Aké má príznaky tehotenská depresia a náladovosť?

spiaca1
17. júl 2006

Dobry den!Chcela by som vediet nieco o tehotenskej depresii,ake ma priznaky?Ja

tannia87
8. jan 2012

ahojte pridam sa aj ja k Vam tehotenstvo robi s psychikou cudne veci y sme babo planovli 5mesiacov sa nedarilo boal som entastna ked sa zadarilo so bola vytesena avsak vten emsiac sme si hovorili ze prestavame so snazenim takym prehnanym naplanovali sme si dvolenku ja vyjazdy na odreagovanie s kamoskami a zrazu hups ja mam etraz pocity cudne neopisatelne chcem ist von na diksoteku zabavit sa neviem si rpedstavit ako t ele prezijem nemies to a nesmies hento vobec sa netesim asi ako mam je i zle krce v bruchu neviem taketo pravanie som necakala a som zo seba sklamana chcm to amt vsetko do porodu za sebou uz hadam potom buede dobre 😒

eri28
8. jan 2012

@adelii nie, aj,ked som to v minulosti zazila, a nastastie aj prezila 😉

eri28
8. jan 2012

@eri28 napisala som pocity, a konecne stadium je pokus, ale to je choroba, za to nikto nemoze, horsie je ked okolie to nevidi....
ale hlavu hore moja, ked citis, ze potrebujes pomoc tak ju vyhladaj, horsie su na tom ludia, ktory si myslia, ze ju nepotrebuju, a ti ju vazne potrebuju........ 😉

eri28
8. jan 2012

@eri28 toje dobre pisem to sama sebe 😀 😀 😀 😀 😀 😀

eri28
8. jan 2012

@adelii este som si aj sama dva krat idpisala mamicka moja 😀 😀 😀 😀

7dominika7
22. okt 2013

Ahoj..ja by som sa chcela spýtať. Už asi mesiac som mala bolesti v podbrušku s ktorými som lietala po lekároch či to nieje slepé črevo....ukázalo sa že nie. Menštruáciu som mala normálne akurát že po prvom dni mi zmizla a potom sa zase objavila po jednom dni...V poslednej dobe mám neskutočnú chuť na sladké čo som pred tým nikdy nemala..a som strašne náladová a precitlivelá..test ktorý som si robila pred menštruáciou bol negatívny...Môžem byť tehotná aj tak???

malamonika
1. mar 2014

ahojte som 36 tyzdni a neviem ci to je depresia alebo nejaky stav uzkosti ale neciti sa na to byt matkou a uz vobec sa necitim na to mat dieta. az do tejto chvile som bola v pohode ale terazsi to zacinam uvedomovat o co vsetko prichadzam 😒

blienka
3. mar 2014

@samuelko Ahoj, tak ja sa cítim presne ako ty. Muž v zahraničí, poobjímať nemá kto, ani sused žiadny poriadny. 😀

bobaska6
10. jún 2014

Ahojte, je normálna depka a náladovosť aj v 33tt ??? všade čítam , že to býva len v prvom trimestri, ale ja sa idem zblázniť, mám nízke sebavedomie z toho ako vyzerám, lebo brucho mám veľké ako svet, som náladová, vyčerpaná, už sa neviem dočkať pôrodu , z ktorého mám väčší strach ako pri prvom dieťati 😒 stále mám pocit, že mi niečo chýba/pocit lásky, bezpečia a pod../ už sa hádam s manželom aj kvôli hlúpostiam, začínam byť prehnane žiarlivá. Ináč napriek všetkému sa na dieťaťko veľmi teším , milujem všetky kopance a jeho pohyby. Len v hlave ten zmätok je hrozný, mala ste to niektorá? ☹

romannasport
11. júl 2014

Uz som sa zlakla ze som psycho ale akocitam v tehu jeto asi normalne.nase druhe mimi je vituzene ked som zistila ze som tehu od radosti ze som uz aj kocik nesla kupovat a teras ked si pomyslim ze som tehu som smutnna nik si ma nevsima mam depky citim sa osamela najradsej by som len vsetko prespala a hotovo bojim sa ze sa nieco semnou deje.ide ma porazit nemam chut ani z postele vstat este ze je moja mala taka samostatna ,co mam robit? ine maminky si uz pozeraju detske vecickya ja sa netesim ani nato aj ked casu ie kopec ;(

lenkacyprus
6. jan 2015

@tinag ahoj ja to uplne poznam, som tehotna zijem v zahranici presnejsie na cypre sama bez rodiny, nepracujem cele dni som doma a myslim na to ze moja rodina je strasne daleko, stale som smutna, citim sa strasne sama....:( ty si kde v zahranici?

malcica
25. apr 2017

@erika153 ahoj Erika, ak si estena konikovi, presli ta tieto stavy? ako to cele dopadlo...? som na to muplne rovnako a bojim sa, ci som normalna

cukrik1906
5. dec 2017

ahojte maminky najdu sa tu take ktore mali rovnake pocity a trosku ma ukludnia ?dva dni do zadu sme zistili ze cakame babo nase druhe babo som v 5.tyzdni tehotenstva zadarilo sa nam podstatne dost rychlo asi mesiac a pol snazenia...babo sme velmi chceli a tesili sa ale tieto dva dni od kedy viem ze som tehotna mam strach citim sa hrozne a davam si otazku ci som naozaj to babo chcela nechapem co sa to somnou deje je mi to az tak luto ze stale iba plačem mam aj svoje zdravotne problemy preto ten vacsi strach o dieta a ci to zvladnem...su tieto pocity a ta zmena nahla u mna vsetko hormonmi????

malcica
6. dec 2017

@cukrik1906 urciteeeee...hormony...mala som presne to iste... 2 roky snazenia a tak moc som po babatku tuzila...kazdy menzes som preplakala...zrazu ked som uz ani nedufala dve ciarky na teste..prvy pocit neviem opisat a to najhorsie prislo potom...strasnaaa depka, ze ci som vobec pripravena,ci som to naozaj chcela...coho vsetkeho sa budem musiet vzdat...ako velmi sa mi zmeni zivot...a ze je to hlavne dozivotna zmena a zavazok... trvalo to asi aj 3 mesiace kym som to c sebe ako tak spravovala...a potom prisli prve pohyby, kopance...vsetko islo tak rychlo a ja som sa zacala tesit..z kazdeho kopanca, euforia po kazdom ultrazvuku kedy som malu videla na ultrazvuku a strach o nu lebo je proste uz moja 🙂 ....za 2 tyzdne mame termin porodu a hormony su zas kadejake ale viem, ze to proste zase prejde a ze je to laska na cely zivot. Hlavu hore. Rozpravajte hlavne o svojich pocitoch s partnerou, kamaratkami, hocikym. Nedrzat v sebe a ono sa to upravi. Drzte sa! ;)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre