Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

bora8
21. aug 2008

v posledných týždňoch by sa to malo ževraj trocha spomaliť..... tak uvidíme, nie? 😀

durni
21. aug 2008

spomaliť? a od ktorého týžna asi tak spomaliť by sa malo to priberanie? 🙂
by ma to aj zaujímalo kedy sa to asti tak zastavi teda to moje priberanie malé nech si priberá do tych 3 kg ale ja už nepotrebujem mne už je viac než dsť 😀

bora8
21. aug 2008

no posledné 4 týždne by sa už na váhe priberať nemalo, teda tak sa to teda pýše v múdrych knihách - bábo priberá ale berie si od maminky - ale všetko je to individuálne.....

holly1
21. aug 2008

ahoj, no tak taky by mě zajímalo, kdy se to zpomalí, resp. zastaví 😉, zatím to mám pořád 0.5 kg za týden. Jinak si ale myslím, že to moc řešíme, např. majandra, pokud jsi měla před těhu 52 kg a v 26. týdnu máš +7, tak to je myslím úplně v pohodě, spíš míň, tak vůbec nechápu, proč jsi z toho hotová. Já mám teď + 6 a jsem spokkojená, i když až do konce touhle rychlostí by se mi nabírat nechtělo 🙂, ale když to tak bude, no tak ok, pak to určitě půjde samo dolů.

durni
21. aug 2008

aha takže podla toho vydržať ešte mesiac aj čosi a potom by som ja už nemala priberať len bábo? to už hádam nejako vydržím snád nebude zo mna veleryba za ten čas 😀

majandra
21. aug 2008

holly1, ja to vobec neriesim, jednoducho sa mi to zdalo vela, a este pritom nie som na konci, takze ked to pojde takouto rychlostou, tak ........ nie vsetky tak lahko a rychlo zhadzujeme.

durni
21. aug 2008

ved to ale tak sa budeme trochu viacej pohybovať a snád to bude zase v norme teda aspon ja mam čo zhadzovat a ešte aj budem mat

holly1
21. aug 2008

majandra, neboj, to není stejné, jako kdybys to přibrala normálně, tj. pokud bys nebyla těhotná. Tohle je jiné nabírání, tady to přece je miminko, krev, děloha, placenta, tohle všechno hodně váží a to co je navíc, toho zase tolik nebude. Myslím, že problém můžou mít maminy, co naberou tak 15, 20 kg a víc, protože těm se udělá hodně tukových zásob, ale myslím, že některé z nich se možná i přejídají. Pokud jíme normálně, resp. o něco víc než předtím, ale nepřejídáme se, myslím, že žádný moc velký problém mít nebudeme. Ale je fakt, že já jsem byla vždycky štíhlá, takže se fakt moc nebojím.

majandra
21. aug 2008

holly1, diky za podporu, snad to nebude take zle, este ma caka krasnych 14.tyzdnov, takze uvidime na konci a po porode. 😉 a az potom to budem riesit

zuzana8
22. aug 2008

holly1 - myslím, že nemáš pravdu, niektoré z nás tak ako ja si dávame pozor čo jeme, ja napr. jem ešte menej ako pred otehotnením, niekedy už nepotrebujem ani večeru, len si dám jablko alebo melón a pribrala som už 15kg z 50 na 65kg. Neviem to zastaviť, mám pocit, že naozaj priberám aj zo vzduchu... takže ak sa niektorá pohoršuje, že pribrala 7kg a je to veľa, tak môžem pogratulovať jej genetickým danostiam.... aj ja som bola štíhla....ale držím palčeky aby si s tým nemala až do konca problémy...ja verím, že moje telo vie, prečo tak priberá 😉 možno sa všetko zíde po pôrode a nebudem oslabená a budem tým pádom lepšie všetko zvládať... 😀

holly1
22. aug 2008

zuzana8, já jsem napsala, že některé z mamin, co přiberou 20 kg se možná přejídají, tj. některé a možná. Věřím, že někdo má prostě tělo nastavené tak, že jí opravdu málo a přesto nabírá, ale v tom případě to logicky nebudou tukové zásoby, možná zadržuješ víc vody, nebo prostě jsou to spíš jiné tekutiny. 15 kg je myslím ještě v pohodě, spíš tak 20 a víc může být problém. Věřím, že po porodu lehce shodíš. Četla jsem rozhovor s Mahulenou Bočanovou, která nabrala 30 kg a ta se přiznala, že se nehorázně přejídala, k snídani asi 5 rohlíků, denně lahvičku nutely a tak, takže to je pak problém 😉 ale dneska je taky jak proutek. To bude v pohodě! 🙂

zuzana8
22. aug 2008

holly aj ja dúfam, že to ľahko zhodím...ja som predtým aj cvičila, ale musela som prestať zo zdrav. dôvodov, tak možno aj to telo prestalo byť aktívne 😀 veď uvidím...ale už sa teším na šaty, ktoré som nosila 😀 😀 😀 že veľ. 34-36, normálne mi je za nimi smutno 🙂

luciakubista
22. aug 2008

holky ja si myslim,ze to nema zmysel rozoberat. Ja som bola presvedcena,ze priberiem max. 15kg a mam uz 21kg navrchu:( Kazdy sa divi a nechce mi to verit,ale pravda je taka. Moja vychodzia vaha bola pritom 60kg pri 169cm. Ja zadrzujem vela vody.Jem normalne 3X denne,obcas zamlsam,ale to som robila i pred tehu,takze tomu to nepripisujem.
Mam kamaratku,ktora pribrala 33kg a startovala na rovnakej vahe ako ja. Maly nema este ani rok a je stihlejsia ako predtym a nema vobec ziadne komplikacie. A to vyzerala pred porodom jak slon 😅 .Takze ja som sa po neustalom dohovarani svojej dr rozhodla to neriesit. Zabudla som povedat,ze som normalne chodila do prace a popritom som chodila plavat 2xtyzdenne. Teraz sa uz potapam 🙂

oli1
23. aug 2008

Ahojky baby, uvidite, že všetko sa da do poriadku, Lucia ma pravdu, ja mam 17kg na sebe a to jem normalne, ako pred otehotnenim, chodim do prace. Je to šok tak rýchlo pribrať, tiež mi to robilo problémy, ale potom som si povedala, ved nebudem tehotna na veky, tak som sa prestala nad tym zamyslať, asi mam dobreho doktora, lebo mi nič na vahu nehovorí, hlavne že je drobček v poriadku. 😵

blovitc120
23. aug 2008

Baby už to neriešte, zbytočne sa porovnávate. Každý organizmus je iný, jedna zadrži veľmi veľa vody, jedna menej, bábo môže mať 2,5 aj 4,5kg, každá má iné prsia, placentu, iné množstvo plodovej vody, krvi iné proporcie a genetickú výbavu. Táto téma nehovorí o ničom inom, ako o tom, že priberanie v tehotenstve je úplne individuálne. Neplatí všeobecne ani to, že štíhle priberú viac, ani to, že ku koncu sa chudne.

felixko
23. aug 2008

včera ma kolegyňa doslova vytočila, keď mi tvrdila, že ona za celé tehotenstvo nepribrala, dokonca ešte 1kg schudla a dcéra sa jej narodila s váhou 3.300g. Tak tomuto ani určite neverím, aj keď môže žena na začiatku tehotenstva schudnúť, ale neskôr na dieťa, plodovú vodu, zväčšenú maternicu, zvýšený obsah krvi a vody v tele pripadajú nejaké váhové prírastky, takže ak niekto mal podobnú skúsenosť chcem o ňom vedieť. ale nechce sa mi tejto hlúposti veriť... 🙂

mamamima
23. aug 2008

je vela "mudrych" zien ale kaslat sa na ne.My sme my a sme jedinecne.Ak aj priberieme 20 kil, no a co, zhodime...ved ked je miminko zdrave a ma spokojnu maminku.Nestresujme sa kilami zbytocne a hlavne sa asi fakt nemozeme porovnavat.Kazda sme ina...

kikita.nikita
23. aug 2008

Ahojky, každým dnem čekám, že se prcek přihlásí na svět.. 🙂 přibrala jsem 12 kilo. do 25 týdne těhu jsem nepřibrala ani deko, doktor strašil, že to není dobré (ale bříško mi rostlo, sama to nechápu). Pak se to rozjelo a váha se pak zastavila v 35 týdnem dokonce jsem začala i schazovat.. 😒 zavodněná jsem jak blázen, prsa narostla o jedno číslo...no prostě každej to má fakt jinak a je opravdu moooc maminek co se nehorázně přejídají 😨

blovitc120
23. aug 2008

Felixko, ja poznám jednu babu, ktorá schudla pri tehotenstve 5kg, ale ona bola iný prípad, pred tehotenstvom mala asi 80 kg pri 160 cm, tak jej dr. odporučil racionálnu diétu a rodila o 5kg ľahšia a potom dala dole po pôrode ďalších cca 10kg. Ale vravím, to je iný prípad, robila vo lebo ohrozovala seba aj dieťa tou tučnotou.

mko
23. aug 2008

ahojte nestresujte nikot z vás nenabral toľko koľko ja začínala som na 53 a keď som išla rodiť tak 83 teraz som dva mesiace po pôrode a mám 63 tak ešte mám hore 10

banikovci1
25. aug 2008

ahojte tehulky, idem trošku pochváliť, dnes som sa vážila a som konečnééé pribrala, 3kg, čiže je to 43 kg, smiešna váha, ale som v 9tt, tak dúfam, že každý ten trimester priberiem aspoň 4 kg a ostane potom na mne niečo prilepené, huráááááá 😀 😀 😀

petreva
25. aug 2008

Ahoj holky, taky jsem už přibrala tři kg a téda vůbec z toho nejsem štastná jako ty Baniko ☹ Ty to popravdě potřebuješ...já se jen ptám sebe sama, když v desátém týdnu už přibírám jakpak to zkončí??? Ale mám velké potíže s trávením, tak je asi dost plynů, objem jídla....voda... Hlavně ať je mimnko v pořádku. Mám starost, když ho tam obtěžují ty moje plyny...

emjee
28. aug 2008

lulu1502 • 15tt • Dnes o 13:59
Viete mi poradiť prečo som ešte nepriprala a to som už v 16 týždni tehotenstva ale doktor mi povedal že bábätko je veľké ako má byť. Môže to byť aj tým že užívam vitamíny Pregnium?

fedra • 12tt • Dnes o 14:27
lulu, neboj ... ak je babatko OK, to je to hlavne.
Ja som v 12tt a schudla som 3 kg ... to maju na svedomi asi tie moje ranne nevolnosti. A babatka si rastu, dokonca mam v brusku 2

lulu1502 • 15tt • Dnes o 14:35
fedra. Gratulujem. No aj já som mávala občas nevolno a hlavne ráno ale nebolo to až také zlé ale vôbec nejem veľa ani nemám chute asi preto že užívam pregnium vitamíny.

zunka • 23tt • Dnes o 14:47
lulu, to je úplne OK. Ja som 21tt a mam +3kg a to jem teda o dosť viac ako normálne.

fedra • 12tt • Dnes o 14:52
no u mna 4 tyzdne trvali nevolnosti ale celodenne ... vracala som zo vsetkeho co som zjedla, teraz sa to trosku lepsi. Ale jem iba preto,ze viem ze by som mala. Inak vobec na nic nemam chut.
Snazim sa aj ja papat aspon vitaminy a nejake ovocie

sakura77 • 1d, snž • Dnes o 14:54
lulu,neboj ,to dobehnes
ja som tiez prve styri mesiace ani gram,potom som isla medzi stvrtym a piatym na poradnu a ups,4kg za mesiac a uz to isloooooooooooo,dokonca tehotenstva +17kg
(ale uz su dole nastastie)

petreva
29. aug 2008

Téda holky, vy všechny řešíte, jak jste ještě nepřibraly a já v 10tt mám asi o 3-4kg navíc...a myslím, že jídlem to není...docela mě to hrozí. Jasněže mi záleží na miminku, tak to teď v žádném případě nehodlám řešit, jen mi to přijde dost...

petra.milda
30. aug 2008

Ahoj Petrevo, i já mám podobný problém jako ty. Od začátku jsem přibrala už 8 kg a to se opravdu nepřejídám, od 19:00 hod už vůbec nejím..Chodím každý den na procházky...A stejně pořád přibírám...Přitom malá má jen 300 g a 25 cm. Na jednu stranu to taky neřeším, protože jsem ráda, že je malá zdravá, ale na druhou stranu už před těhotenstvím jsem nebyla hudená a když teď kynu, je to pro mě těžké.... ☹ Ale snad bude po porodu líp...Pokusím se pro to udělat maaximum...Říká se, že jde hodně váha dolů, když kojíš, nevíš o tom něco?

petreva
30. aug 2008

Peťo, ne že bych byla ráda, že má někdo stejnou potíž, spíš jsem ráda, že se někdo našel a můžem si promluvit. Ty už jsi v krásném týdnu. Cítíš pohyby? A čekáte holčičku, to je krásný. Taky bychom chtěli...ale nakonec je to asi jedno.
Taky mi každý říká, že je teď důležité, aby bylo mimi v pořádku...já vím, ale na druhou stranu mám pocity asi jako ty ☹ ...holky, co kojí říkají, že jsou kila skutečně samy dolů...tak na to asi budem více méně spoléhat, viď. Jak píšeš taky po sedmé nic nejím, dlouhé procházky a občas si trochu zacvičím, tedy spíš něco jako posilování...už jsem si musela koupit nové kalhoty ☹
A trápí tě zažívání? Mě hrozně moc, zejm. plyny, které se hromadí...a zácpa...ach jo. Vždycky říkám, že to břicho, které už mám, je napůl mimi a napůl plyny...v po. jdu na kontrolu tak snad taky budu moct říct, že je mrňous v pořádku.
Měj se hezky i s miminkem a musíme se držet...

miah
30. aug 2008

Ahojte, ja som teraz v 31tt a doteraz som pribrala 6kilo 🙂
Najprv som sa trosku bala ci to nieje malo, lebo na mne stale nebolo nic vidiet 🙂
Ale ked mi lekar povedal, ze je vsetko v poriadku, malicky rastie ako ma, tak uz sa nebojim 😎
U kazdej z nas je to predsa individualne 😉

funy
31. aug 2008

ahojte, tak ja som v 23 tt. a doteraz som pribrala necelych 5 kg. myslim si ze akurat.

miskai
31. aug 2008

ahojte, tak ja som v 21+3tt a mám necelé 2 kg, občas mám aj strach, či je všetko ok, na poslednej prehliadke mi lekár povedal, že bábo podľa veľkosti zodpovedá , že sme o týžden pozadu, čiže 20+3tt.jem normálne, niekedy sa až prejedám, tak neviem kam to všetko ide.čo myslíte nie je to málo, nato že začínam skoro 6 mesiac?

claudinka
31. aug 2008

kazda priberame individualne.. u niekoho sa to rozbehne v poslednom mesiaci, u niekoho postupne..
miskai neboj sa, ak je malinky v poriadku a rastie, ako ma, tak sa nemas preco znepokojovat 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre