ZŠ a melír, lakované nechty a pod. Nie je to priskoro?

klirkad
9. jún 2009

ahoj. No co maminy, nieje to priskoro, aky mate na to nazor????????? 🙂

zuzidr
9. jún 2009

práve si počúvala rádio expres? 😅 😕

zuzka1.
9. jún 2009

Klirkad 🙂 akurat sme to rieisili s neteoru. ma 12, je v 7.triede.
Sestra-jej mama jej nechce dovolit malovat sa a podobne, ani nechty. Tak som si ju zastala, lebo viem kao chodila moja segra. Tak mala ma povolenu spiralu a lest, na nechty francuzska maximalne. Vlasy si nefarbi, nai nebude dufam, pekne dlho, ma ich krasne, zdrave.

Ale co viem, neterine spoluziacky chodia nafarbene, vymalovane(aj make-up), nechty kazdy iny pokial mozno, oblcene ako 30-tky.

no taky zlaty stred si mylsim, netreba uplne zakazovat, ale zas ziadny extrem.

klirkad
autor
9. jún 2009

ano, aj ja si myslim, ze taky stred, aj ked mi sme nemohli mat v skole nic. Ale doba fakt meni vsetko. 🙂 mna stale otravuje syn s nausnicou aj melirom, zatial nema ani jedno... 😉. hej pocuvam 😉

zuzka1.
9. jún 2009

synovec dalsi byva vystrihany, vzdy rozne vzory, cez leto mu segra dava melir, alebo nafarbi kokosa. Ale v skole nie!!Maly hokejista, chapete image!!!!

klirkad
autor
9. jún 2009

no tak to poznam, v praci bezne chodia deti chlapci upravyt dlhsi strih, aj urobit si melir. To sa ich vzdy spytam - ci nieje hokejista?klasika.... 😉 mozno aj ja povolim a tomu mojmu urobim na prazdniny meliiiir 😀

bubaczik
9. jún 2009

😀 to ja mam doma dve take exemplare...ta mladšia Emma použiva posledny pol rok iba špiralu a jemny lak na nechty..ona je taka "jemna" slečna..no a ta druha,staršia herečka,to je zas ina kapitola...vstava rano o hodinu skor,aby si mohla "natrepať" na ksicht kilo brizolitu,plus použit na oči tri druhy špiral 😕 bo každa je na niečo ine vraj...jej mihalnice mi pripominaju ako keby obtrhala všetkym chrobakom v okoli nohy a nalepila si ich na oči 🙄 deratizerka 😀
ale inak nepouživa ani tienee,ani ruže iba labelo,takže nevyzera vulgarne...čo ked som zbadala jej spolužiačky,som sa až zlakla...oči na čierno,usta červene.... 🤐 vlasy raz take raz take...
iank to je ale ina doba,ako ked my sme boli v ich veku,nas na strednej profka posielala sa umyť,ked naaahodou sme mali čo i len jemnu špiralu...teraz decka už fakt od tej 6 triedy za Zš chodia vymalovane jak velkonočne vajca..a budu mať 30,a budu jak stare škatule 😒 ale to im možte darmo hovoriť,pre nich je dolezita pritomnost,a na buducnosť reaguju tym,že pojdu na plastiku..pekneee šak 😀 😝

bubaczik
9. jún 2009

a ešte ,ja napr nepochopim,ako možu mat 12rocne decka piercing v pupku a v nose..moje decka keby sa na hlavu postavili,tak im ho nedam...a už sa jedna postavila,a aj tak nema..toto sa mi zda fakt už prehnane 😒

maruschka
9. jún 2009

moja dcéra je prváčka-keď je doma, tak s mladšou dcérou stále experimentujú-už mi zničili more šminiek, rúžov,leskov na pery--stále chcú byť princezné a modelky..Len sa premávajú pred zrkadlom a hádajú sa, ktorá je krajšie namaľovaná.. 😀 😀 😵

Ale..do školy by som jej to nedovolila v žiadnom prípade..Jednoducho si myslím, že má na to ešte kopec času-veru aj do strednej školy. 😕 😕 ...teda dúfam... 😀 A v prvej triede má spolužiačku, ktorá chodí namaľovaná normálne do školy-už vlastne od škôlky-rúž, tiene, špirála-teda kompletne namaľovaná, obrovské strieborné kruhy ako náušnice, kopec prsteňov..To je tak, keď to jej mame nevadí a považuje to za samozrejmosť, tak im to nikto nevyhovorí, že je to nenormálne.. 😕 😕 😖

titkovamiriam
9. jún 2009

😀 😀 kedze som dieta totality/1971/a v skole nam vsetko zakazovali a ked mal clovek nieco spoza hranic uz bol tridny nepriatel 😀 😀 😀 svojim detom nebranim v nicom,vlastne ich este nic niak moc extra nanapadlo.18rocny si dal teraz prepichnut ucho,hlavy maju obaja dohola.malovat sa nemaluju,len michal ma vseliake retaze,privesky a pod.
nesuhlasim s rovnosatami nastastie ich nenosi ani jeden,nesuhlasim aby nemohli mat mobily-nosia ich obaja.
spoluziacky oboch sa mi v meliroch a mejkapoch pacia.jedna milanova spoluziacka mi pravidelne chodi robi manikuru a obocie 😀 .

mna skor v skole trapi ze nemaju kvalitnych anglictinarov,ze im na statne skoly navalili nabozenstvo/obaja maju etiku/no je to hodina navyse 😠 ,ze strava v jedalni je uboha-vdaka mobilom sa obcas nestiham cudovat,ze ucia prestarnute nervozne ucitelky a pod.pre mna za mna nech si decka oblecu co chcu a ako chcu dolezite je co je v nich ,c ich hlavach a srdiach 😀 😀 😀 😀

womenne
9. jún 2009

ja som ročnik 1986 a ked som prišla v 8triede s prefarbenymi vlasmy na čokoladovo ani to nebolo moc vidno kedže som mala hnede vlasy,tak si ma učitelka zavolala a dostala som kazen + pred celou triedou,riaditelka oznamila rozhlasom že si nežela aby sme si farbili vlasy 🤐 no hanba aj pycha jak svet 😀

teraz ked vidim tie 6stačky a viac až sa mi hlava kruti,zmalovane jak...vobec nevedia čo je prirodzena krasa,na sebe kopec mejkap,oči čierne jak Merilin Manson 😝 a oblečenie?????????hole brucha aj pri 20stupnovych mrazoch no des ☹

moje netere maju krasnu plet,mihalnice,vlasy tak dufam že budu mat rozum a nezničia si ich.

maruschka
9. jún 2009

na povinnej praxi minulý rok som bola na základke..Bola som v nemom úžase, aké decká dokážu byť...Na našej škole sa vytvoril taký program, aby bol hravý, aktívny, spoznávací, cestovateľský. Takže decká sa v škole aj učia, ale vždy aspoň raz-dva krát do týždňa im škola pripraví výlet, vystúpenie, atď...takže ten vzťah učiteľ-žiak je skôr priateľský...
No a keď som sedela na hodinách, tak som videla bežne deckám v ušiach MP3 prehrávače, slúchadlá z mobilov v ušiach, písanie smsiek cez hodiny, atď..Aj na 50-te upozornenie od vyučujúceho sa neobťažovali si to dať von z uší..Jednoducho povedali-veď to mám vypnuté..Preto si myslím, že dieťa sa nemôže sústrediť na vyučovací proces, ak mu tam chodia smsky, má tam hry..A nie každé dieťa je také disciplínované, že pred vyučovaním vypne mobil a sústredí sa na učenie. No, ale je jasné, že taký skorodospelák už vie rozlíšiť, čo je vhodné a čo nie. Preto si myslím, že decká v 3,4 triede na strednej sú už také vyspelé, ako sme boli my v 20..Určite by som im nezazlievala ani to jemné maľovanie, či výstrednejšie účesy... 😉 😉

dianka2374
6. jan 2013

Nie nie je

6mia6
6. jan 2013

Tiež som názoru že na ZŠ to nepatrí

renab
6. jan 2013

je 😒 nestačím sa čudovať, čo všetko dovolia rodičia aj desaťročným dievčatkám. to, že sa namaľujú, je ten najmenší problém. ale keď vidím pohľady niektorých chlapov na našom sídlisku, keď okolo nich prejde 12 ročné zmaľované decko, tam už problém vidím. a dosť veľký. veď v dnešnej dobe nerozoznáte 14 ročné dieťa od 20 ročného.... 😒

evabb35
6. jan 2013

My sme sa na strednej už maľovali - vlasy, nehty, pery, oči, topánky na vysokom opätku, učebnice sme nosili v dámskych taškách - ale to zase nebol gympel, tam sa baby nesmeli maľovať vôbec.
V dnešnej dobe veľa detí má odklad povinnej školskej dochádzky a potom to na tých dnešných deviatačkach aj vidno - sú to už slečny a my v ich veku sme boli už dávno na strednej škole...
Mne sa vidí, že dnešné deti celkovo viac riešia zovňajšok ako my v ich veku.. to sme ešte žili vo svete hier.... Teda aspoň na prvom stupni sme vôbec neriešili účes, obuv, oblečenie /tak vtedy sme polovica triedy chodili oblečení a obutí v tom istom a keď prišiel do predajne obuvi tovar, tak polovica dievčat mala rovnaké prezuvky 😀 / My sme skôr riešili peračníky, perá...teraz sa mi vidí, že polovica triedy má rovnaké perá a peračníky...

vroni
6. jan 2013

U nas na skole je priamo v skolskom poriadku zakaz pouzivat vyrazne sminky aj oblecenie (spolu so zakazom krizikov, satiek a akychkolvek inych nabozenskych symbolov) - a to je skola az po maturitu, ked sa tak divam na starsie decka, tak sa to asi dodrziava, najake zmalovane prisery v roztrhanych minisukniach 😉 som zatial nezazrela

lussy23
7. jan 2013

v dnešnej dobe už žial nie

barcelona94901
7. jan 2013

aká matka,taká Katka..

miskakyska
7. jan 2013

moja je deviatačka a nejako nepodľahla trendu líčenia a melíru, 🙂 ani jej spolužiačky... 😵

zuzana76
7. jan 2013

@titkovamiriam len vacsinou ide ten vonkajsok ruka v ruke s vnutrom. Mne decentne malovanie nevadi, ale ak deckam hyria vlasy vsakovakymi farbami, nechty takisto a jedine co ich zaujima je moda, kozmetika a pod. tak to v poriadku nie je.

inak k teme, keby som mala dceru viedla by som ju k prirodnej kozmetike, nenapadny lesk a ak by mala povedzme tych 15 rokov tak mozno aj mascara a francuzska manikura, proste nic kriklave a gycove, brrrrr, to sa mi nepaci

titkovamiriam
7. jan 2013

@zuzana76 som musela najskor pozriet k comu reakcia-že tri roky stara diskusia,ale aj tak si za tým stojím.Mne sa pači ked si mladý ludia dnes možu obliect cokolvek a vyzerat akokolvek 🙂

zuzana76
7. jan 2013

@titkovamiriam aha, sorry, ze stara diskusia, no ale baby diskutuju dalej, aj ja si stojim za svojim, ze vnutro sa odzrkadluje aj na zovnajsku, som ucitelka, takze som to vidavala v skole a ta nezdrava orientacia len na svoj zovnajsok podla mna nie je ok.

zuzana76
7. jan 2013

no a podla mna na ZS je farbenie vlasov podla mna skoro

andrejka1983
7. jan 2013

@klirkad ked si pozrem dnešne deviatačky a seba na ZS tak neviem či sa mam smiat alebo plakať 😀 ...ty kokos daktore su jake ženy, možem len ticho závidieť jake sexice 😀 ...na jednej strane je ina doba,a na druhej strane zas nie je moc dobre byt silou mocou skoro dospela, zničia si tak pleť a detstvo si neužiju... a to sa už neda vratit spať 🙂 a pritom je to tak krásne a bestarostne obdobie...

titkovamiriam
7. jan 2013

@zuzana76
@andrejka1983 najst tu zlatu strednu cestu 🙂

sasiki
7. jan 2013

Som za zlatú strednú cestu. Nejaká tá špirála a lesk na pery... V devine, možno osmičke, čo ja viem...
Smiešne mi pripadajú také 10-12 ročné s namaľovanými očami.... 😝 A nemám slov a pochopenie pre matky, ktoré zafarbia svojim deťom hlavy ešte na prvom stupni ZŠ. Sú to deti a na takéto ženské záležitosti majú ešte dosť času... 😕 .

lucinocka
7. jan 2013

panecku, my sme na strednej nalakovali nechty s priesvitnym lakom a vsetkym som otrcala ruky aka som uz zena..a nemyslim si ze som taka stara 😉 Ale niektore matky aj malym babatkam / videla som na vlastne oci/ uz maluju nechty na cerveno..tak sa ani necudujem ze v 10 rokoch to chodi zmalovane jak stetka..

dada1212
7. jan 2013

mne sa zdá trocha čudné, ak by to malo byť tak, že na základnej nič napríklad ani v deviatom ročníku a na strednej môže študent zrazu chodiť ako chce od prvého ročníka.
aj ked istá súdnosť by mala byť a ked ju nemajú deti mali by ju mať aspoň rodičia a to nie len na základnej ale aj na strednej škole.
napríklad niektoré dievčatá chodia sporo odeté, premalované, doslova ako šlapky a to je niečo čo im neskôr nebudú tolerovať napríklad ani v zamestnaní ak budú mať normálne zamestnanie, jedine ak by pracovali niekde na kraji cesty alebo pri výpadovke.
preto by mali byť isté pravidlá v každej škole, nakoľko škola slúži hlavne na vzdelávanie a treba sa tam primerane obliecť, učesať.
lebo takisto aj neskôr je dobré, ak sa človek vie primerane obliecť.
nejaké výstrelky nech si nechajú na voľný čas ak chcú a ak im rodičia dovolia.

tajga
26. jan 2013

takže moj syn je 9tak a stále blúzni o čiernych vlasoch asi tak už rok a denne tak 40x - zlatý 😀 😀 😀 😀 , spolužiačka má vraj už tunel v uchu a zvačšuje si ho 😠 a teraz najnovšie tri babizne tá tunelová, triedna hviezda a tretia čo triednu hviezdu obdivuje si rozdrvili cez prestávku cukríky také ovocné volajú sa LIPO alebo tak nejako a šnupali ho cez nos 😅
Epilog- chodia na katolícku školu.