Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

miskai
1. sep 2008

ahoj claudinka, ved práve preto sa znepokojujem, lekár povedal že sme s vývojom o týžden pozadu ☹ , tak preto mám také menšie pochybnosti.uvidíme, čo bude 10.09, ideme na kontrolu, pak sa ozvem papa a ťahám už takmer 22tt a ešte som necítila ani normálne pohyby...............

north66
1. sep 2008

miskai ja som tak ako ty 22 tyzdnov pribrala som 3 kg... brusko nemam skoro ziadne, stale obleciem svoje veci ako za normalu... tiez ma to desilo, ale male je v poriadku. Ja to mam naopak, moje sa hybe az moc 😠
je v klude len ked chodim, ako nahle sadnem uz je v pohybe a kruti sa, kope... tiez som sa bala preco nepriberam, ale doktorka vravi, ze je vsetko ok. nemam sa strachovat, ale uzivat si to... a vzdy lepsie ako pribrat 20 kilov.
takze hlavu hore... kazda sme ina. 🙂

miskai
1. sep 2008

dakujem pekne za povzbudivé slová, prajem pekný zvyšok dna..........papa

andykov
2. sep 2008

Tak já mám asi 8tt a zatím půl kila nahoře a to mi docela chutná, ale jen jídla na který jsem před tím neměla ani pomyšlení 😀

kiki5
6. sep 2008

baby ja som v 8tt a prave som prisla s dovolenky kde som nejedla skoro nic, pretoze mi nechutilo. dokonca som aj vracala tak som si bola ista ze na vahe pojdem dolu a ja som 1kg pribrala. je normalne tak skoro mat brusko? nemozem nic zapnut a mam ho take gulate ako nafuknute. mne sa to zda skoro

dejna3
6. sep 2008

kiki, ja som na začiatku tehu mala asi 5 - 6 týždňov hnačky a skoro nič som nejedla, a napriek tomu som si už v 10 tt, utekala kúpiť tehotenské rifle, lebo som nič nezapla. Mne sa veľmi rozširovali boky. Pred otehotnením som bola chudá a teraz .... škoda hovoriť 😀 😀 😀 , už mám na sebe 15 kg a to jedávam málo a dokonca žiadne sladkosti, každý deň chodím na dlhé prechádzky a pešo na 4. posch. ... je úplne normálne, že máš nafúknuté bruško. Tehotenstvo je jedna veľká hormonálna explózia a na každú ženu môže pôsobiť úplne inak 😉

sara333
7. sep 2008

Haha,vy mate problemy..ja som pred tehotenstvom mala 48 kg, v tehotenstve 75 😀 vyzerala som jak taky slon.. no starala som sa o seba, koza vobec nepopraskala (stalo to ale riadne vela namahy) a teraz, ked drobec taha na 4 mesiace mam vahu 50kg..islo to dole bez toho,aby som cvicila alebo take nieco( kedy? na hluposti neni pri babatku cas)..takze je jedno kolko priberiete, ono ta vaha sa da do poriadku ani nebudete vediet ako! je hlupost davat si pozor na liniu este aj ked sme tehotne..ak mas chut jest,znamena to, ze to tvoje telo potrebuje..ak ti raz mrkva nechuti,tak ju nasilu do seba nepchaj..telo ti naznaci, co mu chyba.

bershka
7. sep 2008

kiki: to že nič nezapneš je preto, lebo sa ti rozšírila panva. a presne ako sara hovorí, netreba sa prežierať, ale jesť normálne. telo si vypýta svoje kilá a potom pôjdu dole. radšej nech pribúdajú akoby mali ubúdať

pensadorcallisto
7. sep 2008

Ano, je to uplna pravda...Je to otazka panvy... Ja som v 3. mesiaci nezapla svoje nohavice.. Predtym som nosila nohavice velkost 34-36. Svoje nohavice 34 som si obliekla bez problemov, ale v bokoch som ich uz ani zdaleka zapnut nemohla a pritom som dovtedy nic nepribrala ani neschudla... Teraz to uz nesledujem, ved na to budem mat cas po porode. Hlavne nech je maly v pohode... 😀 😉

kiki5
8. sep 2008

mne nevsadi pribrat pri prvom som pribrala skoro 20 kg. len sa mi zdalo skoro ze mi ide bruško dopredu. totiž ja som to okrem rodiny ešte nikomu nepovedala a už je to vidno . na to že nič nejem lebo je mi zle je fajn že som pribrala, bala som sa ze male nebude v poriadku ak nejem

pensadorcallisto
8. sep 2008

na mne to pri prvom tehotenstve nebolo dlho vidno, ale teraz uz od 2-3. mesiaca to bolo viditelne... Niekde som citala, ze rpi druhom tehotestve brusko skor vybehne...

mirka.pp
11. sep 2008

ahojte ja jem normalne a aj tak som pribrala 23kg. doktor mi povedal, že som veľmi naliata, tak neviem

petka_s
11. sep 2008

ahojte baby,
tak ja som v 25 tt a zatial som pribrala 7 kg,
moja doktorka ma pred dvomi dnami zvozila ze som velmi
pribrala a ze si mam davat pozor,ale mne sa to nezda zatial
az tak nejak brutalne to moje priberanie,
tak co si myslite??

zukab
11. sep 2008

petka_s,
zo svojej doktorky si vobec nic nerob. nechapem, ako mozu takto vycitat babam, ze priberu vela. 7 kg nie je vela v ziadnom pripade! ako sme sa tu vsetky zhodli, je to individualne.
ja som v zahranici a tu napriklad vobec nevazia. ked som aktivne na zaciatku tehu pri kazdej kontrole hlasila kolko vazim, tak na mna pozerali ako na mimozemstana, ze ich to predsa nezaujima, pokial som zdrava a nejedna sa o nejake patologicke priberanie alebo chudnutie.
kazdy organizmus je iny a tak to ma byt.
takze NESTRESUJ, jedz na co mas chut, neprejedaj sa, uz len pre vlastny dobry pocit, po porode to urcite ocenis.
ale ja si vzdy (pri konzumacii dalsej cokolady 😀 ) poviem, ze kedy si to budem moct dovolit bez vycitiek, ak nie teraz.
a kilo hore dolu.
takze klud 😉

petka_s
12. sep 2008

dakujem zukab,
potesi to 🙂 ale nechapem tu moju doki aj tak, ze kedze som prvorodicka ze by tehotenstvo nemalo byt este na mne vidiet a to som v 25 tt,tak som si pomyslela ved ta mala ma uz kilo a 30 cm,tak kde by sa vosla ak nie v bruchu,no nie?nejdem si robit uz teda stresy,viem ze kolko jem a ako,nieje to o prejebani sa v pravom slova zmysle.tak nemam az take vycitky,dakujem a pekny den prajem baby 🙂

jaja257
12. sep 2008

Petak: ja som prvordicka, pribrala som uz 10 kg, ak ked som sa spytala doktorky, tak sa zasmiala a povedal ze som v pohode, ze kazda pribera inac a proste to nezmenim 😀 tak predpokladam, ze do konca naberiem este dalsich 10kg a budem sa gulat 😀

buffinko
12. sep 2008

petka, moj doki vahu ani raz neriesil a to som pribrala len od 25 do 28tt 7kg. verim, ze to nie je len tuk 😅 . za posledne 2 dni mam 3kg hore - a to bez sladkosti, normalna strava, posledne jedlo o 17.00 - polievka. naozaj je kazdy organizmus iny, to sa neda porovnavat. takisto po porode niektore schudnu hned 10kg, ine len 4-5kg... ak sa naozaj neprejedas, mavni nad tym rukou a nezatazuj sa.

shela
12. sep 2008

petka_s...nic si z tej lekarky nerob...mna zasa terorizovali ze som pribrala velmi malo..za cele tu len 7kil...vraveli ze babo bude male .. a mala mala 3,5 kila 😉 Papkala som uplne normalne ale k tomu som aj dost cvicila takze ja som s vahou isla trosku dole ale mala za to rastla...a teraz cakam druhe a nepribrala som zatial ani gram..brusko uz sice mam ako 5 mesiaci ...takze tak...niekto priberie moc a niekto skoro nic...

funy
12. sep 2008

ahojte, tak ja uz 5 kg, a to len koncim 25 tt.
a obvod mam uz 104. pred tyzdnom som mala 95. nerozumiem ako rychlo sa mi zvacsil.
🙂
priznam sa ze som este vobec necvicila. ale idem zacaj doma cvicit aspon jogu. zistujem, ze mam nohavice dost obtiahnute na stehnach, takze s tym musim nieco zacat robit. takze treba sa hybat.

majka0608
12. sep 2008

ahojte som prvorodicka koncim 4 mesiac a stale som nic nepribrala.prave naopak 2 kila som schudla.je to normalne?doktorka povedala ze dieta je primerane velke a vsetko je v poriadku tak neviem

andy21
12. sep 2008

Majka klid, já končím 28tt a přibrala jsem teprve 3 kg.....každá to máme jinak.... 😉

shela
12. sep 2008

funy...ja cvicim na orbitreku a mozem len odporucit...jogu som sice neskusala ale stale je to lepsie ako nic nerobenie...aspon sa posilnis pred porodom 😉
majka... ja som pri prvom babu tiez schudla...kvoli zvracaniu

ibi
12. sep 2008

Funy podla mna 5kg nie je vobec vela...ja som pribrala 6 kg a vraj to na mne vobec nevidno, len brusko mam statocne 😉 Inac nabrala som to az tak od 23tt...dovtedy len take dve kilecka.

majka0608
12. sep 2008

ale mne nebyvalo zle ja som praveze vobec nezvracala preto sa mi to zda divne aj zjest mozem vsetko ale vsak hadam to nebude nic asi je to normalne

shela
12. sep 2008

majka...poviem ti o mojej mamke...pred porodom mala 60 kil a po porode necelych 50...najprv zvracala ale az tak ze bola na infuziach a po tom 3 mesiaci jej nic nebolo a aj tak chudla a pri tom bratia sa narodili skoro 4 kilovy...neboj nic o chvilku zacnes priberat 😉

ibi
13. sep 2008

majka ja som tie kilecka priribraka tiez az nedavno... do siesteho mesiaca som mala nejake 2kg naviac. Ani raz mi nebolo zle a ani raz som nezvracala 🙂 Pokial je babo ok, tes sa z toho!

tin007
13. sep 2008

ahojte, ja som na zaciatku tehotenstva 2 kg schudla a az teraz - tento tyzden som sa dostala na povodnu vahu,takze prirastok zatial 0 kg. doktorka hovori, ze je to ok, maly krasne rastie, takze aspon sa nebudem tak strasne stresovat kvoli kilam navyse.

deathy
14. sep 2008

Ahoj holky, trochu to tu čtu, a tak sem se chtěla zeptat.. Tohle je moje první. Před těhu sem vážila nějakých 64 kg, teď sem ve 14tt a vážím 62kg. Vím že je asi brzo na nějaký přibírání a dvě kyla dole nejsou tak moc, ale nedá mi to, protože sem si spíš myslela že budu přibírat, a né že budu takhle jednoduše hubout, takhle mi to nešlo ani před těhu. Jím naprosto normálně a stejně jako před tím, občas se teda i přejím, nijak se neomezuju. Jo a nevolnosti nemám vůbec, ani jednou sem nezvracela.. Tak i proto je mi to divný. Že by si prcek bral všechnu energii ze mě? Jako u dr. bylo vždycky vše v pohodě, prcek velikostí asi odpovídal..tak jako nepanikařím, jen zjišťuji.. Díky 🙂

majka0608
17. sep 2008

ok dakujem vam vsak uvidim ako sa to bude dalej vyvyjat

bzucinka
17. sep 2008

ja som do 14tt pribrala 1kg, v 23tt som mala +4 kg, v 30tt +7kg, v 35tt + 8,5 kg a teraz v 38tt + 10 kg. Stravujem sa stale rovnako, tak ako aj pred tehotenstvom. Ziadne vynimocne chute nepocitujem. Akurat do toho 14 tt mi velmi nechutilo, lebo mi bolo zle. Ale teraz mam pocit, ze kazdym stupenim na vahu mam o nieco viac,ale akoby to nebol tuk, tak uvidime. Aj napriek tomu, ze som nepribrala velmi vela citim tie kila, myslim, ze to bude tym, ze som dost malicka ... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre