Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

dejna3
8. júl 2008

ahojte. Ja som bola pred týždňom na poradni a doki ma brzdil s priberaním. Od začiatku som pribrala cca 10 kg (pred tehu asi 55 kg). Nie som z toho ani ja nadšená, lebo sa mi to ukladá hlavne na zadok a stehná 😠 a bruško mám malé ... Ja ale fakt neviem, prečo tak veľmi naberám, stravujem sa tak, ako pred otehotnením, teraz v tých horúčavách dokonca ani nebývam hladná... sladkosti žiadne (našťastie mi úplne prestali chutiť) a pohybu mám tiež, myslím, dosť. Tiež sa mi ani nezdá, že by som bola opuchnutá...
Je to ale paradox, celý život počúvam, aká som chudá a ako by som mala pribrať a teraz takto 😕

tunylyk
8. júl 2008

trochu som vás počítala,po dnešnom vážení máme +8,5kg.2kg za posledne 3týždne,normálne veľký skok 😀 uvidíme čo na to doki

holly1
9. júl 2008

jen tak pro zajímavost:

Jaký má být celkový přírůstek těhotné ženy?
Celkový přírůstek hmotnosti těhotné ženy činí přibližně 8–12 kg, v ojedinělých případech může být vyšší, a přece nemusí být známkou choroby.

V případě, že by těhotná žena během jediného týdne přibrala více než půl kilogramu na hmotnosti, doporučí lékař v poradně příslušná opatření: úpravu stravování, omezení příjmu tekutin atd. Proto se tělesná hmotnost těhotné ženy zjišťuje při každé návštěvě poradny.

Pro ilustraci uvedeme, jak vzniká celkový přírůstek hmotnosti ženy, která porodí dítě vážící 3300 g.

hmotnost plodového lůžka přibližně 500 g
hmotnost dělohy se zvýší přibližně o 1000 g
hmotnost plodové vody 1000 g
hmotnost plodu 3300 g
hmotnost zvětšeného objemu krve těhotné ženy 500 g
hmotnost rozmnožené tekutiny v tělesných tkáních 2000 g
hmotnost prsů se zvýší přibližně o 500 g
celkový přírůstek hmotnosti tedy činí přibližně 8800 g

jaja257
9. júl 2008

Ja Vam normalne zavidim take pomale priberanie. Ja som za posledny tyzden pribrala 1kg a spolu je to zatial 3kg, lenze do konca je este dlha doba a vobec ja som typ ktory tazko chudne a vsetko sa mi uklada na zadku, stehnach a bokoch. ☹ a vaha 8 az 12 kg u mna urcite nebude realna, pretoze nanestastie mi chuti hlavne sladke a hlavne vecer 😝 ☹

pinco
9. júl 2008

muriel, ty si prípad 😀 Ved sa neboj, dáky žeriav ti už zoženú 😉

ja som v 35 tt a mám plus 11 kg. A teraz sa mi to dáko rozbehlo 😒 To bude tými sladkosťami, ktorými sa ládujem, ale neviem si pomôcť 😅

levik82
9. júl 2008

No, ja dokazem pribrat za vikend aj 1,5 kg. A tiez nemam pocit ze by som sa nejak prepchavala 😕 Taky "strop" som si dala ze by som nechcela pribrat viac ako 15 kg. Zatial plus 6 a nejake drobne... Ale tak kebyze to malo byt viac tak dietovat tiez nebudem...

heppu
9. júl 2008

levik ja som si tiez dala strop +15 a zatial mam +14 tak hadam nepoleziem vyssie

muriel293
9. júl 2008

pinco: no podla mňa ja budem mať plus 11 kg už onedlho! pomaly sa budem báť vyliezť večer na manžela sakra! že ho pridusím alebo čo! urputne sa snažím "nežrať" ale môj problém je ten že som stále hrozne hladnáááá a svoje tehotenstvo som vytušila aj tým že som skúšala akurát držať jednu super diétu,ktorá by za iných okolností nebola dáka na nevydržanie ale som bola furt hladná pri nej-bolo mi to divné...som nedočkavá,zajtra sa u gynoša šlahnem na váhu a prídem vám tu oznámiť svoje plus-už teraz ma mrle žerú,som zvedavá čo mi povie! 😠

pinco
9. júl 2008

muriel neboj sa, mne sa chute aj apetít počas celého tehotenstva veľmi menili, takže možno teraz si hladná a potom ti nebude chutiť, tak to zrovnáš 😉 A veď sú aj baby, ktoré priprali vyše 20 kg a v pohode to schudli, tak sa teraz netráp. Keby si mala tieto začiatky tráviť nad záchodovou misou ako ja, tak by si asi radšej brala ten apetít 😅

waitinka7
9. júl 2008

No ja som pribrala tych 12 kg a v sobotu mám termín, takže myslím, že je to OK.

enynka1
9. júl 2008

Jaj baby, mne byvalo od zaciatku tehu do nejakeho 15tt dost zle a nexutilo mi jest, dokonca som schudla dve kila, no ale teraz som v 28tt a uz mam navrch 13 kilo, co je podla mna za tie tri mesiace dost, doki mi sice nic nato nepovedal ale mne sa to zda fakt vela, a pritom jem normalne, neprepchavam sa a vecer uz nejem, tak ja neviem ☹

levik82
9. júl 2008

Waitinka super! Tolko by som brala ja ja 😀 A tiez neviem ako to je s tym priberanim. Vela moze byt ale aj dedicne - tak ako to mali nase mamky. Ale ja nezapadam do tejto statistiky, kedze moja mamka prve mesiace zvracala a ja nie a ona pribrala vyse 20 kil ak ma pamät neklame. Tak dufam ze u mna to 20-ka nebude... A meriate si aj bruska? Mne je smiesne ze mam v pase 90 cm 😀 A to som minuly tyzden mala este 85!!!

muriel293
9. júl 2008

pinco: no tak to chvalabohu ešte nemám také problémy,síce ma občas z niektorých vôní nadúva,ale ešte som nevracala a dúfam že nebudem-ani mamina moja nevracávala keď bola tehotná hádam to mám po nej uvidíme xixi :D

zipik
10. júl 2008

Ahojky, já mám nahoře zatím 3kg, ikdyž tak nějak nevím z čeho, moc toho nesním, je mi blbě, ale zase se moc nehýbu, protože mám polehávat 😒 . To bude asi ono.
Levik nestraš s mamkama, moje při mě přibrala 25kg, bojím. . .bojím

anaconda
10. júl 2008

moje 35kg, bojím, bojím ještě víc. Už mám 7 nahoře 😅

malaskoricka
10. júl 2008

tak moja mama mala pri mne 28kil nahor a pri bratovi "len" 23...
ale tak ako ona nechcem skoncit..

enynka1
10. júl 2008

ale baby nebojte, ja mam 13kg navyse a to som s priberanim este neskoncila urcite ☹

montinka
10. júl 2008

ahojte no ja uz mam 15kg navyse a uz hadam do porodu nic nepriberiem

muriel293
10. júl 2008

no ahojte,hlásim plus jedno kilo,malý má 14mm.....hm,doktor ma ubezpečil že s priberaním to bude aj horšie,už sa teším! 😀 😠

benitas
10. júl 2008

ja mam + 7-8 kg, som 29tt, v priemere mi to tak vychadza ze 1 kg za mesiac. Zo zaciatku som jedla dost vela, nebyvalo mi zle, takze mi chutilo. No teraz uz jem menej, lebo v tomto teple mi chuti najviac ovocie a stale som smadna.

buffinko
11. júl 2008

ja som dnes skoro zinfarktovala - do 25tt som pribrala 8kg a od poslednej poradne - 3tyzdne - mi skocila vaha o +7kg. je to normalne??????????????????, pomoc - to nemoze byt vsetko iba tuk, vsak nie???

ifuska
11. júl 2008

buffinko, aspon v tom niesom sama 😉 Do 11tt +1kg, do15tt +1kg k tomu, do19 +dalsich 2kg a do 23tt +6kg ako bonus- suma sumarum 10kg a to este neviem ako som na tom momentalne 😖 Uz som zvedava co mi ukaze vaha na najbl. poradni 😅

gapa
11. júl 2008

Ja som do 24 tt pribrala 3kg, teda najprv 2kg schudla a potom 5pribrala. No čo je dôležité, musím povedať, že nie som žiadne períčko. Vždy ma napadne, ked počúvam na poradni mamičky hovoriť váhu: "kde ostatné končia, my začíname!" 😀 😀
Totiž pri prvom tehot. som pribrala 17kg a schudla len 9kg, takže tých 8kilo mám navrch. Tak tú maximálnu váhu z prvého tehu snád neprekročím ☹ 😨 😵 😀
Aj ked podla začínajúcej chuti do jedla (teda hlavne na sladké) veru ani neverím!

muriel293
11. júl 2008

ja som sa lekára pýtala či budem neskôr menej priberať kôli tomu že tak naberám už teraz a on sa zasmial a povedal mi,že neskôr to bude ešte horšie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! fakt ma dojal! 😠

janula2008
11. júl 2008

Muriel, nejhorsi je to tak od 30 tydne 😀 ja pribrala teda celkem jen 14kg.(a z toho mala byla cvalda 3830g), ale gynekolozka me na kazde poradne perovala, jak jsem ztloustla, pritom myslim, ze to takova tragedie nebyla oproti me mati, ktera se mnou pribrala jeste jednou tolik 😀 .

felixko
11. júl 2008

baby, to fakt najviac priberiem od 30tt? doteraz mám 8 kg navyše.

janula2008
12. júl 2008

No, říká se, že do 30týd.přibereš tak polovinu celého přibírání,ale nechci tě děsit 😒 .Ale vždyť to máš už za pár, i kdybys ještě jednou tolik přibrala tak taky žádná tragedie ne...garantuju ti, že tím lítáním kolem malé pak vše do kila shodíš 😉 . Já už jsem pod váhou před těhu 😀 .

muriel293
13. júl 2008

moja milená polovička dnes ráno prirovnala môj prsník k dinke!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 som zvedavá aké pomenovanie nájde keď už nebude vhodné ani melón! 😀 😀 😀 😀 ale tak ubezpečil ma,že dinky má rád! 😀 😀 😀

kakusa
14. júl 2008

Jeeej baby nestraste , ja som doteraz pribrala 6kil ☹ do teraz som sladke nemusela a teraz ...by som vedela jest stale, musim si davat na to bacha,ale aj tak bed to by som mala potom pribrat podla toho, ze este do 30 len polovicu, tak asi 20 kil...
joj
😖 😠 ☹

buffinko
14. júl 2008

kakusa, ja som na tom bola podobne - ak sa ti da, sladke jednoznacne obmedz. vobec sa nemusi pribrat vela - castokrat si za to mozeme my sami. ved sme tehotne, tak si mozeme dat... treba jest primerane, v "normalnom stave" pri zvysenej konzumacii sa tiez dostavi jedno jedine - narast vahy. jednoducho neprezierat sa. ja som sa kruto poucila a teraz sa snazim jest viac s rozumom 😝 este si na tom velmi dobre, ked budes papat primerane, vyhnes sa mojmu osudu (za 3tyzdne +7kg) 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre