Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Zmena školy

elka86
14. jan 2013

Ahojte, neviem, či už tu niečo podobné je, ale..
Mám prváka, veľmi šikovný chlapec, už pred 2 rokmi sa (sám) naučil čítať, s číslami je "kamarát" už od 3 rokov. Takže som veľmi dlho premýšľala, kam ho dať do školy. Asi som to "premyslela", lebo po pár mesiacoch som trochu sklamaná. Na rodičovskom učiteľka hovorila, že sa nesústredí, ale zhodli sme sa na tom, že sa nudí. Keď som ju prosila, aby mu teda dala viac práce (čo sľubovali aj pred zápisom - individuálny prístup), to už moc nechcela, lebo chce ísť so všetkými narovnako. Na synovi vidím, že keďže nie je veľmi "donútený viac pracovať", tak si myslí, že mu pôjde vždy všetko ľahko, čo s vlastnej skúsenosti vidím, že nie je dobré..
Takže pomaly prichádzame k rozhodnutiu, že by sme ho dali na inú školu. Len neviem, či je dobré v strede roka, alebo je lepšie počkať až do začiatku druhého ročníka..
Chcem sa ešte poradiť aj s psychologičkou.
Riešili ste niekto niečo podobné?

katecameron
14. jan 2013

@elka86 ahoj my sme prekladali syna na inu skolu v okrotbri a boli s tym problemy cize neodporucam prekladat v strede roka nech si rocník dokoncí tam kde je moja rada 😉

elka86
autor
14. jan 2013

Vďaka, tiež so si tak myslela, len sa chcem ešte uistiť..

raza
14. jan 2013

ahoj. podobný problém mala moja mamina s mojim bratom. ten vedel aj písať aj čítať velmi zavčasu a celkovo bol velmi inteligentný. v škole sa nudil, vrtel, nesústredil, všetko mu tam prišlo trápne. aj psychologička odporúčala, aby škola vypracovala individuálny vzdelávací plán. keď máš taký papier od psychologičky, je to učiteľkina povinnosť. ale táto učiteľka sa vyhovárala, že ona s tým nemá skúsenosť a že to nevie.. proste vôbec nič sa nezmenilo až kým mamina brata nepreradila do inej školy. tam šiel do triedy pre nadané deti. bolo tam viac učenia a to bratovi pomohlo.
ono u teba by bolo určite dobré, keby si so synčekom zašla do poradne, nech ho vyšetria. budú ti vedieť určite najlepšie poradiť až po vyšetrení. pohladaj info aj o vhodnej poradni, nie každá stojí za to 😉

anjelicek26
14. jan 2013

@elka86 - skor ho motivuj aj mimo skoly, su kruzky pre nadane deti, hudba, matika, doma riesit pisanky, tych pre deti sa da zohnat uz veru dost. V skole su bezny prvaci len do jednej, kopu casu mu zamestnat hlavicku aj po tomto case. Uprostred roka by som rozhodne neprekladala, uz kvoli kolektivu.. Plus ina skola rovnako nemusi byt riesenie... ale rozvoj navyse inymi smermi.

danka_ba
14. jan 2013

@elka86 ahoj, ja osobne by som ho presunula az v ďalsom rocniku. Presne kvôli tomuto hľadáme školu aj my. Náš krpec už teraz vystrkuje rožky v škôlke. Nechce robiť čo ony, radšej si zoberie knižku a číta si. Čítať sa naučila sama...

Skús sa spýtať učiteľky, či by bol veľký problém keby na určitých hodinách, na ktorých sa nudí, robil niečo iné. Skús mu kúpiť nejaký zošit pre školákov a potom ukáže tebe čo robil v škole navyše. Zkontroluješ muto ty doma, aby učiteľka nemala problém že sa mu musí extra venovať.
A školu pre nadané deti nechcete skúsiť?

elka86
autor
14. jan 2013

@danka_ba veď práve tú školu sme mali v "úzkom výbere", keď sme riešili výber školy. Len to je dosť od ruky a trošku z lenivosti sme vybrali to, čo sme vybrali. Takže uvažujeme predsa len ho dať na tú druhú školu. Kamarátkina známa tam má tiež syna a vraj sú veľmi spokojní..

@anjelicek26 veď mi zamestnávame hlavičku. Ale tie poobedňajšie kurzy nám moc nesedia, keďže nebývame v meste, a spojenie je hrozné. 2 roky som chodila so synom na angličtinu a bolo to dosť unavujúce.

@raza vďaka. Psychologičke idem tento týždeň telefonovať a poradiť sa. Ale zistila som, že máme aj rodičko v škole, takže sa ešte porozprávam aj s učiteľkou a uvidíme.

anjelicek26
14. jan 2013

@elka86 - ja len, ze dieta co sa zaujima skoro o cisla a cita v 4 rokoch nie je nadpriemerne nadane, nie automaticky. Dcerka je silno ze priemer a v 4 rokoch sla v anglicku do skoly a zvladala to iste 😀 Skor by som povedala, ze sa prilis dlho nechavaju deti v skolke flakat a nezaujmu ich ucenim a potom vznikaju taketo problemy... porozpravaj sa s psychologickou, ale nebud sklamana, ak ti napr. skolu pre nadpriemerne nadane deti neodporuci.

Kurzy neviem, ja malu vozim kade-tade a to mame strasne nabity program 😖 Ono niekedy to proste inak nejde. Alebo to riesit doma, ze sa s nim budes ucit, pripravovat mu hodiny navyse.

elka86
autor
14. jan 2013

@anjelicek26 mne nejde mi o to, dať ho silou-mocou do školy pre nadpriemerne nadané deti. Ale keď mi rozprávala kamarátka čo robia na ich škole prváci a porovnávala som to s "našimi" , tak som bola (negatívne) prekvapená.

marcy77
15. jan 2013

Elka 86 Ahoj, ja som preraďovala syna minulý rok po vianočných prázdninách do inej školy. Sťahovali sme sa, inak sa nedalo. A problém s tým nebol žiadny. Pred tým chodil do triedy pre mimoriadne nadané deti. bol prvák. Keď sme sa presťahovali dali sme ho do škokly s vyučovacím jazykom anglickým. Boli sme aj u psychologičky. Mala by si ísť so synom určite aj ty. Ona ti presne povie, v akom smere je nadaný. Zbytočne ho dáš do školy pre nadané deti, keď škola je orientovaná napríklad na matiku a informatiku a on bude vynikať napríklad v humánnom odbore. To si treba zistiť. Mne psychologička odporučila ho nechať na tejto jazykovej škole. Je náročnejšia ako bežná základná škola, ale o to ide. Aby bolo to dieťa dostatočne "využité". A v škole trvať na tom, aby dostával počas vyučovania, keď je s prácou hotový, ďalšiu. Aby sa nenudil. Takto fungujeme my. Teraz je druhák. A zvykli sme si. Keď mi psychologička povedala, že v niektorých oblastiach je na úrovni 12, 16 ročných, bola som prekvapená. Veď má len 7 rokov. Ale povedala aj, že časom sa to zlepší, keď aj jeho telo "dorastie" primerane k jeho veku. Keď sa vyrovná mentálna a fyzická vyspelosť. Tak ti prajem veľa trpezlivosti. Ver, že nás je takých mamičiek a detičiek veľa.

elka86
autor
15. jan 2013

@marcy77 ako som písala, mne nejde vyslovene o to dať ho do školy pre nadané deti. Mne ide o to, aby sa nenudil a mal prípadne aj prácu naviac, čo mi zatiaľ jeho učiteľka nevedela "zrealizovať,"a ani nevyzerá, že by sa v budúcnosti chcela pokúsiť, Určite sa k psychologičke chystáme, len ešte nemáme presný termín a uvidíme, čo nám poradí..

Tu začni písať odpoveď...

Odošli