Aké máte pocity pred pôrodom?

evicska
10. jan 2007

viem ze sa tu uz okolo porodov vela popisalo, ale chcela by som sa spytat na vase pocity pred nim...ako sa nan pripravujete ako velmi to prezivate...bojite sa? alebo na to ani nemyslite 😕

tinockaaa
10. jan 2007

evicska,
ja sa momentálne na pôrod strašne teším. v takej polovici tehotenstva som z pôrodu mala panický strach ale momentálne som už týždeň po termíne a to čakanie je ubíjajúce. už by som to chcela mať za sebou a chcela by som svoju dcéru vidieť a držať na rukách. 🙂

danka2
10. jan 2007

ja sa na porod teším prežili to iné prežijem to ija 🙂 len nech to je už za mnou a mm bábo v náručí. Bábo nejak musí von takže v pohode. Strach samozrejme trošku je aj taká neistota čo ma čaká ale.....tak to musí byt 🙂

titkovamiriam
10. jan 2007

Ja som sa na vsetky tesila!!!!Aj ked clovek prvi raz nevie ake to je, no ked je dobry lekar,tak vsetky dalsie su super.

lindda
10. jan 2007

ak mozem ja za seba tak ja sa tiez dost bojim, ale tiez by som to uz chcela mat za sebou,,,, to funenie a nespanie s tak mi uz troska lezie na nervi takze strach tu je ale aj radost nech uz to mam za sebou 🙂

lindda
10. jan 2007

tehulky mali ste niektora bolesti brucha ako na hnacku alebo take podobne ?? ja uz to ma treti den myslela som ,ze som nieco zjedla, ale to by asi netrvalo tri dni ?!

andrea.m
10. jan 2007

linda ja som minulý týždeň mala 3 dni bolesti aj prehánky a prešlo to.včera na poradni bolo všetko ok.
prvého pôrodu som sa veľmi bála,nakoniec bola sekcia kôli polohe zadočkom,teraz to nestíham riešiť tak sa ani nebojím.ked to príde budem rodiť a hotovo.

loren
10. jan 2007

tinocka pri kom ides rodit? mas vybaveneho doktora?

adetka
10. jan 2007

ja som sa bala... ked som nan myslela... co sa s pribudajucimi tyzdnami zvacsovalo (do priblizne 36 tzydna som nan takmer nepomyslela)... nepripravovala som sa nijak... dokonca ani na pripravu som nechodila... nemasirovala som si hradzu... nepozerala videa s porodmi... pre istotu 😉

zaroven som sa strasne tesila na malu... vo chvili, ked mi odtiekla voda som vsak svojmu brusku povedala..."este dnes nieee, esta mas caaas" (islo len o strach a zaroven som milovala svoje tehotenske brusko)...

ninocka
10. jan 2007

ani ja som nepozerala, ziadne porody a nezamyslala som sa nad tym ked to prislo musela som to proste vydrzat

lindda
10. jan 2007

andrea no dufam ze to prejdem mozno je to iba najaky podvedomy strach s porodu 🙂 vies prvorodicka a ja som naozaj dost pokakany tip co uz taka som 😀

maca21
10. jan 2007

ahojte, ja chcem strašne rodiť, tiež som nechodila ani na prípravu, jednoducho sa nestresujem, rodiť budem prvýkrát tak si to chcem užiť, len mi je už dlho, malému sa akosi nechce ísť na svet.

myslím, že si hlavne netreba pôrod plánovať, lebo ak to nevyjde môžte byť z toho sklamané 😉

ramzesa
10. jan 2007

Tak ja uz mam oba porody za sebou (nastastie dobre dopadli), ale rada by som este nejaky ten jeden absolvovala v buducnosti... Pred prvym som trosku rozmyslala, co ma caka, ale velmi som sa nestresovala.A tesne pred porodom som bola taka stastna, lebo som sa uz nevedela dockat. Bola som velmi zvedava. A pred druhym? V sanitke som si vybavila prvy porod, nastastie bol rychli a v pohode, ale ajtak ma to trosku zmiatlo... ale cely cas som sa usmievala ako prihlupava. Prenasala som dva dni, tak som uz bola velmi nedockava. Nastastie babulka na seba dlho nenechala cakat. Len len ze sme to stihli do porodnice. A myslim, ze pred tretim sa budem obavat prave toho, aby som neporodila doma... brrr, co by som si pocala 😒 😕 😅
Nebojte maminy 🙂

biela.pani
10. jan 2007

Ahojte, maca, máš pravdu, pôrod si netreba plánovať. Ja som ten prvý neplánovala a prišlo to na mňa hneď ráno - prvý deň po termíne. A to som bola v deň termínu u doktora a on mi povedal, že to ešte na tak skoro nevyzerá. 😲 Ten druhý za mňa naplánovali doktori (problémy).

maca21
10. jan 2007

biela.pani ja som na tom podobne lekár stále tvrdí, že to tak skoro nebude, už mám z toho traumu, ale teraz si ma potešila dúfam, že aj ja ráno budem sedieť v aute smer pôrodnica 🙂 😀

biela.pani
10. jan 2007

Doprajem ti to. Tie posledné dni sú už trošku únavné, hlavne kvôli tomu stálemu čakaniu a sledovaniu sa, či to už môže byť nejaký signál. Tak veľa šťastia 🙂

maca21
10. jan 2007

ďakujéééém, presne tak, ja už si nahováram všetky príznaky, len stále akosi neprichádzajú ešte raz ďakujem!

evicska
autor
11. jan 2007

tak vidim ze kazdy to preziva po svojom, ja som sa doteraz tiez tym velmi nezaoberala lebo sa tesim na male...ale z casu na cas to pride ze co ak...ale lepsie na to ani nemysliet..inak...bolel niektoru z vas pupok..mna vcera strasne 😲

vavka33
11. jan 2007

No ja sa svojho porodu dost bojim,asi preto,ze ten prvy bol strasne dlhy a vycerpavajuci,tak mam strach,aby sa to neopakovalo.A tak isto stale cakam na to,ako to zacne a kedy a to je take ubijajuce.No som uz vycerpana z celeho tehu a rada by som mala malu v naruci,len keby to slo bez toho porodu 😀 😀 😀

ninocka
11. jan 2007

vavka daj na moje slova budes mat ovela lachsi a kratsi

lindda
11. jan 2007

vavka taky púocit mat ked si uz rodila ani nestras vies ako velmi sa bojim ja ,,,,, 😝 drzim ti vsetky palecky aby si sa netrapila dlho 😉

vavka33
11. jan 2007

Linnda,ja si to s tebou vymenim-lepsie je nevediet co ta caka 😉

certica
11. jan 2007

vavka, tak teraz si ju vyplasila este viac 😲 😀

vavka33
11. jan 2007

ale nevyplasila,snad ma pochopila. 😀

certica
11. jan 2007

ved prave - ze pochopila 😀

vavka33
11. jan 2007

Hm,asi je dost velka a vie,ze to nebude prechadzka ruzovou zahradkou,aj ked ja by som sa rada presla aj za nu. 😀

certica
11. jan 2007

dnes proste jedes, tipujem to na prve, zato jasne priznaky nastavajuceho porodu 😀

vavka33
11. jan 2007

CErti,nejeduj ma 😀

certica
11. jan 2007

nejedujem, ja sa praveze musim smiat, lebo presne takto nastartovana byvam den pred kramami 😀 😀

lindda
11. jan 2007

jasne , ze si ma vyplasila 😀 ale co uz inak to uz von nepojde 🙂

evicska
autor
12. jan 2007

mozete mi niekto povedat preco ma boli pupok 😅 nie vzdy ...vacsinou tak ku veceru

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre