Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

mamamima
18. júl 2008

Majandra, aj pre to niešo robíš? či dar od prirody?

dvojka
18. júl 2008

mamamima-no víš jak mi je vždy trapně u doktorky když mi říká at koukám něco přibrat,že jsem hubená?Já se prostě ještě ted nedokážu pořádně nadlábnout a přibrat jsem už taky přibrala 5 kilo,jenže to na mě neni vidět,no! 😒

mamamima
18. júl 2008

pre teba je to asi tak ako pre nas čo rýchlejšie priberame ... ja som bola v 10 tt v poradni a ked som hovorila že už +2 kg tak som sa hanbila, ale neprežieram sa...takže ja ti zavidim dvojka...ty budeš kočka a ja malý slonik 😀 ale hlavne že budeme zdraví.

majandra
18. júl 2008

mamamima: jem ako predtym, nejem sladke, to som nemala rada, malo masa, len kuracie, masova som nikdy nebola....tak ja skor ovocie, zeleniu, aj to maso len kuracie, bebe keksiky s medom a orieskami.....inak sama sa cudujem, ze fakt zjem toho dost a na vaha nejde hore, len tak pomaly, ale keby som nebola tehotna a tak jem, hned je zo mna gula 😉

dvojka
18. júl 2008

mamamima-přesně tak,jen aby jsme i s miminky byly zdravé.Kila se po porodu sundat dají 🙂

majandra
18. júl 2008

a ja najviac tuzim po tom aby bolo zdrave 🙂 bojim sa o to malicke

mamamima
18. júl 2008

majandra prečo sa bojíš? máš dovod, či taký prirodzený strach? ja sa tiež bojím, aj mávam desne sny, už si pripadam ako blazon 😖

majandra
18. júl 2008

mamamima: ja som o prve prisla ☹ a preto je tam ten strach, a este som mala aj pad, sice nemam bolesti, ani som nekrvacala ale aj tak....v utorok mam poradnu, tak dufam, ze nebudem sklamana

mamamima
18. júl 2008

hm ☹ tak to ti verim, že sa bojíš...aj ja som o druhe prišla...v pokročilom teh. a teraz myslím na všetko možne a potom tie sny...nechcem na to myslieť, ale...ved to asi tiež poznaš...všetko bude dobre...aj moja sestra padla ked bola tehotna už asi v 8 mes na brucho a nič sa nestalo...babo je chranene, neboj.Držím palce.

majandra
18. júl 2008

mamamima: juj tak si ma ukludnila....som rada, ze je chranene, ja som o to prisla v 14.tt aj to pomocou mojej lekarky....ja som prve tri mesiace mala strasne sny, aj manzelovi sa o tom snivalo,ale chcem aby mi toto vyslo, dam za to vsetko.... 😉

kakusa
18. júl 2008

Neboj vsetko bude ok. Ja som sa v 3 mesiaci zviezla po schodoch...pocelych od vrchu az dole...nastasite je vsetko ok a urcite bude aj u teba...neboj

mamamima
18. júl 2008

vyjde neboj...a čo sa stalo? teda ak o tom chceš hovoriť...možno pomôžeš aj mne či iným aby sa to nestalo...

majandra
18. júl 2008

mamamima: S manzelom sme chceli babatko, tak som vynechala antikoncepciu, lenze co cert nechcel antikoncepcia mi narusila menst.cyklus, vobec mi nechodila menstruacia, neskor mi robili hormonalny profil, ten vysiel, tak, ze mam nizku hladinu progesteronu..nasadila mi lieky norethisteron na 3 mesiace, s tym, ze lieky neposkodia plod, po dobrati tychto liekov som opat nedostala, ale to som nevedela, ze som tehotna,meskalo mi to 10 dni, tak som zasla k nej, urobila mi ultrazvuk, povedala, ze tehotna nie som, pichla mi vyvolavacku nahradu agolutinu.Opat som nedostala, zacala som mat bolestive prsniky, strasne ma bolelo podbrusko. Isla som opat k nej za 14 dni od injekcie, ze opat nic. Tehotensky test bol negativny. Urobila opat ultrazvuk a bola som uz v 8.tyzdni tehotenstva. Ale mala som velke bolesti podbruska a bolesti hlavy, vracanie. Jednoducho to maternica chcela vytlacit von, udrzalo sa to tam do 14.tt a preto po druhykrat som isla neskor k nej, ze mi to meska, ale tehotensky test vysiel pozitivny. Takze tentokrat ziadna vyvolavacka, ziadne lieky nic,prislo to prirodzene aj menstruacia sa mi upravila. Ale bolo mi za tym smutno. Preto ten strach o to druhe, velmi to chcem.

majandra
18. júl 2008

kakusa: ja som tiez na zaciatku tehu spadla zo schodov, toto bol uz druhy pad ☹

mamamima
18. júl 2008

Hm, to je teda smutne...takže keby ti zistila skor že si tehotná, bolo by všetko ok? Dufam, že si lekarku zmenila...mne zistil že som tehotná UZV a bola som len v 5tt, to je divne, že ona to nevidela...neboj, teraz to dobre dopadne...už sme si vytrpeli, už musí...

majandra
18. júl 2008

myslim, ze by to bolo v poriadku, lebo lekar, ktory ma prijimal som sa ho to pytala, on sa az zhrozil, ze preco to tak spravila...ostal v nemom uzase....lekarku som nezmenila, ale zatial robi ako ostatni doktori a tentokrat to videla, isla som trosku neskor, tak som bola rada, ze nebola opat slepa 😉

mamamima
18. júl 2008

no ja by som jej už neverila 😒

majandra
18. júl 2008

poznam jednu lekarku a s nou aj konzultujem par veci, a v pohode, vies kolki lekari pochybili?? Mozno by som sa dostala este k horsiemu. Ozaj ty si citila stale pohyby babatka pri prvom?

mamamima
18. júl 2008

Ano, máš pravdu, čo sa má stať sa stane...ale aj tak by som jej neverila, aj ja som potom zmenila lek. Tie pohyby, to je také zvlaštne 🙂 vieš kolko som sa nastrachovala, či je malá v poriadku? rano ma kopla, potom celý den vobec, štuchala som ju a ona nič...to su teda stresy a ked ma večer štuchla, to bolo neuveritelne...ulava. Jednoducho asi stale spala 🙂

majandra
18. júl 2008

Lebo niekedy to citim a niekedy cely den nic, mozno v noci, ale ja to nevnimam, lebo spim 😉 vraj to babatko spi okolo 20 hod. nemrvi sa stale.

mamamima
18. júl 2008

mylý spachtoš 🙂

tetadolly
18. júl 2008

Ahoj holky, jsem tu nová, tak chci pozdrvit všechny mamičky budoucí i stávající. S těmi doktory je to fakt v dnešní době příšerné, já si na svého zatím nemůžu stěžovat, ale musela jsem vystřídat asi sedm doktorů, než jsem našla tohohle a jaké štěstí, že si převzal všechny pacientky od toho předešlého. Když si vzpomenu, že před necelým rokem mi minulý lékař řekl, že nemohu mít děti, tak je mě i stávájícímu lékaři do smýchu, protože před šesti týdny jsem měla pozitivní test a UVZ ukázal, že jsem opravdu těhotná a dnes jsem ve 12.týdnu, takže jak říkám, doktoři jsou prostě na baterky a o to víc si to uvědomuju, protože jsem sestra a to je smutné ☹

majandra
18. júl 2008

ale vacsinou citim take tlaky, akoby sa natahovala maternica, mamina mi hovorila, ze to budem citit castejsie, zatial to citim casto 😉

mamamima
18. júl 2008

inak to malo byť malý spachtoš, gramatika mi celkom ide 😀

majandra
18. júl 2008

domyslela som si, obcas sa aj mne stane preklep, hlavne ked sa ponahlam 😅

mamamima
18. júl 2008

tak vieš aj pracovať niekto musí 🙂 aj ked sa mi vôbec nechce... 😝

majandra
18. júl 2008

neboj sa, ja tiez na stastie je piatok a o 13.00 idem na firemnu akciu - opekacku...a uz mas pripravene aj meno pre drobca 😉

mamamima
18. júl 2008

noo, tak niekomu je hej 🙂 menom sa zatial nezaoberam, zda sa mi skoro a velmi sa bojim...ale myslím, že to bude chlapec, tato povedal, že on vie, čo robil, tak mu verím, inak mi to je srdečne jedno...chcem len zdrave dieťatko...a pači sa mi celkom Oliver...uvidime.Ty máš?

mamamima
18. júl 2008

inak aj samuel sa mi páči, to som mala aj pri Natalke ked sme nevedeli čo to bude 🙂

majandra
18. júl 2008

No aj mne ide o to aby bolo zdrave, ale tak meno je fajn, ked mas pripravena pre obidve pohlavia.Pre dievca mam Oliviu - ale jedna nechutna zenska mi ho chcela sprotivit....a pre chlapca mam Samuel...manzel povedal, ze sa mu obidve mena pacia.....a predsa to budu nase lizatka 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre