Základná škola Železničná vo Vrakuni - skúsenosti

eviki
18. jan 2015

Dobry den rodicia, ak mate deti na ZS Zeleznicna vo Vrakuni, velmi by ma zaujimalo, ako ste spokojni. Vase postrehy zle aj dobre....Dakujem.

ivana.zedekova
19. jan 2015

Dobry den, ja mam pocit ze skola ma podla mojho nazoru nizku uroven a slabe poziadavky na ziakov. Myslim,ze ked som chodila do ZS ja,tak tam boli poziadavky a minima ovela prisnejsie. Dnes ked vidim,ze druhostupnovy ziak sa pocas roka takmer neuci,dom.uloh minimum. Neviem,zatial nemam pocit,ze by sa dieta pretrhalo od "roboty". Dostavaju na ulohu jednoduche projekty,nic narocne,vsetko co sa da odpisat z internetu.Ucenie poezie a prozy tiez nic ☹

katyt
25. sep 2017

@eviki obnovujem túto tému, zaujímalo by ma, či ste dali dieťa do tejto ZŠ, alebo niekam inam. Ak do ZŠ Železničná, ako ste spokojní? My budeme túto školu riešiť budúci školský rok, nakoľko sa sťahujeme. 🙂

eviki
autor
25. sep 2017

@katyt Ahoj, tak ja som dceru dala do tejto skoly, a so plus - minus spokojna. Mali sme stastie na vybornu pani ucitelku. Je to mlada baba, ktora vedie ucenie modernym stylom. Malo uloh, ale vyuka v terene. Deti jej tykaju a oslovuju ju krstnym menom. Decka ju miluju a sucasne maju neskutocny respekt. Co sa tyka riaditelky a zastupkyn, tiez spokojnost. Ako funguje druhy stupen neviem. Co sa tyka nazorov na druhy stupen, tak tie su zle pre vsetky zakladky tu v okoli. Asi prevladaju starsie ucitelky so staromodnym a hlavne unavenym pristupom.... Modernizacia je dolezita, a my ju zatial pocitujeme. Dcera je v 3.rocniku a do skoly sa tesi. Nech jej to vydrzi🙂

katyt
25. sep 2017

@eviki super, tak som rada, že som našla pozitívnu skúsenosť. 🙂 No môj syn chodí momentálne do druhého ročníka, ale keďže budúci rok by sme sa chceli v lete počas prázdnin presťahovať do Vrakune, tak budeme musieť riešiť školu tam, čiže do tretieho by sme chceli aby nastúpil už tam na Železničnú, tam by sme mali aj patriť podľa ulice, takže dúfam, že ho vezmú. Neviem ako sa to potom rieši, ale asi ako preklad, myslím, že na nejaký zápis už nebude treba chodiť, to sa týka asi len prvákov.
A môžem sa opýtať, ako to tam funguje, keď príde rodič pre dieťa do družiny. Môže sa pohybovať v rámci školy samostatne, alebo tam fungujú nejaké kartičky na základe ktorých dieťa zavolajú z triedy, že prišli pre neho? A majú aj klasické žiacke knižky, alebo sa používa už len internetová? Čo sa týka stravy v jedálni, tak varia ako? A ešte posledná otázka, majú na výber aj nejaké zaujímavé krúžky?

eviki
autor
26. sep 2017

@katyt 1.) tak s druzinou je to podla mna poslabsie. Dieta si moze vyzdvihnut aj cert rohaty! Ale v blízkej buducnosti sa chysta zmena. Deti dostanu cipy, ktore budu pouzivat pri vstupe a vystupe skoly, a rodic dostane info, asi na mobil, presne neviem. Cize budem mat prehlad o tom kedy dieta pride do skoly a aj odide. Zatial funguje system "vratnik", ktory dieta zavola....My to uz teraz riesime cez mobil. Zavolam dcere, dcera poda mobil druzinarke, a vypytam si ju takouto cestou. Zavolam jej s predstihom, aby ma uz cakala pred skolou, ked ja dojdem🙂.
2.) Kruzkov je viac. Da sa prihlasit aj na vedomostne aj pohybove.
3.) Ziacke knizky su aj klasicke aj internetove. Plus fungujeme cez Edupage....
4.)Jedalen je taka standart. Ja nie som az taka spokojna, ale nebola som ani v skolke🙂.
5.) Ked som dceru prihlasovala do prvej triedy, dost sme meskali, pretoze povedne som ju prihlasila na Rajciansku a v poslednej chvili sme si to doma rozmysleli. Bala som sa, ze mi ju uz nezoberu, ale privitali nas s otvorenou narucou aj napriek tomu, ze v ten skolsky rok otvarali najviac prvých tried v okoli. Bola som milo prekvapena s pristupom.
Tak teraz uz len chytit dobru ucitelku, lebo to je najpodstatnejsie. Alfa omega. Nech sa dari.

janka0415
13. dec 2017

Dobry den, neda mi nereagovat. Mat este raz moznost volby, nevyberiem si tuto ZS ani za nic. Prvy stupen je v pohode, pristup k detom a rodicom super, ucitelka bola fajn. Katastrofa je druhy stupen. Hlavne jedna pani ucitelka, ktora uci matematiku a geografiu ( mlada baba). V nasej triede chodi viac ako 50% deti! na doucovanie z matiky, pretoze deti nerozumeju z matematiky nicomu - podla ich slov ucitelke nevie vysvetlovat. Po osobnej debate s p.ucitelkou a jej slovach: "ja nemam cas sa na hodine venovat vsetkym detom" moje dusa zaplakala a hladali sme doucovanie aj my. Platime 13 eur za jednu hodinu doucovania. A aj tak to nestaci. Z matemetiky nemaju ziadne ucebnice, lebo vsak sa ucia podla Bera a to nie su hradene knihy. Takze ak si decko nenapise dobre vsetky poznamky, ma smolu a doma tiez neviete, co brali. A tak...sa z vasho dietata, ktore malo vynikajuci prospech na prvom stupni stane 4-kar z matematiky a geografie na ZS Zeleznicna len taky fukot. Nikomu nie je cudne, ze z ostatnych predmetov ma dvojky, len tieto dva su na prepadnutie. Ked som sa bavila s mamickami na prvom stupni, vsetci o tmto probleme vedia, vraveli, ze ked ich dieta dostane tuto matikarku, odchadzaju zo skoly. Je to dovod na zmenu skoly. A je to pravda. Ak dieta prestane rozumiet matike, ma problem aj so znamkami aj so strednou skolou, nehovoriac o frustracii, ze je "blbe" a neschopne. Matikarky na druhom stupni su dve, pokial viem, my sme mali smolu na tu druhu.

Co sa tyka stravy v skolskej jedalni... paneboze, stale seky??? Ked si decko nevyzdvihne sek, tak proste nema stravu... Ziadna platba prevodom, stat na postu pekne a doniest ustrizok alebo, po prosbach u p. veducej doniest vytlaceny dokklad o prevode penazi na ich ucet, dovtedy decko nema listky a ani stravu. Ziadna snaha o cipovy system a kredity (poslem na ucet a s kazdym obedom sa odrata suma penazi), ktore funguju bezne na mnohych skolach. Nie, listky a seky.

P.S. U riaditelky/vedenia rodicia so staznostami nepochodia (nie su ine kapacity, neda sa...bla bla).

Jana