Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

smudlinka19
18. feb 2009

ahojte babenky.....čítam tu vaše prírastky na váhe....aj ja sa sem tam zhrozím od toho čísla ale čo už....ja som priberala asi od začiatku tehu...teraz som v 26tt a mám v pluse 9kg....ale ked sa kuknem do našej rodiny každá jedna išla rodiť s plus 20kg a viac tak uvidíme...nebojte potom budeme behať s kočiarikom 😀 😀 😀

katka1981
18. feb 2009

Ano Vianoce odstartovali aj moju vahu. A teraz mam pocit ze Vianoce su kazdy den, a ja papam sladkosti mnamky, joj len pohlad na vahu nic moc. Vzdy 2 kg mesacne, kiezby sa to spomalilo na 1 kg mesacne.

tehula
18. feb 2009

katka, cize kolko mas teraz navyse? Viem, ze sme mali startovaciu vahu a vysku priblizne rovnaku.
JA uz mam plus 6kg. A to teda nemam ani chute a strava typu - ranajky vlocky s kefirom, desiata ovocie a nejaka sladkost, obed cottage cheese so zeleninou a vecera tiez daco podobne alebo este ovocie a cvicim jak drak. No holt, vaha leti zavratnou rychlostou.
Takze tie, co lezite rizikovky, nemajte vycitky, aj tak naberame rovnako 😀

reni7
18. feb 2009

ahoj-tak já sem se včera zhrozila v poradně váhy 😝 sem v půlce 20týdne a mám 7,5kila nahoru 😲 a to jím normálně,spíš se hlídám a místo sladkýho si dám rači ovoce,a to je prý ten kámen úrazu 😅 do 4.měsíce sem měla 5kg nahoru a 2,5kila sem nabrala během asi 14 dní,a to teda fakt nevím zčeho-.Takže já doufám,že už to tak nepojede nahoru 😔

janka_pn
18. feb 2009

erikak, ano v pn a celkom sa mi tam pacilo 🙂

katka1981
18. feb 2009

tehula, ty si dobra, ozaj by som aj ja chcela. Ja sa stravujem skaredo, aj slanina aj klobasa aj parky, no fuj. A stale sa chystam cvicit a nic. Takze 167/61,4 ked som si robila test. A dnes som mala 66 kg a v sobotu zacina 7.mes. cize 25.tt. Ale teraz som jedla pistacie, predtym dve tatranky, pohyb takmer ziadny, hanbim sa, ze som tak, no snad sa mi podari cijm skor sa spamatat. Cize narast 4,6 kg. Mne to vychadza 2 kg mesacne, predtym som nepribrala nic. Inak prvy trimester som doslova prespala ale priberat som zacala asi az v 17.tt.

katka1981
18. feb 2009

ja som nikdy nebola chuda a ani som nebola taka ze mozem zjest hocico a budem stihla, takze sa bojim, ze naberiem vela... ale okrem vazenia sa nijak nestrazim 😠

kiert
18. feb 2009

Ahojte, tak aj ja sa pripojim k vasej debate. Ja som zacala uz od zaciatku priberat, teraz to udu nejake 3,5 - 4 kg navyse a rozhodla som sa, ze sa tym stresovat nebudem, ved predsa kazdy organizmus je iny, snazim sa hlavne ovocie a zeleninu papat, ale samozrejme sem tam zmlsnem aj nieco riadne nezdrave,ale urcite to s mnozstvom jedla neprehanam, skratka aby bolo vsetkeho primerane a bude to v pohode.

tehula
19. feb 2009

katka1981: aspon ti chuti 😉 , ja niekedy mam dni, ze mimi tlaci na zaludok, takze velmi sa najest neda ani keby chute boli. Ja som zacinala tehu 168-52kg, teraz mam 58kg. myslela som, ze priberiem max. 10-12kg do porodu, ale vaha ide strasne rychlo hore, takze to bude asi viac. 😠

misha666
19. feb 2009

ahojte kocky...ja zajtra zacinam 9.mesiac a mam doteraz +7kg...dufam ze za tych 5tt nepriberiem viac ako 3kg... ja nejem vobec vela lebo keby som sa vela najedla sa mi to vrati na paleni zahy...takze radsej si dam menej... a niekedy mi tak rychlo prejde den ze nastiham poriadne ani jest...ale tak ja som mala pred tehu 83kg tak moja mala mala z kade tahat zo mna...po tehu by som chcela zliest aspon na tych 70kg 😅

danka5
19. feb 2009

AHOJTE. Ja tiež naberám raketovo - a neviem z čoho. Už som pribrala 4 kg a to len začínam 15. týždeň! 😲
Pred tehu som mala 47 kg a to som jedla stále, aj o 9 večer a nikdy som nepribrala. Teraz mi nechutí, jem oveľa menej a rastiem! Pri prvom tehu som pribrala len 7,5kg. /do 8. mesiaca 9, potom som išla s váhou dole/. Kde sa zastavím teraz?
A to cvičím poctivejšie ako pred tehu. Len plávanie som vynechala, zatiaľ som nenabrala odvahu vliesť do bazéna.
Chodíte niektorá plávať? Ja si nepamätám, že by som videla na plavárni nejakú tehotnú a to som tam chodievala plávať pravidelne každý týždeň. Nejde mi o to, že by som tam bolá jediná s bruchom, ale mám obavy z možnej infekcie. Doteraz som síce nikdy žiadne problémy nemala a to som prešla aj veľa termálov.

ajka27
19. feb 2009

ahojte
danka5 ... ja som zatial pribrala ešte len necelé dve kila a pritom pri synovi som mala + 20 kg, takže som aj rada. Na margo toho plávania, ja som chodila, a vypomstilo sa mi to, na plavárni som získala nejaký podivný druh kvasinkovej infekcie a neviem sa jej zbaviť už mesiac, takže daj si na to pozor, fakt ta plavaren musí mať dobré hygienické prostredie. Po tejto mojej skúsenosti určite už plávať nepojdem.

francouzska
19. feb 2009

danka5: ahojky, nemej obavy 😉 ja pribrala u obou tehu 30 kg a jedla jsem zdrave a malo. Doktor mi rekl, ze je to dispozicne dane a ze s tim nic neudelam.....proste na me telo tehu takto reagovalo a to jsem zacinala na 46 kg . Hlavni je, ze mas pohyb. Preju hodne stesti

kiert
19. feb 2009

Ahojte.
Danka - nuz ono s tym priberanim v tehotenstve je to uz zial tak, jeme menej, je nam stale zle, snazime sa cvicit a priberame raketovou rychlostou, ale ono je kvoli tomu, ze zena ma uplne zmeneny metabolizmus, telo si samoucelne uklada tuky kvoli babatku. A co sa tyka toho plavania, mnoho mamickovskych knih to sice odporuca ako najlepsi sposob cvicenia, ale zaroven su plaverne najlepsou zasobarnou kvasiniek a kadejakych infekcii a to sa mi riskovat nechce, mozno ak by bol specialny bazen pre tehotne, kde je stav vody nejako kontrolavany, ale inak...

tehula
19. feb 2009

danka: Ja som sa o sportovani s lekarom bavila. Zaujimalo ma, ci mozem pokracovat v cviceni aj cez tehu, lebo som chcela cvicit aj v 1.trimestri. To som dokonca este robila instruktorku, tak som chcela mat istotu. Vravel mi, comu sa najma vyvarovat a spominal plavanie ako super sport pre cele telo, no hned sa aj zhacil, ze je to utopia a ze na Slovensku by sa plavarnam radsej vyvaroval.

kiert: aj mne to zacina pripadat ako prirodzena rovnica, cim nizsia vaha pred tehu, tym vacsi prirastok pocas tehotenstva. Zial, asi nieco na tom bude. Kocky co zacinali s vahou 60 a viac kg priberali pozvolnejsie, tie co maju musie vahy 45 kg a podobne, neberu aj za slona.....

Ked som bola na poslednom ultrazvuku, bola tam tehulka v rovnakom tt ako ja. Ona bola trosku mohutnejsia, brusko ziadne vyrazne. Ja som utlejsia a brucho mam jak hajzlovy pavuk 😀

katka1981
19. feb 2009

tehula, ved ty si chuda, ved si mala aj vahu ako drobec, tak sa nestresuj. Ja som mala 52 ked som mala choru stitnu zlazu a kazdy hovoril ze vyzeram ako anorekticka, hej ruky a hrudnik som mala ako slamky fuj. Ale tuzim opat mat 52 kg ale nie ochabnute telo ale pevnejsie. Urcite si krasna, ja ti tu vahu tajne zavidim. Mozno pri druhom tehotenstve ak bude, sa k tomu vysnivanemu cielu dopracujem. Ty by si mala pribrat trosku viac, lebo aj BMI si mala slabe. Si sexica neboj 😀

zuzkaprofant
19. feb 2009

jjjjjjjjjjjjoj dievcata vase musie vahy 😀 ja mam uz 15kg na sebe a pohoda hlavna vec ze maly je zrdravucky a to ze ja mam rit ako ,,sifoner,, mi je to teraz uz vazne jedno riesit to budem az po porode ze ako vypadam 😀

kiert
19. feb 2009

Jee, super zuzkaprofant 😀 , toto su tie slova, ktore by si mala kazda buduca mamicka osvojit , mas moje sympatie 😉

jankaborka
22. feb 2009

Kiert.citam tvoje priberanie a som natom podobne ako ty.nejak to ide rychlo hore 😒 inak mame presne rovnaky termin aj nam to vyratali na 28.7.tak uvidime ktora pojde skor 🙂 uz citis pohyby?ja este nie

aponchie
22. feb 2009

holky to plavani nedramatizujte..bezte normalne plavat a uvolnete sedaci svaly ,ktere treba me dost bolely i kycle..porodni babicka mi rikala at neplasim a to jsem druhorodicka,ale jedna holka napise nejakou hruzu na netu co mela za vytok a vsecky ji nasleduji jak ovce a pritom to tak nemusi bejt staci se pozorovat sve telo a po jednom plavani si dam pauzu par dni a uvidim jestli vse OK jdu znova neni lepsi cviceni pro yehu nez toto 😵

rioko
22. feb 2009

někdo je nešťastný že přibírá moc, já třeba zase jsem teď ve 36 tt a mám nahoře 4 kg a zase jsem byla nervozní jestli to není málo, ale můj doktro říkal, že je to fakt individuální. nejsem žádná vyzáblina a miminko prostě z někama bere, protože roste jak má

aponchie
22. feb 2009

ja to prdim dneska sem zhresila v ramci tehu zravosti a dala do sebe smazak s hranolkama sice kvalitni vsecko,ale smazene ze...takze je mi zle z toho celej dena uvarila sem si poctivej vyvar at se zpravim a uz to zase nebudu zrat mesic aspon 😀 asi mam dalsi pul kila od pondelka ,ale nevadi jak bude srumec shodim to jen mam strach z te kuze jak bude vypadat pac brucho mam jak pred porodem 😀

tehula
22. feb 2009

katka1981: ja nevyzeram ako anorekticka, venujem sa dost sportovaniu, robila som aj trenerku, telo som mala aj svalnate dost,ale utle.
Teraz sice cvicim stale, no citim, ze uz nemam tolko vydrz ako pred tehu, navyse aj brusko zavadzia. Dnesnym dnom je dalsie kilo hore, no ale obesim sa? 😀 Nie, neda sa to ovplyvnit, zatial sa to sice prejavuje len rastucim bruskom, ostatok tela ostal skoro povodny, obleciem aj povodne satstvo, tak asi obmedzim to vazenie len ked pojdem do poradne 😉

kiert
22. feb 2009

Jee, ahoj jankaborka. No aj ja som zvedava, ktora z nas pojde skor 🙂 Ja este necitim pohyby, ale uz netrpezlivo cakam 😉 . Ty uz vies pohlavie babatka? A inak odkial ze si? Krasny vecer vsetkym

katka1981
22. feb 2009

tehula, tym ze si sportovkyna a cvicis, to sa ti vsetko vrati a telo si to pamata, budes v pohode neboj, ono nezabuda a budes rychlo spat vo forme. To taky lekvar celulitidovy ako ja, to bude ine kafeee 😀 ja dufam, ze ked budem mat babatko, ze schudnem a ze dost nabeham s kocikom.

myamya
22. feb 2009

čaute aj mňa straší koľko som pribrala, dúfam, že sa to už zastaví, už by bolo na čase 😉 je nás asi viacej čo nás to trápi, nielen ja sama

danka5
23. feb 2009

Tehula: aké cviky cvičíš teraz?

tehula
23. feb 2009

danka5: snazim sa na cele telo. Teda vzdy sa zahrievam aerobne na bikeu taku pol hodinu, potom posilnovanie okolo 30-40min. na paze s cinkami rozne cviky, na nohy a zadok vypady a cviky na podlozke, cviky s gumovymi expandermi, ale zapajam aj chrbat, nakolko ho uz zacinam citit a aj kegelove cviky. Na brucho uz nic necvicim, este do takeho konca 4mes to slo, trosku posilnovat, ale teraz je uz dost velke a nerobi mi to velmi dobre

momin
23. feb 2009

Zdravim. je tady nekdo kolem 35 tydne? ja sem se dneska zhrozila v poradne.pribrala sem od zacatku tehotenstvi 20kg. 😢 je na tom nekdo podobne?? Nebo je to vubec normalni? I doktor mi rekl ze je to dost.... ☹

steppka
23. feb 2009

Ahojte, tak já jsem v 25tt přibrala jsem z 60 kg na 62,5 kg, tedy jen 2,5 kg, ptala jsem se doktora jestli to není problém a ten říkal, že sice v tomto období se přibírá nejvíce, ale je to individuální, takže mám být v klidu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre