Získavanie domácich úloh počas PN

14. sep 2021

Kto si myslíte, žeby mal byť zodpovedný za získanie domácich úloh počas choroby, dieťa alebo učiteľ? Zaujíma ma to aj z pohľadu učiteľa. Viem, že tu sú. Ide o to, že v dnešnej dobe, (pokiaľ sa do toho neopriem ja) je problém získať du a čo robili na hodine. Aj keď sú mesenger a neviem čo spojení, spolužiaci nie sú ochotní. Keď aj napíše do skupiny (kde je učiteľ) žiadna odozva. Nechcem to riešiť za syna (je 7 mak), nech si to rieši sám. Mne tiež v kuse vypisujú iné matky, nech pošlem školu, keď su ich deti PN. Majú napr.jednu učiteľku. Syn bol chorý celý týždeň, urobil du podľa inštrukcií spolužiakov a dostal 5, lebo to mal zle. Keď to povedal učiteľke ta mu povedala, že sa mal prísť ospravedlniť na začiatku hodiny. (Nesiel, bo si myslel , že všetko má). To bolo minulý rok ale zase je PN a situácia sa začína opakovať. Nie je nikoho,kto by mu poslal úlohu a čo robili. A otázka na učiteľov, to je fakt také ťažké odfotít zošit po hodine a hodiť do skupiny? Alebo poveriť nejaké dieťa, že odfoť? Normálne neviem ako a či to mám riešiť.ako fungujete vy?

bagre
14. sep 2021

pripnem sa, problém viac menej rovnaký pokiaľ ide o druhý stupeň...

zuzanockamt
14. sep 2021

Nie je to učiteľova povinnosť. Zodpovedný je rodič.

nika23t
14. sep 2021

Pre dcéru v 3.rocniku nám učiteľka posiela domace aj všetko, čo robili cez edupage, keď dieťa chýbana vyučovaní, čo je podľa mňa super. Inak má s rodičmi vytvorenú aj skupinu na Fb, tam tiež vieme ako rodičia si všetko poslať. Druhá dcéra, 6.rocnik, tak to je o ničom... Ani ako spolužiaci si nevedia podať poriadne info o tom, čo robili v škole, a učiteľom je to pravdepodobne jedno. Riešia to len vtedy, keď žiak úlohu nemá. A je to vždy chyba žiaka, mal sa informovať...

bagre
14. sep 2021

ja sa opýtam že ak to nie je povinnosť učiteľa /dobre, beriem/ tak AKO sa má to dieťa dopracovať k úlohám, ak na niekoho telefón ani nemá, ďalší nevie, iný za 2 dni telefón nezdvihne, a jeden síce úlohu povie ale možno nie celú, resp. ako to má vyzerať. Bola som osobne svedkom telefonátov, takže to nie je o tom že sa dieťa vyhovára a nemá záujem... A teda ok @zuzanockamt beriem, že je povinnosť rodiča aby dieťa zisťovalo úlohu, ale to, aby ju aj reálne zistilo už ovplyvniť neviem...
Zaujímavé, že na 1.stupni vedia učitelia fungovať v rámci edupage a dávať tam info... na druhom stupni AŽ 1 učiteľ

enka81
14. sep 2021

Keď som bola na ZŠ ja, bolo bežné, že po on sme boli pár hodín (týždeň) ospravedlnení, za ten čas sme si dopisali poznamky a doručili sa. Teraz je to iné a zvláštne, dieťa po pn má mať všetko dopísanie, doučené, veď na čo chodí do školy, keď to zvláda doma samo? A ešte príklad, dcéra mala pred 2 rokmi zápal pľúc, 2 tyzdne prespala, keď bola hore, ledva som do nej dostala niečo pod zub, tekutiny, bodku bola hore a zasa spala, kto to prežil pochopí. Týždeň bola ešte doma, no slabá ako mucha a museli sme rýchlo dobiehať, pretože sa toho príšerne nakopilo. Bola riadna blbosť, že sme museli dopisovat všetky cvičenia, ako zdravé deti v škole. Pritom by stačilo nejaký výcuc od učiteľky.

zuzanockamt
14. sep 2021

@bagre na 1.stupni učí učiteľ prevažne všetko vo svojej triede, je to úplne iný systém fungovania. Ja ako trúba posielam všetko, čo robíme aj na hodine, aj to, čo je na DÚ.

loginexistuje
14. sep 2021

je to ucitelova zodpovednost nemusi ich davat osobne (aj ked u dcery napr zvladali to aj na druhom stupni a aj na gymnaziu cez edupage) ale ma poverit toho kto bude choremu ulohy davat skola je vychovnovzdelavacia institucia a ucitel ktory vykonava toto zamestnanie ako poslanie pre neho to je prirodzene ze aj takto budije vztahy v triede

autor
14. sep 2021

@enka81 toto presne sa stalo aj nám. Veď keď je dieťa PN, tak ťažko sa mu učí. Bo tie prvé dni je fakt odpálené. Synovi som povedala, nech si prefoti a nalepí poznámky. Jasne, že sa bal. Aj my sme to tak mali, že sa prihliadalo na to, že si pn

autor
14. sep 2021

@zuzanockamt v dnešnej dobe, keď je všetko jednoduchšie, v školách sú wi-fi, odfotít poznámky po vyučovaní a poslať do skupiny trvá tak pol minúty. To nie sú malé deti, žeby bolo treba všetko rozpisovať

zuzanockamt
14. sep 2021

Akej skupiny? Na FB, to nie je povinnosť učiteľa mať FB. Akým mobilom? Súkromným? Nemáme školské mobily.

bagre
14. sep 2021

@zuzanockamt a ako teda docieliť aby sa dieťa dopracovalo k úlohám?

autor
14. sep 2021

@zuzanockamt funguje aj edupage, a ano. Myslela som súkromnym. Nakoľko ho každý má.

zuzanockamt
14. sep 2021

@bagre osloviť spolužiakov

bagre
14. sep 2021

@zuzanockamt a keď nie je ochota? prípadne ochotní sú tiež chorí?

bagre
14. sep 2021

@zuzanockamt vieš reálne sú takí, čo povedia nič, neviem a majú to v p... keď dojde na lámanie chleba a konfrontáciu v triede tak majú nad hlavou dobre že nie svätožiaru a chýbajúci žiak je za debila...

mondolina
14. sep 2021

riešila by som to s triednou učiteľkou, resp. by som cez edupage oslovila príslušných učiteľov.

zuzanockamt
14. sep 2021

Má, ale nie je moja povinnosť ho používať pracovne, čo aj robím, paušál si samozrejme platím zo svojho a niektoré kolegyne majú ešte tie tlačidlové mobily

zuzanockamt
14. sep 2021

@bagre osloviť učiteľa, no v náplni práce to nemá

vulka
14. sep 2021

Píšeš, že syn je 7mak. Tak snáď už vie, kto zo spolužiakov je ten zodpovednejší a poznámky, úlohy mu poskytne. Tak nech osloví takého spolužiaka. Ale Ty ako matka jeho rodičov. U nás sa akosi samozrejme berie,že úlohy si zháňa dieťa. Kade-tade 🙂.

tncka
14. sep 2021

Ja mam sice mensiu,na 1.stupni ale ked treba,napisem mame dcerinej spoluzicky,sme kamosky vacsinou so vsetkymi mamkami,pozname sa dlhsie a neni s tym problem. Inak ucitelka urobila skupinu na FB a tam pise info,co nove a aj ulohy. Ak nahodou neda,zozeniem inak. Aby 7mak nevedel od nikoho dostat ulohy? Nema ziadnych kamosov?! To je čudne🤔

1stella1
14. sep 2021

Ziskanie uloh je povinnostou ziaka/rodica, urcite nie ucitela. Ked sme chodili do skoly my, nemali sme take technicke vymozenosti ako dnesna generacia a ulohy sme ziskali. Dohodnite sa na rodicovskom s triednou, nech si deti vytvoria nejaku skupinu, do ktorej bude poverena osoba(napr.tyzdennik) posielat prebrate ucivo a to by mohlo vas problem vyriesit. Nevidim dovod, aby mal po hodine ucitel fotit poznamky a posielat ich chybajucim ziakom, ked si to vedia deti zariadit aj same.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marcellka32
14. sep 2021

To nemá ani jedného kamaráta takého, že keď chýba tak mu pošle foto čo brali? Aspoň u nás to tak funguje a na edupage sú všetky písomne úlohy čo treba napísať, čo sa treba naučiť už povie spolužiak ( niektorí učitelia dokonca píšu, čo sa treba naučiť a kedy je písomka, skúšam z učiva), ale ja už neriešim osmacku, už musí sama fungovať v tomto, max preskusam učivo

marcellka32
14. sep 2021

Na základnej kto bol chory, tak došla spolužiačka k nám, prepisovala som poznámky (ona sa zatiaľ s niečím zabavila), prípadne keď bolo toho viac požičala zošit na deň na prepísanie...neboli mobily, edupage

ukulela
14. sep 2021

@zuzanockamt nepaci sa mi tvoj pristup. Inac, je niekde urcene, ze ziak ma pocas choroby prebrat vsetko zameskane??? To je ako nadrabat PN vo fabrike. Pristup ku pc snad v praci mate. A edupage funguje. Ze nemas v naplni prace? No ani ja nemam, ze po obede si riad v kuchynke odlozim. Alebo ze oznamim na vratnici, aki hostia do institucie pridu.... nasa ucitelka sama urobila na msng skupinu. A ked je problem na 2 stupni, tak by triedny mal byt aktivny a poverit niekoho z triedy.... za onych cias mi ucitelka povedala, ze mam chorej libusi cestou domov zaniest ulohy. Dnes moze povedat tyzdennikovi, nech pofoti do msng.
Zakladatelke, ak ste este nemali rodicovske, nadhod to.

zuzanockamt
14. sep 2021

@ukulela mňa kritizovať nemusíš, ja posielam okrem DÚ žiakom aj rodičom komplet súhrn celej hodiny, takže si sa dosť sekla 🤭 FB a messeneger sa neodporúčajú používať. A áno, máme prístup, jeden PC na 10 ľudí.

dskjhfdlkdjhl
14. sep 2021

Mladsia dcera je siedmacka a teda uz niekolko rokov fungujeme tak, ze si ulohy zhana sama-rozhodne to nie je povinnost ucitela, prioritne si to ma dieta (siedmak to zvladne) zistit same, v pripade potreby moze pomoct rodic.

ukulela
14. sep 2021

@zuzanockamt ide mi o tvoje vyjadrenia. Aj ja pouzivam sukromny pc aj tlf na pracovne ucely. Ty to prezentujes ako nieco extra. Ok, ked nie msng, tak je x inych moznosti. A mame tu stale edupage. Ja viem, ze ucitelia nemaju sluzobne tlf, ale to nema 90percent zamestnancov. Ja si ucitelov vazim. Dopriala by som im viac. Penazi aj kludu. Ale zabezpecenie uloh, resp komun8kacia so ziakom, to je podla mnanieco prirodzene, co nemusí byť predsa taxatívne vymenované v náplni práce.

zuzanockamt
14. sep 2021

@ukulela neriešim, ako to robím ja, riešim, že to nie je náplň práce, lebo niektoré matky by prijali full servis 24/7 aj s desiatou

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz