Základná škola Odborárska v Bratislave alebo Hubeného

kalamity
22. jan 2014

Mile maminy, rozhodujeme sa medzi ZS Odborarska a Hubeneho, kam dame nasho syna od septembra do skoly. Viete mi, pls, posunut vase skusenosti s danou skolou, postrehy, klady, zapory..., jednoducho hocico, co by mi pomohlo zorientovat sa medzi tymito dvoma skolami a vybrat si. Pri ZS Odborarska by som chcela vediet nazory na anglictinu a pri Hubeneho nazory na Integrovane tematicke vyucovanie, ktore tato skola rozbehla. Vdaka 🙂

cinnamon
24. jan 2014

rozhodne ZS HUbeneho. Odborarska je slaba pokial nedate dieta do tej polosukromnej anglickej triedy, tak maju skvele vysledky, ale treba si priplatit mesacne vyse 100 E. .Mne chodi syn na Hubenku do ITV triedy a druhy ide na zapis, som aj v rade skoly, takze mam informacie z prvej ruky. Hubenka patri v poslednych rokoch k top skolam v Bratislave najma v pristupe a inovativnych vzdelavacich postupoch. Pozrite si viac info na ich webe a najma chodte na informacny den, ktory bude 5. februara a bude aj den otvorenych dveri, kde mozte vidiet ITV vyucovanie.

kalamity
autor
26. jan 2014

A v com je vlastne prinos itv vyucovania? Stiha sa dieta ucit rovnake mnozstvo uciva ako v obycajnej triede? A vraj si nenosia domov ulohy? Je to pravda? Ako potom vie rodic skontrolovat dieta z uciva? Dakujem🙂

cinnamon
30. jan 2014

ahoj, samozrejme deti stihaju rovnaky objem uciva. ucivo je dane osnovami a standardami pre kazdy rocnik. Prinos ITV ocenis, ak hladas pre dieta nieco ine, ako klasicku skolu. odporucam precitat si nieco o ITV a sama zistis, kde su rozdiely. Ak rozdiely nevidis a nemas potrebu vobec nejaku alternativu hladat, tak maju aj klasicku triedu. http://feminity.zoznam.sk/c/887588/nebojte-sa-i...

ivush
31. jan 2014

@cinnamon a čo to znamená polosúkromná anglická trieda ? Máš na mysli to, že tam majú vyučovanie AJ s originál lektorom, za ktoré je potrebné platiť extra?

cinnamon
5. feb 2014

ahoj, ano maju anglicky variant, kde sa deti v prvom rocniku ucia vela hodin anglictiny a vo vyssich rocnikoch prechadzaju na vyucovanie len v AJ. Plati sa okolo 150 eur mesacne (neviem aktualnu presnu sumu).

mabika
29. jan 2015

@cinnamon do tych ITV tried sa treba pri zapise nejak extra hlasit, ci ako? A ked chce ist viac deti do itv ako do klasickych tried tak podla coho deti rozdelia??

ibajeho
29. nov 2017

@cinnamon mozem sa spytat kde najdem nieco blizsie o tej integrovanej triede na zs hubeneho? na stranke skoly nic take nevidim...treba tam dieta nejak specialne zapisat alebo ako to funguje??? dakujem za odpoved