ) Ale asi jej budem musieť dávať dve fľaše vody, lebo jedna jej nestačí, hlavne keď majú telesnú...

čo sa týka DÚ - naša Sandra to má hotové za 3 minúty, zatiaľ im toho veľa nedávajú...

my sme rodičko už mali, ale ani som sa nestihla nič opýtať, lebo naša p.učiteľka je taká ukecaná, že málokoho pustí k slovu 😀 😀 😀 😀

a ešte k tomu čítaniu - akurát dnes ma napadlo, žeby sme to mohli aj doma presvedčiť, tak mi čítala tie MA MO MU, ale sa aj občas pomýlila, tak od zajtra začíname aj s kontrolou čítania

abetka
16. sep 2009

tak nasa dnes doniesla oblacik 😠 . A nakoniec som zistila, ze cela trieda mala oblacik, lebo neviem akym nedopatrenim, ale v knihe nemali nic poznacene a ani oznacene a neurobila si ulohu a ani nik v triede. Asi im to slabo prizvukovala 😅 😕 . BAla sa mi aj povedat, tak aby sa naucila zodpovednosti, mala na dnes zakazany Tv. No to si zajtra vysvetlim s pani ucitelkou 😀

marcca
16. sep 2009

abetka, a čo je obláčik, niečo zlé? 😕 😕

my sme dnes mali prvý raz florbal, malá je úplne nadšená, strašne sa jej páčilo, aj pán učiteľ 😀 ...zajtra máme zas futbal, tak očakávam ďalšie nadšenie 😉

s úlohou sme takisto boli do 5 min hotoví, ale berem to tak, že zatiaľ ich nechcú nejak moc zaťažovať 😅