Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

muriel293
28. júl 2008

jaja257: mno,ja mám teraz také brucho ako ty v 13tt! 😅

jaja257
28. júl 2008

muriel: co sa tyka prriberania, ja uz mam 4,5 kg navyse a predpokladam ze to este pojde hore a o dost. Jem normalne, len raz za cas mam zachvaty prezierania sa a uz vobec som si nie ista, ci to tak lahko schudnem

andika10
28. júl 2008

Ahoj sa k Vam pridam svojími kilami Mala som 54kg keď som otehotnela a v 22t som mala 52kg doteraz sa mi podarilo pribrať na 64kg aj som rada a doktor povedal že to nevadí že tak málo len ostatny ma strašia. Sice vyzeram ako pavuk, tenke nohy a len brucho je veľke ale aspoň to lachšie pôjde dolu

pensadorcallisto
28. júl 2008

mien, ja som nieco podobne ako ty... Myslim v tom, ze stale som si strazila vahu, stacilo, ze som pribrala co i len kilo a uz som chudla. Oco vravel, ze vyzeram ako kostra, ze mi vidno rebra, ale ked mne rebra vidno stale...hahaha... Ale vpohode.. Pri 170 cm som vzdy mala 54, stalo sa, ze som bola uz aj na 53... Ja som mala tiez problem zmierit sa s priberanim v tehotenstve. Teraz mam 3kg navyse, ale uz to neriesim. Viem, ze to lahko zhodim potom. Len problem bude este v tom, ze budem kojit, tak to chudnut zasa moct nebudem.
Ale chcem pribrat max. do tych 12kg. Ked bude aj 15, tak sa nic nedeje...

andika10
28. júl 2008

ja som si tie kila nestražila , stále mam niečo v ustach, mi to máme v génoch po mame. Len akurat že čakam dojičky a som už v 36 t. Každy si myslel že priberiem min. 20kg ale keď neviem priberať tak sa prežierať nebudem. Dôležité je že deti su dosť velke

hulda
28. júl 2008

Ahoj, tak já taky přispěju se svou troškou do mlýna 🙂 . Jsem 27tt a mam nahoře 12kg. Podle toho, co jsem tu četla, je to asi hodně nadprůměr 😒 . A to jsem ještě před otěhotněním přibrala 2kg oproti své obvyklé váze. Jestli se opravdu nejvíc přibírá v posledním trimestru, nevim, kam až to půjde.

katarinkad
28. júl 2008

andika10, tak to si fakt dost malicko pribrala pri dvojickach 🙂 . Ale u kazdej z nas je to ine. Ved aj pred tehu kazda z nas mala inu postavu, inu vahu, niekto priberie raz dva, niekto moze zjest aj slona a nic. Dolezite je aby babetka mali dostatok vsetkeho co potrebuju a aby sa vyvijali tak ako treba.

Ja mam zatial + 10-11 kg a zda sa mi to tak v pohode. Doteraz som priberala len na brusku, teraz uz to citim aj na stehnach aj na zadku, prsiach, ale nevadi. Dolezite je pre mna len to aby nas maly bol OK. Ved kvoli nemu znesiem tych par kil navyse. 😵 😵 😵 Ved sme po nom tak velmi tuzili s manzelom....

muriel293
28. júl 2008

tak ja pri mojej výške a tipe postavy (178cm) -mám štíhle nohy a ruky-budem totálkovič pavúkovič 😀 😀 😀 už len sieť si utkať! 😀

mien
28. júl 2008

pensador tak sme na tom rovnako, až na to, že ty si nepribrala 30
muriel, ver mi, že sa dá toľko pribrať moja mama mala 45 a keď išla rodiť tak 85 tak ona pribrala 4O kg
ja som na tejto stránke čítala, že jedna mamina čakala dvojičky a pribrala 80 kg áno 80kg, tak ako vidíte nie sme rovnakí a ešte jedna tu písala, že keď otehotnela mala 5Okg a keď išla rodiť tak 100 takže ona pribrala 5Okg,
ako vidíte maminy tie vaše kilečká pôjdu dole raz dva

mien
28. júl 2008

a ešte na tvoju otázku muriel, že vyzerám byť útla, áno už keď som otehotnela mala som 53 čo pre mňa už bolo dosť, lebo najlepšie son sa cítila, keď som mala 49 - 5O a keĎ som išla rodiť 83 to si ani predstaviť neviete,

muriel293
28. júl 2008

mien:
ha,ja som dneska bola u našich,mama kukala na moje pupčo a navrhla mi aby som došla bývať teraz k nej nech ma má na očiach a že sa bude starať čo budem jesť 😠 a ešte mi surovo vytrhla z ruky lízatko čo mi kúpila segra 😠 s tým že sa mi budú kaziť zuby 😠 strašne ma to nasralo,tak ona keď bola tehula si mohla jesť čo chcela aj priberať kolko chcela a mňa bude teraz kontrolovať nie?! no čo by ste na to povedali?!

mien
29. júl 2008

muriel tak tvoja mamina to asi preháňa, ale možno chce len dobré pre teba, lebo ja som si pred tehotenstvom dalal do poriadku zuby a počas tehotenstva mi dva vytrhli - v poslednom mesiaci plus ešte 5 kazov mám, tak dokopy 7 kazov počas tehotenstva. ja som počula, že kto čaká chclapčeka tak má viac pokazené zuby a ty ešte nevieš pohlavie

darlinka
29. júl 2008

Mien, a ty si kedy rodila, svieti ti 47tt....? 😀 😀
A kde mas fotky babatka?? ☹

mien
29. júl 2008

darlinka pred 48 tt, fotky nedám do albumu, lebo som čítala, že ich sťahujú

mien
29. júl 2008

darlinka chcela som napísať pred 8 tt

darlinka
29. júl 2008

Mien, no skoda ze nedas... ☹ . Ale dodatocne gratulujem a dufam ze ste zdravi a rastiete do krásy... 🙂 🙂
Ozaj, ak sa mozem spytat, kolko sa ti uz podarilo schudnut? Mne 10kg, ale ten zvysok nie a nie pokracovat... Bojim sa, aby to naopak nezacalo rast... 😢 😖

mien
30. júl 2008

darlinka ja držím dietu, lebo moja postava mi lezie na nervy teraz mám už mínus 18 kg, tak ešte vyše 10 kg musím, ale teraz to už pôjde pomalšie

koccour
30. júl 2008

Ahojky, já jsem nepřibrala ještě ani 1 kg. Na začátku těhotenství jsem hodně zvracela a ještě i teď tak 1-2 týdně mě to postihne, takže čekám až začnu přibírat.

lencourek
30. júl 2008

ahojda holky, já jsem ze začátku vůbec nezvracela, takže jsem nic neshodila. Jím co chci, kdy chci a kolik chci a teď mám ke konci těhulkování 13kg navrch. Sice ke konci je znát, že se mi zvětšil zadek a stehna, ale nějak to neřeším. Pro mě je důležitý prcek a pak to nějak budu muset shodit. Ale ještě to není tak hrozné. Kolem miminka se asi dost naběhám, tak doufám, že to půjde přirozeně 😀

andela1
30. júl 2008

ahojte!koccour,tak ako pozeram tiez nejako nepriberas.ja som v 18tt a uz som simyslela ze tieto dni konecnes radostou vamoznamim ze som pribrala 1kg.no zatial sa to stale kolise.a mas aspon brusko ?lebo fotku nemas iba o ultrazvuku.vcerasmemalinavstevu a uzaj babka hovori ze je uz nieco vidiet,ale dnes akosomsom vstala tak som bola prepadnuta.nechapem jeden den si hladkam brusko,lebo aj mne sa zda ze je vacsie a na druhy den sa strati.ma to aj niektora z vas?kolko ma mat babatko asi cm v18tt?lebo podla toho co som citala na tej stranke kde je tehoten.kalkulacka sa mi zda ze pisu 14-16cm.kde bysa to vo mne zmestilo.no normalne nechapem. 😉 pekny dnik

mamamima
30. júl 2008

ja viem že v 16 tt, má mať cca 16 cm 🙂 tak tvoje može byť o kusoček možno aj väčšie...

andela1
30. júl 2008

mamamima tonemyslis vazne tak touz si vobec neviem predstavit ze kde sa moje malinke schovava.vsak 16alebo ajviaccm,je dost hlavne ak nemas brusko anepriberas.joj nech je utorok.som neskutocne zvedava.ale nepochopim ze ked som bola v 14tt a5dni male malo 8,6cm a povedal ze je to take velke ako ma byt.nebolo to malo? vsak inde uzpisu 12-13cm

andela1
30. júl 2008

naozaj sa vtom nevyznam a mam ztoho chaos.no uvidime v utorok co mi povie.

majandra
30. júl 2008

andela1, to co pisu tie miery to su priemerne dlzky babatiek.

blovitc120
30. júl 2008

babulky, nestresujte sa, pozrite si moje brusko v albume. malicka ma uz okolo 2 kg, tak mi povedzte, kde ju mam schovanu 😀. prirastok na vahe momentalne neviem, v nemocke nas nevazia 🙂

apfele
30. júl 2008

blovitc120 : ty joooo.... 😨

apfele
30. júl 2008

A já si myslela, že mám malé bříško 😀

pensadorcallisto
30. júl 2008

V osemnastom tyzdni by malo babo meriat 14-16 cm... Ale ako pise majandra, tie dlzky su len priemer... Moje ma vzdy tak o 1-2 cm menej.... Je to uplne vpohode... Adela, ak jes vpohode, ze nedrzis nejake hladovky alebo tak nejak, to teraz prehanam, tak sa nemas coho strachovat. tvoje babo dostava vsetko. Vela zavisi aj od toho, kde je ulozene. Ja som mala na strednej spoluziacku a o tej ani telocvikarka nevedela, ze je tehotna... A to do 8. mesiaca. potom pred vianocami jej bolo zle, tak ju rodicia vzali do nemocnice, celi vystresovani a tam zistili, ze ich dcera je tehotna a ze uz rodi... 😀 ... takze je to individualne...

funy
31. júl 2008

ja som este tiez na vahe nepribrala. ale brusko mi je vidiet. kedze si ho vidim kazdy den tak neviem ci rastie. ale uz posledny tyzden nespim. neviem si najst polohu. bolia ma krize a na brusko si lahnut nechcem. som hore kazdu pol hodinu a trva mi kym zaspim na chvilu. a od zaciatku tehu som tak naucena, ze som uz o 5/tej strasne hladna, tak sa v postelke naranajkujem po leziacky. ale aj tak stale vraciam. ozaj, citi tu uz niekto pohyby? posledny ultrazvuk mi robili v 12 tom tyzdni a teraz mi uz len krcok kontroluju pretoze niekedy spinim. a na morfologicky ultrazvuk idem v 21. tyzdni.

koccour
31. júl 2008

Andelo: bříško mám takové malinké, spíš to vypadá jako pneumatika než těhotenské bříško 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre