Zmena prostredia- sťahovanie a nová škola

katym77
8. aug 2020

Presťahovali sme sa do rodného kraja dôvody pracovné a osobné. Blíži sa škola a moje deti pôjdu do nového kolektívu dcéra ide do 1 triedy a syn do 7 triedy? Riešili ste to niekedy ako sa s tým vysporiadať? S čím treba im pomôcť a podobne.

elenajezova
8. aug 2020

My sme sa sťahovali z Partizánske ho do Prievidze, keď išiel syn do 5 triedy a dcérka chodila pol roka do škôlky. Takže išla tiež do nového kolektívu. A neriešili sme to nejako extra, nebol najmenší problém....

mogaa
8. aug 2020

@katym77 u dcéry je to jedno lebo nastupuje do nového kolektívu kde sa veľa detí nebude poznať a syn si musí zvyknúť

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katym77
autor
8. aug 2020

Ďakujem, mám toho dosť neviem kde mi hlava stojí vybavovaní milion malá ide do 1 dalších milion vecí. Čas uteká zachvíľu školský rok, dúfam že bude. O malú sa nebojím syn mi viac robí starosti.

tosomja
9. aug 2020

My sa pravdepodobne budeme sťahovať do iného mesta, dcéra ide teraz do 4.r. , ale chce zostať medzi svojimi spolužiakmi. Našťastie len do susedného mesta, kde spoje sú relatívne v pohode. Plače, že nechce ísť, ale inú možnosť žiak asi nemáme.

eliska13
12. aug 2020

@katym77 asi ich len podporiť, že si nájdu nových kamošov syn to bude mať horšie puberta, zohrany kolektív, ale chalani rýchlo zapadnu

katym77
autor
12. aug 2020

@eliska13 o dceru sa nebojím skôr o syna on je taký introvert a prechádzame z okoliia RS do okolia NR a ešte má aj taký viac menej maďarský prízvuk. No a teraz rozprávame iba slovensky a anglicky ale tá maďarčina😁
Prechod je dedina - dedina ale aj životný štýl je iný ako Rimavská a Nitra.

katym77
autor
12. aug 2020

@eliska13 aby si rozumela že rozprávame sa slovensky a cvične anglicky, ale keď sa nahnevám tak maďarsky. A na školu normálne slovenskú chodil

eliska13
12. aug 2020

@katym77 tak deti sú krute, ale čo narobis.Moj syn chodí do dediny kde je aj slovenská do tej chodi aj madarska škola, dedina je maďarska a čo počúvam stále sa kastuju kto je odkiaľ...a ako rozpráva.Prve dni budú ťažšie a potom zapadne tiež mám introverta práve dnes lamentoval, že už za chvíľu do školy?a pol roka denne doma s pubertakom je už nad moje sily😆Tak bude mať prízvuk a čo?syn je siedmak to budú len o hrach rozprávať nerob si zbytočne starosti

katym77
autor
12. aug 2020

@eliska13 mama stále do neho po maďarsky😁, ale rozpráva aj po slovensky a anglicky plynule. Uvidíme ako to dopadne, ale vyzerá to že kastovať sa asi nebude lebo toto vyzerá na čisto slovenskú školu😀 Také je to všetko. No ale tak práca. Priateľ je z mestkej časti Nitry tak už budeme aspoň žiť ako rodina (dcérku mám s ním).
Aj môj ide do 7😁 o mesiac mu to ušlo zle mu vychádzajú roky.

katrin21
18. aug 2020

My sme sa stahovalu z PD do TT, vo stvrtom rocniky bola dcera,polrok...uplna pohoda,do tyzdna mala kamosky,nic sme neriesili.

Zalezi od dietata,ake je,ci zapadne...mne prisli do triedy dvaja ziaci novi, jeden v pohode,druhy pripad bol horsi,bolo to aj povahou toho dietata.. riesili sme to a zlepsilo sa to.

franka211
11. mar 2021

@katym77 ahoj,ako tvoje deti zvládli sťahovanie a zmenu školy? Nás čaká v lete to isté. Syn je prvák...bude meniť školu...mám strach aby si zvykol 😟

katym77
autor
14. mar 2021

@franka211 dcera je prváčka tak to ani nebolelo. Osmak uplne na parádu až som bola prekvapená !

franka211
14. mar 2021

@katym77 si ma trocha ukludnila. Snáď aj môj si rýchlo zvykne na novú školu...

katym77
autor
14. mar 2021

@franka211 ked si nájde kamarátov. Veď teraz sú v spojení aj keď do školy nechodia