Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

misa.ottovka
15. feb 2009

Jaj, jestlimůžu mluvitza sebe tak já jsem v 15tt měla - 2kg, přibírat jsem začla až někdy kolem 20tt.

mystique
15. feb 2009

🙂 Ja mam pocit, že ikdyby clovek jedl vzduch tak v tom období pribíra.Jsem teprve ne zacatku a mam už 3kg nahoře.

jajka12
15. feb 2009

mystykue, 17 tt je na začiatku??? Veď ešte 3tt a si v plovici!!!! 🙂 Teda jasnačka, že čo sa týka priberania, tak tam nie je priama úmera od prvého mesiaca...teda aspoň by nemla byť xixi.

ditka1
16. feb 2009

mystique...a pockaj ked zacnech opuchat,to ani keby si nejedla,tak priberies telo zadrziava vodu a este len to su kila navyse,ja som si tiez do 20tvravela,ze ako fasa,ze len 3kg...aha a ani neviem ako potom to islo kozmickou rychlostou a uz 17kg a este stale priberam aj z vody kt.vypijem 😀

pajinkaa
16. feb 2009

Ditko - já to mám zrovna tak... a už mě ty kila navrch fakt nebaví... už bych to ráda měla za sebou... 😉

aponchie
16. feb 2009

sem se rano vazila a uz mam dalsi kilo od patku nahore a nevim cim sakra 😝

pajinkaa
16. feb 2009

to víš, víkend... a nebo jsi nebyla ještě na wc 😉

mystique
16. feb 2009

Uvidime pri prvnim tehotenstvi jsem vodu ani nezadržívala a celkem jsem pribrala 7kg a Malej mel 3650g takže zadny prckek. Nepocitam s tim tentokrat ze bych pribrala tak malo. Pocitam vic kdyz už ted mam nahoře 3kg 🙂

ivanka821
16. feb 2009

ahoj tehulky...

chcela by som sa vas opytat, ci je ok, ze som uz v 20 tt a pribrala som necelych 5 kg?

bertica.h
16. feb 2009

ivanka..zdá sa ti to veľa alebo málo?
Určite to je normálne..neboj 😉 😉

mystique..wau..to je super..
ja som od minulej poradne nepribrala ani pol kila..som rada 😵

aponchie
16. feb 2009

ja prave od minule poradne vsecko co mam nahore prakticky 😝

pajinkaa
16. feb 2009

Ivanko - já měla ve 20 tt nahoře 5,5 kg a teď pak to šlo pořád výš a výš a v 38 tt mám 17 kg...
ale je to fakt asi strašně indviduální.. ale ať máš srovnání...

je pravda, že ale já jsem od začátku na rizikovém, takže žádné cvičení, prakticky žádný pohyb ani procházky jsem nemohla a ani nechtěl riskovat kvůli mimču... a sladkému neodolám...

MYstique - tak 7 kg za těhu, to je teda fakt výkon!! o tom si leda můžu nechat zdát... tolik určo nenechám ani v porodce... pak to dostat dolů bude asi pěkná dřina... 😖

mufo24
16. feb 2009

ivanka ja som 23 tt a som na tej váhe na ktorej som začínala. Najskôr som dala dole 3kg a to som vôbec nevracala a chutilo mi aj jesť, len som toľko nevládala. Teraz sa mi to vraátilo ale ešte nemám nič navrch. Ono je to naozaj rôzne s tým priberaním, takže ak je bábo ok tak zbytočne nestresuj.

bertica.h
16. feb 2009

mufo..a ja to sité..som na váhe,na ktroej som začínala..ešte kilo mi teda chýba..ale to už zajtra možno nebude rpavda 😀 😀

pajinkaa
16. feb 2009

holky, to vám závidim 😉

aponchie
16. feb 2009

ja taky zavidim 😀 😀

mufo24
16. feb 2009

No len aby sme sa v druhej polovici nerozbehli a neskončili na plus 20 😀

erikak
16. feb 2009

jej mufo,tak to si na tom tak ako ja.Ja som na zaciatku schudla 2 kg a teraz som v 20TT a mam povodnu vahu.Co pri prvom som uz mala v 20tt o 6-7 kg viac a skoncila som pri 22kg.Ale ani tak nie z jedenia ako z vody.V porodnici som nechala 12kg,doslova som ich vycikala.A este aj starsie deti mame rovnako stare 😀

janka_pn
17. feb 2009

dievcata, tak ja som v porodke nechala 9, potom dako zisli este 3, ale zvysnych 5 😝

janka_pn
17. feb 2009

nejde a nejde...

janka_pn
17. feb 2009

aj ked vam chuti 😝 , snazte sa sladke obmedzit a trochu sa hybat, fakt 😅 , oplati sa 😒 dobre sa mi hovori, ked mam uz po tom 😀 😀 , aj mne tak radili 😀 😀 😀 😀 😀

erikak
17. feb 2009

janka rodila si v pn?ja tam idem rodit v juli tak len tak informacne

katka1981
17. feb 2009

Je nejaka sanca ze budem menej hldna ako teraz?

pajinkaa
17. feb 2009

Katko, obávám se a soudím podle sebe, že je to jenom horší... jen teď už mám tak velké břicho, že mi tlačí na žaludek, že už tam toho tolik nedostanu.. zato jím skoro pořád něco a hlavně to sladké!! mám pocit, že už jsem na něm závislá!! 🙂

katka1981
17. feb 2009

pajinkaa, ja som zavisla uz niekolko rokov na sladkom, kiezby sa aspon do toho zaludku menej voslo. Ty to mas uz za par, ja stale cakam ze mi brucho praskne a citim sa ako slon, a to mam pred sebou este dlhu cestu.

aponchie
17. feb 2009

ha ja mam bricho napnute a velke jako na prasknuti a nemuzu ani dychat a to jsem mela na obed dva spizky masove bez prilohy a zel.salatek nic vic a ted cekam na pizzu od manzela jen lehkou ne tlustou pac mam chut na to a je mi strasne zle od zaludku zase nevim z ceho...rano jen snidane po glukozovem testu nic vic jen ovoce mezitim nechapu z ceho tak nabiram 😲

janika7
17. feb 2009

Ahojky, dlouho jsem tady nebyla...nechce se mi moc pripustit, ze pekne kynu...Ja jsem do ted 37tt pribrala uz 18kg z toho 6 kg za poslednich 5 tydnu, tak jen doufam, ze je to voda, protoze otekam, ale ne zase nejak dramaticky. Brisko mi roste jako blazen snad ze dne na den. Vypada to, ze broucek bude veliky, ve ctvrtek jdu na UTZ, aby zjistili, jak je velky a kdyz bude mit 4kg a vic, tak mi to v 38tt vyvolaji 🙂

katka1981
17. feb 2009

aponchie, ja som dosla nato z coho mi tak narastlo brucho, predsa plodova voda. Lebo ked sa lekar pytal, ze kedy pojdem na 3D, tak povedal, ze to je dobry termin, lebo uz budem mat viacej plodovej vody a bude lepsie vidno babatko. Lebo pred asi tyzdnom som ho nemala tvrde ani take velke. A stale som hladna 😖 za posledny tyzden.

petkapo
18. feb 2009

Ja zajtra koncim 33tt a doteraz mam +12 kg. Sladke by som zrala od rana do vecera, takze predpokladam, ze este potiahnem aj dalsich 5kg navyse. A kedze som na rizikovom a len lezim, tak sa to na mna lepi kozmickou rychlostou 🙂 . A to este neopucham! A zda sa mi,ze brucho mi za posledne 2 tyzdne nenarastlo ani o centimeter 😒 .
Inak ja som najviac pribrala v 6 mesiaci - to boli akurat Vianoce a za 4 tyzdne som pribrala 4 kg 😀 😀 😀

kesinka
18. feb 2009

Petkapo, tak to ti zavidim. Ja akurat dnes zacinam 30 tyzden a uz mam 11,3kg naviac. Presne ako vravis, zacalo to Vianocami a stale to pokracuje. Tendencia 1kg za tyzden sa ma este stale drzi. Takymto tempom sa za chvilu nezmestim do dveri 😝 . Som tiez PN - doma sa len nudim a stale papam 😕 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre