Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

zuky
5. júl 2008

... ahojte kočky, tak ja som pribrala v prvom tehu 30 kíl (z 52 na 82), vôbec som sa neobmedzovala..o polnoci zmrzka a tak, no a úplne späť som sa nevrátila,nejaké 3 kilečka navrh zostali, a zbytok som tak rok a pol zhadzovala...10 mes. počas kojenia bez aktivity, až keď som prestala kojiť, začala som cvičiť
A teraz som 2. krát tehu a zatiaľ mi býva strašne zle, čo som predtým nepoznala, tak sa hádam prejedať nebudem 😕

adrina
5. júl 2008

ja hlásim..37tt a 13kg navrch....

muriel293
5. júl 2008

ahojte tak ja zas hlásim že ako úplne prvé som hneďka začala priberať a zväčšili sa mi dosť prsia-to je normálne takto hneď na začiatku? a to akože budem takto rásť celé tehotenstvo alebo sa to mieni aj zastaviť? neprežieram sa,jem tak ako predtým tak tomu dosť jasne nechápem.Neviem si predstaviť čo bude o pár mesiacov keď už teraz mi je kopa vecí tesných! 😒

felixko
5. júl 2008

muriel ja som tiež najviac pribrala na začiatku, v druhom trimestri menej ako v prvom, hneď na začiatku som badala, že sa mi dosť zväčšili prsia a pribrala som hlavne v hornej časti tela. tiež som sa bála, že ak to tak pôjde s váhou stále ako na začiatku.. ale od poradne k poradni priberiem vždy asi kilo, kdežto na začiatku to bolo aj 2,5 kg.

muriel293
5. júl 2008

felixko: no tak dúfam že aj somnou to bude nejako tak ako s tebou,to by som ešte prijala. Vieš ja mám ten problém že priberám do pŕs,bokov a brucha a inam nie a strašne sa bojím že sa po pôrode toho už nezbavím-to by som musela mať inak hyperaktívne dieťa aby som sa zbavila kíl xixi

felixko
5. júl 2008

na bokoch mám pekných pár cm navyše. ale je to skôr výplň brušnej dutiny všetká tam natlačená, pretože mi to nepríde ako nejaký tuk,pretože keď si chytím boky, tak je to na dotyk tvrdé ako kameň.

muriel: akú si mala štartovaciu váhu? ja 62kg, teraz 70kg - ako manžel.

muriel293
5. júl 2008

tak to vôbec netuším,dlho som sa nevážila,5 týždňov som bola tehotná bez toho aby som to vedela,a hneď som začala priberať takže som sa rýchlo u lekára odvážila mám 73 !!!! a budem to sledovať!

muriel293
5. júl 2008

a ešte ma strašia že určite budem mať veľké dieťa keď aj som taká veľká! 😠 (178cm,73kg-zatiaľ)

heppu
5. júl 2008

ja hlasim +14

zuzanqua
5. júl 2008

no baby ja som v 34 tt doteraz som pribrala nejakych 11kg ale ja neviem preco ale za sladke by som priam zabijala. ja ked cez den nezjem nieco sladke som normalne nervozna, mam take stavy ako fajciar ktory si chce zapalit a nema pri sebe cigagetu

levik82
5. júl 2008

Ahojte, tak sa pridavam. Som v 27tt a mam plus 6 kg. Zatial... Niekedy sa to nepohne aj dva-tri tyzdne a potom v pribehu vikendu zrazu skoro plus 2 kg 😒

avanka
5. júl 2008

Ahojte, ja som pribrala v tehotenstve 11 kilo a po prichode z nemocky mi ostalo len kilo a pol...takze ziadne strachy

petule.h
6. júl 2008

zatím mám 6,5kg 37tt, u prvního 9kg

muriel293
6. júl 2008

včera som sa na návšteve vážila a navážila som o dve kilá viac!!!!! zošaliem!!! 😠

felixko
7. júl 2008

muriel nebooooj, aj ja si pamätám ako som v priebehu veľkej noci za jeden víkend pribrala 2 kg. a bolo mi z toho do plaču. teš sa na bábätko, veď potom to zhodíme..

pinco
7. júl 2008

muriel, neboj sa, tie prve tyzdne su take zvlastne. Este nic na tebe poriadne nevidno, ale vaha stupa. To je viac krvi v organizme a naliate prsia 😉 Bud hlavne v klidku.

andy21
8. júl 2008

Ahojte tak já 1,5 kg, ale bříško mám pěkný, tak si myslím, že se mimi má dobře 😉

mywiel
8. júl 2008

+12kg 🙂 😉

andy21
8. júl 2008

mywiel ty jsi jak z příručky, to je pěkný 😉 🙂

mywiel
8. júl 2008

Andy ja som pred tehu uz mala par kilo na viac takze lepsie ze som v prvom trimestri 5kg schudla a potom pribrala tych 12kg len, lebo inac by som bola ako slonik... 🙂

ifuska
8. júl 2008

ja som na poslednej poradni nechapala, do 19tt +4kg a do 23tt +6kg k tomu !!! 😨 Radsej som sa od vtedy ani nevazila 😒

mywiel
8. júl 2008

Ifuska neboj to nemusi byt len tuk, maternica sa zvacsuje a tiez viacej vazi, prsia, viac krvi a ja zadrzujem navyse vodu, mam slonikove clenky takze ziadny stres. 😉

ifuska
8. júl 2008

Mywiel ja ani moc nestresujem, len to bol pre mna SOK!!! Je pravda, ze brusko mi vykuklo az poslednom case, ale co sa deje s mojimi prsiami- tak to uz je privela 😠 . Aspon moje problemove partie sa nejako nezvecsili(t.j. boky a stehna) Mam 10kg naviac a mne sa zda, ze mi narstlo len brucho a prsia 🙂

mywiel
8. júl 2008

Tak brucho a prsia su v pohode... 😉 😀

muriel293
8. júl 2008

no baby,tak ja som včera listovala v knihe o matke a dieťati kde je podrobne rozpísané kedy a koľko sa asi priberie v tehotenstve a poviem vám len jednu vec-mne to vôbec nejde podľa tej knihy. Podľa nej by to na mne ešte vôbec nemalo byť vidno a brucho by sa mi malo začať robiť tak kolo štvrtého mesiaca! Prsia by tiež mali byť také ako boli!!! hahaha tak ja neviem,asi som iná! Som v druhom mesiaci a ktokoľvek ma uvidí v obchode: jeeeej ty si tehotná???? takže asi to už na mne je dobre vidno!!!! plus keď som si čítala koľko ešte priberiem tak asi vybúrame ešte jedny vchodové dvere a do pôrodnice ma odvezú žeriavom!!! 😠

levik82
8. júl 2008

Inak co sa tyka prs, tak mne narastli uz v prvom mesiaci aj hadam. V podstate sa najviac menili v prvom trimestri, teraz sa mi uz zdaju stale rovnake - velke... 😉 Niekedy az prilis. Oni nie su nejake konske 😀 ale prilis velke prsia ja nemusim, hehe.

malaskoricka
8. júl 2008

8tt+4d...a mame 2kilecka nahor 🙄 😵

snezenka123
8. júl 2008

34+3 a mám 14 kg nahoře a 105 cm přes pupík. Jen dufám,že už teď ta váha nepoleze moc nahoru,i když spousta lidí říká,že poslední měsíc se břibírá nejvíce 😖 tak uvidíme... 😉

mywiel
8. júl 2008

Praveze posledny mesiac sa uz tak nepribera aspon mne sa vaha ustalila. 😉

blau
8. júl 2008

No ja som pribrala za 40tyzdnov 25kg hrozne,ale som bola cela napuchnuta aj maly bol velky valibuk.Mala som planovany cisarsky lebo bol hlavickou hore ale on ked mal 3,6kg sa mi zas otocil spravne tak ako ma byt)bolelo to ,to salto=zvladli sme to.Bola som narovnako tehotna so svagrinou a ju uz pomaly hresila doktorka ze nech nepriberie viac ako 12kg.Ona rodila tu na sk a ja som rodila v rakusku)zijem tam(.Ked som sa pytala dr.kolko mozem pribrat tak povedala ze to je individualne a ziadne presne cisla mi nepovedala a ani sa nikdy nepozastavila nad tym, ze som tolko pribrala.Pred tehu 5okg a pri porode 75kg.Teraz po 4mesiacoch mam svoje kilecka naspat a brusko bez strii.Odporucam mazat a mazat)minula som 6flasiek oleja) Takze suhlasim aj s tebou mracik :Zdravo sa stravovat a natierat sa 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre