Aké má príznaky tehotenská depresia a náladovosť?

spiaca1
17. júl 2006

Dobry den!Chcela by som vediet nieco o tehotenskej depresii,ake ma priznaky?Ja

miss
29. okt 2006

a este k tomu že si doma aj ja som a citim sa tak na nic, ked si predstavim že som bola v zahranici a zarobila za mesiac 50tis. tak teraz ked dostanem socialku sa citim ako debil a samozrejme ma chytne depka, treba nam byt, veci a vobec nechcem žit od vyplaty k vyplate,od socialky k socialke, na materskej preto chcem ostat max rok. Tiež nemam tu nejaku kamosku, ostatne su slobodne, bezdetne, alebo studujuce a maju ine problemy ako ja.

erika153
29. okt 2006

presne miss akoby si opisala teraz mna, aj teraz sedim pri okne pri pocitaci a leje sa zo mna,a ked som vonku a sa zo mna leje, potom ked je zima tak som mokra a nieje to nic prijemne...boze... 😒 a takisto som nenosila nic okrem vysokych topanok, botasky minimalne, teraz nemam nic len botasky dvoje, jedny rifle,jednu vestu a jednu bundu do ktorej sa nezapnem ani...(a viac si nekupim je mi luto vyhodit peniaze za tehu oblecenie)
a ako sa ma citit clovek ak nema kus sebavedomia, ja sa necudujem, ze mame depresie potom z toho. chodim po meste a zavistlivo sa obzeram po vsetkych chudych dievcatach vymodenych a uvazujem ako by som sa pekne obliekla ja.
aj ja sa tesim na babo, ale tehotenstvo by mohlo trvat kratsie take 3 mesiace aj to je dost 😅 😢

erika153
29. okt 2006

a presne doteraz som pracovala tu v kosiciach nahodou som mala tiez pekny plat, a teraz ma co caka prizivovat sa na muzovi, ja som maximalne nezvyknuta, na nieco take..aspon ked pojdeme do tej prahy predsa je to nieco nove tak sa nebudem nudit hadam a budem chudnut a tesit sa zo zivota..a ti poviem ze napriek tomu ze muz ma dobry plat na nase pomery aj tak by sme zili z ruky do ust,pretoze svoj zivotny styl sme si vybudovali na svojich platoch a terazsa to uz neda obmedzit,ja som chcela ist do prace uz po pol roku, ale som stastna,ze si nasiel taku super pracu v cechach a nemusim ist tak skoro od babetka.je to tazke naozaj...

miss
29. okt 2006

erika- ty opisujes mna 😀 😀 😀 neuveritelne, ale aspon viem, že je to normalne a nemusim sa hanbit sa svoje pocity, dokonca aj v knihe o matke a dietati pisu, že ženy s atakto casto citia, no hej je to zmena stavu a ked si zvyknuta na nieco ine potom to clovek znasa tažko. Tiež mam vestu 😀 , jedne tehu nohavice a jedne rifle co som nosila aj pred tehu ale este ich zapnem, lebo su bokovky, za tehu oblecenie nedam už ani korunu, nakupujem len pre maleho a povedala som si, že po porode si doprajem nieco krasne vo velkosti 38 😀 už som si doknca urobila radost elastickými cižmickami ihlickami tak ich mam ako taku inspiraciu, tiež pozeram na vyobliekane baby že som bola taka ista a lahka 😀 a teraz sa ledva vleciem. No a s tou horucavou presne, clovek sa spoti a potom je to neprijemne ked výjdes z krámu vonku a ta ofukne to je na nervy ani tak ani tak, al epozeram na tvoj tt tak ty už na vianoce to bude mat za sebou, to zbehne 😀

miss
29. okt 2006

erika- stahujete s ado prahy? no vidis..mas dobre vyhliadky, tam budes mat aj ty urcite dobru pracu, ja vsak už do zahranicia nebudem moct zduchnut bez maleho 😀 tak dufam, že si najdem robotku tu dufam že s ami postasti.

erika153
29. okt 2006

vsak dufam,ze to uz budem mat za sebou jaby som najradsej aj skor porodila keby sa dalo,aspon tyzden skor.miss ja som na tom asi tak ze som strasne malo priberala na zaciatku a som myslela ze sa zmestim do 10kg v pohode a uz mam 16kil navyse, dakedy si doma aj poplacem, do 25tt som nosila este svoje veci(rifle)len som ich nezapla, ale teraz ich ani nenatiahnem na stehna o to mam vacsiu depku, ze som tak vela pribrala a este ma cakaju 2 mesiace. vyzeram jak taky hroch so 74,5 kilami, ani sa mi nesnivalo, ze tak dopadnem. tymto sa hned aj ospravedlnujem tlstejsim mamickam, ale ja niesom zvyknuta na taku vahu.joj ale musime to prezit.
som stastna ze niesom sama s takymo pocitmi, aj som sa hanbila sa tu s tym zverit, ze budem mrcha matka, co si nevie ani tehotenstvo uzit,ale musela som.. ☹

curly1983
29. okt 2006

jaj babenky ... tie nase hormony robia s nami veci 😠

Erika ja som sa pred dvomi rokmi pristahovala do Ke a prvy mesiac som vkuse plakala...Nemala som tu nikoho, moj priatel do siestej v robote..nic som nerobila od piatej len som stale pri okne a cakala na neho. To bolo strasne. Clovek si musi zvyknut na vsetko. Ty aspon v tej Prahe budes mat maleho anjelika tak nebudes mysliet nato, ze si sama. 🙂

No a babusky ja som 14tt a 72 kg...viete si ma predstavit ako budem vyzerat v maji??? Clovek sa nato babo tesi, ale tie "vedlajsie ucinky" vedia zneprijemnit pekne niekedy cely den.... 😒

erika153
29. okt 2006

ano este sa priatel musi porozpravat v praci s nadriadenymi lebo mu robia trosilinku problemy s odchodom ale hadam sa nejako dohodnu. ja idem aj s drobcom ked sa narodi, ale az ked sa narodi a mozno aj az 1 2 mesiace potom.moj tam uz bude a zozenie nejaky byt atd...aspon takto si to predstavujem..ale chcem sa vratit na slovensko potom, len dostal velmi dobru sancu sa uplatnit a musi to vyuzit.

miss
29. okt 2006

erika- ja som pred tehotenstvom chudla, skoro nic som nejedla a len cvicila a o dva týždne na to som sa dozvedela, že som tehu tak to bol pre mna sok, lebo som si robila plany som chcela vyhrat jednu sutaž no a zrazu slo vsetko bokom, ako nevadi mi to dost rýchlo som to predýchala a viem, že moje male stasticko by mi nic nenahradilo, ale z postavy mam tiež sem tam depku, ja mam zatial nejakých 10 kg navyse, ale este 2 mesiace teho pred sebou tak neviem ci sa zmestim do toho priemeru 12 kg 😅, ale vies co? cim som dalej tehu tým mi to menej vadi, lebo už viem, že to dlho nepotrva 😀 a zas tak hrozný metabolizmus nemam aby som sa nevratila po porode do normy, aj ked clovek nikdy nevie. Ale vsak na fotkach vyzeras stihlucko tak to neries, ja viem že ked je clovek zvyknutý na urcitu vahu je mu tažko pri priberani, ale videla som v poradni baby co boli na tom s kileckami o dost horsie 😅 budme radi že mame v poriadku babetka.

miss
29. okt 2006

curly- na akom sidlisku byvas?

erika153
29. okt 2006

presne ako vravis curly, vedia pekne zneprijemnit den, a najhorsie je to, ze ked si doma sama a nemas ani s kym porozpravat tak je to o to horsie ze sa rozpravas len sama so sebou a nema ti kto tie tvoje argumenty vyvratit,a tak si ich sugerujes cim dalej tym viac.zajtra nejdete cvicit do metropolu?pre tehulky o 17,15. mne o tom povedala majka35 a idem spolu este som nebola ale si to pochvaluje...tak uvidime.

miss
29. okt 2006

erika- jee vsak aj ty si z KE 🙂 kde bývas? ja nemožem cvicit som na rizikovom 😒

malalady
29. okt 2006

AVOJTE 🙂 SA NALADY MATE ZLE??? 😎

curly1983
29. okt 2006

miss ja som KVP...

jaj erika ja som si uz niekedy pripadala jak debil...fakt som sa normalne pristihla ze sama so sebou rozpravam...a som sa pristihla a aj tak som rozpravala dalej 😀 😀 😀

erika153
29. okt 2006

curly 😀 , ano miss aj ja som si pred chvilou vsimla ze si z kosic, no my sme vsetky kosicanky a tak sa doma nudime. ja som povodne z furce ale teraz byvam na jazere. a nikoho tu nepoznam..ale najlepsie je na tom, ze som mala kopu priatelov ale v praci a oni na mna samozrejme uz cas nemaju 😖 a moje dve naj kamosky sa vydali jedna do londyna a druha do ciech. supis nie?? 😝

malalady
29. okt 2006

erikaaaaaaaaaaaaaaa avoj kocka ako sa mas? co mas zlu naladu? aj ja mam nejaku blbu ale to len z nicoho nic ach jaj 😒

curly1983
29. okt 2006

erika to sme na tom podobne...v robote kamaratky boli...ale... 😒 No a este to som chcela, ze to co ste pisali ohladne tych penazi...ze teraz sme zavisle na chlapoch ... jaj tak to je fakt otras. To je na nervy... 😠

erika153
29. okt 2006

ahoj malalady, trosku zle nalady ale navzajom sa tu podporujeme a hned mi je lepsie naozaj...

malalady
29. okt 2006

a s coho mas ty ja z toho lebo mi lezie na nervy do roboty behat do toho smradu

curly1983
29. okt 2006

ahoj malalady. odkial si????

miss
29. okt 2006

erika- neblazni ja som sa akurat koncom marca odstahovala z jazera 😀 bývala som na Zdiarskej kde bývas teraz? inak sidlisko pekne nie?

curly- ja som teraz na KVP :D aka ulica?

pozeram, že kosicanky su take depkovite baby to mame z toho pocasia 😝 😀

curly1983
29. okt 2006

miss Jasuschova... a TY?

miss
29. okt 2006

curly- jéminecku a to je kde? ja na Denesovej pri Jednote

erika153
29. okt 2006

malalady do akeho smradu??
miss jazero je nadherne sidlisko naozaj si ho musim pochvalit.
teraz som na bukoveckej skoro pri jazere... 😉

malalady
29. okt 2006

curly ahoj ja som zo zvolena xi 🙂a ty? aj ty ides o 2 tyzdne na krv? ja ani neviem jak mi to pocitaju v kolkom tt som,bo podla menzesu som podla toho co mam napisane, a podla prveho sona som v 14tt a podla posledneho 12tt zo sona som v 15tt tak ani srnka netusi 😕

miss
29. okt 2006

erika- joj tak to mas aj dobru polohu mas blizko k jazierku ja som sa tam vždy cele leto opalovala odkedy som na KVP tak nemam kde 😠 esteže je už zima 😀

curly1983
29. okt 2006

miss Jasuschova to je oproti poliklinike cez cestu... 🙂

malalady tam mam sestru, pekne mestecko 🙂 Ja som este nebolo ani na ultrazvuk tak ja ani neviem, ze co a ako 😒 uz ma to zacina riadne stvat, ze ta moja doktorka mi ho nie a nie urobit... 😠

malalady
29. okt 2006

erika robim v krcme.

miss
29. okt 2006

curly- tak to nie daleko 😀 ja tu na KVP velmi ulice nepoznam bývam tu len 7 mesiacov.

curly1983
29. okt 2006

malalady ja som robila v herni...20hod. na nohach, dymova clona, stres...mne bolo strasne zle. A celkovo toto vsetko ma velmi zly vplyv na baby tak som radsej doma i ked teraz sa idem od nudy...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre