Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

emjee
2. feb 2009

tinus20 • 39tt • 31. jan 2009 o 10:47
zdravicko,som teraz v 38tt a lekar sa ma kazdu navsetvu v poradni pyta kolko som pribrala,doteraz sa mi podarilo pribrat okolo 18-20 kg a vzdy sa ma pyta ci to zhodim,podla mna to neni take strasne lebo som pocula ze baby priberaju ovela viac ,pritom mi nenarastol ani zadok len mam brucho jak balon...snazim sa jest tak jak predtym,ziadne prejedanie ani sladkosti,tak sa chcem spytat kolko ste pribrali vy????a jak ste to potom zhodili?? dik 🙂

fodorka33 • 39tt • 31. jan 2009 o 11:13
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
klikni sem...

lilux • 1d, 39tt • 31. jan 2009 o 11:53
ahojte....ja som s prvym babom pribrala 21 kg...a mala som len brucho..vyzerala som ako pavuk ..a teraz 10-11 kg...a tiez vyzeram ako pavuk, lebo mam len brucho..v podstate nikam inam som nepribrala...a zhodila som to pri prvom v pohode, a viem, ze aj teraz to tak bude...takze hlavu vzhuru tinus

nikollette • 38tt • 31. jan 2009 o 14:12
Ja som pribraôla 10-11kg, doteraz..ale iba na brucho..na telo vobec🙂 moja vaha pred tehu bola 49KG.. uvidime kolko este pribereme, ved nevieme kedy to vypukne

nikollette • 38tt • 31. jan 2009 o 14:16
Tinus ja mam pomly take brusko teraz v 37tt, ako ty v 27tt ale jasne ze kazda to ma ine.. na prietokoch si uz bola, ze kolko vazi mimi?

micanek • 1d • 31. jan 2009 o 14:21
Ahojky holky.
Tak já na to, že vypadala, jak kdybycch sežrala malej tank, tak jsem přibrala 10kg a 15 nechala v porodnici. Za to jsem byla moc ráda, protože nejsem vůbec žádnej hubeňour Ale v§bec bych se nenervovala .. každá jsme jiná .. a taky každá jinak přibere.

belanka • 1d, 29tt • 31. jan 2009 o 18:09
ja som pri prvom pribrala 18 a v pôrodnici ostalo len 6.aj som schudla,ale zasa pribrala.tak moja východzia váha pri 2.bola o 10kg vyššia .teraz mám na sebe 10,tak budem mať čo robiť .

petra1985 • 33tt • 31. jan 2009 o 19:58
no ja cakam prve mam termin koncom marca zatial som pribrala nejakych 8 max. 9 kil.. pred tehu som vazila 52 kil.. a vsetko mam na bruchu a zadku

andika10 • 2d • 31. jan 2009 o 20:12
ja som s dvojičkami pribrala 10 KG a po porode som zhodila 12 kg a pritom som sa počas tehu prežierala. aj deti boli velke 2350 a 2450 g. podla mna to priberanie zavisi aj od genov.Ale keby som pribrala aj 30 kg by ma to netrapilo hlavne že su deti zdrave

deathy • 35tt • 31. jan 2009 o 21:01
Ahoj, tak já sem na začátku těhu shodila 2kg, ale celkově sem přibrala do teď cca 7,5kg. Což si myslim, že není tak strašný. Mám jen břicho, nikde jinde sem nijak výrazně nepřibrala.

magisa • 30tt • 31. jan 2009 o 21:09
ja jsem zacinala s vychozi vahou 47 kg a ted ve 29 tydnu uz mam 14 kg nahore.... ale jsem naopak radeji, nez kdyz slysim, ze nektere holciny pocas celeho tehotenstvi priberou i mene nez 5 kg to mi naopak pripada hodne divne

gingerlady • 31. jan 2009 o 21:14
Já jsem ve 37tt a celkově máme nahoře 11,5 - 12,5kg (asi podle toho, jak se vyspíme ) a všechno mi vlezlo jen do "bříška", jinam zaplaťbůh ne Takže si myslím, že je to celkem v pohodě...

tinus20 • 39tt • Včera o 01:41
no maly ma vyse 3,3 kg a ostatne neviem,no podla mna tlsta nejsom len taka spuchnuta,ved do tyzdna by sa mal narodit a potom uvidime kolko mi ostane a kolko zhodim..

mukky • 1d • Včera o 02:36
ja som pred otehotnenim schudla 10 kg kedze som bola trochu pri sebe,v tehu som pribrala 7 kg,po porode a kojeni slo vsetko dole...v tehu som jedla vsetko,len po 18 tej uz len ovocie,jogurt alebo sladkost...

lenka138 • 32tt • Včera o 10:09
ja končím 32tt a momentálne mám na sebe 10kg, predpokladám, že do konca tehu sa na mňa nelepí určite ešte aspoň 3kg, ale ja to mám iba v bruchu a potom keď sa budeme musieť vrtieť okolo našich pokladov, tak si myslím, že to nebude žiadny problém zhodiť

mikalove • 1d • Včera o 11:26
som som počas teho pribrala 12 kg..a lenka má pravdu,zhodíte rychlo

veronika1982 • 27tt • Včera o 12:58
ahojte ja som mala na zaciatku 60 kg a teraz mam 72 kg... ked som sa na to pytala lekara ci je to ok tak sa len zasmial a povedal ze sa doma o nas dobre staraju. najhorsie na tom je to ze zo zaciatku som pribrala na bokoch a stehnach a az teraz mi zacina rast brucho..

celine • 19tt • Včera o 13:01
Ja som doteraz pribrala asi 2,5 kg (z toho 2 kg za poslede dva tyzdne , lebo som prestala zvracat).

tanulik... • 29tt • Včera o 13:37
caute holky tak ja som uz pribrala peknych 14kil

fodorka33 • 39tt • Včera o 13:48
ja som pribrala 18kg

tanulik... • 29tt • Včera o 13:50
no a teraz mam stoho priberania vela strii neviete mi nato nieco poradit nejaky krem ale nieco?

gingerlady • Včera o 14:33
Doporucuju olejicky...nejdriv jsem mela detsky Aviril, ale byl s hermankem, takze kdyz uz jsem ho pouzivala tri mesice, objevila se vyrazka. Na to mi v lekarne dali mast Linola...super, za dva dny byla vyrazka pryc. Ted mam olejicek pro tehotne na strie - od fi. babydream - kupovano v Rossmanu. Perfektne se vsakuje a mazu tim i prsa. A nemam ani jedu strii. Staci namazat vecer, nez jdes spat a je to

hribek • 6tt • Včera o 14:37
Holky přibrali ste na začátku na bocích?

gingerlady • Včera o 14:40
hribek...ja vubec, od zacatku jsme pribirali jen na brise (taky podle toho ted vypadam...nejdriv jde bricho a pak teprve ja ). Ale rika se, ze u kluku to jde jen do bricha a holcicky jdou hlavne na stehna a zadek....

hribek • 6tt • Včera o 14:48
tak uvidíme jak to bude dál

weronique1 • 34tt • Včera o 15:26
zatial 12kg ale nastastie hlavne do bruska a trocha aj na boky - inak mi ostala moja povodna konfekcna velkost

deathy • 35tt • Dnes o 00:10
gingerlady, no já čekám holčinu a šlo mi vše jen do břicha. Dneska mi to máma komentovala tím, že mi to břicho leze čím dál tím víc dopředu. Zkoušela sem si svoje "starý" džíny..sou mi normálně, jen mě díky tomu břichu dost tlačí, takže bych v nich jít nemohla, ale v podstatě je zapnu 🙂 Ale jako kecala bych, kdybych tvrdila, že mi nic jinýho nepovyrostlo..dle přítele zadek a stehna, ale né nijak drasticky. I když on mi to vše kompletně okomentuje, takže si pak připadám, jak kdyby ze mě byl slon

taita • 1d • Dnes o 00:40
Ahoj, ja jsem pribirala od zacatku tehotenstvi. Dost mi trvalo, nez jsem se tim prestala stresovat. Pribrala jsem 23,5 kg v porodnici jsem nechala polovinu a po 14 dnech od porodu mam na vrch 9kg a jde to rychle dolu. Hlavne se nestresujte, po porodu to pujde samo. Mam holcicku a pribrala jsem v podstate jen do bricha. Trochu zadek a stehna, ale nic hrozneho. A co se tyce strii, mazala jsem jen obcas obycejnym kremem "Bonella" a nemam ani jednu strii.
Takze tehulky, zadny stres, jezte na co mate chut, na kecy doktoru se vykaslete a strie nereste. Hlavne si uzivejte tehotenstvi a teste se na drobky. Je to vazne nadhera drzet prcka v naruci.
Vsem preji pohodove tehu.

maajka83
2. feb 2009

AHojte, ja som pocas tehotenstva pribrala 22 kg a tie som rychlo po porode zhodila. Do styrch meciacoch som mala uz svoju vahu, ale ked som kojila mala som aj menej. Po kojeni sa mi vaha ustalila na mojej povodnej vahe. a nemam ani strie. 😀

deniskajakubko
2. feb 2009

Ahojte holky ja som v 22 tt a mám navyše 4 kg

a.n.d.
2. feb 2009

Ahojky,
Tak holky v prvním těhotentsví jsem přibrala cca 35 kg a do roku po porodu jsem to zhubla 🙂 A ve druhém těhotentsví jsem přibrala cca 33 kg a jsem 7 měsíců po porodu a nemůžu to dat dolů ☹ ☹ ☹

mamina28
2. feb 2009

Ahojky, tak to já jsem v při prvním těhu přibrala 25 kg, schodila jsem 20 kg, v druhém 10 kg a teď jsem přibrala už 8 kg a to jsem teprve v půlce, tak jsem zvědavá, jak to půjde dolů. Z prvního těhu mám dost strií, jak jsem hodně přibrala, tak snad mi další nepřibudou.

lucia123
2. feb 2009

Ahojte,

Chcela by som Vam vsetkym tymto povedat, aby Ste si vo vlastnom zaujme a zaujem zdravia Vasich deti precitali tuto stranku a urobili si vlastny nazor. Hlavne rodicia, ktory nemaju podrobnejsie informacie o ockovaniach (najma povinnych ockovaniach), aby sa oboznamili, ako velmi mozu uskodit tak malemu babatku prave tym, ze ho v dobrej viere daju zaockovat.
Taktiez je o tomto debata na modrom koniku, vo voľnej diskusii.

Prijemne citanie a zelam zdrave a statsne deticky.

http://www.ockovanie.org

lienka8311
2. feb 2009

Ahojte,Chcem sa opytat,ci vaha babatka suvisi,aj s tym kolko priberiem v tehotenstve...

aponchie
2. feb 2009

kolik je cca vaha vsech tech veci kolem dokola?viz krev placenta pl.voda miminko atd co tam jeste patri nevim..

bastika
2. feb 2009

jezis zase neplaste s tym ockovanim.ked nedas zaockovat a male nieco vazne chyti, tak potom co?

andy21
2. feb 2009

lienka tak to určitě nesouvisí,,,já přibrala 7kg a málinka měla 3100g.
aponchie podle mě tak těch 7-9kg 😉

bastika
2. feb 2009

ahoj ja som 19+ 4tt a mam plus 4,7 kg ale uz som mala rano aj + 6, len som 2 dni nevecerala a bolo.snad je to ok, len sa dokonca moc nerozjest 😠 😝

gingerlady
2. feb 2009

deathy...tak to manžel je těhotnej se mnou...přibírá a přibírá😀 Dneka jsem mu zrovna říkala, že vypadá, jak kdyby přenášel😀

dicinka1
2. feb 2009

ajojte..ja uz som pribrala 8-10 kg..od kedy som tehulka 😅 😵 😵 😵

dicinka1
2. feb 2009

co to citam?niektora pribrala len 4 kg?nie je to nejak malo?fiha?niekto si da zalezat na postave..teda aj mne na tom zalezi...ale ja si doprajem vsetko na co mam chut..naco sa obmedzovat?aspon raz 😀 dufam ze kg pojdu rychle dole... 😅 😀 😀 😀

bzucinka
3. feb 2009

Ja som pribrala spolu 9kg ... pred tehu som mala 49, pri porode 58 ..pri navrate z porodnice 50 ...teraz 4mesiace po mam 45 ... ale som taky drobcek... babo bolo na mna tak akurat podla lekarov 2 600g ... A netrapte sa na kilogramoch... budu ine starosti 😉

zuzkaprofant
3. feb 2009

no dievcata aby ste nevraveli kolko se pribrali tak na mna asi nemate ja uz aj 13kg mam na sebe nejem vela sladkosti vobec a to co som si veci kupila ze budem nosit ako tehulka su mi tesne ze nezapnem neopne ma takze sa tu nezloste ze mate navyse za cele tehu 9-12kg ja este ma 3 mesaice pred sebou ta to bude aj 25kg na konci predpokladam 😀 😀 a to som do 5mesaica vracala 😀 😀 takze nestesujte sa ja uz mam dovod 😀 😀

silviamt
3. feb 2009

ja som v 22 a uz mam 5 kg na sebe a to som uz pred tehu bola oplacaniejsia🙂 zuzi, ja budem na tom rovnako ako ty tiez som do 5 mesiaca vracala sem tam mi este nieco nestravi a utekam na vc. Ale to najhorsie uz je nastastie prec...

zuzkaprofant
3. feb 2009

silvi jasne to najhorsie gcanie je dufam za mnou teraz trpim zapchou stale dookola ani tak nedobre ani tak ale nevadi ja uz pocitam dni ako na vojne 😀 😀 😀 a idem si kupit teplackovu supravu xxxl 😀 😀 😀

silviamt
3. feb 2009

ja mam pre istotu stale taku tazobu na zaludku ked toho viac zjem je mi hned na vracanie, zapchu nastastie nemam ale jem len tale lahke jedla lebo ked si dam napr. vyprazany syr koniec a varene zemiaky vobec nejem lebo z nich vraciam. ja som tiez nakupila vacsie teplaky aby brusko netlacilo 😀

jirinkas
3. feb 2009

já jsem přibrala zatím asi 3kg, na začátku jsem hubla, páč mi bylo zle..... bála jsem se těhuchutí, ale zatím mě nějak nechytly, občas mám spíš k jídlu nechut, tak je třena se trochu přemáhat...

gingerlady
3. feb 2009

na mě za celou dobu taky žádné chutě nepřišly....jen ovocný karamelky jsem začala poněkud víc mlsat....pytlík Sisinek na posezení není problém😀

mufo
3. feb 2009

Je to sranda babizne ze kazda sme uplne ina 😀 ...ja som mala paniku z priberania v tehotenstve, zatial som mala navyse 3 kila a teraz po fajnej chripke zas kilo dole, obcas mam az strach ci bude babo ok lebo sa na mna lepia vsetky neduhy zdravotne, az mi to lezie na nervy 😠

gingerlady
3. feb 2009

mufo, neboj, bude líp. Musíš se snažit být hlavně psychicky v pohodě. My taky neměli ideální těhotenství (od 25tt, kdy se malému zachtělo jít na svět, klidový režim, žádné procházky, jen ležet s nohama nahoře, magnesium 2x denně, aby se zmírnila činnost dělohy a trvalo to někdy do 30tt), ale nakonec všechno OK a za týden jdem na svět naostro 🙂 Nakonec bude všechno v pořádku, držím palečky!!!

mufo
3. feb 2009

Dakujem Ginger, si zlata.Fakt je to peklo, ja vela znesiem ale niekedy mam pocit ze je to zly sen.Kazdu chvilu na pohotovosti, horucky, stale nejake zapaly, zaludok na mraky...ale ano snad bude lip ako pises. Aj ja TI drzim palce, nech ste hlavne zdravi a prichod na svet je podla moznosti co najveselsi, tesim sa na fotecky 😀

muriel293
4. feb 2009

ja som teraz dala dole kilo,nechápem tomu aj doktor sa čudoval že to ženy vraj nezvyknú 😅 ale tak zas mne to neuškodí,ja som dosť priberala hneď zo začiatku,keď iným brucho ani nebolo vidno ja už som vyzerala ako v piatom mesiaci! 😀

michaelal
4. feb 2009

Ahojky já jsem byla u Dr. ve 23tt a měla jsem 0,5kg nahoře a to byl úspěch..... 😀 Do té doby jsem pořád jen hubla. Schodila jsem sice dohromady 2kg, ale nešlo mi to vůbec nahoru. Je to samozřejmě i tím, že jsem první 4 měšíce měla nepřetržitou "kocovinu"...A neměla jsem chuť k jídlu. malá je ale v pořádku a to je hlavní, pan doktor je v klidu, tak jsem také.

tehula
4. feb 2009

koncim 21tt a mam hore uz 4,5kg, tajne dufam, ze sa celkovo do plus 12kg zmestim a nepojde to vyssie

mufo24
4. feb 2009

muriel ja som tiež v prvom tehu dala ku koncu kilo dole. Mne zas povedali, že to nieje nič neobvyklé.

gingerlady
4. feb 2009

mufo...jojo, pohotovost s manželem taky známe moc dobře, ale musíš věřit. Soustřeď se na sebe a mimi a vše ostatní hoď za hlavu 😉 Fotky budou, neboj🙂

katka1981
8. feb 2009

Ahojte, vie mi niektora z vas poradit, kt. uz mate babo, ci suvisi moje doterajsie priberanie s tym kolko este priberiem? Alebo to vobec nezavisi od mojho momentalneho priberania a mozem este vela pribrat? Som v 23.tt a pribrala som 4 kg s tym, ze je vsetko naco mam chut, neobmedzujem sa, hoci chcem pribrzdit so slakostami, lebo to nie je zdrave a stale sa chystam cvicit, ale som leniva. Je nejaky predpoklad, kolko este naberiem? Posledne dva mesiace som pribrala vzdy 2 kila mesacne, dovtedy 0 kg.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre