Zle známky v 1.triede - ako to zvládnuť?

gupka27
7. okt 2019

Ahojte, už neviem ako ďalej. Dcéra absolútne nepočúva v škole. Proste ju to nebaví, nerozumie tým úlohám. Potrebuje každé jedno zadanie aj viackrát zopakovať inak nevie čo má robiť. V škole samozrejme neurobí nič lebo nevie. Úlohy si nepoznačí takže potom zase ja len všetkých obvolavam čo vlastne robili. Učím sa s ňou dopredu. Napríklad matiku. Doma to vie, v škole to urobí celé zle. Je prváčka a jej známky sú že 3päťky a štvorka z matiky, jedna 2 z písania, 1 z sociálnej vychovy a samozrejme poznámka z telesnej. Ja už mám proste strach ísť pre ňu do školy čo zase bude. A to máme za sebou len mesiac.
Ako ste to zvládli ak boli vaši prváci tiež takýto problémový??? Nemá žiadnu poruchu len proste obrovskú nepozornosť 😢😢😢

suzitok
7. okt 2019

Presne toto som mala aj ja...v skole spal, alebo sa hral, pisal len ked mu presne ucitelka povedala co ma pisat, alebo pocitat, kreslit..podla mna ani nevedel, co robia, nerozumel tomu, iba proste robil co ostatne deti a co mu kazala ucitelka...
Žiadala som vysetrenie, urobila som chybu, ze som ho bzala ku školskej psychologicke, ktora tlacila na to, ze bude dobre ( neskôr som pochopila, ze im islo o pocet, bolo iba 8 prbakov v triede) ...
V decembri uz syn zaostával vyrazne, doma úlohy robit bolo peklo, plakal, triasol sa....bolo to proste velakrat nemozne...v januari som isla k inej psychologicke, dieta vyhodnotila ako nezrele pre skolu...navrat do skolky bol uz vyluceny, tak sme sa trápili ďalej...dobehol to vserko az v treťom rocniku...
Este doplnim, ze sa narodil v 35tt a narodeniny mal 30.augusta - 6 rokov a 2.9 uz sedel v lavici...
A súhlasím s názorom, ze je chyba aj v ucitelke, aj to hodnotenie, poznamka...takto to nepôjde dobrym smerom, je to dost krute takto hodnotit prvacikov...a este ked to dcerka zacne vnimat, bude horšie 😒

esterba
7. okt 2019

To je hrozne. U nas sa davaju v 1. rocniku peciatky. Oznacuje sa dobre urobena uloha a osobitne aj rychlost. Specialne sa oznacuje veeelmi zle urobena uloha, ale nie je to ziadna päťka a musí to byť extra zle. Domácu úlohu tiež označuje učiteľka pečiatkou, úloh je málo. Jedná sa o bežnú ZŠ. Ak dieťa dostane 5 po prvom mesiaci v škole, keď ešte poriadne nevie kde je sever, nie je to len demotivačné, je tu chladné, kruté, hnusné. Sorry za tvrdé slová, ale toto nie je normálne. U nás je systém OK a aj tak máme trochu problém s tým, že do školy nechodí dieťa práve s radosťou. Ak by prišli takéto známky v tomto čase, tak môžem rovno hľadať psychológa. Aj pre seba.

79viktoria79
7. okt 2019

@anita010 ale všetci nemôžu mať 1,su ziaci ktorý sa ucia a su aj lajdaci a preco by mali mať všetci 1? nehovorim ze toto jen pripad,1,2,3 su este znamky ok,ale aby davala 5 tuez nieje normálne

zuzubb007
7. okt 2019

Neviem ale pokiaľ dieťa nemá zdravotný problém neverím, že môže nosiť päťky, a tiež zhadzovať vinu na učiteľku keď zvyšných 20 deti nemá problém a jedno má neviem rozmaznanost, neskacu všetci ako majú, prípadne nedostatočne venovanie, zvážila by som návrat do škôlky pretože dostávať päťku v prvom ročníku nieje normálne, vyšetrenia, vysetrenia

gagik
7. okt 2019

@gupka27 a vy ako rodicia ste mali ake znamky v skole?

siska53
7. okt 2019

@gupka27 tolko znamok???moja dnes dostala druhu, aj to ta prva bola z hudobnej.

Moze mat poruchu pozornosti, ale to by musel zistit spec.pedagog.. dopredu nie je dobre sa s detmi ucit. To nam prikazovali aj pri malom, aj teraz.

Skus sa aj s ucitelkou porozpravat, ze ako to vidí ona. Nas starsi ma.poruchu pozornosti, tiez mava rozne znamky.. ale ma to aj potvrdene ( plus dysgrafia a mierne adhd). Iste obdobie sme.robili aj take cvicenie podla takej knizky - zamerane na pozornost.

baklik
7. okt 2019

preboha, to u vas v prvej triede rozdavaju taketo znamky?? u nas bol prvak neznamkovany (na vysvedcku mali slovne hodnotenie), az teraz v druhaku zacali znamkovat, aj to prvy mesiac davala ucitelka iba jednotky, ak mal niekto horsie, nedostal nic, az teraz od oktobra budu davat aj horsie znamky. vsak to je pre takého prvaka maximalne demotivujuce... necudujem sa jej, ze sa jej do toho nechce, ked ju hned na zaciatku odpisu namiesto povzbudenia. :-/

baklik
7. okt 2019

@gupka27 nemusi jej dat ziadnu patku, stacila by poznamka, alebo prasiatko. preboha, rozhodne nie 5! Je ta ucitelka normalna?? to je nejaka stara struktura??

lulubka28
7. okt 2019

To vazne ucitelka v prvej triede hned v septembri dava patky? Ani sa necudujem, ze ju to nebavi. Ved nema ziadnu motivaciu ...

doda3103
7. okt 2019

Náš nosil iba vcelicky alebo zlých smajlík ov žiadne známky v 1.rocniku neznamkovali ale nám nešli diktáty a keď čítal dlhší text tak si mýlil písmenká. Ale u nás to pochytila učiteľka a cez leto zistili špeciálna že je dyslektik. Ú nás to riešili ale 2specialny pedagógovia.

judar
7. okt 2019

A to ti ešte nedoplo že môže byť psychicky splašená z takéhoto známkovacieho teroru?...prvý ročník má byť hravý a nie aby dieťa niekto mesiac od začatia školy terorizoval známkami...

matkamirko
7. okt 2019

@gupka27 Skus jej nasadit sumive magnezium s B6. Staci pol tabletky,kazde rano do caju. A vit. D,pripadne rybi olej. Ak to nepomoze,tak smer neurolog- a ten poradi urcite viac.

matkamirko
7. okt 2019

@gupka27 A samozrejme,zlo je aj premotivovana ucitelka,porozpravat sa rozumne aj s nou,a ked nenastane ziadna zmena,tak treba zmenit triedu.

nini1010
7. okt 2019

Nenapisala si podstatnu vec a to presne v ktorom.mesiaci a roku je narodena.moze to vela vysvetlit.

nini1010
7. okt 2019

Presne pre toto som julovu nechala este rok doma a dala jej odklad.

eliska13
7. okt 2019

@gupka27 Ako sú na tom ostatné deti?

susin
7. okt 2019

No u nás prvý mesiac neznamkovali, dostávali prasiatka alebo vcelicky, na normálny režim nabehli až v októbri,pri domácich ulohach nám učiteľka prvý polrok posielala aj domáce úlohy na edupeig, kým si dieťa zvyklo na režim ak dieťa zabudlo si poznacit,rodič si to vedel odkontrolovať... Co sa týka učenia môj bol tiež lajdak, ale on je narodený v júni, odklad nemal takže tam som musela sním viac pracovať doma, lebo prišiel a chcel sa hrať... Teraz je tretiak a je to už ôk, do školy chodí celkom rad. Veľa záleží na učiteľke, keď bol problém vždy si ma volala alebo písala na mail, každopádne tiež nosil 5 zato ze nemal domácu úlohu, ale veľmi rýchlo pochopil ze to takto nepôjde a musí byť pozornejsi

matkamirko
7. okt 2019

@nini1010 Ak to sedi podla udajov v profile- tak mala ma 7 rokov,narodena v septembri.

xxxkatka
7. okt 2019

@gupka27 ako ste na tom s recou? To, ze nerozumie nemusi byt nesustredenostou alebo nechutou.

marfikchov
7. okt 2019

Mám prváka, našťastie sa s týmto nemusím zapodievať, ja zas ľutujem, že sme ho mohli dať už vlani, je novembrový, dal by to, lebo budúci rok mám ďalšieho prváka a tomu to nejde až tak ako jemu... Ale k vášmu problému, ak fakt nezaberá motivácia, ísť na vyšetrenie a krajné riešenie naspäť do škôlky. Vlani sme mali v triede také dievča, narodená koncom augusta, matke aj radili odklad, nedala a dievča zo štvrťročných trojky, samozrejme matka sa až vtedy prebudila, že ako je to možné a že sa s ňou učí, obvinila kolegyňu, riešila to prekladom z Bcky do Áčku, v Acke pobudla mesiac, kde však tiež padlo, že má pomalé tempo, nestiha a k tomu, jej to bolo jedno. Tak išla späť do škôlky.

danielahamar
7. okt 2019

no, prvá veľká chyba, učíš ju dopredu a ona sa v škole NUDÍ a potom len vymýšla a nesústredí sa, takže s tým prestaň a to hneď a verím, že v nej učiteľka potom vidí problém, hlavne po čase, už aj tam, kde vôbec nie je

moni73
7. okt 2019

@gupka27 malej tie zle znamky vadia? Ak nie a doma by som videla, ze vie, tak by som sa tym vobec netrapila.

lenicka1121
7. okt 2019

@gupka27 ahoj, ako už písali kontaktovať Centrum CPPP. V škole máte? Som zhrozená, ze prvákom dáva učiteľka už takéto známky, veď to je hrozné☹. Aj demotivujúce pre dieťa. Moj syn je tiež prvak, síce chodí do špeciálnej základnej školy pre deti z postihnutím (ma postihnutie). Tiež mu ulohy nejdú , písanie citanie no triedna učiteľka dáva i tak (motivačné) jednotky. Netreba hned take známky ako 3, 2 a 4 už vôbec nie. Čo najskôr sa porozprávať z triednou ucitelkou či riaditeľkou skoly. Pokiaľ nenájdete CPPP môžem Vám poradiť pokiaľ máte v okolí Centrum včasnej intervencie, taktiež urobia tie iste vysetrenia ako v CPPP

lenicka1121
7. okt 2019

@gupka27 teraz čítam, ze ste už navštívili CŠPPP (alebo aj CPPP). To Centrum včasnej intervencie môžete skúsiť (no nemusite). Testovali školskú zrelosť? Možno nie je este pripravená alebi je toho na ňu veľa.

lenicka1121
7. okt 2019

@arcticcode prepac, ale prváčikovi 5ky. To si kde videl? A ze 10 5tiek ???!!!!

katulienkax
7. okt 2019

To je zle to je krava ucitelka u nás do novembra nedala žiadnu známku a z čoho preboha však až od novembra sa začali poriadnejsie ucit dovtedy len kreslili čiary apod. Ale sama ak cítiš ze este ju treba vrátiť do skolky môžes tak urobiť.
A inac žiaľ existuju kravy ucitelky mala som kolegyňu a ta co vypravala no načo to je dobre pre tie deti.

lenicka1121
7. okt 2019

@gupka27 nebol dcére doporuceny odklad šk.dochádzky? Prípadne nemali ste možnosť nultý či prípravný ročník? Niektoré základné školy ponúkajú

stela01
7. okt 2019

@gupka27 prvacka na základnej ?ja že o strednej škole hovoríš !
Uha aj môj je práve prvák , ale som v šoku čo píšeš ....aké známky ?

Pri písaní domácich úloh každý deň si s mužom hovoríme hlavne pozitívne žiadne kričaníe , pozitívne 😂😂😂😂😂 a dýchame veľmi veľa ...
u nás mame hodnotenie včielka a smutný smajlík .

janynyna
7. okt 2019

Moja známa mala ten istý problém. No tam bol zase problém iba v učiteľke. Po predložení na inú školu to bolo úplne iné dieťa

suzitok
7. okt 2019

@stela01 tiez som najskor myslela ze SŠ 😃 moj je teraz prvák (sš) a to este ani tam nedávajú znamky a uz vôbec nie päťky a poznamky...