Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

abetka
23. mar 2009

ada toho sa aj ja bojim, ze to chyti v 1. roc. Idem inak dat malu zaockovat pneumom 23. Som sa rozhodla. Ja uz som nakupila nejake veci, uz nam traba prezuvky, cvicky a obaly na zosity 😉

domka28
23. mar 2009

ahojte...myslim ze uz mame po kiahnach 😀 , nove nie su a stare sa stracaju...skoro ich ani nevidiet...tak sa tesime 😀

jaduska
autor
23. mar 2009

domka super, že to máte za sebou....mne to určite chytia baby až keď už bude aj bábo a stopro všetci naraz a stopro v niektorom skúškovom období, nech sa nenudím.... 😵 😵 😵 😵 😵

abetka
24. mar 2009

jaduska, ved ty uz finisujes 😉 za chilu. Mas vysoky tyzden v pase 🙂

jaduska
autor
24. mar 2009

abetka ani nehovor - mne sa tak strašne nechce ísť rodiť, že až.....

abetka
24. mar 2009

no jaduska , len si to pekne este uzi 🙂

domka28
26. mar 2009

ahojte....chcela by som sa spytat....malo vase dieta po kiahnach teplotu....moja mala rano 37,5, a bolela ju hlava, mne u nas v praci kolegyna povedala ze ked jej dcera mala kiahne tak po nich mala teplotu a musela ist na infekcne, lebo ze z toho mohla dostat zapal mozg. blan, ale to bolo pred 10 rokmi....tak neviem...ale vyplasila ma....ale zase moja nema az taku vysoku teplotu...len troch u zvysenu.... 😒

abetka
26. mar 2009

domka / ja by som isla k Dr , alebo jej aspon o tomto zavola. 😉

domka28
26. mar 2009

uz som jej volala....vraj to nema suvis s kiahnami....ze deti po nich su nachylnejsie na chorobu...takze nurofen a vitam.c, tak ma trochu ukludnila... 😝 tak snad to bude ok, uz sa pyta do skolky....dufam ze do pondelka sa z toho dostane... 🙂

jaduska
autor
26. mar 2009

domka - aká pekná nová foto 🙂 rýchlo sa uzdravte, ja mám Sandru doma už 2 týždne, lebo bola prechladená, ale ani sa mi nechce ráno s oboma a tým brušiskom behať do škôlky, ale jej škôlka ani nechýba, už jej má vyše hlavy po 4 rokoch.... 🙂

domka28
26. mar 2009

tak to ti verim...lepsie to bude ak uz budes kocik tlacit pred sebou 😀
ja sa tiez cudujem ze jej chyba....tiez uz bude 2 tyz. doma.... 😀 ale uz nema teplotu, tak to bol snad iba niejaky poplach...uvidime vecer 😉

abetka
26. mar 2009

aj nasa je nejaka prechladnuta, tak ju necham doma od zajtra. MM odchdza v pondelok na Sc , tak nebudem s nou lietat do skolky rano. Len nech sa uzdravi bez antibotik

jaduska
autor
31. mar 2009

nejako nám to tu viazne.... a v septembri nebudeme stíhať čítať 😀 😀 😀 😀

abetka
31. mar 2009

jaduska ty si este cela?
My sme dnes zacali trenovat znova lastovicky lebo nam to neslo a celkom sa jej dnes darilo, ale potom sme isli na slzicky ci ako sa to vola a to bol boj 😠

jaduska
autor
1. apr 2009

abetka - ešte som pokope, v pondelok mám prvý termín, tak uvidíme.....
Naša San ani nechodí do škôlky, lebo ja už nevládzem vláčiť sa s oboma hore tým kopcom....ale asi by bolo dobré zistiť, čo trénujú, nech ju doma trošku ponaháňam....

lea028
1. apr 2009

Ahojte takže sa pridávam, Dominik má 6 rokov , boli sme tiež na zápise.

jaduska
autor
2. apr 2009

lea vitaj v klube 🙂 🙂 🙂 🙂

lubkaj
2. apr 2009

lea028: Tiez Ta u nas vitam 😀

andrea.m
2. apr 2009

lea vitaj

tulenka
2. apr 2009

Ahoj Lea, pozeram, ze mas doma uz riadneho velkaca takze uz asi nebudes novacik, co sa tyka skoly 🙂

Abetka,ja si asi sedim na vedeni , rozmyslala som dobre dlho, ze ake lastovicky to trenujete, ci tiez chodite na korculko 😀 😀 .A to asi pisanie, ze? 😝
Nase baby chodili obidve do skoly korculovania, ale uz rozpustili lad, tak mozme zas vymyslat nieco na leto. Mali to 3x do tyzdna + Terezka este v skolke. Ale bolo to super, dokonca aj ja - stara koza som sa na to dala ,ale my dospelaci sme mali len 5 hodin.

andrea.m
2. apr 2009

ja si myslím že aj lea bude nováčik. ved pred 14timi rokmi bolo v prváku všetko úplne iné.

zusikk
3. apr 2009

no my uz mame teda konecne tiez prijatie do skoly v rukach 😉 slubovali nam ho az v maji ale p.ucka v skolke nam ho dala uz teraz ze im to poslali zo skoly...setria na postovnom tak len sekretarka poroznasala apapiere asi po skolkach.Teraz zas zijeme skolkou v prirode nastupuje 1.6. a budu do piatku sa uz tesi uz ide 3x.

kathi76
3. apr 2009

ahoj lea vitam ta! 🙂 🙂 🙂
my sme mali vcera konecne zapis bolo to celkom fajn sedeli po 6-tich v triedach a trvalo to 45 minut.plus
3 pedagogovia a este jedna ucitelka extra.
pochvalili nas, teda malu a nastup mame 15.septembra.tu nijake papiere o prijati nechodia.
tak sa tesime.ja asi najviac po tych nervakoch s ucitelkou v skolke 😠 😠 😠 ...
tasku dostane az na narodeniny...
inac jaduska cely cas na teba myslim a drzim ti palce...napis potom ked sa narodi malinke... 😀 😀 😀

martao
5. apr 2009

Ahojte!
Možem sa pripojiť. My ideme tiež prvýkrát do školy. Zápis máme za sebou. Úplne som bola prekvapená ako bolo sústredené to naše pojašené dieťa. Samozrejme ak nebol v triede jeho najlepší kamarát. To bude ešte veselé.
Už teraz kujú plány v školke ako sa zbaviť školy.
Mala som trochu obavy z dopravy. Bude chodiť autobusom. Našťastie autobus nám stojí pri dome a pri škole stojí oproti vchodu, dokonca nemusí prechádzať ani cez cestu.

andrea.m
5. apr 2009

vitaj martao. to mate super s tým autobusom. my máme školu oproti bloku ale cez cestu prejsť musí. a škôlka je na konci ulice ale cestou k nej sa cez cestu prechádza n3x

zusikk
6. apr 2009

MARTAO ahoj jasne pridaj sa...my mame skolu vedla panelkau z jednej deckej vidim az do satne a z kuchyne vidim ako decka chodia fajcit za telocvicnu ☹ co nas to len caka! 😉 takze nam nehrozi ani prechadzanie cez ulicu prejde 50m od vchodu a je v brane skoly vidim na nu az kym nevojde do satne a ak bude mat na sebe nieco kriklavejsie este vidim aj co v tej satni robi 😀 Nasa sa zatial tesi.Teraz bude v KD mat skolka 20 vyrocie vzniku tak ide vystupovat no ako vzdy bude rozpravacka....nerobi jej problem z celej A4 sa naucit text 😉 zato umyvanie obliekanie upratovanie je problem ☹ a dovood na riadny 😠

andrea.m
6. apr 2009

zusikk nám chodia staršie decka fajčiť pod okná. 😠

martao
6. apr 2009

To som aj ja zvedavá, čo z nich vyrastie. Škola, do ktorej nastúpi je taká dedinská. Asi budú mať väčší strach robiť niečo zlé, ono sa to skor k nám donesie ako v nejakej veľkej škole. Väčšina učiteliek je mamou niektorého jeho kamaráta alebo suseda.

ka77ka
6. apr 2009

ahojte zienky. 🙂
po dlhom case som sem zas nakukla 😉 ...terezka mi ma momentalne zapal uska,berie antb, v stredu sa ideme objednat na operaciu-vyber nosnej mandle.
jaduska...aj ja na teba myslim, nech ti vsetko prebehne v najlepsom poriadku. 🙂

jaduska
autor
7. apr 2009

babky, dík, že na mňa myslíte, ešte stále som doma....no dúfam, že už nie dlho...

martao - vitaj medzi nami, tvoji chalani majú zaujímavé mená, ako to zvládaš s troma? my ti môžme pre nich dodať "nevesty" 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂