Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

zuzac
24. sep 2008

ja som pribrala asi 23kg(neviem kolko to nolo za prvý mesiac,to som ešte nevedela že som tehotná, ale strašne mi chutilo). dr. mi tiež vravela, že priberám vela a na konci tehotenstva mi povedala, že ju som ešte nedobehla, keď bola tehotná.Ono to určite ešte pojde hore, ale doležité je aby bolo mimčo o.k.

majandra
24. sep 2008

jaja257, tak sa odfot, nech vidime, ze ci si ako slon, mozno sa len ty tak vidis, hore hlavu to potom zhodis 😉

smardik
24. sep 2008

já měla před těhu 44,8 kg a včera 57,1 kg a určitě to ještě poroste 🙂, jen doufám že mi po porodu něco zůstane

hulda
24. sep 2008

Tak já taky patřim spíš mezi slony nebo mamuty 😅 . Přibrala jsem už 16kg a to mam do konce ještě víc než 5týdnů! Ta dvacka to asi bude 🙄

januska11
24. sep 2008

Jaja a koľko si pribrala? Ja čakám tiež v januári a už som pribrala 7 kg a to som prvé 3 mesiace iba vracala...

susanh
24. sep 2008

No baby ja som horko tazko pribrala uz 3 kg, som v 20. tyzdni.

marrrka
24. sep 2008

ja zatial 4 kila, tiez nie som chuda, tak sa len smutne kukam ake cisla vidim na vahe 😖

januska11
24. sep 2008

marrrka neboj...ja som do 6 mesiaca nosila rifle...no a od 21tt priberám každý deň 0,5 - 1 kg...Neverím vlastným očiam ked sa postavím na váhu...strašne rýchlo to ide hore...

marrrka
24. sep 2008

januska kazdy den? nie kazdy tyzden si myslela?

etnicka
24. sep 2008

Ja som v 15. tyzdni a zatial som pribrala 3 kila.

apfele
24. sep 2008

Za celé těhu jsem přibrala 11 kilo, nyní 3 týdny po porodu mám 10 dole, takže nebojte, vše se zhubne... 😀

jaja257
24. sep 2008

Tak ja mam zatial 11 kg navyse. 😒 V prvom trimestri som pribrala len nejake 2 kg, ale potom to zacalo a nechce prestat.skusim pohladat a prilozit fotku ako vyzeram, ale fakt je to oproti povodnemu stavu vela..... ☹ A najviac ma depta, ked mi nejaka dobra dusa polozi otazku ze ci som v 8 mesiaci.... ☹

meri
25. sep 2008

Mně nebylo vůbec špatně, tak jsem začala hned přibírat, teď mám +7kg

pensadorcallisto
25. sep 2008

susahn... Ja som tiez este do nejakeho 22. tyzdna mala +3-4kg... A zrazu za 3 tyzdne uz som +6... takze neboj, dobehnes... 😀

majkafer
30. sep 2008

ahojte. ja som v tehu priberala najprv pomaly, potom to v 4. a 5. mes naskočilo o 8kg, potom 2mes iba po kile. a na konci 4.kg. Takze ked som sla rodit mala som zo 62 zrazu 80kil. to bolo hrozne. nevyzerala som sice ako slon, ale bala som sa, ze nezhodim. Teraz mam skoro 6.tyzdnov za sebou a 16kil dole. V nemocnici som nechala hned11. Po cisarskom a dvoj dnovej hladovke, to slo hned. tesim sa, ze to tak ide, ale musim sa este 4 kil zbavit, aby som bola spokojna, lebo sa musim zmestit do veci ale brusko sa nechce rychlo zmensit. No i tak vas chcem povzbudit, ze tie kila pojdu dolu, treba kojit a kojit🙂. cvicit tiez, ale mne sa neda na brucho, este boli. neklesajte tehulky baculky, babiky za to stoja. Moja Veronika je krasna, asi po mužovi🙂

funy
30. sep 2008

ahojte,
ja zatial 8 kg

sloto
30. sep 2008

ahojte tak ja som momentálne 21 TT a mám na sebe 7 kilo. asi je to vela co?

smardik
30. sep 2008

já ted za týden přibrala 1,5 kg a to se ke konci už prý nepřibírá 😠

pajinkaa
30. sep 2008

Majkafer - tak to jsi dobrá, že Ti jdou tak skvěle dolů - já už bych toho prcka taky chtěla mít! 🙂 kila nekila - tím se tak netrápím.. to se nějak dá dohromady 🙂

Funy - tak to je super! jen tak málo v 27 tt! 🙂

Sloto - já myslím, že i to je docela v normě - já jsem teprv 18 tt a už mám cca 4 nahoře, takže s tím, jak teď jím, na tom v 21 budu asi podobně 😉

janka_pn
30. sep 2008

ja mam 15 plus, normu som splnila 😀 😝 , dufam, ze uz nepriberiem 😅. najviac som pribrala na zaciatku a v cca osmom mesiaci.

katufik
30. sep 2008

Ahojte, ja som doteraz pribrala 15 kíl a doktorke sa to už nepáči, ale ja sa mám fajn a aj drobček, takže veľkú hlavu si z toho nerobím... 😀

sloto
30. sep 2008

no tak ale ja som sa teraz tak rozbehla s jedením, že normálne mám strach koľko to bude na konci tehu. baby ja som stále hladná 😅

pajinkaa
30. sep 2008

Slot- to já právě taky a to jsem teprve v 18 tt ☹ Ale tak co naděláme, když nám chutná? 🙂

janka_pn
30. sep 2008

mne ani tak velmi nechuti normalne jodlo, ako mam stale na nieco, vacsinou nieco nezdrave 😀 , chut. a tie sladkosti, ach jaaaj 😅, ale trosku sa predsa len kontrolovat treba 😒 😉

funy
30. sep 2008

vcera som zase zjedla dva termixy, dve tvarohovo cok. tycinky dots, keksiky...
a dnes este viac. stale si vycitam ze tolko sladkeho nie je pre maleho zdrave, ale neviem odolat.

martina1305
1. okt 2008

ahojte, ja som teraz v 24 tt a mam 10 kg navyse. zacinala som s 54 kg, teraz mam 64 kg...pocas celeho tehu som nezvracala a asi mesiac mi neskutocne chuti jest.....takze som zvedava, ze kolko budem vazit pred pôrodom 🙂 . buduci utorok mam poradnu, uvidim, co mi povie pan doktor.....

felixko
1. okt 2008

martina nič si z toho nerob, keď ti chutí, treba si dať, telo si to žiada, ja som tiež jedla doslova ako zmyslov zbavená. pribrala som l5 kg, ešte posledný týždeň pred pôrodom som pribrala 2kg. po návrate z pôrodnice som mala 11kg dolu, ani neviem ako, lebo som sa vôbec neobmedzovala, jedla som hlavne preto, aby som mala mliečko pre malú a teraz tiež jem rovnako ako pred pôrodom, teda dosť výživne a kilá sa pomaly tratia

pensadorcallisto
2. okt 2008

funny, tak to sme na tom rovnako.... Aj mne hrozne zacalo chutit sladke... kazdy den zjem nieco sladke..uz mam kvoli tomu aj vycictky, ale fakt neviem odolat. Predtym som sladke vobec nejedla, povedzme zriedkavo..Dokonca ani caj a kavu som nepila s cukrom.. A teraz si to vsetko vynahradzam... A ze vraj ked cakas chlapca, tak sladke moc nemusis... A vidis, u mna je to prave naopak...

funy
2. okt 2008

pensadorallisto,

ja to iste. kavu sladim. predtym nie. predtym som mala rada ako tak ovocie, teraz vobec.
teraz trpim,lebo mi robila o 08.30 zubarka zub a nesmiem jest dve hodiny. umriem od hladu.
a spala som len hodinu, takze som uplne vysilena. taaaaaaaak by som si dala sladke.
ja tiez cakam chlapca a musim sladke. proste musim. predtym som bola skor na slane maskrty...

petka_s
2. okt 2008

pensadorcallisto-ahojky,
to mame podobne,ja zase mam rada hrozne kysle,vsade len octujem,
a to ze ked ma zena chut na kysle by mala mat chlapceka 🙂
a ja mam dievcatko🙂🙂
je to naozaj individualne,aj ked obcas dostanem aj ja chut na lsadke,ale len
na kinder cokoladky 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre