Žmurkanie očkami

lily14
9. jan 2017

Ahojte dievcata,3rocna dcerka uz tyzden zmurka robi to dost casto ,som z toho zufala...Boli sme na ocnom vraj vsetko ok ...nestretli ste sa s tym,dakujem

jakubik
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lily14
autor
9. jan 2017

@jakubik neviem o tom zeby zazila stres,bola pred tym chora 2 tyzdne a boli sme len doma aj tv casto zapnute....ideme na neurologiu v stredu

babatkoo
9. jan 2017

@lily14 moj syn to robil ako 12 mesacny a dost silno tie ocka privieral. Tiez sme boli na ocnom. Ocka v poriadku ale slzne kanaliky upchate. Skoncili sme na operacii a od toho casu ani jedno zmurknutie navyse 🙂

lily14
autor
9. jan 2017

@babatkoo to by nam zistili asi na ocnom a ako dlho to robil pred zistenim

lily14
autor
9. jan 2017

@jakubik zistili by na ocnom ten syndrom sucheho ocka a to by trvalo tak dlho

babatkoo
9. jan 2017

@lily14 moj syn na to trpel od narodenia a prejavuje sa to hlienmi (karpinami) v ocku. Slzny kanalik je neprechodny, slzy sa hromadia v ocku. Posledny cas ale zrovna slzy ani hlien nemal. Len hrozne zmuril. Isli sme zasa ocnej, oba mi zatlacila na slzny kanalik a odtial vytiekol hnis. Tak nas rovno objednala na zakrok. Tam nam potvrdili ze bol neprechodny - upchaty. To ho asi tlacilo v ocku a zmurkanim sa to snazil asi uvolnit. Ale co poznam deticky co maju tento problem vsetky sa s tym narodili bud dedicne alebo to iba tak ziskali.

lily14
autor
9. jan 2017

@babatkoo ahaa to pocujem prvy krat,spomeniem aj to u dr dakujem za odpoved

lericenkam
9. jan 2017

@lily14 ahoj, ak vam na ocnom povedali, ze oci su v poriadku a nebude to ani neurolog. problem, tak to mozu byt mrle, my sme to tak mali, predpisuju na to Vermox a pomaha aj slivlovy lekvar z Ciech, co je na nom napisane Povidla (mam to odskusane), len nie kazde dietatko ho zje, ak Ti mozem poradit, vsimni si jej stolicu (tie potvory by si tam mohla vidiet) a ci si netrie aj spicku nosteka, vsetko dobre 🙂

lily14
autor
9. jan 2017

@lericenkam dost casto ma prsty v nose...spomeniem to dr,aj ked v stolici som nic nezbadala a ako dlho ste mali to zmurkanie

lericenkam
9. jan 2017

@lily14 ja som to riesila priblizne po 2 tyzdnoch toho neprirodzeneho zmurkania a potom som sla k dr., lieky nam pomohli, asi o pol roka, ked som si vsimla, ze zase tak zmurkol, okamzite som ho zacala krmit lekvarom, tak sme to zvladli bez liekov a este som synovi poriadne umyvala ruky, hlavne okolo nechtov.

lily14
autor
9. jan 2017

@lericenkam a vy ste to videli aj v stolici ci len vysetrenim u dr

lericenkam
9. jan 2017

@lily14 nevidela som to v stolici, az dr povedala, ze su to mrle

lily14
autor
9. jan 2017

@lericenkam dik za odpoved

kattky
8. dec 2022

@lericenkam no moj syn (5r) ma teraz az take tyky zmukrania a aj kasle. Vravi ze ma pocit piesku v ociach ze ho rezu. Dnes mu predpisala dr tie tabletky. V januari bral sirup a preslo mu tiez to zmurkanie. Uvidime teraz a aj s kaslom ako to bude

gitka118
2. feb 2023

@lily14 dobry deň smiem sa spýtať ako ste dopadli na vyšetreniach?naš synček tiež bol chory v novembri a po nom ja,takze doma 2tyzdne a viac telky aj tablet,začalo mu to pri tablete a potom aj pri hraní a vsetko na blizko prezmurkaval,hned sme odstavili tablet aj telku,preťažené očka mal,Vam to prešlo?

lily14
autor
2. feb 2023

@gitka118 nosila okuliare,treba ísť na ocne

gitka118
2. feb 2023

@lily14 boli sme aj na neurologii v Bystrici,tam všetko v poriadku,aj na očnom,vraj ďalekozrakosť ale ešte čo mu namerali rozkvapkanim že okuliariky netreba,až keby sa to opakovalo v škole pri čítaní by bolo treba okuliare.má 4 roky.trvalo nam to cely december a január uz o niečo lepšie,teraz už to celkom odznieva,Vam to prešlo celkom hneď?

lily14
autor
2. feb 2023

@gitka118 po 2 mesiacoch,tiež sme všetko pobehali

gitka118
2. feb 2023

@lily14 to mi odlahlo ďakujem za odpoveď a už sa Vam to nevrátilo?ja sa mu bojim pustiť telku čo len na chvíľu,asi ani nepustím kym to celkom neprejde.najhorsie dva mesiace mame za sebou bala som sa ze som mu pokazila očka tym tabletom.že to bude tak dlho trvať kym to prejde som z toho bola zúfalá ake hlavne že je už lepšie,niekedy nablízko prežmurkne no proti tomu čo mal to už je skoro nič

lily14
autor
2. feb 2023

@gitka118 kloklop nevrátilo,aj ja som mala hrozný strach! Nebojte prejde to🙏

gitka118
2. feb 2023

@lily14 ďakujem velmi pekne aj za odpoveď a posledna otázočka tiež ste mali dalekozrakosť?ak ste brali nejake vitamíny ktore pomáhali alebo kvapky?

lily14
autor
2. feb 2023

@gitka118 na blízko mala okuliare,2 a pol roka potom sa to upravilo,nič sme nebrali

gitka118
2. feb 2023

@lily14 velmi pekne ďakujem za vaše odpovede asi mame to iste dufam že to prejde celkom,ak nie pohľadáme iného očného prajem všetko dobre,aj vašej dcérke

lily14
autor
2. feb 2023

@gitka118 ďakujem nápodobne

gitka118
28. feb 2023

@lily14 dobry deň prepačte ešte raz píšem,dostali sme okuliariky.chcem sa spýtať či to žmurkanie Vam prešlo s okuliarikmi hneď alebo to chce čas?pisala ste že Vam trvalo dva mesiace,s okuliarmi? Vopred ďakujem za odpoveď

lily14
autor
28. feb 2023

@gitka118 mesiac s okuliarmi

gitka118
28. feb 2023

@lily14 ďakujem velmi pekne za odpoveď