Zlé správanie spolužiačky voči mojej 17 ročnej dcére, ktorá je na vozíku

Zodpovedané
26. feb 2019

Dobrý deň,

mám 17 ročnú dcéru, ktorá je na vozíku. Študuje na strednej škole. Na prvom stupni základnej školy to bolo celkom fajn. Rada chodila do školy. Na druhom stupni sa to začalo zhoršovať. Spolužiaci strácali o ňu záujem a začali ju odstrkovať. Hlavne jedno dievča. A dcéra strácala chuť chodiť do školy.

Na tú istú strednú školu ako chodí moja dcéra, tak chodí aj to dievča zo základnej školy, ktoré malo k dcére veľmi zlé správanie. Sú spolužiačky. Čím ďalej, tým viac vystrkuje rožky. Riaditeľ povedal dcére, že s tým nemôže nič robiť, lebo nemá dôkazy a rodičia ešte kryjú aj záškoláctvo tej spolužiačky a jej kamarátok spolužiačok.

Dá sa to nejako riešiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem za otázku.

Čo môžete robiť vy, je byť dcére oporou. Stáť pri nej, rozprávať sa s ňou o tom, o jej pocitoch, o tom, prečo to asi to dievča robí a čo môže spraviť vaša dcéra.

Spýtať sa jej, či jej môžete nejako pomôcť, či je niečo, čo by od vás potrebovalo.
Je dôležité, aby vedela, že si môže samu seba zastať.

Ak majú v škole psychológa/psychologičku, môže sa o tom dcéra skúsiť porozprávať.

Ak by to prerastalo do niečoho väčšieho, je treba to riešiť v spolupráci so školou.


Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com