"Zmiznuté" peniaze. Ako sa zachovať?

atrami
24. sep 2009

Ahojte,
syn je prváčik a potreboval zaplatiť učebnicu. Peniažky sme deli do kapsičky v peračníku a napísali odkaz pre učiteľku. Triednu zastupovala iná učiteľka, tak ich neprevzala. Synovi z peračníka peniaze vypadli. Na druhý deň to učiteľka riešila. Peniaze sa našli. Chlapec- meno mi učiteľka neprezradila, sľúbil, že peniaze prinesie. Aké bolo prekvapenie, keď mi ich ráno dal synov najlepší kamarát, dokonca sused. Deti sú obrazom rodičov. Teraz mám problém ako sa zachovať k mame chlapca. Vobec by som to neriešila, ak by mi to vysvetlila. Ešte včera sme sa normálne bavili a ona sa tvárila ako by sa nič nestalo. Pritom som vedela, že učiteľka s rodičmi telefonovala.

bodka13
24. sep 2009

píšeš že mu vypadli....alebo mu ich ten chlapček vzal z peračníka?...nevedel komu patria....bola to pre neho nová situácia akú v škôlke nikdy nemusel riešiť...buď rada že sa vrátili a keď ste so susedou kamošky tak by sa jej len medzi rečou opýtaj čo jej malý doma povedal o peniazoch a možno sa o nich dozvedela až keď jej zavolala p.učiteľka 😉 ...hádam si nečakala že sa bude ospravedlňovať 😕 hoci mohla sa=teda malého 😒
...skôr by som asi malému susedovi poďakovala že je čestný a povedala by som mu ako mama že nabudúce ak niečo nájde v škole treba to povedať p.učiteľke...oni sa teraz všetko učia 😉 aj ja mám prváka tiež neviem čím ma zajtra prekvapí 😉

dai
24. sep 2009

suhlasim s bodkou atrami,
myslim ze chlapcek peniaze asi nasiel - 1- nevedel komu patria, 2. nevedel co je spravne v tej situacii spravit, kedze mozno v takej este nikdy nebol...
vobec si nemyslim ze v tomto veku su deti obrazom rodicov - ja sama som chodila do skoly a asi 3x sme riesili pripady detskych kradezi v triede - bola to pre tych spoluziakov vzdy velka hamba - islo o male sumy alebo pera a tak, ale kradez... ich rodicov poznam, su fajn a cestni a aj tito spoluziaci vyrasli na fajn dospelych ludi, ktori urcite nekradnu 😉
ty by si sa ako zachovala? ja neviem, mozno by som malej len vysvetlila situaciu a nakazala peniazky vratit a ospravedlnit sa, mozno jej maly doma povedal ze ich nasiel a nevedel ze su jeho a nevedel co s tym robit... potom by si svojmu dietatu robila taku hambu ze by si isla s nim a ospravedlnovala sa za jeho spravanie ako kradez? neviem co je v takejto situacii spravnejsie... ak je to tvoja kamaratka, presne ako pisala bodka, spomen medzi recou ci sa s malym o tom rozpravala a uisti ju ze je to ok a tiez ti je luto ze ta situacia vznikla...
je to zaroven fajn podnet nato aby si prebrala s tvojim dietatom situacie ake mozu vzniknut a ako sa v nich ma spravne zachovat.... 😉

sue
24. sep 2009

Tiež súhlasím s Bodkou, keby to bola krádež, tak by sa mladý pán na to mohol vykašľať, schovať ich a bolo by ticho....

hanka274
24. sep 2009

jasne, ved mu vypadli pises...prvacik nevedel ani co a jako...

macka01
24. sep 2009

a ako sa došlo teda na to že kto ich má vlastne?sam sa priznal keď sa učiteľka pýtala?no deti sú nevyspitateľné,ale jeho matka sa mala ospravedlníť už aj preto aby si si ty nemyslela že je to u nich bežné.Ja by som si to chcela určite vysvetliť

titkovamiriam
24. sep 2009

atrami ver ze budes riesit este mnoho takychto nedorozumeni.ja by som sa s tym netrapila-porozpravaj sa so synom preco a ako sa to stalo a s tym chlapcom sa nezatazuj -az keby sa nieco take znovu vyskytlo

atrami
autor
24. sep 2009

Peniažky mu určite vypadli.
Ja som malému poďakovala.Jeho vobec neriešim. Ja mám problém ako sa zachovať k mame. Vedela o tom určite, lebo som hovorila s učiteľkou a oznámila to rodičom písomne aj telefonicky. Dokonca aj dnes som s dotyčnou mamou bola a nič.

Prišli na to, tak že sa učiteľka pýtala. Mladý sa priznal až keď povedala, že mi ide zavolať, že sa nenašli.
Samozrejme, že som sa zo synom rozprávala ako sa má zachovať ak by on niečo našiel.

macka01
24. sep 2009

možno jej to je trápne tak je radšej ticho,alebo jej to je jedno a to už nie je OK.Veď keď chlapcovi nevysvetli čo a ako treba sa zachovať,do budúcna sa môže dostať do problémov.

atrami
autor
24. sep 2009

macka,
práve o to mi ide. Chlapci sú kamaráti ešte zo školky, majú super vzťah.

titkovamiriam
24. sep 2009

ak nieco najde nech to da bud tebe alebo ak v skole tak ucitelke 🙂
ta mamina to asi berie na lahku vahu no s tym nic nespravis

macka01
24. sep 2009

tak prave preto by som jej ,v dobrom,povedala že si rada že sa to vyriešilo a že to je v poriadku.No a to už musí zareagovať, nemôže ostať ticho.Budeš vedieť.Ono asi aj male a zanedbateľné veci si treba vydiskutovať a vysvetliť,aby to neprerástlo v nieo väčššie a neboli potom zbytočné komplikácie

bodka13
24. sep 2009

ako viete že ona=tá mamina to synovi nevysvetlila?veď nikto nebol u nich doma keď to riešili 😉 ....nerobte z toho zbytočne veľký problém
...každá máme inú povahu 😉 ...ja by som sa kamoške ospravedlnila,no ona to možno považuje za vyriešené : tebe sa vrátili peniažky,vyriešilo sa to v škole a svojmu synovi určite=dúfam vysvetlila ako sa má nabudúce zachovať 😉 🙂

atrami
autor
24. sep 2009

Moj syn je trošku viac citlivý a tieto veci berie vážne, pozná hodnotu peňazí a kamarátova mama to vie.

bodka,
nerobím z toho problém. Suseda býva o dom ďalej, denne sa stretávame a pozná povahu mojho syna. Pri autobuse plakal, že stratil peniaze a ona tam len tak stála. Jednoducho takúto reakciu som nečakala.

bodka13
24. sep 2009

atrami 🙂 nemyslela som konkrétne teba...boli tam iné odpovede na ktoré som myslela 😉

atrami
autor
24. sep 2009

bodka,
ja som sa nenahnevala. Takže si nerob starosti. 😉 Jednoducho si dám na ňu pozor. 😠

bodka13
24. sep 2009

atrami 😀 😀 ...na mamičku budeš striehnuť 😕 😀 😀 😀

atrami
autor
24. sep 2009

bodka,
peňaženku budem brániť vlastným telom 😠