Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

majkafer
11. mar 2009

Ahojky!
Priložím aj ja svoju skúsenosť. Moja maličká má už 6 mesiacov. Ja som sa snažila jesť zdravo, sladké som obmedzovala, ako som to robila vždy, jedla som veľa ovocia a zeleniny a keď som bola večer hladná dala som si polystyréniky, či ovocie, prakticky som jedla to, čo predtým, mama sa mi smiala, že malá bude namiesto mliečka papať cereálie 🙂 a hádajte pribrala som 20 kil. A to mi bolo skoro 5 mesiacov zle a bolel ma žalúdok. Nechápala som to, snažila som sa, aj som si zacvičila. Nevyzerala som síce na to, že som toľko pribrala, ale váha to ukazovala. Bála som sa, že to nezhodím. Ale 2 dni po pôrode som bola o 11 kíl ľahšia a 6 mesiacov po pôrode mám 21 kíl dole. Kojím a tak to moja maličká vypila🙂 . Myslím si, že v mnohých prípadoch sa to priberanie nedá ovplyvniť, genetika si urobí svoje a ja mám ešte aj zníženú funkciu štítnej žľazy. Z toho vyplýva, treba jesť, hlavne keď sme hladné, treba jesť zdravo a to, čo nám ide na chuť, lebo to potrebuje náš organizmus a bábätko. Netreba sa stresovať, lebo nechceme, aby naše bábätka trpeli. A čo sa týka strií, mne sa neurobili, ďakujem pánu bohu. Natierala som sa, nie však pravidelne, lebo viem, že ak máš genetické predpoklady, tak sa to moc neovplyvní.. Ale krémovanie bruška je príjemná činnosť, ktorú cíti vaše maličké🙂
Držte sa baby, všetko sa dá zvládnuť, aj tie kilá 🙂

katka1981
11. mar 2009

tehula, na prsiach take malilinke, ktore u niekedy take blede ze nevidno ale tam sa mi urobili aj ked som pred dvomi rokmi strasne pribrala, nastastie som to stihla schudnut. A z puberty mam stehna, zadok, boky. Nebudem pisat kde nemam, aby neboli.

kesinka
11. mar 2009

No tak mne sa prave dnes objavili strie 🙄 . A to som sa poctivo natierala 😒 . Na brusku aj na prsiach. 😝

katka1981
11. mar 2009

kesinka, drzim palce aby boli posledne a hned zmizli, uprimne.

susik77
12. mar 2009

Aojte, ja teraz mierne chudnem-resp. zhadzujem to, co som nabrala vecernym prejedanim sa. Naposledy si dam racio chlebiky so sunkou a zeleninou okolo 16-17. a potom vecer uz len jablka. Teraz sa mi podarilo zhodit 0.5 kg, Mam 72 tak to chcem udrzat do 20.tt aspon. A som strasne rada, ze sa este vojdem do predtehot. rifli, nosim ich ako bokovky 😎

kesinka
12. mar 2009

susik77, tak to musis mat riadne pevnu volu. Aj ja chcem taku 😒 .

reni7
12. mar 2009

tak já už mám 70kg-začala sem na 61-5kg,a to mám ještě skoro půlku před sebou,já nevím proč mi to tak naskakuje,jím normálně,sem tam zhřeším,ale žádný přežírání,já se do 15 kil nevejdu ani omylem 😖 chjo 😔
do 3 měsíce sem měla půl kila a po 5 měsíci se to rozjelo jak blázen,a to píšete,že ke konci to bude taky fukot,toho se úplně děsím

inka04
12. mar 2009

Ja som zacinala na 47kg, v 3. mesiaci som mala kvoli grcaniu 44kg (lekar v nemocnici mi optimisticky, povedal, ze to tak akurat potratim ☹ ) a teraz uz mame 60kg 😉 . Netrapte s baby, prosim kvoli kravinam, budte rady, ze ste zdrave aj vase babatka... Pokial sa nenapchavate iba sladkostami a nemate 150kg a len nelezite, tak je to O.K. Kazde telo je ine, genetika sa neda oklamat🙂 Hlavne nech su nase mimina zdrave 😉

momin
12. mar 2009

reni7: Bud v klidu to bude voda.... ja uz mam nahore 22kg.Sice za chvili rodim ale i tak je to dost... kamaradka pribrala v tehotenstvi 25kg a v porodnici nechala 20. Doufam ze to budu mit podobne... 😀

aponchie
12. mar 2009

tak ja se musim pochvalit,ze za cele 3a pul tydne mam jen 2kg zatim a hodlam to vydrzet do pristiho tydne do kontroly pac potom uz to asi neovlivnim 😎 a to s prominutim zeru jak najata nicmene uz me to nedovoli toho moc snist pac se mi grca jak mi to tlaci a plai me zaha a po jezeni si lehnout jako nehrozi pac mi to stece do krku a to je na pytel 😝 zatim porad teda 9kg ,ale desate uz se blizi 😀

reni7
12. mar 2009

inka-já teda doufám,že v porodnici nechám hodně,o ty kila ani tak nejde,ale potom hlavně to břicho zpevnit 😅

momin-já doufám,že je to ta voda jinak bych nemohla fakt sníst nic,páč jím úplně normálně a někdy když mám na něco chuť tak si rači ani nedám 😒

no ale co ,přesně jak píšete,hlavně ať sou prcci zdraví 🙂

alfomilka
12. mar 2009

ja uz neviem, co so sebou
uz sa mi lekar vyhrazal, ze ak chcem, da ma zatvorit na 3 tyzdne do nemocnice a nasadi dietu. Od 12 tyzdna som zacala priberat a odvtedy to ide kilo za tyzden. Takze do 25 tyzdna uz 13 kil, to je hrozne. V prvom tehotenstve som pribrala len 14 kil. ALe to som robila denne 12 hodin plus 3 hodiny cestovanie, ziadny cas na jedlo, stresy, stresy, stresy, strasne malo spanku. Takze je to vlastne zazrak, ze som pribrala az 13 kg, ktovie z coho, asi zo vzduchu.
Ak to takto pojde dalej, este ma caka 15 tyzdnov, tak pocitam, ze este aspon 15 kil. Nooo, pekne vyhliadky. A to teraz o 21.45 manzel brakuje chladnicku a ja sa na to musim pozerat. Je to od neho hnusne, tie vooone. A potom si nemam nic dat.
Aspon som si kupila croozer, vozik za bicykel a aj kocik na korculovanie a behanie. Ale to zacnem asi az na jesen, ked bude mat maly tak 2 mesiace. Co dovtedy, to je otazka.

katka1981
12. mar 2009

alfomilka, co to mas za lekara? kopa bab priberia aj viac. fuj zly lekar.

aponchie
12. mar 2009

alfo fakt se na nej vyser,ale myslim to vazne udelej si poradek v hlave ,prestan se vazit,stravuj se primerene a jestli bude pindat lekar rekni,ze kazdy to ma jine a kor on doktor chlap o tom musi vedet ze?????????i bolesti vi jake asi sou ti chlapi nekteri sou debili pokud nerves cokoladu po kilech a nelezis jak pecka tak to proste tak ma bejt ja litam nesedim skoro vubec a mam skoro 10kg zatim teda zatim!!u prvniho tehu sem mela zacatek nejak 70kg a na porodnim sale skoro metrak!!!!a neudelas s tim proste nic nezrala sem skoro nic pac sem uz nemohla jak se mi to vracelo a stejne sem supla 5kg posledni mesic ani nevim jak prej voda!!!tak to neres a jez klasicky jako porad

celine
13. mar 2009

Ja som bola vcera po mesiaci na poradni a prirastok vahy mam 1kg a to som fakt cumela, lebo ja v poslednej dobe jem vsetko, co nezje mna 😉 a hlavne mam stale chut na sladke.

fodorka33
13. mar 2009

alfomilka to je ozaj divny doktor ja som pribrala za cele tehu 22kg a 10som hned nechala v porodnici.teraz ma maly 2tyzdne aj 2dni mala som pred tehu 58kg ked som isla rodit tak 80a teraz mam 68...ide to dole....nebojte ved kvoli drobcekom co by ste nespravili-a podotykam ze som sa neprejedala.drzim vam vsetky palceky

plami
13. mar 2009

Tak já nepřibírám skoro nic až se tomu divím, protože jsem nikdy nebyla žádná hubenice a vždy se ráda najedla. Nyní jsem 29.týden a přibrala jsem za celý těhotenství jen kilčo....mám dopolední nechutenství, takže se pořádně najím až večer kdy mám chuť na vše.....no taky mám za sebou hnusnou chřipajznu a zánět dutin, takže během nemocí šli kila zas dolů.....ale malá roste v bříšku, akorít to bere vše ze mně..... 😕

s.t.i.p.k.a
13. mar 2009

mamče, já přibrala 16 kg a to jsem se vůbec nepřejídala a docela se i hlídala. byla jsem z toho docela špatná, mudr. říkala, že do 15 v poho, ale tak nejlépe kol 13. ale nejíst nejde a každá jsme jiná. porodem jsem zhodila asi 6 a zbytek postupně, já ale až jsem přestala kojit, protože jsem měla problémy s tvorbou mléka tak jsem musela hodně jíst, stejně to nepomohlo☹. malý bude mít 5 měsíců a jsem na původní váze. kojila jsem jen 2 měsíce, ale váhu bych měnila za mléko-bohužel, takže s dietkama začněte až skončíte s kojením. dle vlastní zkušenosti váhu jsem po porodu už moc neřešila, chcete hlavně zdravé a spokojené mimi kor když nastanou nějaké komplikace. šetřte si energii na miminko. přeji všem zdraví a spokojené mimi!! a hodně mlíčka🙂

pizicek
14. mar 2009

ahojte baby takze ja som len na zaciatku tehotenstva a uz som pribrala 4kg chuti mi stale papkam ,ale dala som si zavezok ze sa uz nebudem tolko napchavat len s mierou.Lebo pri prvom som pribrala 19kg.

katka1981
15. mar 2009

Ahojte, mne tento tyzden skakala vaha, napr. vcera som mala o 800gramov viac ako dnes a to som v noci jedla vianocku a to do syta. Niekedy mam pocit ako by sa po prejedeni chudlo, a inokedy mi vyskocia dve kila. Dnes mam presne plus 6 kg. Este tyzden a som v osmom mesiaci, kiez by som tento tyzden nic nepribrala. Ked mi rychlo kilo vyskoci, zle sa citim, ak schdunem (len preto ze idem viac na wc) tak sa citim lepsie o moc. Inak ak by v porodnici zle varili, aspon schudnem, nie? Ale ked tam baby nechaju 20 kg, tak to uz im hadam robili aj liposukciu a okrem vody nejedli nic, lebo to si ani neviem predstavit, hoci by som bola vdacna za kazde kilecko, co tam necham, mne staci len ta perinka s babatkom.

aponchie
15. mar 2009

katka nektere baby maji plno zadrzene vody ja jsem taky u male nejedla skoro nic v poslednim mesici a pribrala vic jak 5kilo!!a nevim z ceho a bachor jak tank a byla sem tak plna vody ,ze sem cakala snad 5hodin a porad ve me bylo takze je to mozne,ze se zadrzuje voda,ale s tim nic nenadelame ja mam dnesnim dnem pokorenou hranici 10kg 😀 a to nejhorsi je predemnou to nekontrolovatelne pribirani at chces nebo ne proste miminko ted skoci vahou min 2kg nahoru jeste poroste vic a bude vetsi deloha a vsecko

katka1981
15. mar 2009

aponchie, len nech je babtko zdrave, tehotenstvo pohodove, a co najmenej strii, tie kila predsa nejak prezijeme

fodorka33
15. mar 2009

hej katka ale s tymi kileckami idu pomaly aj strie pokial ovsem priberes do tych 15v pohode,lenze uz potom ide dost aj n astehna a na zadok...ja ako som pisala pribrala som 22kg a to som mala predtym pri vyske170cm vahu 58kg takze taka normalna v pohode postava a teraz veru tie strie na stehnach su riadne aj ked po porode sa trosku stiahli a zacinaju blednut klop klop...ale vaha sa neda ustriehnut aj ked sa snazite ono je to individualne a kazda mame iny metabolizmus

katka1981
15. mar 2009

Fodorka33, Joj tak na stehnach mam od puberty strii na rozdavanie, uz som si zvykla. Aj teraz som pribrala do zadku a stehien, boky najmenej 5cm. Je len otazne kolko brsko znesie. Niekedy nepomoze ani pomaly priberat, kazda koza ma svoje hranice a ked sa pokrocia, tak smola.

katka1981
15. mar 2009

Neviete kolko sa da maximalne pribrat od osmeho mesiaca do porodu? Vase skusenosti, vdaka.

andykov
16. mar 2009

Já od 12.února do dnešního dne přibrala 7kilo a to jím hodně umírněně, alespoň už od té 15.hod. to jsou většinou samé zdravé věci. Předtím jsem se cpala jak o závod i večer sladkým a šla tak 2-3kila měsíčně. Jenže já teď začala dost napuchat, tak počítám, že je to voda. Snad pak rychle odteče 😀

fodorka33
16. mar 2009

no ja chvalabohu na brusku nemam ani jednu klop klop ale tak asi mam dobru pokozku no stehna to nevydrzali 😀

aponchie
16. mar 2009

fodor bud rada ja mam na brichu po male a ted se asi jeste rozsiri,ale pak vybledly celkem hodne a do kalhotek se to schovalo jako strie az tak neresim spis tu kuzi potom vypnout bude fuska,se striema bohuzel nic neudelame zejo..jakej byl porod? 😎

fodorka33
16. mar 2009

jaj co ti poviem maly sa narodil ídni po termine na infuziu-vyvolavacku ktory mi napoichli na ibed a maly sa narodil az o 20:15,takze bolesti boli dlho a riadne no dalo sa to prezit sme zdravi a to je hlavne🙂 😉

aponchie
16. mar 2009

tak toho se bojim,ze bude vyvolavacka,ale dali ti neco od bolesti ne?a co siti citila jsi neco potom?ja pri prvnim mela nejhorsi bolest u siti 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre