Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

katka2808
12. jan 2009

ahoj janika7. robis dobre, co sa tyka zapajania tvojho manzela do vsetkeho.

dolda
12. jan 2009

Každá má tolik kilo na kolik se cítí, já mám na našich fotkách z ateliéru 90 kg a nezdá se mi to, teď už jsem taková unavenější, ale ráda se namaluju, učešu a obleču a hned je člověku líp, když vidím některý ty těhule tak to je hrůza. Já jsem dost připrava už před těhu a vlivem hormonální léčby, takže mě další kilča neroznází, mám úžasnýho chlapa a to je pro mě vše.

laky83
12. jan 2009

ahoj , ja som pribrala už 2 kilá, som len 16 týždni tak sa ešte držíme. ocko priberá s nami 😀

katka2808
12. jan 2009

ahoj laky83. aj nas ocko pribera s nami, alebo aj za nas 😀 je zlaty, ze je taky solidarny. ja som v 20. tyzdni a pribrala som 4 kila.

zucha
12. jan 2009

janika, musim ta upozornit, ze niekedy kila nejdu zhodit hned po porode. Hlavne, ak zena koji. Ja som sice rychlo schudla, ale tri mesiace po porode v dosledku kojenia som opat pribrala. Nie nejak dramaticky, ale pribrala. Pri kojeni je totiz telo zeny viac namahane, ako v tehotenstve a ziada si to svoje. Ale hned, ako som prestala som schudla a to do tyzdna a dokonca som vazila menej, ako pred tehotenstvom. Takze tvoj pohlad na to, ako zena ma, ci nema vyzerat ma aj ine stranky, ako len lubit sa muzovi.

bertica.h
12. jan 2009

ja som kojila 2roky a síce som hned po porode schudla zo 70kg na nejakých 62kg..(pred otehotnením som mala okolo 52 😅 😅 )..rýchlo som to nabrala spat..ani kojenie nepomáhalo..pretože malá zaspala a ja som sa nevedela zastaviť..jedla som sladké,slané,kyslé..pohyb okrem obriadenia malej žiadny..

teraz sa tomu chcem veľmi vyhnuť..myslela som,že ked prestanem kojiť..po tých 2rokoch tiež by som nieoč mohla zhodiť..ani náhodou..až ked som otehotnela som cca 5kg zhodila a stále su zhodené..
budem si už po porode dávať vačší pozor..a toto druhé tehu beriem aj ako možnosť vrátiť sa--priblížiť aspn k povodnej postave.. ☹

zucha
12. jan 2009

bertica, to chces povedat, ze si este ani "tuk" nepribrala a len schudla? 😕

bertica.h
12. jan 2009

no..ja neviem..mala som ked som teraz otehotnela 72kg východziu hmotnost..potom v poradni msa vážim(našej váhe moc neverím) a ked som bola v poradni som mala váhu
69
67,5
66,5
a naposledy 67kg..tak ja neviem.. a na našej čo máme doma mám vždy 67kg teraz.a že teda nehladujem 😀 😀

fodorka33
12. jan 2009

nestresujte ono pojdu tie kilecka dole,len im bude treba dopomoct....ja som pribrala do 34tt 19kg.moja vychodzia vaha bola 58kg,a potom 77kg,lenze neviem preco ale teraz som v 36tt a schudla som o kilo takze celkovo som pribrala 18kg...myslim ze uz do konca toho casu mi zostava stale menej a menej takze hadam do tej 20tky to vtesnam 😀

janika7
12. jan 2009

Myslim, ze hubnuti je vzdycky o vuli. Pokud clovek chce, tak zhubne. Vim to podle sebe, s tou stitnou zlazou neni uplne jednoduchy shodit. Na druhou stranu, kdyz si clovek udela system a dodrzuje co ma, pak to jde. Me v tom moc pomohla ta dietolozka. Dodrzovala jsem, co mi rekla a ja shodila a pak to nepribrala a to ani na dovoleny, ani pres Vanoce...Da se jist i docela hodne a hubnout, jen musite vedet co. Jedna moje kamaradka schodila 26kg za 6 mesicu a musela jist 7x denne, pak uz jen 5x denne. Ted ma 50 kg a vahu si porad drzi. Ja jsem ze 67kg shodila na 59kg trvalo to jen 2 mesice. Chtela jsem vic, ale nemela jsem uz tu vuli, tak jsem si aspon vahu drzela.

katka1981
17. jan 2009

Katka2008: mame spolocny termin porodu aj prirastok na vahe, len ja som bola na zaciatku tehu o poznanie tazsia a od dnes dufam obmedzim sladke a zacnem sa snazit aby som neskoncila ako slon.

mufo24
17. jan 2009

Kočky ja som 19tt. Na začiatku som schudla 4 kg a to som vôbec nevracala ani mi nebolo zle ale nejak to samé išlo dole. Dve kilá sa mi už vrátili ale stále som - 2kg a oblečiem zatiaľ všetko oblečko, aj rifle mi padajú zo zadku 😀 Myslím, že toto je veľmi individuálne.

munu
17. jan 2009

hm.... ja som sa uz teda dlho nevazila 😉 az sa bojim, ked sa postavim na vahu

katka2808
17. jan 2009

Katka1981: drzim ti palceky. 🙂 ja dufam, ze sa mi to v tych vyssich mesiacoch nevymkne z kontroly... v porovnani s tym, kolko som jedavala pred tehotenstvom a kolko zjem teraz... az sa cudujem... 😀

reni7
17. jan 2009

ahij holky -já měla výchozí váhu 61,5kg a teď mám 64 někdy 64,5 takže zatím mi to vychází,že co měsíc to kilo,ale v druhé půlce těhu to de prý rychleji nahoru
já se teda v jídle hlídám,páč sem měla dycky problémy to dát dolů,ale nejsem nějakej magor,co by se trápil hladem,jen doufámže víc jak 15 kg nepřiberu ☹
namě už de vidět když naberu jen 2 kg natož tak třeba 20,ale asi s tím nic nenadělám,hlavně ať je mrňous zdravej

wsmoulinkaa
18. jan 2009

tak já taky zhubla 2kila na žačátku...ale ted už mám z výchozí váhy 2kg nahoře tak jsem ráda. To bude mít ale pan dr radost!!! 😅

mystique
18. jan 2009

Ja myslim, že at si řika co chce trosku se clovek v tehotenstvi hlídat musí at to s přibráním nepřeženem a pokud nema nekdo vyložene otoky tak to přece nemuže být třeba 30kg. A pak až se prcek narodí tak to pomalu dostavat dolu zdravou výživou a procházkama.Alespon mam takovou zkušenost z prvního tehotenství a doufam, že to bude i ted tak. Myslím, že pokud ženské zustane po pul roce po porode 10 kg tak je spis o spatnem stravovaní a zprominutím o přežírání. 🙂

reni7
18. jan 2009

mystigue-tak tak vystihlas to úplně přesně 🙂 ideální je nabrat 8-12kg myslím,že do těch 15 kil je to pořád v pohoale jak už je to víc jak 20 tk to už je fakt o jídle a zbytečným přežírání se 😎
já se hlídat musím,páč sem s váhou měla vždycky problém,tak bych nerada byla po porodu jak bečka,chtěla bych pak cvičit co nejdřív jak to pude
no ale můžu být klidně oteklá páč mám termín v červenci,takže sem sama zvědavá 😎

mangostyle
18. jan 2009

Ja som teraz v 18tt a už som teda pribrala 6kg, ale to je aj tým že som predtým prestala fajčiť tak som namiesto toho jedla všetko čo som videla :o)

tehula
20. jan 2009

ahojte, iba hlasim a davam za pravdu tym, co pisali, jak vahu neovplyvnime a treba sa na to vybodnut.
Tak ako mi od cca 15tt zacala vaha rast zavratnym tempom, tak sa to teraz uplne zastavilo a stale mam len 3kg navrch.

mufo
21. jan 2009

Babizne jak som natrafila na tuto hned som sa isla odvazit :o)
JA som v 19 tt a pribrala som 3 kg, mam stale hrozne problemy so zaludkom a som rada ze aspon z niecoho mi neni zle, a gyndoska ma na poslednej poradni dost zdeptala....ze si mam davat pozor na vahu lebo som dost pribrala...3 kg je tak vela? skoro ma slahlo 😠

zuzkaprofant
21. jan 2009

no ja uz mam 11kg no co ale zo zadu ani tehotna nevyzeram to nie je to priberanie len o jedle takze ziadne stresy papajte ked ste hladne zalezi aj od velkosti bruska kolko vody mate vtele a tak pod takze aspon raz v zivote si doprajte vsetko na co mate chut 😀

bertica.h
21. jan 2009

jáj,tak ja som začla priberať☹
svoju váhu ešte nemám,ale 2kg už chábaju iba..🙂)
ale čakala som to..zatial som pribrala teda asi 3kg..neviem..dr.váži váha inak ako nám.

ivanka821
21. jan 2009

ahojte.
chcela by som sa vas opytat, ze ako je to vlastne s bruskom...
zacinam byt dost nepokojna....
som v 16 tt a nejako nemam skoro ziadne brusko. Mam ale len velmi malinke.
Takze sa teraz vlastne bojim, ci sa malinke a spravne sa vyvija.
ak mate nejake skusenosti, prosim ozvite sa mi..
dakujem

bertica.h
21. jan 2009

ivanka vobec sa ničoho neboj..bruško ti začne rásť a nebude sa vedieť zastaviť.Bábenko je určite v poriadku..su proste ženy,na ktroých je tehtenstvo vidieť hned a niektorédo konca tehotenstva vypadaju,akoby ani tehotné neboli.veľksť bruška neurčuje nič.Neboj,ešte si ho ale určite užiješ🙂

suknicka
21. jan 2009

mufo.. kaslat na nu.. tipujem ze ona ked bola tehotna tak pribrala tak 30kg pri jednom dietati a ju mozno tiez deptali ze vela tak ona teraz "odovzdava" dalej...

ja som bola naposledy v poradni v 10tt a moja lekarka bola prekvapena ze som este nic nepribrala.. pri prvej dcerke som dlho nepriberala..potom pomaly..a pred porodom som mala celkovo o 15kg viac.. cize v pohode..

ak sa citis dobre a zbytocne sa neprepchavas nezdravymi vecami tak v tom pokracuj a doktorku bud ignoruj alebo zmen...ved oni su tu pre nas a nie my pre nich.. 😵

ivanka821
21. jan 2009

bertica h. Dakujem ti, len som sa nejako zacala stresovat, lebo moja kolegyna je v 17tt a ma take akoby zajtra isla rodit...
takze preto sa mi to nejako nezdalo

tehula
21. jan 2009

mufo: to uz jaka trubka musi byt? Ved nech si pozrie tabulky, ake velke je mimi, kolko vazi a voda k tomu.
Mne napriklad narastli uz prsia o 2cisla..........to ako teraz by mi malo za to zo zadku ubudnut, len aby som nemala hore uz 3kg? Je mi to ozaj zvlastne. Vsade pisu, ze okolo 18tt cca 4-6kg sa pribera, takze si este pod normou.

bertica.h
21. jan 2009

Ivanka..neporovnávaj 🙂
všetko je ok 🙂

valmra
21. jan 2009

ivanka821 neboj sa, ja som bola na tom tak isto ako ty...brusko sa mi zacalo gulatit v 20tt a za tie dalsie 4 tyzdne mi brusko vyslo tak, ze uz je na mne vidiet ze som tehu 🙂 kolegyna sa isla stale so mnou porovnavat ake ona uz ma brusko a ja nic a to bola nejake 4 tyzdne po mne... ale uz sa pekne gulatime a budes sa aj ty

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre