Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

tehula
25. feb 2009

tak ja som dosla z 3D ultrazvuku a dokino mi tam hovori, ze jaka som stihla 😀 Lol, no, tak aspon on ma povzbudil, ked uz pohlad do zrkadla nie

shelly13
25. feb 2009

Dievcata, chcem sa spytat, myslite, ze je ok, ze som zatial pribrala "iba" 6 kg? Teda, nestazujem sa, len sa bojim, ci bude baby ok, lebo pomaly zacinam 32. tyzden a v tomto obdobi by mala mat tehulka optimum okolo 10 kg hore (v mudrych knizkach som sa docitala..)

myamya
25. feb 2009

shelly: 6 kg? buď len rada, čo by som ja za to dala, neboj sa keď ti doktor nič nepovedal ohľadne bábätka, tak sa nemusíš báť, ono si určite zoberie všetko čo potrebuje a ty budeš mať aspoň po pôrode pokoj. Inak moja kamoška celé tehu nič nepribrala, len posledný mesiac 5 kilov a to bolo všetko a malinka je zdravá, takže sa nemusíš podľa mňa báť. A inak každá má váhu rozzdielnu, tie silnejšie som zistila, že priberajú menej, akú si mala predtým váhu, možno máš všetko čo potrebuješ a niekto to nemal a preto musel pribrať, tak ako ja 😒

shelly13
25. feb 2009

myamya: Praveze som nikdy nebola "pri sebe". Pred tehu som na vysku 173 cm mala 53 kg. Zacala som priberat az po piatom mesiaci... Viem, ze je to dobre a nemusim vela pribrat, len chcem, aby babo malo vsetko. Navyse posledne tyzdne ma tak pali zaha, ze mi trikrat nechuti jest. Ale nehladujem. Dokonca ani necvicim, lebo mi to doki zakazal. Uvidim, zajtra idem do poradne, spytam sa. Velky UZV este nemam za sebou... Ale inak, aj tak sa citim jak velryba a bolia krize, klby, chrbat...Ako keby som uz pribrala najmenej 30 kg..

A ty si ako na tom s vahou?

myamya
25. feb 2009

shelly: ty sa cítiš jak velryba tak ja potom jak tehotná velryba 😀 ja som mala 50kg 168cm a teraz 68-9kg no des, neviem sa stým vyrovnať 😢

shelly13
25. feb 2009

myamya: Kamoska ma tri deturence, pri kazdom pribrala 30 kg, trvalo jej asi pol roka a same to nejak zislo dole. "Same" znamena, ze kojila a normalne pracovala, takze podla mna pokial trochu zamakame, tak sa dame dokopy. Ale nemusis mi hovorit, aj ja sa uz necitim byt prilis "atraktivna"...Ale ten drobcek, co ma tam kopka mi to vynahradzuje, uz sa na neho tesim, ty uz to mas za par, ako vidim... Tak drzim vsetky prsty!

lenullkak.
25. feb 2009

Ahojky babenky, aj ja sa k vám pridám. Ja som vážila na začiatku tehu 54kg a zo začiatku som skoro vôbec nepriberala...všetky tehulky mi závideli, že nemám ani bruško a, že určite nebudem taká guľatá ako oni...no a až , ked sa naša malinká akrobatka začala hýbenkať a skákať mi v brušku ja som sa začala tak zhurta guľatiť 😅 . Už vážim o 10kg viac a to mám ešte 10 týždňov pred sebou... 😖 😅
...to som zvedavá koľko ešte priberiem...

momin
25. feb 2009

Tak dneska sem byla opět v poradně. A doktor mi řekl že většina maminek co hodně přibraly v těhotenstvi nechá v porodnici tak 15kg. tak nevím jestli mě chtěl jenom uklidnit nebo je to pravda.. poslouchalo se to hezky... 😉 Tak tomu budu věrit! 😅

kiert
25. feb 2009

jankaborka: Ano ja som priamo z Po a tiez pohlavie babatka este nevieme,9.3. ideme na sono, tak sa snad drobec ukaze. Jej, takze uz mas doma jednu princeznu a ako sa vola? Ja este zial stale nic necitim - ziadne pohyby ☹ , ale myslim, ze pri 1.babatku, je to trosku neskor, takze budem dalej netrpezlivo cakat. Aj dr.mas v Ke? Ci len na to 3D tam ides? Ja sa tiez chystam ist tu do PO na 3D, do Gynstaru, len sa este musim objednat. Inak ma zacali teraz riadne boliet krize, neviem obsediet ani minutu, ty si na tom ako? Janka, napoj sa do skupiny julovcata 2009 v spolocnom termine, pretoze tu sa nasa diskusia uz odpaja od temy. Je tam cela kopa bab-juloviek a budu velmi rady, ked sa pridas 😉

garyna
26. feb 2009

Holky, pokud na to nic neříká lékař, nedělala bych si s přírůstky hlavu. Já ze začátku přibrala jen kilčo, pak to šlo rovnoměrně, v 6. měsíci jsem měla problémy s partnerem, tak jsem zhubla, nakonec jsem do porodu ještě přibrala, celkový přírůstek byl asi 11 kilo. Člověk by řekl, že to půjde hladce, no a porod byl komplikovaný, miminko na mě bylo moc velké! V porodnici jsem nechala všechno a ještě něco navíc. Ale každá postava je jiná a každý metabolismus taky. Pokud tedy lékař neřekne, že něco není v pořádku, s kily si starosti nedělejte! Jsou to jen obecné tabulky... Snažte se jíst zdravě (na netu je hodně info, např. www.babyonline.cz atd.), hodně ovoce, zeleniny, zdravé a plné vitamínů jsou celozrnné cereálie (jen ty kvalitní, s pečetí celozrnnosti, jukněte třeba na www.cerealie.cz), hodně pijte, a pohyb jen umírněně, procházky jsou určitě nejlepší! Po porodu bude na hubnutí a bláznivé cvičení času i příležitostí dost 😉 😀

kackabrcka
3. mar 2009

ahojte kocky kolko ste pribrali este posledne dva mesiace po 31tt ? diky

ditka1
4. mar 2009

po 31t este 9kg,ale kojenim zhodite,ja som po porode zhodila uz 12kg a pribrala som za cele tehu 19kg a to som po porode len 2t... 😉

misa.ottovka
4. mar 2009

Po 31tt ještě 9kg, neeeeeeeeeeee už ted mám skoro 10kg nahoře.

zuzkaprofant
4. mar 2009

ja tu vediet asi rekord ja uz okolo 20kg budem mat 😀 😀 😀 a 2 mesaice mam do porodu tak do 30kg by som sa mala zmestit 😀 😀

ditka1
4. mar 2009

misa.. 😀 ale neboj to kazda sme ina...ty nemusis tolko pribrat,ak aj priberies tak nie z jedla,ale telo zacne vodu zadrziavat a budu ti puchnut nohy a cele telo,ale ked porodis to odide razom uvidis.
zuzka... 😀 😀 😀 optimistka 😀 😀 😀

ivella
4. mar 2009

Ahoj,tak ja som pri prvom pribrala 14kg,pri navrate z porodnice mi zostali uz len 4 navyse...
Zato teraz uz mam tych 14 hore a do porodu cez 3mesiace.Uz teraz sa ledva hybem 😢

marticumacek
5. mar 2009

No já to mám takové všelijaké.Nejprve jsem už v 9tt měla nahoře 4kg,pak měsíc žádná změna.Na to jsem byla nemocná a během týdne zhubla 2 kg.Teď jsem se po 3 týdnech zvážila a nabrala jsem za tu dobu 6kg!!!Takže v 18tt jsem 8 kg v plusu.......... 😝 😝 😝 Je fakt,že si neodpírám nic,ale takové raketové přibírání jsem nečekala.Začínám se obávat,že mám těhotenskou cukrovku.Za týden jdu na kontrolu.Doktor ze mě radost mít nebude 😀

bertica.h
5. mar 2009

no..ja ešte pol kilečka a som na svojej váhe 😅
ale ja to dobehnem..počítam tých 10kg

zuzkaprofant
5. mar 2009

joooooooj dievcata take musie vahy mate 😀 😀 dnes sa doky len usmieval ked ma vazil ale maly uz ma baby specok tak sa tesime ze je cely maminka 😀 😀

mima3
6. mar 2009

marticumacek, ja to mám podobné ako ty, už som myslela, že som tu sama s takým rýchlym nárastom váhy 😕 končím 15tt a mám už +5kg, teraz si cca 2 týždne držím tú istú váhu. keď som bola naposledy u doktora (pred dvoma týždňami), tak mi nič nehovoril, asi preto, že som mala dobrý tlak. hrozím sa toho, koľko ešte priberiem 😲

cula
6. mar 2009

ahojte ja som v 29tt a uz som pribrala 20 kilov.Som stoho dost nervozna lebo za posledne 4 mesiace som pribrala 16 kilov.Nechapem to ved sa vobec neprejedavam sladke mam len vynimocne.Dufam ze ked porodim tak sa dostanem na povodnu vahu. ☹

pilotka2
6. mar 2009

zdar holky, já mám do teď 8,5kg, ale musím přiznat, že už asi měsíc mám chutě na sladké a to normálně vůbec nejím. doufám že po porodu zase stratím chutě na sladké. 😀 😀

ivkka
6. mar 2009

Ahojte tak sa pridávam aj ja s tým rýchlym nárastom váhy.V prvom tehu som pribrala 18 kg ale to som bola pažravá hneď od začiatku tehotenstva,pripisovala som to ale tomu že som prestala fajčiť.Našťastie som to zhodila až na nejaké 4 kg som mala naspäť svoju pôvodnú váhu.Teraz som v 20tt jem o polovicu menej ako vtedy a to už mám plus 5,5kg tak uvidím ako to pôjde ďalej ☹

kesinka
6. mar 2009

😢 😢 😢 u mna idu kila stale hore a hore a hore. Ako to zhodim? ☹

nini19
6. mar 2009

AJOJTE MOZEM SA PRIDAT?no ked to tu citam,tak vam niektorim zavidim..........ja mam uz 12 kg hore a som stale hladna.......uz neviem co by som zrala,ale snazim sa aj obmedzovat a jem dost ovocia,ale aj tak to ide sialene hore.......veru kesinka ako to zhodime? 😢

kesinka
6. mar 2009

nini19 -tak sme v tom spolu. Ja uz mam tiez 12-13kg hore a este par tyzdnov pred sebou. Som Pn, tak len kukam telku alebo sedim za PC a sa nudim. A ako zabijam nudu? Mnam, mnam, mnam, vsetko co sa da 🙄

susik77
6. mar 2009

ahojte, tomu fakt nemozem uverit, ze niekto priberie v tehu 30 kg a za polroka to zhodi len kojenim...
ja som v min. tehu pribrala 18, kojila som 7 mesiacov a po porode som nezhodila ani kilo. a to som jedla normalne.teda v porodnici som nechala 9 kg ale odvtedy nic...
chudnut som zacala az ked som prestala kojit-konecne som mohla zacat jest zdravo-zeleninu, ovocie a pod. pri kojeni, ked ma mimco koliky to moc nejde, hlavne nie zelenina 😒 takze za dalsi polrok som zhodila 19 kg-cvicenim a upravou stravy.

nini19
6. mar 2009

NO kesinka ja som uz doma az do materskej a robim to co ty len ham ham ham......budem sa musiet viac kontrolovat aj ked je to tazke a susik77 ty si ma tiez moc nepotesila,takze s tym ,ze toho vela neham v porodnici moc pocitat nemozem.............

kesinka
6. mar 2009

Moja sestra rodila pred 6 tyzdnami. Pred tehotenstvom bola strasne chuda, pocas tehu pribrala asi 16kg a v porodnici nechala samizda ze len 5kg 😒 . Tak teraz je nestastna, koji, ale kila nie a nie ist dole. 😨 A nini19 ako sa chces kontrolovat? Akurat som dojedla slane tycinky a nemohla som sa zastavit az dokym nebol prazdny sacok 😢 .

katka1981
6. mar 2009

Ja sa prejedam od vcera az ma koza boli, teraz som tlacila figy, vraj maju vela vlakniny/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre