Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

danka5
23. feb 2009

TEHULA: tak to je dosť. Predpokladám, že budeš aj po pôrode hneď fit a že sa ti to vyplatí aj čo sa týka pôrodu. Zaujímala si sa už o cvičenie v šestonedelí? Údajne nie je dobré robiť ťažké cviky kôli oslabenej maternici.
ja cvičím kalanetiku.Zaberá mi tak 1hod. denne. Vlastne som na nej závislá - keď necvičím, cítim sa akoby ma prešiel parný valec, vrátia sa alergie, bolesti chrbta, cítim sa unavená.
Teraz som vypustila brušáky / v lit. sa neodporúčajú v prvom trimestri/ Sná´d by som ich už mohla aj zaradiť/?/. Pridala som si ešte také relaxačné cviky z knihy Prirodzené tehotenství na základe jógy.
okrem kalanetiky som bola zvyknutá na také bežné športy - keď mi počasie dovolí tak chodievala do roboty na bicykli /10km sem, 10 nazad/, plávanie, korčule, lyže a tak.

myamya
23. feb 2009

ahoj momin, ja som na tom podobne ako ty, pribrala som už 19 kilov, bože jak hrozne to znie, ale je to tak, pritom celý život športujem a vždy som bola chudá, takže ťažko sa zmieruje s takouto váhou, nemôžem sa už ani na seba pozerať☹ dúfam, že to dáme čooskoro dole

momin
23. feb 2009

myamya: je to hruza co?! Pritom si myslim ze se nijak neprejidam.. Na prochazky chodim obcas,plavat taky.. A do cviceni pro tehulky pravidelne.. Tak nevim co jeste.. 😒 Uz aby to bylo za nama.....

tehula
23. feb 2009

danka5: ja som tak zavisla na cviceni podobne. Brusaky (klasicke) sa veru v prvom trimestri, ale ani poslednom neodporucaju. Su ale rozne cviky na posilnenie brusneho svalstva co sa daju cvicit v tom ktorom trimestri, ale vravim, mne uz to velmi nevyhovuje na brucho. Viem, ze v 6nedeli musim prejst na ine cviky, prave na vratenie maternice do povod. stavu, ale opat to nemozu byt napr klasicke brusaky, ktore by maternicu tlacili von, ale naopak......no hotova veda 😒

myamya: netrap sa tym, ty uz coskoro pojdes rodit, pojde to dole, neboj sa..........ja sa uz tipujem na podobnu vahu do porodu, zial.........hoci predstavy som mala najprv take odvazne, ze hore pojde max 10-12kg 😀

danka5
23. feb 2009

momin a myamya: ja na tom budem do augusta podobne. Končím 15tt a už mám 4,5kg navyše. Pritom jem menej ako predtým /mohla som zjesť čokoĺvek a vždy som mala 47kg/. Teraz mi moc nechutí, sladké nemôžem ani vidieť. A predsa priberám. Asi hormóny robia svoje. Pri prvom tehu som pribrala len 9 kg, posledný mesiac som dokonca 1,5 kg schudla - takže celkom len 7,5Kg. S tým teda teraz nemôžem počítať. Ale nevadí, to sa prežije.

pilotka2
23. feb 2009

momin, máme stejný termín i pohlaví, já jsem zatím přibrala 8kg, nacvičím, nedělám skoro nic, hlídám se v jídle, ikdyž poslední 2 týdny jím víc a mívám chutě na sladké co jsem naznala. ale nebojte holky dáme špekům nafrak když porodíme!!!!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀

kosska3003
23. feb 2009

ahojte ja som v 29 tt a pribrala som uz 13 kil tak super a este ratam ze vaha pojde hore no budem mat co robit aby som tu slaninu zhodila lebo ja ako som tehu som strasne na sladke ale dufam ze po porode to prejde

khakika
23. feb 2009

Ahoj holky, je tu někdo, kdo nepřibral za těhotenství nic? Já jsem 34tt a mám pořát o dvě kila míň než když jsem otěhotněla. Byla jsem teda na svou výšku celkem oplácaná, ale zdá se mi že jím pořát stejně a kila nahoru nejdou. bříško mi roste normálně a doktor taky zatím nic neříkal. Mimčo je podle uzv taky akorád dokonce je o dva týdny větší než by mělo být.

khakika
23. feb 2009

ještě jsem chtěla dodat, že u prvního těhotenství jsem vážila stejně a přibrala jsem 12. kilo

momin
23. feb 2009

Pilotka2: jeee to je dobrá náhoda. jenom ti teda závidím ty kila!! 😉 mám strach že mi i v porodnici něco řeknou..jakto že sem tak hodně přibrala... ☹ I když všechny holky u nás v rodine přibraly přes20kg v každem těhotenství.A pak to pry šlo dolů samo...Možna je to nějak geneticky dané nebo co... Snad za ten poslední měsíc už nic nepriberu... 😖

myamya
23. feb 2009

momin: ani nehovor, každý hovorí netráp sa tým, to pojde dole po porode, ale co ked nie, ja som bola vzdy chuda ale nie bez roboty, vzdy som sa o seba musela starat, aby som vyzerala tak ako som vyzerala, vela som si odopierala, zaviedla som zdravy zivot a sport ale ked som otehotnela, sa to spustila, zjedla by som aj svojho psa 😀, ked som nejedla bolo mi zle, ale od polovice tehotenstva som znovu jedla ako kedysi, uplne malo a ono sa to lepilo a lepilo na mna 😒
tehulla: aj ja som si myslela, ze maximalne priberiem do 15 kilov no ale ono sa to asi fakt neda ovladat
ked som zacinala mala som 50 kilov-168cm a teraz 69 ☹

zuzkasm
24. feb 2009

Ja som pocas celeho tehotenstva pribrala 10,5 g / z 51,5 na 62 kg/ najviac som zacala priberat v poslednych 2 mesiacoch 🙂. Ked som porodila, na druhy den som mala uz len 54,5 kg a po 3 tyzdnoch mam zase svoju vahu 🙂

andykov
24. feb 2009

Teda, holky, Vy se máte. Já přibírám snad už i ze vzduchu teď ☹ Před 12dny jsem byla u dr na kontrole a měla jsem 72,2kg a dneska to bylo 74,8kg přitom se necpu, možná obídek si dám větší, že jsem řádně napapkaná, ale večer už jen takový ty zdravý věci a teď jsem i dost upustila od sladkýho. Tak nevím číím to je. Možná voda, protože dnes mi kámoška řekla, že nevypadám, že bych moc přibrala, jen v obličeji. Moje výchozí váha byla 59.

martinka1410
24. feb 2009

som v 24tt a nabrala som už 13 kilogramov. zdá sa mi to velmi vela aj ked mi doktor na to nič nevravi trápi ma to!!! mám obavi na mieste!!! nAJVEčšIM PROBLEMOM JE TO žE NEMOžEM DRžAť DIETU musim jesť ked sa nenajem tak ma chytaju mdloby:D čo mám robiť:D

zuzkaprofant
24. feb 2009

martinka no nic len papaj potom po porode budes risit vahu ja uz mam aj vyse 16kg vazila som sa predtyzdnom 😀 😀 a co neriesim to uz naco babo len nech rastie aby bolo zdrave to je teraz zaklad ja ze sa v zrkadle uz cela nevidim uz mi je vazne jedno 😉

aponchie
24. feb 2009

ja vim z ceho pribiram ac mam velkej zaprah v tom,ze nekde porad litam vyrizuju jezdim a proste pohyb +jedno dite uz doma miluju totiz smazak hranolky sopak a salaty s rohlikem sakra jak ja se drzim,ale neudrzim ..pred za tyden mam zase kilo me picne proste si rikam,ze se musim drzet a nezrat sladke hlavne,jenze ja mam hlad kruci mi v bruchu a pribrala sem teda i pres stehna zadek a boky sice se narvu do svejch dzin co jsem nosila ,ale na stehnech je mam uple jak klobasa a zapnu je jen kdyz si lehnu a pekne me to sere pac sem si rikala,ze kdybych sakra jen lezela a zrala ,ale ten pohyb preci musi neco spalit..a to jsem dneska myla okna a litala po meste fakt nevim a cvicit me krute nebavi tedkom a mela bych asi no..klasicka vaha pred tehu v dobe nejvetsi slavy byla 58-59kg na vysku 170cm,ale bezne sem mela tech 64 a pak prvni mesic jak sem byla tehu sem pribrala na 66 nevim proc ,ale mela sem silene nutkani se prezrat 😀 a do 4mesice jsem shodila na 63 a pak pres vanoce sem nabrala na 69 a ted sem sla na kontrolu min,tyden a 72 ted uz 73 mam 😀

myrusiatko
24. feb 2009

ahojte, som v 26tt. Prakticky som pribla 4 kg a teoreticky 8 kg. Vysvetlím 😉 pred tehotenstvom som vážila 58 kg, no v prvý mesiac som schudla 4kg. Takže pomaly som to nabrala naspäť plus 4kg navyše. Takže teraz mám 62 kg. Neviem, či je to veľa alebo málo, podstatné je, aby Drobec bol ok. Už sme si toho zažili dosť 😒

jankaborka
24. feb 2009

KIERT:ahoj,povodne som z KOsic ale prestahovali sme sa pred rokom do Krompach,ale do Ke chodim casto mam tam rodicov.pohyby som zatial necitila az dnes som si vsimla take skubkanie,snasd to uz je babo a nie crievka🙂)))
pohlavie este nevieme ale 16.3 idem do Ke ku Dr.Dankovcikovi na 3D,tak dufam ye mi uz povie.inak uz mam dcerku,v july bude mat 4 roky,takze uz bolo na case a ty si priamo z Presova?pohlavie tiez

moncicii2000
24. feb 2009

myrusiatko: to je v pohode ja som do 16tt nepribrala ani dg .. lebo som mala nevolnosti ... a do 36tt som pribrala do 8 kg ... a este sa moze stat ze par g pojde este dole ... 😉

ivulik2
24. feb 2009

no bála som sa že som pribrala veľa ale ako tak čítam tak som v pohode 🙂 23tt a 12kg
baby nedajte sa vystresovať tak ako ja rečami typu ,, že som pribrala priveľa a budem mať pre taku váhu ťažký pôrod a že nieje možne aby som bola v takom týždni taka veľa a pod
no podľa toho čo tu čítam tak v tehotenstve je normalne asi všetko a to ma teší hlavne nech mame zdrave detičky 😀

garyna
24. feb 2009

aponchie: Ahoj, někdy to přibírání zkrátka neovlivníš, i když máš pocit, že pro to děláš všechno. Ale s tím sladkým je to asi problém, i kvůli těh.cukrovce. Zkus něco zdravějšího, třeba nějaké cereální mňamky (Strawberry minis apod.).Jak velké máš dítě? Třeba můžete mlsat spolu a bude to zdravější pro vás oba.

aponchie
24. feb 2009

ja ,ale nemlsam tolik sladkeho spis ty smazaky 😀 cukrovku mam v poradku a na sladke jsem celej zivot ten problem to nebude spis ty tuky teda ,ale co mam delat kdyz mi to chutna a mam na to touzebnou chut 😀

dedian
24. feb 2009

ahojte tehule,

vcera som ocikala test a dnes mi potvrdila lekarka tehotenstvo..cca 6 tyzden, chcem sa spytat, ako sa stravujete? kolko ste pribrali pocas prveho trimestra?

babullka1
24. feb 2009

Ahoj Dedian,ja osobne som v prvom trimestri pribrala asi 2,5kg,nezda sa mi to moc teraz som 21 tt a pribrala som zatial5kg,som celkom spokojna..co sa tyka stravovania,ja sa stravujem ako aj pred tym nez som otehotnela,myslim ze jem vsetko a s mierou 😀 ..A inak gratulujem.

dedian
24. feb 2009

ahoj Babullka,
dakujem. celkom ma to prekvapilo a potesilo. buduci piatok idem na odbery, tak dufam ze vsetko bude v poriadku. co sa tyka stravy, mam strasnu chut na zeleninu a ovoce. to som mala rada vzdy, ale dnes som takmer vykupila obchod... mala si aj ranne nevolnosti? ako si s nimi bojovala?

babullka1
24. feb 2009

Dedian...ja som nevolnosti moc nemavala,ale nesmela som mat prazdny zaludok,vtedy mi byvalo zle.prvy trimester som si odlezala v nemocke,takze strava bola hrozna a to som tiez byvala velmi hladna-skor az pazrava od toho 8 do 11tt by som jedla aj za troch🙂.verim,ze dalsia navsteva lekara dopadne super.drz sa.

andykov
25. feb 2009

Já v prvním trimestru asi 3kg 😉
Jsem sice doma, ale snažím se taky něco udlěat a už mě to štve, i když jsem si řekla, že se nebudu vážit, tak dneska zase 0,3kg o proti včerejšku a předevčírem to bylo 0,6kg a to je od pondělí skoro kilo 😠
A to Vám napíšu schválně, co tam je. Snídaně, 1chleba namazaný z gervé a asi 4plátky kuřecí šunky, kakao, 3 menší rajčátka, svačina1 smaženka, svačina2 banán, oběd těstoviny s boloňskou omáčkou, sýrem, svačina jogurt dobrá máma a večeře celý pomelo. Tak a teď mi řekněte, že jím moc 😠 Předtím to bylo víc a přibrala jsem sotva půl kila týdně ☹

garyna
25. feb 2009

aponchie: 😀 😀 😀 Dost ti rozumím, mě ta chuť nepřešla ani po porodu, to nechci strašit! 🤐 Tak zkus kompromis, něco zdravýho a něco sladkýho. Já abych se necejtila blbě, že jím jen čokoládu a bonbony, pustila jsem se do nestlé fitness s čokoládovou příchutí. Jsou to celozrnný lupínky, ale ta čokoška je tam taky. No a s mlíkem nebo jogurtem, mňam!

garyna
25. feb 2009

aponchie: No a se smažákem neporadím, to je holt smažák, ten asi nenahradíš! 😨 😀

aponchie
25. feb 2009

ja nemuzu premahat chute pac to konci prezranim toho na co chut opravdu mam 😀 jako neni to zadna tragedie co mam nabrane a ani nevypadam nejak silene,ale to teprve muze bejt zejo 😀 spis to chce nejak fyzicky aktivne to spalovat,ale premyslim cim,rychla chuze je fajn ,ale nemuzu dychat u toho a picha me v bruchu takze to az po porode zase a kolo ?to si nejsem jista jestli se muze v tehu nebo ja nevim ,ale stejne myslim,ze tim cvicenim toho tolik co sezeru nespalim 😀 objevila jsem rybi Fischettu moc dobra vec a celkem i zdrava a davam si to na housku misto smazaku tento tyden nebudu nic smazeneho 😀

andykov vidis ja mam kilo za tyden ted 😀 musim se hlidat do pristiho tydne pac mame narozeniny a budu pect coko dort 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre