Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

lienocka235
16. feb 2009

vitame terezku... 🙂 ja som v sobotu zasa bola obhliadat tasky... mali take co sa mi pacili ale same chlapcenske obrazky....

tulenka
16. feb 2009

nam tasku doniesol Jezisko a mam pocit , ze je to trochu velka, kedze to nemohol vyskusat. 🙂

ka77ka
16. feb 2009

tulenka ahoj...ja mam tiez Terezku 🙂

vesi
16. feb 2009

čaute,
tak my máme spoločný zápis za sebou, ani sa ich na nič nepýtali, len ako sa volajú a pod. manžel vyplnil nejaký dotazník, že aký jazyk sa bude učiť, či bude chodiť na náboženstvo a pod. 🙂
tašku kúpime v lete, resp. zaplatí ju dedo s babkou, ale obzerám už teraz, mne sa zdajú niektoré príliš veľké a ťažke, vzhľadom na to, že Nikolka je síce vysoká, ale dosť chudá, tak sa prikláňam k ejakej menšej, no uvidíme....

tulenka
17. feb 2009

ka77ka, vsimla som si, ze uz tu jedna Terezka je - a tiez s brylkami 🙂

ukana
17. feb 2009

tulenka, vitaj, aj nas Matko patri do klubu brylkatych 🙂 😉 😉 😉

andrea.m
17. feb 2009

filipko ešte nie....ale myslím že časom bude 😉 😎

abetka
17. feb 2009

tak ja som dala zoznam veci susedovi, co robi v papiernictve, nech mi to donesie a budem mat uz pokoj 😅 aspon na chvilu 😉

andrea.m
17. feb 2009

abetka takže donáška do domu 😉 hm ty sa máš 🙂

ka77ka
17. feb 2009

tulenka...zlata je tvoja terezi...taka blondata, kucerava... 🙂 od kedy nosi okuliare?..moja terezka od 19 mesiacov.dufam, ze eliska ich nebude nosit. 😉

andrea.m
17. feb 2009

ka77ka ako sa da tak malému bábu zistiť že ma zlý zrak. ja som chodila s filipkom na očne ked chytil alergiu a napriek tomu že som chcela aby mu dali čítať či dobre vodí mudr.odmietla že je malý. pritom už vtedy poznal abecedu a všetky obrázky vedel pomenovať.

ka77ka
17. feb 2009

andrea...zistili sme to tak,ze chodila blizko ku telke, ale u nas sa to dalo aj cakat, kedze obaja s muzom mame okuliare.preto by som bola rada, keby aspon Eli nenosila.

andrea.m
17. feb 2009

aj tami chodí blízko k telke ale ja to skôr pokladám za zlozvyk než za chybu...neviem 😖 ...my s manželom okuliare nemáme

ka77ka
17. feb 2009

no, ja som to povedala dr a ta nas poslala na ocne...a namerali dioptrie cislo 5...lenze u malych deti su 5-ky ako napr.u dospeleho 2-3.ja som bola tiez z toho vystrasena...teraz uz mame 2 a pol, takze sa to zlepsuje. 😵

andrea.m
17. feb 2009

ka77ka a teraz čo mám robiť??? 😖

tulenka
18. feb 2009

my sme s Terezkou chodili na ocne od narodenia, lebo bola nedonosena, ale najprv len sledovali ocne pozadie, az neskor citala obrazku a zacali jej merat dioptrie a okuliare mame asi od 5 rokov, teraz musime aj prelepovat 1 oko, lebo ich ma nejake nevyrovnane a aj ked jej uz kadejako povymienala skla, tak ked cita u dr. , tak ani s okuliarmi nevidi vsetko. Ja mam pocit, ze jej vobec nechybaju, keby sme ju neupozornili, tak ona si ich zabudne.
Aj vcera ich niekde zalozila v skolke a vsetci sme poobede hladali a nemohli najst. Dnas nas uz vitala p. ucitelka, ze nasla 🙂

ukana
18. feb 2009

andrea, ja som bola na ocnom s Matkom ked mal 2 roky....ukazoval tie E na ktoru stranu su otocene, ale to nie je jedina metoda na zistenie zleho zraku...chod k inej ocnej...pytaj si listok od pediatricky...nas Matko napr. vobec nechodil blizko k telke, aj cital obrazky, ale na fotkach sa mi zdalo, ze trochu skuli....a mali sme 6 a 4 dioptrie ☹ ale zasa manzel ma od malicka okuliare, tak sme nieco tusili ☹ ja by som sla, aspon pre moj klud, ze som dieta dala vysetrit 🙂

tulenka
18. feb 2009

Ozaj , baby, mate tu este niekto predskolacika takeho šuchtoša? Aj dnes asi o 7,10 som si hovorila, ze fajn uz sme hotovi, len Terezka sa musi obliect a odchadzali sme 7.45, mala Bebe uz davno oblecena cakala vonku 😝 . U nas prist niekam nacas je nadludsky vykon 😀

andrea.m
18. feb 2009

tulenka ja mám. a k tomu chlapa tak si to vieš predstaviť. rano ho radšej oblečiem ja lebo to by mš vôbec nestíhal. zato na karate treningu sa oblieka sám jak lusk.

tulenka
18. feb 2009

ta nasa je schopna sa porozpravatv satni so vsetkymi, vsetko sleduje , ale zarucene je oblecena posledna, ja ju uz velmi nechcem obliekat, pomozem s nejakym zipsom alebo tak. To som videla aj ked niekde odchadyali naraz deti zo skolky, tak nas suchtos posledny.
To bol aj jeden z dovodov, preco sme zacali uvazovat nad odkladom.
My chodime 3x do tyzdna na korculko, ale tam ich samozrejme obuvame my.

tulenka
18. feb 2009

ukana, to ma Matko riadne silne dioptrie. Ja som bola v 2 rokoch tiez s Rebeccou, lebo trochu skulila, ale nastastie je to OK, mala sice trochu dioptrie, ale najej vek je to este v poriadku.

ukana
18. feb 2009

tulenka, uz sa mu trochu znizili , ma "len" 3 😅

tulenka
18. feb 2009

Ukana, tak to je super, ze sa to zlepsuje.
Este k tym suchtosom -ja som kedysi narazila na tento clanok a dobre som sa pobavila, ze to je asi o nas 🙂 , teda nie tie problemy s citanim, ale to ranne vstavanie 😀
http://www.rodinka.sk/index.php?id=591360

ka77ka
18. feb 2009

andrea...ja by som s nim zasla na ocne...ved za to nic nedas, a aspon budes mat istotu, ze je to len zlozvyk a nie ocna chyba.

ka77ka
18. feb 2009

tulenka...to ako keby som o mojej terezke citala...tiez uz par x stratila vo skolke okuliare.ona je v tomto dost nezodpovedna, hocikde si ich polozi a potom ich vsetci hladame.ide mi to niekedy dost na nervy.som zvedava, ako to bude v skole...len dufam, ze nebudeme kupovat kazdy mesiac nove okuliare. 😀

aplless
18. feb 2009

ahojte aj my ideme do skoly v septembri mozem sa pridat , tasku este nemame počkam doleta kym dostanu tovar sice na internete už mam vyhliadnutu ale ešte počkame.

andrea.m
18. feb 2009

aplles vítaj a pridaj sa 🙂

jaduska
autor
18. feb 2009

ahojte žienky....vítam nové "prváčence" v klube 🙂 🙂 🙂 🙂

U nás v škole organizujú školský bál pre rodičov všetkých žiakov - aj tých budúcich. Aj by som šla, lebo je to fajn nápad takéto neformálne stretnutie s vedením školy, ale do ničoho normálneho sa nezmestím a kupovať niečo nové kvôli jednej akcii sa mi nechce....

tulenka - my tiež chodievame všade na poslednú chvíľu, do škôlky dobieham asi v takomto stave 😝 😝 😝 😝 Hoci sa Sandra oblieka sama, dlho nám trvá obutie čižiem, vetrovky, čiapka, šál....kým sa všetky tri skompletizujeme.... už nech je teplo

ka77ka
19. feb 2009

veru jaduska..aj ja sa tesim na leto.Hodime na seba tricko, kratasy a ideme.Toto obliekanie a vyzliekanie deti v zime je o dusu. 😉

aplless-vitaj medzi nami. 🙂

abetka
20. feb 2009

aplless vitaj.
TAk nasa mala v skolke maskarny a bolol to mile. Normalne mi slzy vyhrkli, ze nedavno som si ju niesla z porodnice a ona je uz taka velka 😢