Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Základná škola Žitavská verzus Rajčianska

danu
7. jan 2013

Budem rada za akekolvek referencie na tieto zakladne skoly. Ja som navstevovala Rajciansku, ale to bolo uz davno 😅 a rozhodujem sa medzi tymito dvomi. Dcerka by mala nastupit teraz v septembri. Vo februari ideme na zapis.

zebricka23
12. jan 2013

mne akurat vcera ucitelka v skolke vravela.....ze lepsa je rajcianska...
ale neviem...z nasej skolky dudvazska ide vacsina deti na rajciansku....ale my tam nepatrime...tak asi podzahradna

ivett1
17. jan 2013

@danu ahoj, naša dcérka chodí na ZŠ Žitavská, je prváčka a jej sa tam páči... ja som tiež zatiaľ spokojná...minulý rok sme vyberali z dvoch ZŠ... ale ZŠ Železničná a ZŠ Žitavská ... nakoniec sme vybrali Žitavskú a brala som do úvahy aj fakt, že tam chodí jej kamoška-suseda a polovica jej spolužiakov z MŠ - sú celkom dobrý kolektív... inak, ak by som mala tú možnosť, hneď by som dala naše deti do ZŠ, na ktorú som chodila ja🙂... "miestna znalosť" je vždy výhodou🙂 ... teda, v prípade, ak si bola na škole "spokojná" (v medziach normy🙂...veď, kto rád chodí do školy, aby sa tam učil..) ...

danu
autor
17. jan 2013

@zebricka23
@ivett1
dakujem baby za odpoved. Jedina moznost este sa popytat v skolke, kam daju rodicia svoje deti do ZS.

ivett1
17. jan 2013

@danu ešte mi napadlo, pozri sa na stránku oboch škôl, mali by tam mať termíny na deň otvorených dverí...pre deti z MŠ, ich rodičov...na ZŠ Žitavská je to 30.1., len neviem presne čas, alebo je to celý deň?...
a tu je link na ZŠ, majú tam aj termíny zápisu do 1. ročníka
http://www.zszitavskaba.edu.sk/

danu
autor
17. jan 2013

@ivett1 terminy na zapisy som pozerala, maju ich v ten isty den. Den otvorenych dveri neviem, ale pojdem toho 30.1 sa tam pozriet, dakujem 🙂

dorkica
13. jan 2015

@danu
Ahoj teraz hladam ja nieco o Z.s žitavska ,mozem sa opytat ako ste sa rozhodli ?
velmi uvazujem o nultom rocniku tam
dakujem

danu
autor
13. jan 2015

@dorkica ahoj, rozhodla som sa pre Rajciansku a som spokojna, dcerka je uz 2-acka

eviki
4. feb 2015

@ivett1 ahoj, brali v skole ohlad na to, aby udrzali povodny skolkarsky kolektiv...?

ivett1
5. feb 2015

@eviki ahoj, už som to tu niekde písala... áno...pred tými 3 rokmi sa snažili nerozbíjať "kolektív" ... naša dcérka má v triede všetkých spolužiakov z MŠ (z ich škôlkárskej triedy 5 detí a z vedľajšej 3 deti), ktorí sa hlásili na školu ...

tento rok tam ideme zapísať aj nášho syna ... z jeho triedy v MŠ ide väčšina detí na Železničnú ... takže uvidíme, či sa podarí, aby bol v triede s nejakým svojím spolužiakom z MŠ ... ale radšej sa na to pri zápise spýtam

PS: nášmu mladému mužovi je to zatiaľ jedno, či tam bude mať spolužiakov, keďže tam už chodí jeho sestra, máme to trošku ľahšie v tomto smere 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli