Aké má príznaky tehotenská depresia a náladovosť?

spiaca1
17. júl 2006

Dobry den!Chcela by som vediet nieco o tehotenskej depresii,ake ma priznaky?Ja

erika153
29. okt 2006

mne sa kvp velmi nepaci ja som tam skoro 1,5 roka pracovala.jazero je najkrajsie sidlisko v ke aspon podla mna. a furca tiez 😀 to ja len tak lebo ju mam rada.dobre kocky ja sa idem chystat idem s priatelom na obedik na alpinku som ho nahovorila tak uz len cakam kedy pride z robotky..a miss skoda ze nejdes ani ty na to cvicko ani curly asi ste obe vypisane(ja som tiez)ale ked niesi miss vypisana tak aspon posediet si mohla prist, tam sa vraj tristvrt hodinku cvici len tak trosku a potom sa rozprava na vselijake temy, keby si sa citila sama ja budem len rada ked sa s vami zoznamim.ahojte zatial...papa 😅

malalady
29. okt 2006

miss a ty mas take meno chlapca jak moj frajer chce dat chlapcovi ale ja nechcem mne sa Samuel nepaci meno 😅

curly1983
29. okt 2006

miss ja som tu dva roky a pol a tiez nemam velmi prehlad... Viem kde je posta, Billa, lekaren... No tak to niesme veru daleko od seba. 😀 😀 😀

malalady
29. okt 2006

curly ja s tym asi tiez skoncim bojim sa bo nechcem mat chore babatko ☹

erika153
29. okt 2006

no malalady ja sa ti cudujem ze tam este robis, dufam ze fajcis aj ty?! dym je veelmi nebezpecny pre dieta, ja som prestala fajcit a vobec som sa vyhybala zafajcenym priestorom...

malalady
29. okt 2006

erika ja uz nefajcim a tiez tam skoncim

miss
29. okt 2006

erika- ani mne sa KVP nepaci, ale co už ked som s atu priženila 😀 😀 dufam, že ked si zoženieme bytik bude na jazierku. Ja som vypísana už od jula 😝 ale vsak niekedy možme skocit na kavu, kolko mas rokov? a ty curly?

malalady- a ake sa ti paci?možno budete mat dievcatko 😉 my pre dievcatko ani meno nemame, lebo sme sa nevedeli dohodnut, akurat Samuel sa nam pacilo meno obom.

curly1983
29. okt 2006

no tak erika maj sa, dobru chut prajem !!!! Inak ja som dost vela fajcila, tiez som hned prestala... 😀

malalady
29. okt 2006

miss mi mame zase na dievcatko vymyslene Viktoria bude 😀 a chlapec fakt neviem nedala si si zistit co budes mat? 😎

curly1983
29. okt 2006

miss ja mam 23rokov...a ty?

erika153
29. okt 2006

miss na kavu skocime hocikedy kedy len budeta chciet, aj tak mame asi spolocne vychadzky od 10do12 a od 14 do 16. napr.do kauflandu to je taky stred.alebo hocikam. ja mam 28 rokov(starenka 😀 )a ty miss? a curly? uz som sa bleskovo namalovala uz len cakam na polovicku a vyrazime na tu alpinku.zatial som tu 😅

erika153
29. okt 2006

vravim ze som starenka 😀

miss
29. okt 2006

malalady- chi dali sme si zistit od 20 tt vieme že chlapciatko tak snad sa Dr. nepomýlil 😀

curly - 24 😀

malalady
29. okt 2006

vy ste vsetky doma nerobite?

curly1983
29. okt 2006

Jaj erika a ja som tak planovala prve dietatko...ale chybycka se vloudila 😀 Erika pozeram, ze mas termin 24.12...a este daj meno napr. Adam alebo Evka 😀

erika153
29. okt 2006

dievcatko emka chlapcek tomasko alebo martin ale dufam ze bude dievctako mame vela ruzoveho nakupene kuk album moj

erika153
29. okt 2006

inak ste si vsimli ze sme uz mimo temu?? 😀 😀 uz je po depresii..podte do kosicaniek radsej..co vy na to??

curly1983
29. okt 2006

erika tak ruzoveho mate teda dost 😀 Vy nechcete vediet alebo babatko nechce ukazat ???

Miss si tu????????

curly1983
29. okt 2006

erika 😀 😀 😀 no fakt uz je po depresii 😀 😀 😀 stretko v teme kosicanky...

curly1983
29. okt 2006

miss kde si sa stratila ????

miss
29. okt 2006

curly- boli sme v Optime, mame pre maleho kojeneske čižmicky s kožusinkou sa vytesujem su krasne 😀 co robis doma?

erika- ja mam vychadzky od 15.00-18.00 ale to plati len do nastupu na matersku nie?

emjee
21. aug 2007

jana822 • 20. aug 2007 o 14:52
Ahojte, vie mi niekto poradit s touto temou. Som v 34.tyz a trpim depresiou.Uz týžden užívam lieky plegomazin ale stale som nervozna. Som po nich strasne ospala a potrebovala by som trocha energiu.
ked si nevezmem liek tak som strasne nervozna, cela sa klepem a je mi do placu.Moj problem je ze som velmi unavena a len troch prejdem a hned sa mi rozklepu nohy-myslim ze odpadnem. Nevie mi niekto poradit???????????
☹ ☹

grettka • 20. aug 2007 o 15:01
janka, mala by si byt trosku trpezlivejsia, pises, ze lieky uzivas tyzden, ale treba pamat na to, ze ucinok antidepresiv sa zacina prejavovat az cca po troch tyzdnoch... Potom by mala zmiznut aj unava, a mala by si sa citit lepsie... Na toto ta lekar neupozornil?

grettka • 20. aug 2007 o 15:24
hladala som tu na konikovi podobnu temu, ale som nenasla, zdalo sa mi, ze uz sa tu niekedy dievcata bavili na tuto temu.... skoda.. ☹
janka vydrz.. ja viem, ze sa mi lahko hovori, ale aj to horsie pominie, a vyjde aj slniecko, prvym krokom k zlepseniu je to, ze beries lieky :o) a verim, ze mas pri sebe ludi, ktori ta dokazu podrzat, a prajem ti, aby sa tvoje tazkosti zmiernili, kym sa ti narodi mimi...
ak by som nasla nejaku temu s podobnym zameranim, tak sem hodim link

ukana • 1d • 20. aug 2007 o 15:42
janka nasla som ti nejake diskusie na tuto temu, ale ako vravi grettka, antidepresiva zacnu ucinkovat po 3-4 tyzdnoch. Vydrz, bude lepsie 😉

http://diskuse.doktorka.cz/uzivanie-antidepresi...
http://www.centrumzdravia.sk/ed/0/do/diseases/d...
http://www.uzkost.sk/Default.aspx?catId=39&news...
http://forum.mamaaja.sk/viewtopic.php?p=317694&...
http://www.psychiatry.sk/?psychiatricka_spolocn...

snad som ti aspon trochu pomohla 🙂

musko • 1d • 20. aug 2007 o 21:19
Je fakt, že tu už na túto tému niečo bolo a písala sme holka z koníka - asi psychiatrička - myslím, písala rozumne....
Jani, myslím, že nástup účinku a tvorba hladiny lieku fakt trvá dlhšie. Skús to, prosím vydržať, aj keď je to ťažké, ale musíš myslieť na Vás oboch - na mimi aj seba a samozrejme na manžela. Držím palce!

emjee
21. aug 2007

jana822 • 21. aug 2007 o 14:36
Ahojte som rada zatie prispevky čo mi niektore zeny odpisali ohladom mojej depresie v tehotenstve.
Chcem sa este spytat ci sa možu uživat lieky Plegomazin v tehotenstve a ci sa po nich aj budem mat lepsie. 🙂
Gznekolog mi povedal ze nie ale ked som ležala v nemocnici tak nam ich davali 1/2tab vecer.diki

jana822
22. aug 2007

Vie mi niekto poradit ci sa moze plegomazin uzivat v tehotenstve????????????
Lekarka vravela ze nie ale v nemocnici nam ho davali.Dakujem niektorym dievcatam co mi odpovedali.Kad ma niekto skusenost rada by som bola keby mi niekto odpisal. Ja trpim depresiou uz vyse tyzdna tak neviem co dalej, ci mi tie lieky zaberu.DIki jana ☹ 😒

emjee
15. jan 2009

lulu1502 • 35tt • Dnes o 10:59
Ahojte viete mi poradiť či je normálne že mám na konci tehotenstva depresiu a stále sa z niečoho obviňujem aj z toho čo som nikdy neurobila? Poradte prosím

mercy • 1d, 29tt • Dnes o 11:28
Lulu, možno máš podvedomé obavy z pôrodu a z materstva , je to normálna psychická reakcia. Určite skoč za psychológom a radšej však daj vedieť o tom nejakému odborníkovi.-Možno dostaneš rýchlo postopôrodnú depresiu.-ženy,ktoré to majú už v tehu majú k tomu väčšie sklony a budeš na čas potrebovať lieky.Ale možno sa to zvládne len s tou psychoterapiou

renika • 1d • Dnes o 11:44
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

lulu1502 • 35tt • Dnes o 11:54
Já nemám obavy z materstva já som sa naň moc tešila skôr ma prepadajú myšlienky.Bola som u psychiatričky a tá povedala že to je možno hormónami v tehotenstve a ak to neustúpi dá mi nejaké lieky a myšlienky budú fuč.

zmrzka1
24. feb 2009

ja som dostala neake depky teraz v poslednom trimestry ,ale ja by som nerada pchala lieky do seba a uz vobec nie antidepresiva podla mna to nie je dobry napad ved kolke z nas pisu ,ze to maju tak len treba dufat ,ze to prejde...ja mam teraz asi najhorsie obdobie...som citliva,je mi do placu citim sa prooste uplne cudne psichycky na dne a k tomu moj priatel je stale v robote ja som v zahranici a nemam tu rodinu ani znamych takze som na nervy zo vsetkeho ☹ ☹ ☹

adelii
7. jan 2012

Ahojte,vobec neviem,co sa so mnou deje.Na zaciatku tehu som bola stastna-prestastna,a to sme mimi ani nejako neplanovali,nechali sme to na prirode,no teraz mam pocit,akokeby som sa vobec netesila 😒 Neviem,cim to je,mozno tym,ze som chcela dievcatko a cakame chlapca...nechcem sa ruhat,mam uzasne tehotenstvo bez problemov a ja krava mam pocit,ze si toho nevazim ☹
Aj ked pozeram po nejakych vecickach,mam pocit,ze je este stale cas a nic nekupim (som v 24 tt).
Teraz,ked tu citam,ako sa maminky tesia,zhromazduju vybavicku,citim sa ako svina,ze sa neviem z maleho tesit.
Navyse,ked citam a pocuvam,ake je to narocne mat dieta,tak akokeby som sa nemala na co tesit ☹ Ked vidim kamoskine deti,skor mi lezu na nervy 😖
Ako sa tychto pocitov zbavit???Pritom som bola spociatku taka stastna...

yamdena
7. jan 2012

@adelii Ahoj, možná to způsobují těh. hormony, jak dlouho máš takové pocity? Třeba by Ti pomohlo myslet i na jiné věci, než je těhotenství, aby ses odreagovala - např. práce nebo koníčky, jdi na kafe s kamarádkami a bav se o netěhu tématech..

To sebeobviňování je vážně zbytečné - každá těh. prožívá jinak, nakoupíš výbavičku později, no a? Nesrovnávej se s ostatními, někdo má stavy euforie, další depky, s některou ženou to ani nehne.. A speciálně v tématech "společný termín" se sdružují ženy, které těh. prožívají hodně intenzivně, ale tak to prostě cítí ony a jestli ty ne, tak to jednoduše nečti - osobně po nahlédnutí do svého termínu vždycky zjistím, že jsem jaksi pozadu 🙂

BTW Mně (některé) cizí děti také lezou na nervy a vždycky tomu tak bylo 🙂, bohužel, těhotenství jaksi nedělá z rozmazlených uřvaných děcek andílky 😅

Takže ... jestli si nepovídáš s bříškem, nehladíš si ho a nemáš doma ani jedno body, tak se tím zatím vůbec netrap. Na začátku jsi se přece těšila, ne? Snad je to jen takové období, které časem odezní (můžou za tím být skryté obavy z toho, jestli mateřství zvládneš atd.). Kdyby to ale trvalo déle a negativní pocity se stupňovaly, neváhej a obrať se na odborníka v těchto věcech 😉

eri28
8. jan 2012

tak ako pisu baby, plac neschopnost, pocit menejcennosti, nedovera apatia, nic sa nechce a neda, nesustredenost na bezne veci, bezmosnost, strach, beznadej mozno az k pocitu na samovrazdu silne bezne depky, ale aj v tehu............ 😝

adelii
8. jan 2012

@yamdena dakujem za povzbudive slova 🙂 raz som v pohode,raz taketo nalady 😒 snad sa to zlepsi....
@eri28 znie to hrozne...dokonca pocit na samovrazdu,ale mas pravdu,toto su priznaky depresie....to nastastie az take nemam,snad ani ty nie...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre