Zrušili tiež príspevok vo výške 100 eur na prváka?

michalka4193
16. júl 2020

Ahojte viete niekto ci bude 100€príspevok na pomôcky pre prvaka lebo som zostala zarazena že už aj obedy Zadarmo rušia a to som si myslela ze fajne niečo málo ušetrím a miesto 3 €za obedy zasa bude skoro 30€ a ešte k tomu aj družina och 😭.

korunka1
16. júl 2020

@michalka4193 ďalej si už asi nedošla pri čítaní alebo počúvaní...budú to kompenzovať v daňovom bonuse. Mimochodom, stačí počkať, kým to schvália a pustia do sveta a nie sa hneď rozčuľovať nad kúskovitými informáciami. Neplatí to len pre teba

queen_mary
16. júl 2020

Kks vsetko by ste chceli 😅 ved gy ste chceli dieta, preco by vam jeho obedy a nastup do skoly mal dotovat stat

palica04
16. júl 2020

@michalka4193 vieš čítať s porozumením? Jasne bolo napísané, že sa obedy budú kompenzovať daňovým bonusom. Mimochodom, mňa sa obedy netýkali - deti na gymnáziu, ani teraz sa ma nebude týkať daňový bonus a žijem... neberiem to ako niečo, čo je pre mňa extra problém, proste rešpektujem situáciu.

sara07
16. júl 2020

treba počuvat celé a poriadne
prispevok na prvaka nezrušili
obedy zadarmo síce zrušili ale dostaneš zvyšeny danovy bonus na dieta čiže dostaneš 44 € namiesto 22 € a dostaneš bonus 12x do roka , obedy si dostala len ked dieta chodilo do školy bola otvorená
v preklade v podstate dostaneš viac € pre seba síce nebudeš mat fiktivne zadarmo - lebo toto sa dotovalo z dani odvodov,dph poplatkov
obedy budu stat dajme tomu 33 € bonus dostaneš mesačne 44 € a aj cez prazdniny

pribinak
16. júl 2020

Nechápem tejto panike, obedy zadarmo aj tak neboli!!!! To je snáď jasne každému kto vie do 5 napočítať.
Zato sa zaviedol omnoho účinnejší prvok podpory rodičov s rodín a to vyšší daňový bonus. Ten je oveľa výhodnejší

Nikde sa nepíše že sa ruší príspevok pre prvákov. Treba si overiť zdroj informácií a nie uveriť všetkému či niekto zakotkodaka.

sunny8
16. júl 2020

Ako mám riešiť to keď daňový bonus si uplatňuje ex manzel ? Komunikácia viazne čiže dohodou mi to nezaplatí :( toto ma sklamalo. Má určené minimálne výživné nakoľko nemá príjem a ešte berie aj bonusy na dieťa a ja jej mám platiť obedy v škole. Budem vďačná za každú radu

stanulienkat
16. júl 2020

Ty kokos... Co je v dnesnej dobe zadarmo?? Nic!!!! Nikdy nemali byt ani vlaky zadara,ani nic. Zadarmo je najdrahsie. Pre toto vyhral Smer volby,dal sockam pocit,ze je nieco zadarmo a potom to tu tak vyzera. Statna kasa vybrakovana na 5 generacii.Len ludia to stale nechapu lebo su negramotni. My sme mali obedy o 10e lacnejsie,takze aj tak nepomohlo.

sara07
16. júl 2020

@sunny8 dat si bonus na seba,pokial nemá prijem nemôže si uplatnovat danovy bonus ,ak má prijem a pobera danovy bonus zohnat si poriadneho pravnika a budeš mat aj vyživne vyššie

pribinak
16. júl 2020

@sunny8 kontaktuj jeho zamestnávateľa, účtovníčku, mzdarku

mondolina
16. júl 2020

@sunny8
Ako si môže uplatňovať daňový keď nie je zamestnaný....
A výživné nebýva stanovené či sa mu chce robiť alebo nie...

marryen
16. júl 2020

@sunny8 ak sa ty staráš o dieťa, tak si daj bonus na seba. Prečo by to musel poberať manžel. A máš vybavené..teda ak si zamestnaná

fanny.fanny
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kikulienkadd
16. júl 2020

Ahoj,môj syn bol prvák v r.2018,nedostali sme žiadny príspevok a sme tu. Čo sa týka obedov zadarmo,tak tie nás vyšli 0,85€/obed. Predtým to bolo myslím 1,09€. Áno,je to lacnejšie o 0,24€,ale zadarmo to nie je. Takže ak bude daňový bonus ako sa avizuje,budem spokojná 👍

klarissa25
16. júl 2020

@sunny8 nema prijem, nemože si uplatnovať danový bonus...

tinqua
16. júl 2020

@sunny8 na danovy bonus ma narok v prvom rade matka...normalne to ries s jeho zamestnavatelom a nie s nim

pribinak
16. júl 2020

@tinqua daňový bonus patrí tomu, kto MS dieťa v starostlivosti.
Či má nárok vždy matka neviem. Ale ak žijú spolu určite sa oplatí tomu kto má vyšší príjem

klarissa25
16. júl 2020

@tinqua vobec nie ak žiju spolu v domacnosti 🙂

tinqua
16. júl 2020

@klarissa25
@pribinak pisala som sunny, zjavne neziju spolu ani normalne nekomunikuju, pokial ona prijem nema je to bezpredmetne

klarissa25
16. júl 2020

@tinqua no ved jasné, musí mať príjem, ale ona píse že ani on nema príjem takže ani on si ho nemoze uplatnovať

tinqua
16. júl 2020

@klarissa25 ok...ja len viem ze ak by mali obaja prijem a nevedeli sa dohodnut tak ona ma narok v prvom rade...ved ale nepise nic o tom viac, tak nech sa s info zariadi ako moze

sara07
16. júl 2020

počkat ona nemá prijem vyživne z minima, čiže na obedy škôlka/škola by mohla spadat do soc. skupiny čiže obedy by mala za 1€
ak chce bonus zamestnat sa aatd

dejka77
16. júl 2020

@queen_mary Vsetci chcu vsetko zadarmo, to je to...

fokuska
16. júl 2020

@sunny8
1. Ak exmanzel pobera danovy bonus, tak je to preto, ze on plati dane. V pripade, ze splna vsetky podmienky, tak nema dovod davat ti ho, ak ty zamestnana nie si a dan teda neplatis.
2. Ak s dietatom nezije v spolocnej domacnosti, tak nema narok na danovy bonus. V tomto pripade mozes informovat jeho zamestnavatela, alebo si jednoducho o bonus poziadaj ty u svojho zamestnavatela a je to vybavene - urad si uz preveri, ze ziadate dvaja na to iste dieta, vtedy vies preukazat, ze ty mas na neho skutocne narok.
3. Ak nema prijme, tak ako moze poberat bonus?

Tazko ti nieco poradit ak nepises pravdu - nehovorim, ze zamerne, ale ak veci nepomenujes spravne, tak je z toho len chaos a nevieme ti poradit. Takze napis este raz ci ma prijem a pobera skutocne bonus neopravnene alebo prijem nema a teda nepobera ani bonus. V kazdom pripade o neho poziadaj ty. A ak ty nepracujes a nemozes ho poberat, tak proste smola... su urcene iste podmienky.

sunny8
16. júl 2020

@fokuska ma prijem cca 400 eur. S dieťaťom nežije. Ja som zamestnaná mám zmluvu na neurčito ale som na RD čiže do práce nechodím už druhý rok.

fokuska
16. júl 2020

@sunny8 Tak potom co pises, ze nema prijem? Ak ti vadi, ze pobera neopravnene bonus, tak informuj jeho zamestnavatela. Nema na bonus narok ani on ani ty.

klarissa25
16. júl 2020

@sunny8 on nemá narok na danovy a ani ty..

jessicai
16. júl 2020

@sunny8 prepis si to na seba. Ja som tak spravila keď som chcela mať viac na svojom účte.

klarissa25
16. júl 2020

@jessicai co si ma prepisat? Nemá na to narok.. Nepracuje

jessicai
16. júl 2020

@klarissa25 to som nevedela keď som to písala. Prišla mi tá správa až po odoslaní mojej.

klarissa25
16. júl 2020

@jessicai staci si precitat jej prvy prispevok, je na RD..