Ako sa mám tešiť z bábätka, keď máme stále dlhy?

karap
27. okt 2011

Mam manzela,2 deti a cakam tretie.Sme v strasidelnej financnej situacii,ktora sa taha uz od zaciatku roka.Nie a nie sa vyhrabat z bahna.Doteraz som obvinovala muza,ze nemame penazi [len v mysli,do oci som mu nic nepovedala]no prave dnes som si uvedomila,ze nie on,ale JA som vinna!
Zaciatkom roka som zatuzila po tretom dietati,hoci aj vtedy sme zili od vyplaty k vyplate.Manzel najprv nechcel ani pocut,potom som ho ,,zlomila,,2 tyzdne sme sa milovali bez ochrany,no zakazdym sa ma muz spytal,ci to naozaj chcem a ci si uvedomujem,ze budem sama z 3 detmi,lebo on bude stale v robote.Chcela som.Po tych 2 tyzdnoch povedal,NIE.Pockame z tretim dietatom par rokov.Zduvala som sa za jeho ,,zradu,,No my sme za tie 2 tyzdne dieta splodili.Ja som si medzitym uvedomila,ze ma vo vsetkom pravdu,takze pozitivny tehotensky test uz nebol veru radostny.No co uz.Muz to zobral v pohode,ze nejako to zvladneme.
No teraz,tesne pred porodom je nasa financna situacia este horsia,mame na krku exekucie,muzovy sa cely rok nedari v praci[hoci sa snazi]a ja si uvedomujem,ze keby som netrvala na dietati,mohla som nam pomoct,dat mladsieho syna varovat svokre[starsia dcera chodi do skolky]a ja som sa mohla vratit do prace.Urcite by sme sa vyhrabali z dlhov.....Boze,co som to vykonala?
Ako sa mam tesit z babatka?

zabka88
28. okt 2011

@hadassah úplny súhlas.. otázne, či aspoň na staré kolená sa tie matky zbadajú, ale i tak budú to svoje milované stále ospravedlňovať..

anjelicek26
28. okt 2011

@hadassah - chybicka. Zasa niekto vidi vsetko biele a cierne. To, ze mojim detom nic nechyba neznamena, ze za ne riesim vsetky konflikty, ze si nemusia svoje zivotne "bitky" vybojovat same, ale su veci, kde proste potrebuju pomoct a tam budem pre ne vzdy JA ako matka k dispozicii.

Nie kazde dieta z lepsie situovanej rodiny je vydieracsky rozmaznany fagan 😕 Sorry ale moje deti su slusne, vychovane, prijemne... presne vedia, kde mame hranice vo vychove.

Nie kazde najslabsie dieta bez podpory rodiny si to vyzameta same a bude zivotaschopne. Skor su tam pripady skorych tehotenstiev u mladunkych dievcat, ktore sa takto snazia "vytvorit" si nejaku rodinu, su tam problemy s depresiami, pokusmi o samovrazdu, skore odchody zo skol, tulanie sa (lebo rodicom je to aj tak suma fuk), zaskolactvo, chlastanie, fajcenie, vsetko to, na co by si matka bodyguard sakra dupla, aby to tak nebolo 😝

hadassah
28. okt 2011

@zabka88 tak tak, vždy ich budú obhajovať, je to nepochopiteľné. Ale poznám. Tiež to máme v rodine. Moja mama sa denno-denne stará o svoju matku, ale pre ňu bola naj vždy iba staršia dcéra, ktorá jej ledva zatelefonuje na narodeniny a vidí ju 1x za rok. A starká sa mojej mame nikdy nepoďakovala, ale zato cirkus vie narobiť na celý dom, keď jej kúpi iný chlieb v potravinách, ako si ona zmyslela. No otras.

hadassah
28. okt 2011

@anjelicek26 nepoznám tvoje deti, nekomentujem tvoju rodinu.

zabka88
28. okt 2011

@anjelicek26 ahoj, asi sme sa nepochopili celkom, my nezovšeobecňujeme, len píšeme o pre nás nepochopiteľných prípadoch keď matka má viacero detí a jedno z nich nezdravo protežuje oproti ostatným. Jasné, že je to na deťoch či a ako sa s touto situáciou vyrovnajú... .

katka888
28. okt 2011

@karap
ako sa mas tesit z babatka? jednoducho, predstav si jeho male rucky, jeho usmev, tvaricku, predstav si ako papka tvoje mliecko a ako je to vasa najkrajsia spolocna chvila, predstav si ako pomaly zdviha hlavicku a vydava prve "grrrr..."
a najdolezitejsie, zacni pre neho ZIT a to hne dteraz. ziadne smutky, ziadne obavy, ziadne stresy. v danej situacii potrebujete byt ty a manzel zdravy, ak ochoriete, bude to este tahsie, ak sa budete stresovat v konecnom dosledku uskodite celej vasej rodine.
hned teraz musis zmenit svoj pristup k "problemu", ako tu uz jedna babanka krasne napisala: " nie je problemom situacia, ale to, ako sa na nu pozerame" ... zivot je sinusoida, raz si hore a raz dole a to co vysielas do vesmiru, sa ti vrati aj s urokami... ak sa budes lutovat a stresovat, vesmir ti posle kopec dovodov na stres a sebalutost. ak das hlavu hore a zmenis myslenie,zacnes vidiet riesenia, cesty z toho kruhu, tak vesmir ti tie riesenia posle. ze somarina? vsimni si, cim viac sa smejes, tym viac usmevov okolo seba vidis, vim viac sa chmuris, tym viac chmuriacich ludi stretavas.. tehulky vidia vsade same tehulky, ale mamicky s kocikmi uz najma mamicky s kocikmi.. vidis to, na co myslis, v com zijes... cize mysli a zacni prezivat, to, ze riesenie najdete a to riesenie pride.
nezastavam nazor zeniciek co tu len opisuju rozliate mlieko.... stat sa stalo, analyzovat nema zmysel, to ta nikam neposunie. a ze ste nemali mat tretie? a preco nie? kde je napisane, ze dieta ma ist len do rodiny, kde maju velky byt, moderne zariadenie a denne kaviar na stole / rpe tie, co sa do mna idu obut, pisem obrazne /.
vravi sa, ze panbozko ti nadeli len to, co unesies, takze to urcite zvladnete, inac by vam tretie babo nedoprial.
jedna vec je zivotna situacia, ktora je ako aprilove pocasie, kludne ste sa mohli mat super, spravit si tretie babo a ups, o mesiac by nebodaj prisla taka tragedia, zeby ste sa nespamatali.... radsej ani neopisujem co hrozne vas mohlo postihnut aj keby ste zili v luxuse... od skrachovania az po .... nebodaj
na strane druhej, kde je napisane, ze o rok nebudete mat situaciu ovela lepsiu? co ak prave toto tretie babo a starosti s jeho uzivenim vas donutia v zivote k takym krokom, k takym zmenam, ktore vam prinesu uplne iny, ovela lepsi zivot? ze prave tato situacia je tym "kopnutim do zadnice", aby ste urobili zmeny, ktore vam ten zivot zlepsia?
zivotna situacia sa meni a nikdy nevies, co ta caka o mesiac, ci budes jest kaviar, alebo spat pod mostom, ale dieta, dieta je tu pre teba a bude cely zivot a da ti to, co by ti ani 1000 luxusnych veci, ktore by si si dopriala ak by si neminula na dieta, nikdy neda.
osobne si mylsim, tes sa na babo, zmen myslenie a hladaj cesty, rieisenie pride.
a prvy krok bol, ze si si prisla sem po nejaku "pomoc, podporu, radu, povzbudenie"... nadej umiera posledna, len sa nevzdavajte !
kto si povedal, ze byt chudobnym a byt bohatym nas stoji rovnake mnozstvo energie, tak naco ju minat na to, byt chudobny?
u teba plati, trapit sa sebalutostou, alebo hladat riesenia ta bude stat rovnake mnozstvo energie......zacala by som tym, ze sa zacnem na babo tesit

hadassah
28. okt 2011

@zabka88 presne tak, hovoríme tu to inom. Nie je pomoc matky ako pomoc. Keď píšem o chorom protežovaní detí, mám na mysli konkrétne veci z mojej rodiny, alebo mne známeho okolia, kde sa matka išla zruinovať kvôli mladému hajzlíkovi narkomanskému, alebo otec dotoval lenivú dcérenku, kúpil jej byt, zariadenie + mesačné vreckové, aby to mala z čoho financovať (hádam len nepôjde mladá robiť) a o byt skoro prišla v exekúcii, lebo vreckové preje......... a neplatila ani len účty a otec zase potom zachraňoval to svoje "milované" dievčatko. A na to vezmem jed, že práve táto malá mrcha sa na otca v starobe vybodne. O tomto sa tu bavíme.

hadassah
28. okt 2011

@katka888 pekne si to karap napísala, určite ju to povzbudí, ale ja mám dojem, že ona sa nemá čo teraz zaoberať svojimi pocitmi k nenarodenému dieťaťu, ale tým, čo aj s mužom spravia, keď ich nehnuteľnosť dajú do verejnej dražby kvôli nesplácaniu a ocitnú sa na ulici aj s tromi deťmi.

katka888
28. okt 2011

@hadassah
neviem podrobnosti jej exekucie, cize neviem tym smerom poradit, a uz ine baby pisali, aby v prvom rade sla tam, odkial jej exe hrozi a rieisla to, najlepsie vcera.
myslim si, ze potrebuje v prvom rade zdvihnut hlavu hore a zacat s mm makat nad rieseniami. a myslim si, ze dobre ze tu napisala, ak jej co i len jedna veta ktorej kolvek prispievatelky pomohla sa nastartovat, zdvihnut "zadocek" a ist riesit situaciu, zamyslat sa a hladat riesenia, tak to cele malo zmysel.
pevne verim, ze ak sa obaja k tomu postavia s cistou hlavou bez sebalutostim, nariekania a pod. tak cesticku, hoc aj uzku,najdu

canama
28. okt 2011

@hadassah @zabka88 jaaaj baby, presne to tu pisete, bohuzial to tiez poznam aj zo svojho okolia a aj sama na sebe. ☹ Nie som este matkou 2 deti, tak nechcem sudit, niekto mi to uz raz vravel ze sa neda lubit 2 deti uplne rovnako a potom je to len o sile charakterov, ci to rodicia ustoja alebo sa to cele zvrtne a zo slabsieho sa stane lenivy, vychytraly a vyuzivacny. pokial je to len o tom ze jedno dostane viac ako to druhe, tak sa s tym da zit, nikdy som od nikoho nic nechcela, mam 2 ruky, 2 nohy a 1 hlavu, tak ich staci len zacat pouzivat a aspon sa clovek viac moze tesit z toho co dokazal. len horsie je to ked to "slabsie" dieta rodicov zadlzi....kto to potom bude platit?? ale to uz sme dost off topic. 🙂

staronova
28. okt 2011

@mata71 veľmi rozumný príspevok,len škoda,že vo väčšine prípadov si dievčatá, čo sú v takejto kaši nevezmú nič k srdcu.Radšej hľadajú výhovorky ako to NEJDE.

mata71
28. okt 2011

@staronova jaaj no to už musime nechat na nich,,,, 😉

frca
29. okt 2011

@karap,myslim ze teraz je uz neskoro na plac,mala si mysliet dopredu,teraz ti nezostava nic ine ako sa tejto situacii postavit,ale forum ti v tom urcite nepomoze,a myslim ze vsetko sa da vyriesit len sa musi chciet

tatiana1985
29. okt 2011

@karap myslite pozitivne, hladajte riesenia a hlavne neopustit sa ... baby tu ti dobre poradili 🙂 🙂
...aka je situacia u vas doma teraz? mate uz nejaky "plan" , riesenie, rozpravali ste sa s manzelom ako dalej?

adriana7
29. okt 2011

@hoogy , ja to posudzujem podľa seba, niekomu sa možno hneď po pôrode pracovať dá, ale ja som všetky svoje deti kojila prvé tri mesiace furt, čiže každú polhodinku, hodinku, niky som nemala (teda okrem noci) viac ako 2 hodinový odstup v kojení, takže ja si to predstaviť neviem... 😒
...a keď som mala len dve deti, tak som si myslela, že tretie zvládnem ľavou zadnou, ale hups...ale asi mi dajú za pravdu len maminy 3 a viac detí, že toto je už teda riadny záprah (a to nechcem strašiť, pekný, šťastný ale predsa záprah)

teddynko
15. nov 2011

@karap ahoj, len som sa chcela opýtať, máš už bábenko? Budem rada, keď sa ozveš a dáš vedieť, ako sa máte..

stacinka69
19. feb 2017

Kde tu nájdem na MK výpomoc mamičkám čo sú tehu?

slimstar
19. feb 2017

Raz sme hore, potom dole. Tešte sa na bábätko, nejako to spolu zvládnete. Žite teraz a v prítomnosti. Život je ako horská dráha, nedá sa byť stále len dole. Dieťatka by som sa nevzdala. Radšej by som niečo vyrábala a potom sa zamestnala, možnosti určite budú. AK vás ťahajú exekúcie, vyhláste osobný bankrot po novom, ktorý začne platiť tuším od marca. Pomôže vám centrum právnej pomoci. Veľa šťastia a zdravia vám prajem.

slimstar
19. feb 2017

@katka888 pekne napísané. Naozaj, ak sa usmievam, usmieva sa aj okolie. Vidím všade tehulky a maminky aj ockov s kočíkami, až sa čudujem koľko detí sa okolo mna každý deň tmolí v tomto období. 🙂

slimstar
19. feb 2017

to je divné, na profile má fotky, kde sú tri deti a v krátkych správach, že chodí na 12 tky. Téma je zakladaná dnes ?

zuzu15
19. feb 2017

Téma je z 27.10.2011.

slimstar
19. feb 2017

@zuzu15 aha mna pomýlil dátum, pod nadpisom. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre