Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

hulda
15. aug 2008

Ahoj holky, já mam v 30 tt 13 kg nahoře! Je to určitě víc, než by bylo potřeba, ale nějak s tim nic nezmůžu 😀 . Jinak bříško jsem měla vidět hned, zvětšilo se mi ještě před termínem MS a už se jen dál zvětšovalo. Těhotenský kalhoty jsem musela začít nosit už v 9 tt, protože normální mě děsně škrtily. Takže závidim všem, které jste mohly těhu první trimestr tajit a pak to oficiálně oznámit. U mě si toho všichni všimli sami 🙂 . Ale četla jsem rozhovor s Darou Rolins, když byla v 7. měsíci, měla 12kg nahoře. A dva měsíce po porodu pobíhala před novináři štíhlá jako proutek. Tak si říkam, že když to tak rychle shodila ona... 😀

dvojka
15. aug 2008

20tt+6 9kg nahoře 😀

smardik
15. aug 2008

holky já mám v 29+4 11 kg nahoře a jsem spokojená 🙂, chci přibrat ještě víc 🙂

koccour
15. aug 2008

Ahojky, já mám ve 25. týdnu 5 kg nahoře, ale protože hodně zvracím a chuť k jídlu se mi bohužel nevrátila. Někdy zhubnu, pak to zase naberu. Bříško mám malé, když si vezmu volné tričko, není poznat, že jsem těhotná. Ale miminko je v pořádku váží a měří tak jak má.

smardik
15. aug 2008

koccour já mám taky malé bříško i přes těch 11kg

hulda
15. aug 2008

Já mam velký úplně všechno! 😀

smardik
15. aug 2008

hulda 🙂 to nevím nemáš album a fotečky 🙂, tohle je moje bříško focené včera https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

gabii83
15. aug 2008

ahojte ja som v 20 tt a mam 5 kg, ja papam vsetko co sa mi len zachce, predvcerom som bola na amniocenteze, a vcera som v smutku spapala jednu malu NNutelu, ale to som nezvykla robit. ))))
dnes som uz v pohode

banikovci1
15. aug 2008

Ja som už konečne pribrala 1kg, ja zase chcem moc moc moc pribrať, pri tej mojej váhe .... dúfam, že aspon 15 kg a tých 5-6 kg mi zostane ... ja tiež grcám, jeden deň chutí, druhý deň nie .... ach jáj niekedy trápenie, ale v pondelok idem k lekárke, tak uvidíme, moc sa teším ... či sme podrástli, som síce len v 8 tt, ale predtým mi tam bolo vidieť len dáky ten tehotenský vačok, tak teraz by sa mohlo mimi ukázať.... 😎

smardik
15. aug 2008

banikovci1 to doženeš, jsi teprv na začátku 🙂, ale jinak s váhou jsem na tom jak ty 🙂

gabii83
15. aug 2008

mne nechuti karfiol, ale negrala som vobec, nemam ziadne tazkosti

hulda
15. aug 2008

smardik, na té fotce vypadáš skvěle! Štíhlé ruce a nohy, hmm, závidim 😎

smardik
15. aug 2008

hulda já bych chtěla přibra ale nejde to, a hlavně aby mi něco zůstalo po porodu 🙂 a to jsem přibrala 11kg 🙂, proč ty nemáš žádné fotečky

hulda
15. aug 2008

Páč to neumim 🤐 . Zkusim to.

funy
15. aug 2008

ahojte,

tak ja som sa vcera vazila a pribrala som nieco medzi 3-4kg. vazila som sa vecer najedena.

durni
15. aug 2008

ahoj tak to by som aj ja chcela mař v 20t len plus 3-4 kila žial bolo to omnoho viacej 🙂

sivula
15. aug 2008

ahojte tehulky,
tak ja sa pridavam svojimi kileckami. V 25tt +8 a teraz v 29+2tt +13. Som z toho uplne vydesena, lebo normalne som takto rychlo tolko nepribrala. Aj ked to bude mat na svedomi trochu aj voda. Dost mi opuchaju nohy aj ruky. No nic, obmedzime cukry, aj ked nemam cukrovku. Aj lekar sa cudoval, ze mi asi chutilo jest. Mam nejake divne telo, lebo do 17tt som vracala skoro kazdy vecer - zo zaciatku aj dvakrat za vecer (po tej siestej som uz do seba skoro nic nedala, lebo to islo von) - a na mojej vahe bolo stale +2 za mesiac. No nechapem. Som zvedava, ci sa zmestim do +15.

Ktore tuzite po nejakom kilecku, pridte si vziat 😉 Nie som lakoma 😀

smardik
15. aug 2008

sivula já bych si nějaké ti kolečko vzala, tak 5by mi stačilo 🙂

banikovci1
15. aug 2008

jéééj sivula aj ja si prosím takých 5 kg, tak by si mi pomohla .... aj zaplatím ak treba .... 😀

Smardik a ty máš teraz koľko kg? Ja mám úbohých 41,5 kg a mám z toho priam hrôzu .... fňuk .... som si myslela, že ked otehotniem kilá pôjdu samé, i keď som len na začiatku tehu, ale ono je to skôr naopak, ja som ešte schudla ale našťastie som trošku nabrala, len to grcanieeeeee .... nenávidím ho a najhoršie na tom je to, že začínam mať i tie tehotenské nálady, včera som len tak plakala, ani neviem prečo .... nad všetkým teraz plačem, všetko ma bolí ... juj .... ale snáď to prejde rýchle a môžem si tehotenstvo užívať plnými dúškami 😉

smardik
15. aug 2008

banikovci1 před těhu jsem měla 44,8 a ted v úterý 55,9 a to měřím 167 cm 🙂 takže nic moc, a o náládách mi nemluv, včera jsem brečela furt málem i při reklamě 😒 a ještě jsem se pak bezdůvodně pohádala s chlapem, fakt ti chlapi za to že s námi vydrží někdy zaslouží metál 😎

banikovci1
15. aug 2008

no tak to sme smardik na tom prééésne rovnako, ja som sa tiež hádala s mužom, lebo mi rozbil moju obľúbenú orchideu ☹ a on sa tomu ešte aj smeje a ja plačeeeem, a presne, ja plačem nad všetkým čo je v telke xixixi ... aj nad reklamou na pivo ...... no veru pri tvojej výške,dosť málo kilečkov na začiatku tehu, ale pekne si pribrala ..... chválim ťa 😉 ....

Ja dúfam,že tiež priberiem ...... a aj si grcala na začiatku tehu?

smardik
15. aug 2008

banikovci1 🙂 🙂 už jsme se ale usmířili, ráno za mnou přišel sám že mě miluje a nechce se hádat 🙂, já ti přibírám hezky a jsem ráda jen doufám že po porodu něco zůstane. Jinak mě bývalo blbě do 16týdne a ted se to zas vrací ale za celou dobu jsme zvracela asi 3x

banikovci1
15. aug 2008

jéééj to je krásne, my sme sa tiež nejako tak že uzmierili, teda som sa mu ospravedlnila, bolo mi to aj ľúto, moja reakcia bola prehnaná, tak sme si spolu aj poplakali večer, taká romantika....som šťastná, že ho mám môjho chrústa ...... no tak ja som ešte len v polke, ja som asi tak v 8 tt a chystám sa v pondelok k lekárke, ja to mám také domotané s tými lekármi, lebo mi stratili kartu a tak ma nechcel žiadny lekár vziať ... ale už sa našla a tak mám aj lekárku, vyšetrovali ma len na pohotovosti a tam bolo všetko v poriadku, len potrebujem porobiť krvné testíky a tak.

a potom ako si prestala zvracať si začala priberať? Lebo ja grckám asi tak 1-2 x denne, niekedy ani raz ...

smardik
15. aug 2008

banikovci jdu kuknout do průkazky:
před těhu 44,8
11tt 48
14tt 47,6
16tt 49
19tt 50,5
22tt 51
26tt 54
29tt 55,9

banikovci1
15. aug 2008

Smardik, tak to pekne priberáte, a to ešte pekne priberieš za 10 týždňov, len toto som našla hneď na prvej strane tejto témy:

dieta 3,5
placenta 0,7
plodova voda 0,8
zvacsenie maternice 1,0
zvacsenie prs 0,4-0,8
narast objemu krvi 2,2
tekutiny v tkanivach 1,5-2,0
zasoby tuku 3,5
=================
t.j. celkovo 13,6-14,5 kg

Tak sa treba naozaj snažiť a snažiť .... ja sa musím, však mám niekedy z toho strach,ale to asi poznáš, vieš to motanie hlavy, nevoľnosti, to si potom človek už spája s hocičím ... že či to nie je z tej váhy alebo tak ... ale na nevoľnosti trpia ženy bez ohľadu na váhu, tak mi to povedala jedna lekárka, tak neviem ... ale bola by som takáááá happy, kebyže mi pekne chutí papať, mužíček sa snažil nosiť mi koláčky, a samé dobroty, no ja som to nemohla ani vidieť, pričom predtým by som sa za to aj pobila .... mňam ...

smardik
15. aug 2008

nevolnost je normál patří to k těhu🙂, já tak do 25týdne sladké nejedla vůbec, prostě jsem na něj neměla chut a při představě dát si koláč mi bylo blbě a ted bych je zas mohla furt. Ale chápu tě, mě každá blbost vyleká a o malého se bojím at je zlatíčko v pořádku, měla jsem a mám totiž problémy ☹

banikovci1
15. aug 2008

A aké problémi smardik? Ja tiež beriem lieky, žiaľ ktoré mi lekárka zakázala vysadiť (antidepresíva) a moc moc sa bojím, aby bolo malinké zdravé ....

smardik
15. aug 2008

banikovci ve 12 týdnů hospitalizace v nemocnici pro začínající potrat - krvácela jsem a byla jsem otevřená ale naštěstí jsme jeli do nemocnice zavčas a maličký je bojovníček a zvládl to 🙂 ale od té doby krvácení s přestávkami do dneška - dřív hrozil potrat a ted už jen předčasný porod, takže mám nařízený ležet a šetřit se, žádné namáhaní cvičení, sex

já myslím že doktorka by měla vědět zda ty prášky můžeš mít či ne, ale možná je menší zlo je mít než být bez nich ale to musíš vědět ty a doktorka proč je máš.

máte vybrané krásné jména 🙂

inkaher
15. aug 2008

ahojte baby pridam sa k vam do temy...ja mam zatial 7 kg dole...tak a teraz prosim radte

banikovci1
15. aug 2008

fíha tak to ste teda veľký bojovníci ... držím moc moc palčeky .... a tie problémy boli kvôli tej váhe ☹ .... to sa bojím aj ja, moc moc moc ....

No lieky som sa rozhodla vlastne brať ja, po uvážení, čo je pre mňa lepšie ... a čo by ublížilo hlavne mne ... či tie liečiky brať alebo nie ..... a potom by mohli prísť také depky, čo by ublížili mne aj bábinku ... a tieto lieky čo beriem sú vraj bezpečné pre bábo, ale vieš ako to je, človek nikdy nevie...

No mená som si vybrala: Dievčatko: Sára a Chlapček: Samuel, tak sa mi to hodí k nášmu priezvisku Bánik ...
🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre