Zadržiava moč a nechce chodiť na šerblík ani na záchod. Máte s tým skúsenosti?

sizinka
4. aug 2011

Ahojte babulky, potrebujem poradiť, snažíme sa odnaučít od plienok, no malinká stále zadržiava moč, sadne si na šerblík a hned aj vstane, nechce ist ani na zachod. Moč zadržiava, bojí sa ho upustiť, vie že chce cikať a je z toho nervozna, plače, pobehuje. Od rana zadržiava až do obeda, dokym nejde spať, na spanok jej totiž dávam plienku, už sme skúšali všeličo, poradte prosím ak máte niektorá s týmto skúsenost 🙂 😉 🙂 Dakujem všetkým velmi pekne a pekny den prajem 🙂

pia22
4. aug 2011

A preco ju chcete oducit od plienok, ked evindentne na to este nie je pripravena? Riskujete zapal mocovych ciest a uplny odpor k vysadzaniu. Ked reaguje takto negativisticky tak si dajte 1-2 tyzdne uplnu pauzu a pomalinky a volnym tempom skusajte znova, mate cas. Neboj, u drobcov ma vsetko svoj cas a s plienkami do skoly urcite nepojde😉🙂

jarunka111
4. aug 2011

súhlasím s pia22 a moja skúsenosť: malý má 2roky a dlho sa bál ísť na záchod. Vždy sa rozplakal a hovoril, že sa bojí, tak som tam proste nedávala a skúsila som zase o pár dní. Ani potom to nešlo, tak zase som to nechala tak. Teraz si už pekne sadne, aj sa vyciká (viac nie) a nebojí sa. Len sa ešte nepýta, ale nejako extra ma to netrápi. Musí to sám pochopiť, o čo ide. Je to úplne prirodzená potreba a netreba z toho robiť nejakého strašiaka.
Takže nechaj malinkej čas, to zrejme potrebuje najviac. My to neurýchlime, vývoj má svoj priebeh, nedá sa preskočiť nejaké obdobie 😉

andrejka1974
4. aug 2011

my sme mali to iste tiez si pockala az na obednu plienku nam sa zapacilo cikat pri strome a potom bol uz aj kamarat nocnicek trvalo nam to asi 2 tyzdne teraz uz cikame do nocnicka ale este kakame do vecernej plienky a to uz mame 2 roky a 10 mesiacov nesurim to vsak raz dozrejeme

pidikoval
13. aug 2011

Ked nechce cikat na nocnik tak ju nenut , nas maly zacal sam kupila som mu plinekove nohavicky a jedneho dna si sam sadol vzdy ked som isla cikat som ho zobrala zo sebou a povedala mu ze bude velky ked bude cikat na nocik ze bude ako maminka a teraz uz chodi sam ,kaka este do plienocky ked ide spinkat .Doktorka nam povedala že to 5 rokov su u deti plienky normalna vec aj ked mne sa to zda trocha prehnane až do 5 rokov

vendulka80
7. mar 2012

Ja mam presne takyto isty problem, mala pocka s cikanim do obednej plienky a ta potom vazi aj pol kila 🙂 cez den jej davam gatky ale vycika sa len do plienky. Niekedy si aj sama sadne na serblik ale to je na 10 sekund, zahlasi, ze sa vycikala a hotovo. Ma 2 roky aj 7 mesiacov, v sept. ide do skolky tak dufam ze cez leto trosku dozreje a bude spolupracovat 🙂 Nechcem ju zybtocne tryznit lebo sa mi zatne a nepojde cikat ani za nic.

majka1981
7. mar 2012

nenut ju do toho, skus o par tyzdnov znovu a nestresuj 🙂

andynaty
11. mar 2012

Mame podobny problem. Dcerka ma 2 roky aj 7 mesiacov a od tohto stvrtka (8.3.) konecne nechcela plienku, takze odvtedy je cez den bez nej a pekne cika do nocnika, ale akonahle zacne mat nutkanie na kakanie, zacne strajkovat aj s cikanim do nocnika a dnes sa konecne po 2 dnoch vykakala, ale podarilo sa jej to pri hre do gatiek - zabudla sa. Osprchovala som ju, dala suche oblecenie a po chvili sa krasne vycikala do nocnika, po 14 hodinach! Uz sme zacali mat obavy, aby nedostala infekciu. Zda sa, ze pri kakani este dlho nocnik nebude jej kamarat.

jankako
11. mar 2012

ked takto reaguje evidentne nie je pripravená na odplienkovanie..nechajte ju!ona si to sama naordinuje kedy je čas nenosiť plienočky..

ani3012
11. mar 2012

ja radím: chce to len čas,čas, čas..... nič iné...
do školy pôjde bez plienky určite 😀

ivetkab.
11. mar 2012

Asi ma teraz všetky umučíte, ale ... podľa mňa ... teraz už fakt len musíš dať tomu čas, pretože čas si už prešvihla. Dieťa si kakanie uvedomuje a od roka a pol si až priveľmi uvedomuje kakanie a piškanie. A je už len na maminke ako sa k tomu postaví. Sú deti, ktorým sa dajú dole plienky a dieťa používa nočník. Ale v dva a pol roka? To fakt už len dohováranie a uplácanie. A ak tu niekto píše, že do škôlky s plienkami nepôjde, tak majú pravdu. S plienkami do škôlky deti neberú. Jedine ak dajaké súkromné. Chce to fakt len trpezlivosť a dieťa teraz nesíliť.

bianca
11. mar 2012

v prvom rade zelam vela nervov.My sme si tym presli .Mala sa nam pytala v roku a pol,tak prestala a nie a nie nato zasa nebehnut.Zadrziavala moc aj 12 hodin.Proste kym nebola plienka a nemohla sa vycurat v stoji tak nemocila.A ani sa nepocikala.Vskusali sme mozne aj nemozne no nic nepomahalo.Nastupili sme aj do skolky a dufali ze kolektiv jej pomoze prekonat strach ale nestalo sa.Presli sme si nefrologom,psychologom,neurologom a nic nepomahalo a ani diahnoza vlastne nebola jasna.Nakoniec sa to podarilo a od vtedy peknec cika sama.Vlastne hned od prveho uspesneho pokusu je bez plienok aj v noci a nemala ani jednu nehodu.Teraz nam ostava vyriesit este kakanie ale najpvr musime trocha zregenerovat lebo mne sa pro slove nocnik chcelo uz grcat.

rebeka113
11. mar 2012

moj maly ma 2,5 roka a nechce ist ani na nocnik ani na zachod a pri tom tam uz chodil. pri kakani si musi dakam zaliezt 😉 . ja ho nenutim, nikedy sa pred kupanim pyta sam na zachod. cakam kym bude vonku teplo, nedam mu plienku a nauci sa. do septembra sa to urcite nauci 🙂

adnane
1. sep 2016

My mame ten istý problem ako pisala prva pani 🙂
Mala ma z nocnika az hisak normalne aj zo zachoda uplne sa desi akoby sa bala toho co z nej ide,nepocika sa do nohaviciek ale drzi cele doobedie radšej a ma dva roky a dva mesiace.kazdu už hovori že je veľká na plienky neviem si dat rady:(

adnane
1. sep 2016

@sizinka ten isty problem mame aj.my a ked ju tam pridrzim nahodou tak hrozne plače,už uvazujem ci nekupim.novy nocnik

sizinka
autor
1. sep 2016

@adnane chce to len cas, ono to nakoniec prislo same 🙂 a mala zacala cikat na zachod 🙂

adnane
5. sep 2016

@sizinka tak mam to nechat tak a dat jej plienku?

marika3678
5. sep 2016

@adnane aké veľké dieťatko to je?

eryykah
5. sep 2016

Moja robila to iste a potom nechcela ani do plienky,bolo zjavne ze ma z toho stres. Tak som dala komplet naspat plienky,prestala pripominat nocnik a o 2 tyzdne si sama od seba dala dolu plienku a sadla na nocnik hoci predtym mala velku averziu a nechcela ani 5 sec na nom sediet..

sizinka
autor
5. sep 2016

@adnane ja som jej dala plienku, a onedlho cikala už na záchod 🙂

adnane
6. sep 2016

@marika3678 dva roky a dva mesiace

marika3678
6. sep 2016

@adnane naša najmladšia (a vlastne všetky moje tri deti) mali okolo 2, 5 roka, keď sme začali s nácvikom na nočník. Nevidela som dôvod robiť to skôr, po skúsenosti s najstaršou dcérou: všetky to dobre poznáme, stretnutia na pieskovisku, kde sa všetky supermatky chvália, ako sú ich deti bez plienky už od roka (iná kapitola sú mamičky, ktoré plienky nepoužívajú vôbec). Priznávam, chcela som, aby aj moje dieťa bolo také šikovné ako tie ostatné "pieskové", tak sme približne v roku začali s nácvikom na nočník. Ale keď ani po 10 x nechcela na ňom ani len sedieť, nie to ešte sa doň vycikať, a po niekoľkých hysákoch, keď nočník čo i len zbadala, som si povedala dosť! A ďalej som to neskúšala. Až keď mala 2 roky a pár mesiacov som nočník znovu vytiahla a čuduj sa svete do týždňa sme boli úspešne bez plienky nielen cez deň, ale aj v noci. U ďalších dvoch dcér to bolo podobné.
Nie som "super matka" priznávam dobrovoľne! Ale snažím sa spoznávať svoje dcéry a na všetko im dať čas, ktorý potrebujú! A ver mi, keď bude tvoja dcérka pripravená, naučíte sa používať nočník veľmi rýchlo. Všetko chce svoj čas! Kašli na reči pieskových spolubojovateliek, mamy, svokry, tety, sestry, ...... Každý sme jedinečný a každý dozrievame trochu ináč - našťastie!

adnane
6. sep 2016

@marika3678 ono to bolo hlavne o tom,že je leto a vswtky kamosky čo maju deti odplienkovali lebo leto idealne obdobie a tuez čakám druhe tak by som to chcela do porodu stihnut ale vidim že aj tak nic nedocielim,mne ked bola mensia pekne cikala aj kakala do nocnika,vzdy rano som ju posadila a bolo,a teraz ma strach najprv nemala ale ked sa tam vycikala mala.takže som z toho jemne zarmutena a dala som späť plienku ze vyskusam o.dva tyzd znovu a uvidíme 🙂

ivka7529
22. aug 2020

Aj naša zadržiava dlho moč ked má len nohavičky.Ked mala plienku, vždy po vycikaní alebo vykakaní ju hned dala dole a doniesla mi ju aby som vedela čo urobila. Tak jej dávam naspäť plienky a budem čakať lebo tiež na šerblík ani na záchod mi nechce chodiť a nepýta sa mi ☹.Ďakujem

a_driana
17. jan 2022

@sizinka Dobrý deň, prosím vás,viem že to je už dávno,ale máme s našim synom podobný problém,môžem sa spýtať ak si ešte spomeniete ako sa to nakoniec vyriešilo? Ďakujem za odpoveď

sizinka
autor
17. jan 2022

@a_driana dobrý deň, konzultovala som to s lekárkou, každé dieťa potrebuje svoj čas, nenútila som ju, a ono to prirodzene prišlo 🙂 a samozrejme sme ju potom poriadne zakaždým vychválili 🙂. Držím Vám palce, chce to hlavne trpezlivosť.

a_driana
18. jan 2022

@sizinka veľmi pekne ďakujem 😊

sarah1988
2. aug 2023

@sizinka Dobrý deň, akurát hľadám v diskusiách, práve riešim tento istý problém ako vy predčasom...
Pomohlo to vtedy úplne, začala cikat bez problémov?