1,6 mesačný syn nemá rád mäso. Môže byť vegetarián?

marinko1988
4. máj 2011

papa mi iba polievocky a raz mizpapal kuracie prsicka ale ostatne maso vobec nemusi

carrie4
4. máj 2011

To by som sa nebála, že by bol vegetarián, chute detí sa menia a určite malému aj masko zachutí. Skôr by som mala obavu, že mu nedostatkom masa chýbajú v strave bielkoviny a vitamíny, čo sa nachádzajú len v mase. Môžno by som častejšie skúšala menšie porcie, a hlavne sa nevzdávat 😀 a stále skúšat. Maso je dôležité na rast a vývin.

lucustek
4. máj 2011

ahoj, no u nas mame rovnaky problem ze moj maly nepapa masko, teda u nas je tych veci viac co nechce papat ...a preto som zacala davat masko napr do polievky teda ked som robila napr kuraciu polievku a na sledne kurca tak som trosku toho masko z prsicok natrhala do polievocky, alebo mu robim take omackovite jedla napr plnenu papriku, alebo svieckovu ... a tam mu trosicku to masko nenapadne naberem na lyzicu a on si mysli ze je to knedlik..samozrejme nezje mi cele masko ale som stastna za kazdy jeden milimetrovy kusok co prehltne...jednoducho treba najst fintu lebo ako pise carrie4 v tom masku su urcite vitaminky ktore chybaju v organizme...jednoducho sa len snazit a nevzdavat, nenapadne sa snazit ho tym ponukat...ak nechce tak nechce- nenut ho nasilu...pride taky moment ze si to masko mozno vypyta sam 😀 drzim palceky

len.petra
4. máj 2011

Naša krpatá vo tomto veku tiež odmietala mäso..nechcelo sa jej žuť 😀 a teraz by len mäsko jedla. Vtedy som jej uvarené mäsko rozmixovala a robila omáčky na cestovinky, miešala s ryžou, robila nátierky.. proste mäsko dostávala nenápadne. Držím palce, určite mu príde na chuť 🙂

katy1979
4. máj 2011

neboj sa prezije aj bez masa. moj maly tiez nie je masovy typ. maskovali sme ak sa dalo ci za prislubu kompotu zjedol aspon trocha masa ci plnenu papriku tu este zje. teraz zje o troska viac ale ziadna slava to nie je. kym ostatný si odkusnu poriadny kus masa a este sa aj zalizuju on mi este aj to pidi nakrajane vyplul. jedine co ako tak zje je slepacia ci hovadzia polievka. taka ze v nej lyzica stoji to mu nevadi ze tam je aj maso.
a o vitaminy ci bielkoviny sa neboj nachadzaju sa aj inde. ak ma pestru stravu tak sa nemas coho bat. dobre je ponuknut mu strukoviny v nejakej prijatelnej forme. deti maju radi napr. cervenu sosovicu.
miliony vegetarianov ziju na svete a nic im nechyba a su zdraví. daj mu moznost priestor ale nenut.

ikke
4. máj 2011

neboj sa, vegetariani nehryzu... 😅

sampo
4. máj 2011

neboj nic... moja ked ide jest, tak krici: "maso nieee" 😀 ale ked jej dam kupovany prikrm s masom, tak ten zje.. asi sa jej to maso nechce hryzt, skus to malemu tiez nejako zamaskovat 🙂

adriana7
4. máj 2011

...myslíš si, že vegetariáni sa majú obávať? a čoho?
moje deti majú alergiu na bielkoviny v mlieku aj v mäse, preto sú vegetariáni, so spolupatričnosti a z lásky k nim sme vege aj my s manželom a poviem ti, že keď dobre skombinuješ ovocie, zeleninu, obilniny, strukoviny a orechy, nebude malému nič chýbať
...je množstvo národov a kultúr, kde je vegetariánstvo normálne tak, ako u nás "zabíjačkovo-klobásková kultúra", a keďže ešte nevyhynuli, asi to s tým vegetariánstvom nebude až také zlé 😉

monr
5. máj 2011

@marinko1988 nestresuj, moja mladšia je mäso tak raz do mesiaca, inak je bez, a je úplne v pohode. Snažím sa dávať vege stravu, a v nej je všetko, čo má byť. 😉

atrami
6. máj 2011

Neboj sa naučí sa. Moj sa naučil tak, že som mu do rúk dala kuracie stehienko a on okusoval. Často zjedol len omáčku a prílohu. Chutilo mu udusené mleté mäso, alebo karbonátky.
Teraz je z neho totálny mäsožravec 😀