Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

zuzinaaa
1. jan 2009

no baby sviatky ja som sa postavila na vahu ze plus 5kg na nnervy som co teraz uz nechcem takymto tempom budem jak mala svinka 😀

jmisa
2. jan 2009

Já jsem dneska hupla na váhu a přes vánoce -0,7kg, ale u mě je to tím, že už jsem přestala brát utrogestan a taky už neberu magne B6 a listovku už jsem taky zredukovala, na mě tohle má hodně vliv. Předpokládám, že mi ještě trochu ubude, tak jsem zvědavá, jestli nebude mít v poradně řeči, že vážím míň než posledně. 😀 Takže můj stav za první triměstr +2,3kg, na cenťáky v břiše a prsou.

pajinkaa
2. jan 2009

připojuju aktuálně 32 tt +12,5 kg... nadšená z toho nejsem, ale copak jde odolat tomu sladkýmu a jídlu celkově o svátcích?? 🙂

zuzkaprofant
2. jan 2009

ja mam tak do 8kg ale to som na zachodiku nebola asi 4dni 😀 😀 skusam vsetko co zaberalo uz nezabera tak som taka plna ze ani jest mi nechuti jem len ked uz ma brusko od hladu boli a aj tak mi dako nechuti posledne dni 😠 inac som nechapala mne doky povedal ze som vela pribrala od zaciatku tehu lebo posledny mesiac to bolo4kg naraz ale to on nepochopil ze ja a zachodik nie sme uz kamosi ako sme boli 😀 😀
cez sviatky som nepribrala a to ja nemam ani pohyb pevazne lezim

pajinkaa
2. jan 2009

Zuzi, tak to znám, se zácpou pomohl jedině Magnosolv, ale už i ten nestíhá s přibývajícími týdny... ☹ aspoň se snažím hodně pít. A pohyb mám prakticky taky nula, protože mám klidový režim, nejlíp ležet s nohama hore.... ale to neva, hlavně, ať ještě dva měsíce vydržím!! 🙂

dobromila
2. jan 2009

Vsade sa docitam, ze najviac sa pribera v poslednych dvoch mesiacoch, ale u mna to vobec neplati. V prvom tehotenstve som pribrala posledny mesiac maximalne 1 kg.
Teraz som mala sice uz na zaciatku 34tt plus 13kg, ale odvtedy som pribrala len cca pol kila (koncim 36tt), a to som si cez sviatky dopriala vsetkeho.
Mam pred sebou posledny mesiac a predpokladam, ze vela nepriberiem. Ovela rychlejsie sa teraz nasytim, kedze ma zaludok menej miesta, kvoli zvacsujucemu sa babatku v bruchu.

pajinkaa
2. jan 2009

Dobromilko, to čtu ráda - kéž bych to měla stejně! 🙂 díky za zkušenost! 🙂

ivanka821
2. jan 2009

ahoj babenky..
tuto temu som otvorila cisto zo zvedavosti...
Som uz skoro v 14tt a este som nepribrala ani gram.
pravdou je ze som schudla. prve 3 tyzdne som stale vracala a nedokazala som sa normalne najest.
naviac v 14 tt nemam este takmer ziadne brucho.
Myslite ze je to ok?

zuzkaprofant
2. jan 2009

ivanka je to normalne ja som nepribrala skoro nic do 4mesiaca 😀 potom to islo hore

ivanka821
2. jan 2009

zuzkaprofant
Dakujem ti. Ale ked mne ani nic nechuti....
Ani nevladzem moc jest....
teraz vianoce a vsetko a ja som nepribrala ani gram....
Naviac zajtra letime do Afriky na mesiac tak dufam, ze nieco tam pridam.

vendulka
2. jan 2009

tak já naštěstí o svátcích odolávala a stále odolávám 😀

vendulka
2. jan 2009

i když někdy to jsou muka 😀

sekacka
2. jan 2009

Ahoj holky, přidám se k vaší diskuzi, já jsem zatím nic nepřibral,
právě naopak mám dole 3 kila, to jsem začala už pátý měsíc,akorát to bříško se zvětšuje.Je to normál?

pajinkaa
2. jan 2009

Myslím, že mírné hubnutí nebo nepřibrání cca do 18 - 20 tt je normální.... já začala nabírat až v 15 tt pomalinku, zato po 20 tt se to rozjelo a teď už mám v 32 tt 12,5 kg nahoře.... 😒 takže mít třeba už pět kilo předtím, tak už teď mám kolem 18 nahoře.. ☹

takže myslím, že to normál je - ono si tělo řekne pak samo... jo a takyzáleží na výchozí váze - hubené většinou přiberou víc, ty, co neměli ideál váhu před těhu - spíš míň... i když, co je ideál váha, žejo? 😉

wsmoulinkaa
2. jan 2009

ty vado......já taky zatím ani deko. Zhubla jsem 2kg bylo mi zle, ale už je mám nahoře. Žaludek se vzpamatoval ale zatím taky nepřibírám....dr mi nic neřekl.

vendulka
2. jan 2009

sekacka: já na začátku těhotenství shodila 9 kg a teď jsem přibrala 3kg, takže jsem pořád v mínusu 6kg, mudr mi na to nic neřekla,přibírat jsem začala až koncem 6 měsíce,ale spíše až v sedmém měsíci

vendulka
2. jan 2009

pajinka: tak já měla a stále mám nadváhu, tak asi moc nepřiberu, co? 😀

pajinkaa
2. jan 2009

Wsmoulinko - taky jsem to tak měla... jasně, není nutné zbytečně přibírat hned na začátku... a pokud jsou prcci ok, tak ani dr s tím nic nedělá 🙂

Vendulko, to máš fajn, taky bych brala ten mínus... ale ne 6 kilo, z něčeho zas to mimčo být musí, že jo 🙂 Nevím, jakou nadváhu myslíš, ale pokud mu to stačí a roste dobře, tak buď spokojená... tahat se s tolika kilama navíc není žádnej med .. ☹ a funím jak lokomotiva 😉

vendulka
2. jan 2009

no já myslím, že se má mimčo dobře, na utz neříkali, že by nějak strádalo nebo tak něco, takže asi pohodička

fodorka33
2. jan 2009

pajinkaa preco z toho robis taku tragediu?niektore zeny priberu 10kg a niektore aj 30kg....ved ked budes chciet schudnut po porode na svoju povodnu vahu tak to pojde,len ide o to ze treba chciet...ja mam 18navyse...nuz co uz....doktor mi nepovedal ani pol slova este som sa pytala ci to neni moc a povedal ze je to ok...oni su zvyknuty aj na take co priberu 30...

pajinkaa
2. jan 2009

Vendulko, jasně, to je super 🙂

Fodorko - já vím, že každý to má jinak... a dr mi taky neřekl nic- o váze se se mnou zatím nebavil vůbec... takže jsem asi ok, jen si říkám, že víc jak 15, 16 kilo jsem přibrat celkem nechtěla... víc kilo se bohužel hůř shazuje - i když to jde... Ale mě prostě diety nebaví 😉 a teď tomu sladkému prostě neumím odolat... 😒

gabika25
2. jan 2009

Ahojte, chcem sa opytat na priberanie tych, ktore cakali dvojicky. Ja som zatial v 22.tt a mam navyse 13,5 kg. Postava sa mi moc nezmenila, len brucho mi kazdym dnom rastie viac a viac.

wild.horses
2. jan 2009

Nuz, ja som si tento tyzden uz musela kupit tehotenske mencestraky, lebo maly sa bil proti gombiku zatlacenemu do brucha, ked som sedela. 🙂
+9 kilov od zaciatku. Uf, kebyze aspon nie som stale hladna 😉

pikusa
2. jan 2009

Ahojda,
tak koukám jak je to strašně rozdílný 🙂
takže mých 9kg nahoře už řešit nebudu 🙂 a at si dr.má klidně řeči 😀
Však to pak budu shazovat já a ne ona 😝

andy17
2. jan 2009

Ahojda tehulky! Já nosila normání kalhoty do 6.měsíce. Na začátku těhotenství jsem neměla na nic chuť a sem tam zvracela a přišla o 4kila. Nevolnosti a nechutenství se zlepšilo až koncem 4.měsíce. Ale nabírat jsem začala pozvolna až koncem 6.měsíce. teď mám +6,5kg
Nejvíc jsem nabrala za posledních 14dní. Tak nevím, zda je to tím cukrovím, ale já jedla dost sladké už od počátku těhotenství. Jen doufám že chutě na sladké mě pak přejdou 😀 abych nenabírala i po porodu 😠

holcicka
3. jan 2009

Ahoj holky,můžu se přidat?Jsem na konci 23 tt.Ještě před měsícem jsem nosila svoje oblečení a měla jsem na váze cca 2,5 kg. Vážím a měřím se vždy prvního a když jsem si 1.1 stoupla na váhu, tak se mi udělalo zle. Mám nahoře celkově 6,5 kg,takže jsem přibrala 4 kg za měsíc a břicho mi vyrostlo skoro o 7 cm!Slyšela jsem,že v 6 měsíci to jde nahoru rychle,že se nemám děsit.Co myslíte?

lyongirl
3. jan 2009

holcicka, tak, tak, nedes sa, je to normálne 😀
Aj mne to ide hore za mesiac 4 kg, ono zo začiatku to ide dosť pomaly, alebo vôbec a potom sa to rozbehne, teda ako u koho, ale u mňa aj u viacerých báb to tak jednoducho je 😉
Já sa teda často nemeriam, čiže ani neviem, ako mi brucho rastie, škoda, že ma to nenapadlo tak, ako teba, vždy 1. v mesiaci, takto máš aspoň prehľad o priberaní a rozširovaní sa.....

andy - mňa chuť na sladké prešla až po pôrode a teraz to bude asi tak isto 😀

janka0
3. jan 2009

ahoj tehulky ktomu priberaniu do 5 m.to bolo neak 6kg a potom kazdy tyzden 1kg tak uz mam okolo 18kg 😝 ale kaslem nato dokt.mi povedala ze mali je v uplnom poriadku tak mi je jedno kolko priberem hlavne ze je mali ok 🙂

scandya
3. jan 2009

gabika25 :D ty cakas dvojicky? zlateeee, inac aj ja som uz pribrala 11kg :D

pajinkaa
3. jan 2009

no, já si taky vedu deniček měření a vážení (každý ukončený tt), takže vím přesně. kolik jsem kdy přibrala, nebo jak mi roste bříško, prsa, či boky.... prostě jen tak ze zajímavosti 😉

Janka - jasně - nejdůležitější jsou prckové a my si pak budem muset na sobě máknout 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre